Великобритания - тема 52 Лятно Морска

  • 39 675
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз съшо дойдох без торба с очаквания, само малко надежди, и досега всичко е било оправдано. Не извадих най големия късмет с работодателката, както знаете, но можеше да е и по зле, и въпреки мизерното заплащане за много часове работа и всички други проблеми с любимата шефка, просто се чувствам по добре тук. Качеството им на живот е по различно, и със заплата от Теско можеш да си позволиш да си плащаш наема и да не се лишаваш от месо и плодове, ако си го нагласиш така, кога в България ще успееш със заплата от Билла да плащаш всичко? На хора, които са свикнали всеки ден да се виждат с приятели, да излизат по ресторанти, бабите да гледат децата всеки уикенд, винаги да има на кого да се обадиш за кафе, сигурно няма да им хареса.

Дорет, не съм единствената с по скоро положителни впечатления досега. Ако не си доволна, смени си личния лекар, може просто да не си попаднала на свестни хора. Аз тук също не съм обвързана с конкретен лекар, освен ако не си поискам, пет пъти съм ходила при четири различни лекари. Simple Smile

# 736
  • На острова
  • Мнения: 1 275
ДоняКоприва, във ФБ /ако ползваш/ има група БГ мами в Англия. Там нагледно може да се нагледаш и наслушаш за начина на живот на Острова. Като цяло, първоначално, повечето дошли от немотия живеят в shared house с други българи...не можеш и да предположиш хора с 1-2 деца живеят в мърлява къща с още 2-5-10 души. Скоро една жена се оплакваше, че и тормозели детето, защото било "шумно". Хората живеят така, защото не им се иска голям депозит, и се плаща седмица за седмица. Иначе инвестицията в наем на къща си е сериозна /наем и депозит и половина-два/, ако си в Лондон и къщата ти е 1500, може да си направиш сметката. Така че задължително идва само единия, прехапва си езика и се бори докато си изкара цялата документация, намери работа и създаде някаква банкова история, пруф ъф адрес и т.н. Повечето жени са чистачки, и понеже няма как да си подобрят нивото на английския, си седят такива с години... Това за мен е "масата".
Ние с мъжът ми се от столицата, Центъра. Имахме си добър кръг от приятели и познати, клубове, партита, театри, морета, екскурзийки... Общо взето тук нямам такъв социален живот, но както бе казано по-напред - наживяла съм се, наиграла съм се. Има достатъчно места за разглеждане, за посещение. Харесва ми и друг път съм казвала. Хората, които срещам са усмихнати и ведри, но то каквото търсиш - такова ще намериш.
На мъжът ми му се живее някъде по-на топло, но пък и не отрича, че му допада спокойствието тук.
Който иска проучва, търси, пробва. Прекалено е кратък живота, после ще съжаляваш, че не си опитал.
Ще завърша с нещо любимо: If you don't like where you are, move. You are not a tree.

# 737
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И последно, относно обявите, защо си мисля, че ще е безмислено от Бг да пращаш - тук има стотици хиляди хора от немай къде си, търсещи работа. Естествено, че ще предпочетат да звъннат на някой, който е предоставил местен адрес и телефон, и който може да дойде на интервю утре, да речем. Е, освен ако не си лекар, зъболекар, медицинска сестра или имаш някаква супер рядка и ценна квалификация.

# 738
  • Мнения: 3 861
Благодаря на всички за мненията Simple Smile, чудесни сте!
Защо сме се насочили към Острова? Всъщност целта е англоговоряща страна, това е основната причина. Нямам близки, нямам познати  в uk, но и двамата сме с английски. И за двама ни не е перфектен, но да кажем, че е на средно ниво и ни трябва практика. Предполагам, че за месец там  ще проговоря свободно. Затова разпитвам вас, нямам друг вариант за събиране на инфо. Честно казано аз съм по-авантюристично настроена и нямам никакви илюзии, че там ще ми е лесно, напротив. Знам, че ще се сбъркам от работа, но аз и тук  съм така. Съвсем доскоро изплащахме 2 апартамента наведнъж, ипотеки, кредити, последните 10  години бяха доста тежки във финансово отношение за нас. Чак сега , когато приключихме с това мога да кажа, че сме ок. Не мога обаче да се побера в кожата си заради простотията, която ни заобикаля тук. Това всъщност е причината да искам да се махна, да махна и децата. Иначе имаме много близки хора в щатите, но за там ако не спечелим зелена карта нямаме шанс...
Миа, права си за работата, пускам аз сивита, но не възлагам почти никакви надежди. Просто събирам пари, засилила съм синът ми да учи английски, горкичкият луд стана , но той трябва да може да продължи училище на английски без да прекъсва, няма избор. С други думи подготвяме се. Малката се надявам да започне училище директно там, но как ще стане точно при положение, че тя би учила езика на място не съм сигурна.
Професията ми е специфична, което обаче не означава, че англичаните си нямат такива специалисти, но пък има мноооого обяви.
Ще потърся тази ФБ група, да чета и там и ще продължавам да ви навестявам Simple Smile .

# 739
  • Лондон
  • Мнения: 449
М@я, докато е отворена темата да ти кажа, че в Рединг имаше една българска зъболекарка, при  която приятелят ми ходи по спешност и беше доволен, ако имаш нужда, мога да издиря координати...

Маймунка, приятно изкарване на ваканцията, наблягайте на виното да притъпите усещанията Hug

Нищо добро не мога да кажа за това, което виждам тези дни по Бг земите, карането е ужасно, страхотно разслоение между хората, някаква измисляна класа крадлива се разполага с всичко, нормалните и добри хора са се свили и се борят с мелници... Хубава храна наистина, но за едната храна Confused Дори времето не струва ... Въпреки това доста от последните мнения са прави, аз лично не бих мизерствала за да се преместя оттук, особено ако ще се водят и деца, а пък оставането при баба не го приемам...

Сега прочетох последното мнение, ФБ групата се състои основно от хора, които не би познавала, ако си в Бг, не виждам защо да ги познаваш там и да търсиш съвети... Аз се отписах същият ден след като се записах... Peace



# 740
  • Мнения: 3 861
Ооооо, да! За мизерстване, не възнамерявам да си го причинявам, нито на себе си , нито на децата си. Идеята е да отидем за по-добро. Не търся лукс, а спокойствие и страна, където законите се спазват, а правилата са за всички. Място, където, когато работиш здраво и си амбициозен просперираш защото в БГ  двете неща не са свързани изобщо.
Затова мисля, смятам, пресмятам...няма да се заврем с други хора да живеем, идеята е да водим нормален живот, поне като тук. И не бързам, когато стане...в краен случай ще замине един от двама ни за да намери работа, да се установи и другите после, но до тогава може да мине и 1-2 години. сложила съм си dead line 1 година още тук, но всъщност това нищо не означава...

# 741
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сега прочетох последното мнение, ФБ групата се състои основно от хора, които не би познавала, ако си в Бг, не виждам защо да ги познаваш там и да търсиш съвети... Аз се отписах същият ден след като се записах... Peace
Баш.
Дава, обаче, добър ориентир за много неща и в това отношение, като си пуснах цедката, ми беше полезна също. Но иначе, не мисля, че с повечето от членуващите там бихме разменяли повече от 'добър ден' в добър ден.

За храната не бих казала, че в България е по-качествена. Никак дори. Тук се храним по-добре като качество за същите пари. И зеленчуците са нормални, вкусни, оплаквания нямам. Само салами и колбаси няма в изобилие и разновидности като в България, но това не непременно минус.
По другите въпроси имам мнение, защото имам мнение за всичко Mr. Green но смятам, че е рано да се изказвам компетентно, бидейки тук отскоро.

Боря се като прасе с тиква с телевизора и не мога, и не мога да изкарам никаква картина. С три антени пробвах и все ядец. Почвам да се съмнявам в здравия си разум, колко сложно може да е, вкарваш кабел, пускаш настройки, имаш програма  Banghead

# 742
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099

Дорет, не съм единствената с по скоро положителни впечатления досега. Ако не си доволна, смени си личния лекар, може просто да не си попаднала на свестни хора. Аз тук също не съм обвързана с конкретен лекар, освен ако не си поискам, пет пъти съм ходила при четири различни лекари. Simple Smile

Не си единствената, но една от малкото, колкото пръстите на едната ми ръка.
И много обичам хора, които са само от има няма и година да ми дават съвет какво да правя.

И за тези, които не са разбрали, обяваите за работа поне половината, че и повече не са действителни, просто са регулярни обяви, с нереални позиции. Това от опит.

# 743
  • Мнения: 702
Дорсет, изказването ти е тъпо и броят години не се равнява на опит.  Naughty

Може някой да си живее спокойно и безметежно десет години, а друг да е тук от три и всеки ден да има различни неща в живота си. Тъй, че годините престой си ги сложи в рамка и им се радвай само ти. То пък голяма гордост, че някой си дошъл преди мен  ooooh! мога да уважавам хората, които правят нещо смислено и имат повече опит от моя, дори ако са тук от половин година, примерно.

Бу, ако имаш нужда от помощ, свиркай.

Изкарахме си страхотна неделя. На всички успешна седмица  Hug

# 744
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Само салами и колбаси няма в изобилие и разновидности като в България, но това не непременно минус.

Боря се като прасе с тиква с телевизора и не мога, и не мога да изкарам никаква картина. С три антени пробвах и все ядец. Почвам да се съмнявам в здравия си разум, колко сложно може да е, вкарваш кабел, пускаш настройки, имаш програма  Banghead
За саламите и колбасите, Lidl, Aldi и най-вече полските магазини! По-вкус са по-добри от тези в България  Grinning
Тъп въпрос, но имаш ли freeview box?

Здравната система не е перфектна и е мудна, но за сега успешно се оправяме с тукашната без да ползваме услугите в България и без да нося торба с лекарства. Отдавна официално съм се отписала там и не плащаме осигуровки в Родината. Точно тази седмица пристигна писмо за мъжа за рентгенова снимка. Две седмици след срещата с личния получихме писмо и часът е следващата седмица, а той е командировка. Обади се и промени часа за края на август, тъй като сега си идва за седмица само и пак има пътувания и отпуска. Съобразили са се с това кога е в страната. Това е последното ми взимане даване със системата тук. Имам още много други. Все пак от доста време съм тук, имам не само едно раждане  за сметка на NHS, но и две деца гледам тук, едното от бебе, другото от 4 годишно и вече към възрастните почти се брои, да са ми живи и здрави и още много години да ме ядосват  Heart Eyes Общо 4 поликлиники съм сменила, но не защото не съм била доволна, а заради смяна на адрес. След това "кратко" представяне, имам ли право да си изкажа мнението?!  Mr. Green

# 745
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Тъп въпрос, но имаш ли freeview box?
Имам youview box, би трябвало да става с нея + антена. Ама не става. Имах съмнения дали наличната заварена антена работи, има на две места изводи за антени, с тях не стана, затова купих една, но пак нищо.
За саламите, ще пробвам Grinning

# 746
  • UK
  • Мнения: 88
Тъп въпрос, но имаш ли freeview box?
Имам youview box, би трябвало да става с нея + антена. Ама не става. Имах съмнения дали наличната заварена антена работи, има на две места изводи за антени, с тях не стана, затова купих една, но пак нищо.
За саламите, ще пробвам Grinning
Бу, аз с 2 ръце ти препоръчвам това - https://www.aldi.ie/typo3temp/pics/Rp_Cooked_Meats_PD12_b473a0b997.jpg , на същата марка Bavarian Smoked Ham /не мога да изнамеря снимка из нета/ и едни страхотни!!! шницели, пак техни - http://images1.mysupermarket.co.uk/ProductsDetailed/21/295221.jpg?v=2 , все от Алди. Ние само заради тези неща ходим до там /не ни е хич на път/.

# 747
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Тъп въпрос, но имаш ли freeview box?
Имам youview box, би трябвало да става с нея + антена. Ама не става. Имах съмнения дали наличната заварена антена работи, има на две места изводи за антени, с тях не стана, затова купих една, но пак нищо.
За саламите, ще пробвам Grinning
А, БТ клиент Simple Smile Пробвай тук може и да ти помогнат

# 748
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Бу, аз с 2 ръце ти препоръчвам това
О, супер, скоро откриват Алди до нас!

На TalkTalk, Merry, но щом е същият принцип и пак с тази кутия, ще пробвам с BT форумите. Във сайта/форумите на TalkTalk нищо полезно не намерих.

# 749
  • Мнения: 984
Бу и ние като индианци се борихме с някакви антени, докато не открихме изход на кабел в стената. Взехме подходящо кабелче и тръгна. Сигурно знаеш, че трябва да си плащаш лиценз дори да не ползваш кабелна тв.

Общи условия

Активация на акаунт