Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 404
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
Благодаря на rendence,за чудесната тема!Аз качих доста килограми и корема също ми е доста голям, и започна да ми тежи,иначе не се чувствам като бременна.За кърменето-и аз първия път не се справих.Дъщеря ми се роди с много ниско тегло-и направо нямаше сили да суче,на третото дръпване и се изморяваше и спираше -от там и кърмата ми намаля съвсем,и нямаше и кой да ме посъветва какво да правя,а беше много важно детето да наддава на тегло.Може би и не бях достатъчно упорита...Два месеца се кърмихме,ама със триста зора-и я дохранвах през това време и  със АМ.Иначе и до този момента си върви с ниско тегло,на височина си е добре,ама от към килограми не може да навакса и до ден днешен.Надявам се този път да мога да кърмя по-дълго време.
Аз пък сутрин забелязвам,че имам кръв във носа-и то от доста време.Някой друг с такова оплакване?

# 46
  • Мнения: 77
Kaisia аз също имам кръв от носа сутришно време вече 1 месец. Но не е много и не ме притеснява. А и разбрах, че ако не е нищо сериозно(кървенето) няма проблеми за здравето.

# 47
  • Мнения: 222
Добро утро,мами! Надявам се и аз да ми дойдат отвътре нещата и да се справя с гледането и кърменето. Макар,че аз не сам била кърмена поради непоносимост към кърмата и проблеми с жлъчката от новородена.
Кайсия, дано не е нещо сериозно и да отшуми скоро! Hug Аз нямам такива проблеми,ама заспивам и се събуждам със запушен нос и се чудя дали нямам някоя алергия Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 204
Здравейте момичета, ама що сте изписали  Laughing
Rendence , благодарности за темата   bouquet Ти как си? тези болки, за които си писала минаха ли?
Честито на всички, които са разбрали пола, аз колкото и да исках и да вярвах, че ще имам момиче, вече свикнах с мисълта че ще си остана мъжка майка и даже започна да ми харесва  Grinning
Мъжете вкъщи- ММ и баткото вече пишат списък с имена и са ми казали, че после аз ще избирам - който ражда той поръчва музиката  Laughing
За кърменето нощем, в началото се мъчех много - също мислех, че бебето задължително трябва да се уригва и беше ужас, защото в момента, в който го накърмя и се опитам да го оставя в леглото, той се събуждаше и хайде пак  ooooh!
Накрая ми писна и колкото и да ме беше страх да спи при мен (все си мислех, че ще го смачкам този малък човек  Rolling Eyes ) си го взех в моето легло. Купих си нощници за бременни, които имат цепки на гърдите. като стана по-голям сам се обслужваше и без да ме буди  Laughing
Но наистина храненето в болницата има значение в началото - аз въпреки, че родих с форцепс и бях ужасно зле с безбройни шевове, поисках още на другия ден бебето да си седи при мен и си го кърмех. Реално му бяха дали АМ само 2-3 пъти първата нощ.
Имах основно проблем в началото с това, че много спеше, за разлика от по-късно  Mr. Green
И трудно го будех за кърмене.
Не се притеснявайте, който има желание намира и начин  Hug Ще помагаме. Аз имам и 1-2 по-близки консултантки по кърмене, така че винаги можем да ползваме съветите им.  Peace

За кървенето нормално е по време на бременност, на мен венците ми прокървяват  Peace

За хемороидите - обзаведох се с тях след раждането  Tired трябва да внимаваш какво се храниш - да нямаш нито запек, нито разстройство, защото те ги дразнят. Див кестен помага, ако вече имаш дразнене и болки, защото на мен основно просто ми се подуват. Виж в аптеката за някакво кремче, но все пак се консултирай с доктор  Peace

# 49
  • Мнения: 433
Добро утро и от мен, аз днес съм сдух, Кашлям доста, болят ме и дробовете. Бях вчера не лакар - чистиса гърдите, да продължавам със стодал сиропа. Но той кога започва да действа? Пия го от два дни. Ще се побъркам, мисля за пневмонии и ужасии, за бебето дали е ок? На преглед съм чак на 10.06.

Направо ми писна - един ден нямам хубав откакто съм бременна - все нещо се случва, все нещо не е наред. Имам чувство, че някой ми е завидял доста, колкото и да е смешно, аз вярвам на лошата енергия идваща от хората Sad

# 50
  • Мнения: 172
 rendence , хиляди благодарности за труда и старението. Прекрасна тема, дано да е пълна само с хубави емоции newsm51
Говорих с лекарката  за магнезия, ще пия магнерич 4 по 1.
По едно време бях със запек и имах хемороиди, които кървяха ужасно, но някак си премина, не съм правила нищо конкретно. Миналата седмица на прегледа бях в 13 г.с. бебето беше 14см 88гр., като ви слушам вашите към 15 са толкова дълги, но двойно по- тежки, аз мойто още не съм го усетила, но нямам търпение.
На 13.06 съм на ЖК, надявам се да се потвърди пола newsm17
За спането по гръб, четох че не трябвало да се спи така след 4 месец. Корема ми е огромен и започнах до го меря, ще видим дали до края ще ми стига метъра.
На ФМ и БХС  в 12 г.с. лекарката ми каза, че трябва да отида отново за следващата 20-22седмица, но след резултатите от БХС ми каза, че трябва да направя и втория 16-19 седмица. Понеже първия път правих БХС и ФМ  заедно, сега съм малко объркана, 16-19г.с. само БХС, а 20-22 г.с. само ФМ ли значи?

# 51
  • Мнения: 222
Фортуна, аз бях болна в самото начало още и тогава ми обясни лекарката, че хомеопатичните и билковите лекарства и сиропи действат по-бавно от антибиотичните и имат нужда от повече време докато се натрупат в организма, за да подействат окончателно. Така че не се притеснявай и продължавай още няколко дни лечението и ще ти мине. Аз смучех Хомеожен, който е комбиниран като цяло за настинки, гърло и нос, а не е само за гърлото и пиех парацетамол по 1 на ден.  Hug Успех и да ти мине тея дни вече.   bouquet

# 52
  • Мнения: 5 037
Добро и усмихнато утро мами.Като гледам как пече тук от сутринта днес май пак ще е мъка.Дават го до 35 градуса.
За хемороиди-един изпитан лек.След като се направи тоалет се мажат с мед(може 3-4 пъти на ден)На много хора съм го препоръчала и до сега няма оплаквания.
И аз имам кървене от носа от известно време и моето АГ ми каза,че е нормално при бременност.Капилярите били по-слаби и се пуквали.
Хубав ден момичета.Нека се радваме на всеки ден от бременността, въпреки че може да има и неприятни моменти.След всяко лошо идва нещо хубаво-рано или късно.

# 53
  • Мнения: 490
Фортунче, и аз съм като теб болнава и притеснителна! И аз започвам да си мисля, че има някой, който не ми мисли доброто! Подкрепям те, бъди силна, за да преборим лошото и накрая да остане само доброто!  Аз вярвам, че моето бебче нищо няма да му попречи да се роди йиво и здраво, мезависимо от всичко! Вярваи и ти !

# 54
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
Благодрая за бързите отговори  bouquet.И аз си мислех,че не е нещо притеснително.Колкото до боледуването-и аз цяла зима не бях боледувала,а от както съм бременна-съм болна почти постоянно-обикновенно имам проблеми с гърлото и носа,пръскам хомеопатични спрейчета-ама кой знае каква полза не съм видяла,а носът ми вечер е  винаги запушен-предполагам,че имунната система е по-слаба по време на бременност. Peace

# 55
  • Мнения: 2 585
Здравейте мацки  Hug

Ренденце, чудесно оформена темичка, благодаря за старанието   bouquet

Тази сутрин ме е подгонила параноята, че все още не го усещам бебчето  Tired, пак страхове и лоши мисли ме налегнала  ooooh! На ЖК съм чак на 4 юни, а в София на преглед съм чаааак на 10 юни, а вече ме гони лудост от неизвестността  Mr. Green

Хубав ден на всички и болните бързо да се оправят  Hug
 

# 56
  • София
  • Мнения: 49
Добро утро и прекрасен ден на всички мами   :newsm51

Kaisia ти в коя седмица си и колко ти е порастнало коремчето, ако не е тайна? Моето никакво го няма Sad. Чак започнах да се притеснявам. Общо съм качила 2 кг. от началото и вече съм в 14-та седмица. Бебо последно като го гледаха на видеозон миналата седмица беше 61 милиметра чудя се къде се е събрал и не му ли е тесничко? Притеснявам се, дали всичко е наред, или аз не ям достатъчно редовно и по много..

# 57
  • Мнения: 2 358
Аз и преди съм казвала, но пак да напиша. Не се плашете, че не усещате бебчетата. Аз Влади го усетих чак в 20-та г.с.. В началото се усещат съвсем слабичко и през ден-два-три. Сега се плашите, че не сте ги усетили още, после, ще се плашите, че са пропуснали да се обозначат някой ден, след това като почнат да риткат силно и почти постоянно ще се притеснявате, когато пропуснат да ритнат няколко часа и т.н.  Mr. Green Притеснения винаги ще има, но не трябва да мислим веднага лоши неща


Rendence , благодарности за темата   bouquet Ти как си? тези болки, за които си писала минаха ли?

пу пу пу да чукам на дърво, да хвърля сол зад рамо и т.н. днес съм си направо добре, надявам се да не се повтори до раждането това състояние, че е много неприятно и стряскащо

# 58
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
Тина,няма защо да се притесняваш-напротив,колкото по-малко килограми качиш-толкова по-добре.Аз скоро ще трябва да започна да се ограничавам-просто съм склонна към напълняване,и това е.Миналия път качих 30кг и родих бебе 2,100кг...така,че килограмите на майката ,нямат  нищо общо с тези на бебето.Корема си личи,може би защото е втора бременност,и най-вече заради повечкото килограми.Благородно завиждам на всички които не качват много килограми по време на бременност..Иначе за протокола съм в 16 г.с.

# 59
  • Мнения: 93
Добро утро!
Да се включа и аз в отбора на мрънкащите  Embarassed Бъдещата ми кака е болна - очите й са подути и гноясали - едвам ги отваря и има обрив. Личната твърди, че е аденовирус и със сигурност не е никакъв вид шарка, ама то не пречи да си се притеснявам, предвид това, че не е карала нито една от шарките. В 12 сме при другия ни лекар (хомеопат). Много се надявам тя да ни излекува по-скоро, че е кошмар. Снощи не сме спали от 3 до към 7. Сега още спи горката изтощена, а трябва скоро да я събудя за часа.  Sad
И моето коремче е огромно - вече всички ме разпознават от един поглед. Иначе бебочето сякаш не го усещам още, но не съм въобще сигурна. От време на време имам странни усещания, сякаш не са газове, но знам ли пък.
Фортунче за по-бързо преодоляване на болестите трябва повече спокойствие. Опитай да мислиш само за хубави неща. След ден-два всичко ще е зад гърба ти. Hug Все се опитвам и аз сама да си внушавам това, въпреки че е трудно. И аз очаквам всеки момент да се включа с болестта на малката, че всеки път боледувам заедно с нея. Даже днес ми се струва, че и моите очи са подути, но може и от недоспиване да е.
Та наоплаквах се, дано скоро нямам други поводи за оплакване, както и всички тумбачета тук!

Общи условия

Активация на акаунт