Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 421
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 578
Добро утро!

1-вият път до 15-16 седмица бях с 1 кг отгоре. Коремът не личеше и една позната, също бременна, се беше изказала, че не се храня правилно. Качих 13  и махнах излишното за 7-8 месеца.

2-рият път - в 9-та седмица бях с 9 отгоре. Отврат отвсякъде. Ако не бях изкарал летен вирус с много връщане, килата щяха да са повече от 20. Адски трудно ги свалих.

Сега пак нещо се засилих нагоре, уж го няма началния зверски глад. Имам си корем, вече като ме видят и ме питат - ама ти май нещо ... Ми да 'май съм там нещо' Simple Smile

А усещанията - много зависи колко е подвижно бебето. Каката се въртеше много около оста си т.е. наляво и надясно. Много болеше. А малкото си беше главично застанало още от началото и само по някой и друг ритник усещах. Та за него се все притеснявах защо не мърда.

# 61
  • Мнения: 481
Добри утро  Hug
Да ви кажа за кашлицата и отхрачването. Понеже и аз бях болна още в началото и ми казаха за едно чайче, което се прави докато отшуми кашлицата (обикновено до 4-5 дни).
За облекчаване на кашлицата се прави мед с ванилия и чисто масло. Взима се по 1-2 лъжички няколко пъти на ден или когато усетите, че започва нов пристъп на кашлица.
Сега за чайчето: 1л.вода, 1 счукан орех (с черупката се слага), чай от Липа (по-принцип рецептата е с чай от лайка, но по време на бременност тя не се препоръчвала) и 1-2 лукчета (бонбонките за смучене) или 1-2 кристалчета небет шикер (което имате под ръка). Оставя се да поври 5 мин., след това се запарва, докато се разтопи лукчето. Прецежда се и се пие за деня. На другия ден се прави нова доза.  

# 62
  • София
  • Мнения: 459
Към този чай може да добавите и 1 листо индрише и вътрешността на дюля или желе от дюли ако нямате налични плодове.

# 63
  • Мнения: 481
Да, може и това да се добави по-приницп, но и без индрише и дюля върши страхотна работа (пък и е  доста по-приятно за пиене).

# 64
  • Мнения: 433
Сега ще го направя този чай, имам всичко. Иначе знам за дюла и орех, правила съм на малкия, но незнам от къде да купя сега.

А този чай помага и когато гъделичкането е вече в трахеята нали, не само в гърлото?

# 65
  • Мнения: 628
На ФМ и БХС  в 12 г.с. лекарката ми каза, че трябва да отида отново за следващата 20-22седмица, но след резултатите от БХС ми каза, че трябва да направя и втория 16-19 седмица. Понеже първия път правих БХС и ФМ  заедно, сега съм малко объркана, 16-19г.с. само БХС, а 20-22 г.с. само ФМ ли значи?
БХС задължително е комбинация от кръвен серум и измерване на показателите на плода, един вид ФМ Peace Ще се самоцитирам от предната тема:

Цитат
По време на бременността има два биохимични скрининга, които са комбинация от кръвен тест и измерване на нухална транслусенция и носна костица. Първият такъв скрининг се прави в периода 11 г.с. - 13 с.6 д., a вторият - 15 г.с.-20 г.с.

Отделно се правят и няколко ФМ, като се приема, че в различните етапи се виждат определени показатели и най-често се препоръчват тези прегледи да се направят в 11-14, 16-19 и 20-24 седмица. Масово лекарите обединяват първите две ФМ с кръвни изследвания за БХС

Относно хемороидите: преди години, когато бях качила много кила, се обзаведох и с тази "екстра" ooooh! Тогава ги лекувах с киснене във вода от тетра (смрадлика) - след внимателен тоалет в банята в легенче сипваш прецедена запарка от смрадлика и си киснеш д-то докато водата изстине. Само незнам сега дали смрадликата не е противопоказна, но ако не е - това киснене много успокояваше хемороидите Peace

Хубав ден на всички ви!  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 358
Не е противопоказна при бременност, дори напротив. Само външно де.

# 67
  • Мнения: 481
Да, тетрата може да се ползва външно, за измиване, компреси... само не трябва да се пие. А колкото до чая, мен ме боляха гърдите, не беше само в гърлото проблема. Помага и за отхрачването.
А за хроничен фарингит много облекчава (също така и за хемоглобина действа добре) сиропче от червено цвекло. Една глава се настъргва и поръсва със захар (оригинално е с мед, но на мен с лично със захар ми действа по-добре) в стъклен съд се оставя за една нощ до 24 часа най-много в хладилника. След това се прецежда сока и се пият по 2 с.л. няколко пъти на ден. От една средна глава червено цвекло, излиза около 100мл. сок приблизително.

# 68
  • Мнения: 628
Не е противопоказна при бременност, дори напротив. Само външно де.
Да, да - говоря само за външно ползване  Mr. Green Иначе тогава се мажех и с един крем - някаква змийска отрова ли беше Thinking... аха, ей това беше крема: Матсан Дойч. Сега обаче не бих рискувала с него, бих заложила само на баните със смрадлика, които доста успокояваха положението Peace

# 69
  • Мнения: 481
По-добре само смрадликата и в много тежки дни, кремче с лидокаин според мен. 

# 70
  • Мнения: 28
Здравейте,
Да се присъединя и аз към синия отбор  Grinning.
Миналата седмица, бях на БХС във Фемина, мина много приятно, докторката беше изключително мила и любезна.

# 71
  • Мнения: 55
Честита нова тема и от мен и голям    bouquet за ренденце
Надявам се само с хубави новини до края да напълним темата.
Аз за сега нямам оплаквания. На преглед съм чак на 04.05 и се надявам тогава и аз да се похваля с цвета на гащите.

Лек ден   

# 72
  • Мнения: 3
Здравейте..... сутринта научих, че в на сина ми групата в яслата се съмняват че едно от децата било със СКАРЛАТИНА!Изправи ми се косата като научих, той е бил контактен...... Cry УЖАСНО СЪМ ПРИТЕСНЕНА Cry Стискайте палци детето и аз да не се изпъпчим , умирам от страх и притеснение!  Praynig Говорих с АГ и каза че е  опасно, но вече съм 17 седмица и се надявала да няма проблем! После ще се обадя до яслата да ми кажат със сигурност, чакат кръвните изследвания на болното дететнце!

# 73
  • Мнения: 433
Петя, за пореден път се убеждавам колко са непросветени лекарите. Скарлатината НЕ Е опасна за бременни. Тя е най-общо ангина с обрив. Възрастни не боледуват от нея, освен ако не са с мн нисък имунитет. И ако случайно се разболеят при тях протича като ангина. За децата е кофти, защото е тежка болест и не се изгражда имунитет. Пие се задължително антибиотик за нея. Ако се хване на време и лечението почне веднага детето ще я изкара леко и без последствия. Моето я е боледувало.

# 74
  • Мнения: 3
o_fortuna значи мислиш че няма причина за притеснение ли?Незнам не съм на себе си, ужасно ми е притеснено! Малко се успокоих като прочетох какво си писала, страх ме е да проверя в нета за какво става въпрос ,за да не си вкарвам "филми" допълнително!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт