Valar morghulis - GoT - Тема 10

  • 37 116
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 328
Какво значи "да се варгва"?  newsm78

Като Бран - да вижда през очите на някое животно. Но нали и убиха вълчището  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 469
Не е само виждане, вселяване е по скоро. Може да го управлява и да чувства и усеща през него.

Прочетете пролога на Танц с дракони май беше, за Варамир 6-те кожи.  В сериала едва ли ще го засегнат толкова и много ще изпуснете Simple Smile 

# 17
  • София
  • Мнения: 94
Цитат
Тя няма как да го осъзнае, трябва да го научи. Peace
.
Има как да подреди пъзела ама не се опитва изобщо:
Питър е лудо влюбен в Мама  Shocked ама Татко дупчи Мама =>
Татко е конкуренция за Питър  smile3530
Възможно е Чичо Питър да е помогнал на Татко да се пресели във вечните ловни полета  #Shocked

# 18
  • Мнения: 18 588
Цитат
Последната й глава те опровергава. Peace

Май тази дискусия е за темата за книгите. Thinking

Хексе,  в темата за книгите не смея да влизам, че още не съм прочела танца и да не стане нещо да видя без да искам, а знам, че ще се изкушавам да чета та затова нямам намерение да влизам там докато не си я дочета.
Последната глава от коя книга? В четвъртата се говореше много за Санса. Напиши ми го в скрит  Wink

# 19
  • Мнения: X
Поведението на Санса в зимната градина ми беше най-трудно за преглъщане в тази серия. Тя никога не си е изпускала нервите с Робин и тази плесница ми дойде много неочаквано. За сметка на това Робин е страааашно добре пресъздаден Simple Smile Може само да трепери още малко по-силно.  Twisted Evil
Нещо за книгата:
Скрит текст:
Може би защото точно преди да гледам серията четох изпуснатата глава с Алайн, контраста в поведението на Санса ми се наби много на очи. Обаче краят на главата с настояването на Кутрето (повече от веднъж и то) за целувки направи тази в зимната градина много по-зловеща Simple Smile

Кутрето обаче е уникално жесток. В сериала дори е онагледено доста по-добре до какво може да стигне, в книгата някак се впечатлявах предимно от схемите му, докато тук с наказанието на Рос..Хора с такива обсесии превключват за секунди от едната крайност в другата. Така че - горката Санса.

Колкото до Денерис и трепетите и .. на мен ми е малко досадна тази линия и я следя с половин око. Но успях да забележа, че Даарио (колкото и да не прилича на книжния Даарио) е всъщност доста хубав мъж.  Blush

И царете на епизода отново бяха Тирион и Оберин. В един идеален свят някой щеше да създаде разюздан спиноф за Дорн, с доволни количества Оберин и Елария.

# 20
  • Мнения: 926
Miss_Bingley, много бързо заключиха старата тема, не можах да те цитирам.
Скрит текст:
Кутрето има всичко общо с фалшивата Аря. Confused

А как ти изглежда: "Дай на татко целувчица". Sick

Скрит текст:
 Mr. Green

Е, стига де не й е казал точно така  Grinning Каза и, че е можело да бъде негова дъщеря в един по-добър свят, но те не живеят в него  Grinning Как се гледаха обаче! Въпреки това не вярвам Санса да е влюбена в него.

В един по-добър свят малките момичета не ги нараняват  Wink

# 21
  • Мнения: 341
В един по-добър свят Белиш щеше ли да е това, което е Wink
Разбира се, че Санса има нужда от някого зад гърба си, за да е сигурна. Всеки човек е така. Роб би ли тръгнал на война без армия? Щеше просто да отиде до Чертога и да си загуби главата като син на предател.
Санса нали се опита да бутне Джофри, но в момент, в който беше загубила опора, просто не й пукаше. После пък търпеше публичните побоища, без дори да покаже, че не й се живее, докато обикновен страхлив човек, каквато я изкарвате, ще скочи от някоя кула. Санса е винаги сама, но когато попадне в опасна ситуация, просто има късмет някой да й помогне. Не че не може да направи каквото и да е без чужда помощ, но опасните ситуации при нея са такива, че е сама срещу всички - в подобен момент само луд би тръгнал да прави нещо, без да има опора.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 18 050
Цитат
Последната й глава те опровергава. Peace

Май тази дискусия е за темата за книгите. Thinking

Хексе,  в темата за книгите не смея да влизам, че още не съм прочела танца и да не стане нещо да видя без да искам, а знам, че ще се изкушавам да чета та затова нямам намерение да влизам там докато не си я дочета.
Последната глава от коя книга? В четвъртата се говореше много за Санса. Напиши ми го в скрит  Wink


Последната глава на Алайн в Пир-а. В Танц- а тя няма глави.

# 23
  • Мнения: 10 028
Daffodil, не мога да те цитирам от предишната тема, но в отговор на поста ти мога да ти подскажа за отношението на Тивин/Тайуин към Тирион. Има популярна теория подплатена със солидни цитати от книгите, че е възможно Тирион да е син на Ерис, лудия крал (бащата на Денерис). За това Тайуин така злъчно му казва, че го е отгледал като свой син и не може да докаже обратното. Подозира, но не е сигурен.
Сър Баристан раказва на Денерис в книгите, че навремето Ерис и Джоана били влюбени, но оженили Джоана за братовчед и Тайуин. Няма да навлизам в повече подробности.
Има и теория, че Тирион е син на Тайуин, но близнаците са на Ерис. И трета, че Тайуин няма собствени деца.
Това не са спойлери, няма доказателства, но обяснява доста неща, а и е интересно да си спекулира човек.

Санса е на 13 години. Отвратително поведение на Кутрето. Да не забравяме, че и Денерис беше на 13 като започна да я изнасилва Дрого, докара я до там,  че беше твърдо решила да се самоубие. Това не го желая на Санса изобщо.  Praynig Praynig Praynig
Кутрето си тренира Санса по начина който действат педофилите- постепенно.
С нетърпение чакам тя да му покаже от къде изгрява слънцето. Това не е спойлер! (Но има индикации, че би могло да се случи.  Twisted Evil)

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 18:29 от Deziderata

# 24
  • Мнения: 18 588
Ще я препрочета главата. Колкото повече време минава толкова по-не си спомням. Затова е гадно, че времево книгите много се забавят и така после нищо няма да помня за да мога да навържа нещата. А пък да препорочитам книгите няма да е сега.

# 25
  • Мнения: 36 127
не помня, че Денерис е щяла да се самоубива - беше се уплашила първия път с хала, но и хареса
освен това тогава 13 г. си е съвсем нормално за сватба - "отвратително поведение на Кутрето' - Санса вече е омъжена и ако Тирион не беше решил, че иска тя да го иска, отдавна нямаше да е девствена ... какво като е на 13 г.; педофил, ама от гл. т. на 21 век, за тогава си е съвсем на време
и това, че не е самоубила изобщо не означава, че е смела - доста смелост се иска да се самоубиеш, баш си е страхлива

# 26
  • Мнения: 10 028
На Дани толкова и "харесваше" с Дрого, че искаше да умре. В темата за книгите ще посоча страницата.
Подробности, за който се интересува:
Скрит текст:
След като реши, че не иска да живее, "запя" яйцето с нейния дракон, а беше още от камък. Елемента на фентъзи е там и се вижда, не става дума за смелостта или страхливостта на Дани в случая. Дракона направи връзка, също както нямото вълчище "повика" Джон. Драконовите сънища я спасиха, а тя после разви Стокхолм синдром, защото нямаше как да избяга от Дрого.
Затова така лично приема ситуацията на робите, защото самата е била продадена и го знае много добре.
Първата и нощ с кал Дрого си беше точно изнасилване. Колко пъти повтори "не"? Човешкото тяло е програмирано да реагира на стимулация, за да избегне евентуално нараняване. Във сериала си личеше какво беше.
Тирион беше убеден, че е нередно да прави секс със Санса, защото е още дете.  Дори не намесвам 21 веk.
Ако Санса имаше родители, нямаше да е омъжена на 13.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 808
Не знаех, че Денерис е била на 13, когато се омъжи за Дрого. Shocked А и за Санса си мислех, че е на 15-16 поне.  newsm78

И аз имам съмнения, че Тирион може да не е син на Тивин.

# 28
  • Мнения: 1 012
Засега само не виждам ролята на драконите, освен че похапват добитък  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 10 028
Като пораснат ще имат ездачи. Липсват двама.  Grinning

В първи сезон Денерис би трябвало да е на 13, Санса на 11, Роб и Джон на 14, Бран на 7 и Рикон на 3. Заради множеството секс сцени са вдигнали възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт