Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 407
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Много свежарска нова темичка,благодаря Rendence  Hug
На всички мами безпроблемно бременеене   bouquet

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 138
Да се запиша докато не съм изтървала пак половината тема като предния път Simple Smile
Аз съм чак на 10ти на преглед и не знам дали ще се види тогава, ама много искам да е момченце този път, но каквото такова Wink
Аз в началото ставах през нощта, взимах я, кърмех, после сменях памперс и приспивах, че не заспиваше сама, докато я оправя минаваха два часа. После я взех да спи при мен, като поотрасна дори сама си намираше и си сучеше, не съм се будела. Проверявах памперса за 2 секунди и ако нямаше нужда не съм го сменяла. Сега мисля така да процедирам от началото. Или поне да опитам Simple Smile

# 32
  • Мнения: 231
Здравейте момичета  Hug Първо честита нова темичка, да я пълним само  с хубави новини.
Аз се връщам от ЖК и съм съъъъвсееем леко притеснена относно резултатите от БХС. Рисковете са ми супер, много добри, няма да цитирам да не пълня само поста, но доки каза, че са ми написали, че препоръчват късния БХС заради резултата на " Free bCG (бета- хорионгонадотропин), който ми е 2,06, " Според него няма никакво място за притеснение, тъй като границата била до 2 (т.е. малко е завишен) и ако искам каза да не го правим, но все пак нали после се изчислявал комбиниран, освен това се давало инфо за невралната тръба и т.н. Аз казах да го правим, но после в колата много се разколебах дали да го правя. Феталната искам да си я направя, ама този резултат не знам защо ми излгежда малко... как да кажа 2 или 2,06 не знам. Вие какво ще кажете моля дайте съвет  Praynig
Иначе бебчо беше добре Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 037
Аууууу,че сте бързи.Кога успяхте да изпишете толкова?Ние с каката бяхме на разходка и реших да си направя ранен подарък за РД.Купих си много хубава блузка,че май всичко ми отесня.Уж само +2 кг.
Честито на мамите разбрали пола на бебоците и на другите за хубавите новини.
Rendence благодаря за прекрасната тема и дано и за напред имаш време и сили за такива темички.

# 34
  • Мнения: 1 602
Rendence благодарности за хубавата темичка!  Hug Да я пълни  с хубави неща.

Много сте обсъждали от вчера до днес.
За количките - аз предпочитам да може да се върти дръжката и детето поне в началото да е към мен обърнато. А и е много удобно когато слънцето пече, да смениш положението. Още незнам дали ще купуваме нова или ще ползваме от племеничката.
За кърменето - много е важно да имаш желание и твърда воля. Моя син в родилното го дохранваха, понеже не беше при мен постоянно а ми го носеха на 3 ч. В резултата дори нямаше физиологичното спадане на тегло при изписването. После в къщи в началото дохранвах, после с инат и воля минах само на кърма. Към 3 мес. давах адаптирано мляко само когато го оставях на бабите, че ходих задочно на лекции, понеже не успявах да се цедя с помпата. Но се кърмехме до 1г и 2мес. Можеше и повече, но трябваше да проведа едно лечение а антибиотика не беше подходящ при кърмене и го отбих.

Честито на мамите разбрали пола. Аз миналата седмица не посмях да попитам. Другия път се надявам вече да ни каже.

# 35
  • Мнения: 126
Здравейте! Честита тема Simple Smile

Rendence, това за аденома на хипофизата и лиспата на кърма винаги ли важи. Аз съм с аденом на хипофизата, открит през 2010. Но оттогава не съм се снимала, по думите на ендокринолога няма смисъл да се облъчваш след като нямаш нито един симптом - нито коластра, нито болки в главата и цикъла ми нормализира що годе. Дано да имам кърма, винаги съм искала да кърмя поне до 1,5.

За майкитв с първа бременност, и аз си нямам понятие какво ще правя и как ще се справям. Няма и кой да питам, та ще рачитам на нета и на форума.

Лек ден!

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 00:03 от ellie_bg

# 36
  • Мнения: 2 358
Предполагам, че не винаги важи. Не съм чела по въпроса - в конкретния случай който написах аденомът беше проблемът, но предполагам че има и доста кърмещи жени с него.

# 37
  • Мнения: 164
здравейте!!!

Да ни е честита новата супер свежарска тема! Благодаря ти rendence  smile3525

ellie_bg за притеснението как ще се справим - мъжа ми само ме успокоява, че ще ми дойде отвътре майчинското чувство и ще се ориентирам какво и как да правя. Малко ми е странно на мен как ще стане това, ама...Сега като не го и усещам бебето почти забравям че съм бременна. Коремче още май нямам, сланинките са ми в повече  Joy  Бях си взела 2 панталона за бременни, че явно съм се разширила и старите не ми се закопчават, а на краката са ми точни, обачеее тия за бременни са ми големи и все ми падат- трябва и тиранти да си взема.

Да ви питам, имате ли хемороиди? Аз от преди да забременея си имам едночко, което сега се разрастна и днес леко ме наболява. Но нямам кървене. А и съм с разстройство- направо не виждам какво му пречи и защо се разрастна, а на лекар съм чак на 11.06...някакви съвети и личен опит да споделите-ще съм ви много благодарна

Хубава вечер!

# 38
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте, мами  Hug Rendence, благодаря за новата хубава темичка   bouquet

Днешното ми вълнение е относно позата за сън.. на няколко места срещнах, че спането по гръб е вредно за бебчето, притискало кръвоносен съд, който участва в растежа на бебето.

Мили мами с повече опит, имате ли идея за удобна поза за сън, която да е безопастна за бебетата?

# 39
  • Мнения: 62
Здравейте мами.
Страхотна темичка, Ренденце Laughing
Относно кърменето - аз не я кърмих нощно, последното беше в 23:00 ч. и след това в 6:00 сутринта. Така ми каза докторката и аз си се наспивах като изключа периода с коликите.
Относно количката - аз се спрях на Куини Бъз 4. Вие какво мислите? Предната ми беше на Пре манан - тежкааа ужас, най-трудно ми беше да я вкарам в колата.
За хемороидите - аз ги придобих от раждането, след това ми минаха и вчера, след близо 10 г. пак се проявиха още по време на бременността. Знам само, че е нормално, лошото е, че болят. Взех едно кремче с лидукаин, но само в екстремни случаи казаха да се ползва.

Честито на разбралите цвета на гащите!
Аз ще почакам до 05 юни, тогава съм на преглед, дано се вижда. Аз искам пак да е момиченце, ММ - момче, дъщеря ми сестричка. Каквото и да е - живо и здраво само да е! Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 56
Ренденце, благодатности за чудната тема.   bouquet Аз за съжаление не мога да те отменя, надявам се някоя мама да изяви желание.
За количките - моята е тежка, но с големи гуми и върви много добре. Сега временно съм с една на Пег перего, доста по лека - ами голям зор виждам, и мазоли ми излязоха.
За книгите - аз в пристъп на паника, че нищо не знам, предния път купих три. Най-полезна ми беше една безплатна книжка, малко като брошура, която ми дадоха в болницата. Казва се Дневникът на мама и я има и в онлайн вариант. Всичко, което ми е трябвало го имаше в нея.
За коластрата - на мен вече ми тече, така беше и предният път. Към кърменето отношение няма, мамите, на които не тече могат само да се радват, на мен ми се налагаше да нося подложки още преди да родя.
За кърменето - индивидуално е наистина и е много важна информацията и подкрепата в началото. Но най-важна е може би нагласата. Аз бях сигурна, че ще се справя. На една лекция за кърменето дамата беше казала, че вида на раждането не влияе слизането на кърмата, а това ми даде много спокойствие. Аз кърмих по график на 3 часа, един час кърмех, два почивах. За по-често не мисля, че имаше нужда, а и аз за по-често сили нямах. Нощем първите месеци не можех да кърмя легнала заради секциото, не можех да лежа на една страна, по същата причина не съм ползвала и възглавница за кърмене.
За захранването - аз захраних на 5 месеца по лекарска препоръка. Синът ми беше с рефлукс и се опитвахме да му посгъстим стомашното съдържимо, а и трябваше да въведем глутена преди края на 6  мес., та и това си е индивидуално.
За спането - най-добре за правилното позициониране е на лявата срана. Но ако на някой е по-удобно по гръб не мисля, че е фатално. Аз лично си подпъхвам например завивките под едната част на гърба, така че винаги съм леко на една страна.
За позиционирането на бебето наскоро научих, че е хубаво да се сяда с прав гръб и да не се кръстосват краката. Това поне се контролира по-лесно.
Написах ферман, но поне се
изказах по всички теми Laughing

# 41
  • Мнения: 4
Много бързо изписахте предишната тема. Аз нямах време напоследък много да влизам и така и не успях да се включа, но изчетох всичко.
 Гледам, че коментирате вече за кърмене и отглеждане на бебето. Аз още не съм мислила по този въпрос, защото не искам да се стряскам още от рано. А и не съм имала време да го мисля покрай организацията за сватбата и ремонта са ми други неща на главата. Като му дойде времето ще го мисля.
Някой е писал за джинджифил, но доколкото знам, той не е препоръчителен по време на бременност. Оня ден бях в аптеката да си взема прополки, че ме болеше гърлото и аптекарката без да иска ми беше дала с джинджифил, после тича след мен да се върна да ги сменя, че бременни не трябвало да пият с джинджифил. В предишната тема бяхте коментирали за хомеопатините лекарства. Това че са хомеопатични не означава, че са безвредни за бременни. Има определени лекарства, които могат да се консумират от бременни, но не и всичко, което е хомеопатично, защото има много билки, които не са препоръчителни.
Коремът вече започва да си личи и всички ме питат какво се случва, как така изведнъж е пораснал.  preggo Макар че ми е първа бременност и мислех, че е рано, вече усетих първите движения на бебоо. В началото не бях сигурна, защото не ги усещам всеки ден,  и за много кратко, но вчера, както се гушкахме с милото явно бебо се развълнува и се разшава. Този път го усетих за по-дълго време Не знам с какво да сравня усещането, нещо като потрепване на мускул, но ми стана много приятно. Party
 Redence, браво за новата тема.  bouquet Нека я напълним само с добри новини.

# 42
  • Мнения: 222
Страхотна тема, а и колко бързо сте изписали три страници, браво Simple Smile

За кърменето - с баткото успяхме до 1г2м, като си юнака си спеше с мен и си беше на самообслужване  Laughing Нощниците разкопчани, а тези, които си нямаха копченца за лесен достъп им бях направила дълбоки деколтета Simple Smile
Аз съм +1кг, но вече имам коремче. Другите рядко го забелязват, че аз съм си дебела по принцип  Mr. Green но аз си знам че в корема има бебонче. На преглед съм другата седмица и не знам дали ще се види пола, на 27.06 си записах час при Врагалева във Фемина - тогава със сигурност ще разберем Simple Smile

# 43
  • Мнения: 126
MissBlue, вероятно е прав, но притеснението е голямо с всеки изминал ден. Раждане, кърмене, къпане, разболявания ... а как ще познавам за какво плаче.  Направо се шашкам още повече Simple Smile Ще се учим в движение май

# 44
  • Мнения: 2 358
Аз не познавам някой, който не се е научил така че спокойно. В движение с бебето, което да показва, кое как му харесва или не е най-лесно. Няма нищо страшно или трудно.

Общи условия

Активация на акаунт