Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 403
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 770
Аз се връщам от ФМ и вече сме окончателно в синия отбор, 16см и 160гр. Бебо се разхождаше и над пъпа вече, доста нагоре е стигнал.

Добре дошла при синитееее! Simple Smile Много сте големи, бравоооо 16 cm !!!!

Разглеждах едни таблички преди малко и ми дава за 17 г.с., че бебето е около 13 cm и около 130 гр.
Това е измерено от главата до петичките, и аз се облещих първоначално, но после ми поясниха. Било си съвсем в норма, даже според ултразвука около 3 дни назад.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 561
rendence , ще пусна едно ЛС с моите данни. И да не стане за тази тема, за другата.

1-вото - към 17 седмица, 2-рото - 15-та го усетих. Това уж мърдаше от 12 някъде (или поне така си мислех) и от предната седмица нищо не усещам. Сигурно се е врътнало някак си.

И 2-мата са кърмени (1г4м, 1г10м). Ама ако слушах педи/бабите - нЕмаше да стане работа. Препоръките им бяха за 3 часа и вода нощно време. Плюс контролно кърмене при лекарката. Ми че то с едно кърмене не може да се прецени дали и колко яде. Гледа се количеството за 24 часа.
Та който е навит да кърми - четене от кърмаческия и се слагат тапи на ушите.


# 17
  • Германия
  • Мнения: 511
Благодарости за новата тема!   bouquet

Аз се чувствам много добре  Whistling На моменти забравям,че съм бременна, даже скачах онзи ден на батут с малкия и се катерихме по едни въжета, дано да е все така!
На преглед съм чак на 13.06, много далеко ми се вижда още, но не се надявам да разбера цвета на гащите, тъй като в Германия се гледат след 20 седмица. Някак си не искам да знам този път, искам момиче и това е!
Shirley-Ann, предната ми бременност я следеше Кунев и все ме гласеше за по-рано раждане, постояно ми местеше термина, а накрая преносих, че и един куп усложнения претърпях. Разбира се, не беше виновен той, но си е малко шматка отвреме навреме  Laughing

Ние ще пропуснем морето заради малкия, не му се отразява добре 2 години подред, ще сме в Хисар. Купила съм си цял бански, нямам търпение да го напълня с бременно коремче, а не само с дебело...

Бебето още не съм усетила, мисля, че е рано, миналия път около 20 седмица май беше  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 318
Shirley-Ann, предната ми бременност я следеше Кунев и все ме гласеше за по-рано раждане, постояно ми местеше термина, а накрая преносих, че и един куп усложнения претърпях. Разбира се, не беше виновен той, но си е малко шматка отвреме навреме  Laughing
Да, шматка си е Mr. Green И с това презастраховане... ама дано да е за добро. За секса говоря. Забранил ми е изобщо. Вчера направихме опит напук на забраната - ми нищо не се получи...

# 19
  • Мнения: 1 829
Здравейте бременелки,

Благодарим на ренденце за новата темичка   bouquet

Един бабин лек против кашлица, който и аз пих преди месец-два - джинджифил пресен едно коренче се нарязва на ситно и се залива с мед, общо взето едно бурканче от детска храна като съвкупно количество. Пие се по една чаена лъжичка на ден. Люти на вкус, но много ми помогна против кашлица в начален стадий. И разбира се всеизвестният чай с много лимон и мед, универсално средство  Laughing

Аз сега да си попитам за кърменето по-опитните мами, защото при мен първият път си беше провал, а и както казваше някой тук липсата на информация е до голяма степен причина за този провал... Сега изчитам каквото имам подръка и сама виждам грешките си, но малко късно... Най-полезен ми беше сайтът на ла лече лига, ако знаех, че има консултанти, които могат даже да дойдат вкъщи да ти помогнат нямаше да стане така  Sad
Та въпросчето ми е, как кърмите през нощта, ставате ли или в легнало положение гушвате бебето и после ставате ли за да се оригне? Изобщо нощното най-ми е трудно и неясно... А ако има начин хем да си спя, хем да кърмя би било най-прекрасно  Grinning Ако може някой да сподели ще съм благодарна  Hug

На всички хубав ден и безгрижно бременеене! Да сте здрави!  Praynig

# 20
  • Мнения: 44
Rendence, благодарим за положените усилия и прекрасната нова тема!   bouquet Искам и аз да знам цвета на гащите, последния път имаше нещо стърчащо, ама не било сигурно...  #Crazy

# 21
  • Мнения: 2 358
На мен и ЛЛЛ не ми помогнаха, отговаряха ми заучено нещата, които и без друго бях прочела, знаех и правех, но това е друг въпрос.

За нощното кърмене, Влади спеше при нас, кърмех легнала и спяща. Първоначално се будех да му подам цицата, а после той се научи да се самообслужва на сън.

И при мен първо имаше нещо стърчащо, а после се оказа, че нямало  Joy

# 22
  • Мнения: 433
Първоте два месеца ставах и кърмех седнала нощем, че при опити за легнало повръщаше на фонтан, явно се нацокваше много. След това като се регулира кърмата направо си го взимах при нас и само подавах спейки, дори не се въртях, аз почти не съм го уригвала, с или без все тая, все си връщат.

# 23
  • Мнения: 44
Здравейте бременелки,

Благодарим на ренденце за новата темичка   bouquet

Един бабин лек против кашлица, който и аз пих преди месец-два - джинджифил пресен едно коренче се нарязва на ситно и се залива с мед, общо взето едно бурканче от детска храна като съвкупно количество. Пие се по една чаена лъжичка на ден. Люти на вкус, но много ми помогна против кашлица в начален стадий. И разбира се всеизвестният чай с много лимон и мед, универсално средство  Laughing

Аз сега да си попитам за кърменето по-опитните мами, защото при мен първият път си беше провал, а и както казваше някой тук липсата на информация е до голяма степен причина за този провал... Сега изчитам каквото имам подръка и сама виждам грешките си, но малко късно... Най-полезен ми беше сайтът на ла лече лига, ако знаех, че има консултанти, които могат даже да дойдат вкъщи да ти помогнат нямаше да стане така  Sad
Та въпросчето ми е, как кърмите през нощта, ставате ли или в легнало положение гушвате бебето и после ставате ли за да се оригне? Изобщо нощното най-ми е трудно и неясно... А ако има начин хем да си спя, хем да кърмя би било най-прекрасно  Grinning Ако може някой да сподели ще съм благодарна  Hug

На всички хубав ден и безгрижно бременеене! Да сте здрави!  Praynig


Аз ставах, защото след хранене имаше обикновено и мръсен памперс, поради което отивах в хола на дивана и дремех седнала, после сменях гащи ако се наака или е много напишкан и го слагах обратно в креватчето. Разликата ми с дневното кърмене беше, че не говорех високо и ползвах много слабо осветление, за да не се досъбужда бебето и да започне да различава дневен от нощен сън. Обаче аз не съм много добър критерии, защото той беше кротко бебе (а сега е станал един злояд бяс без спирачки...  ooooh! ) Рецептата с джинджифила наистина помага, аз миналия месец го стъргах с рендето Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 829

Ренденце, благодаря за бързия отговор   bouquet А не ставахте ли да се оригва бебето? нали трябва след всяко хранене да чакаме да се оригне  newsm78

# 25
  • Мнения: 44
На мен и ЛЛЛ не ми помогнаха, отговаряха ми заучено нещата, които и без друго бях прочела, знаех и правех, но това е друг въпрос.

За нощното кърмене, Влади спеше при нас, кърмех легнала и спяща. Първоначално се будех да му подам цицата, а после той се научи да се самообслужва на сън.

И при мен първо имаше нещо стърчащо, а после се оказа, че нямало  Joy

Ха така, щом стърчащите неща могат да изчезват, значи мога да очаквам и изненада Simple Smile Rendence, теб в коя седмица те "разкриха" окончателно? Аз бях на БХС в 12 седмица и тогава стърчахме, казаха ми, че 20 седмица щяло окончателно да се види, ама много далеч ми се вижда това, сега съм на преглед другата седмица, ще съм 14 седмица и няколко дни, дали пък няма да се види вече? То най-важно за мен е да е живо и здраво, ама баткото ми иска "една малка Маша" от Маша и Мечока и ако производството не отговори на търсенето, може да има рекламации.... Praynig

# 26
  • Мнения: 1 829
Благодаря и на другите две мами за отговорите   bouquet, докато публикувам и вече се бяхте отзовали  Laughing Явно, че всеки трябва да се нагоди според бебето и според себе си:)

# 27
  • Мнения: 222
Момичета, тъкмо се прибирам от преглед - в синия отбор съм, имаме си сини гащи  newsm44  Още не мога да се нарадвам, хем си мислех,че повече искам момиченце,ама лекарката като ми показа чурката и така се ухилих и се засмях и ми стана едно весело и хубаво! И мъжът в мен е 16см. и около 170 грама. Много почна и той да шава аз като се разсмях...Много сладко беше! Мърдаше си ръчичките и главата- лекарката каза, че е много активно бебе и явно не ми се струва,че го усещам, а е наистина то  Laughing  Няколко пъти ни се показа да му видим пола, така че няма съмнения, че е мъжленце  Laughing Извинявам се,че толкова много пиша,ама съм много развълнувана  Joy newsm68 newsm44  Иначе всичко си ми е наред, плацентата каза, че си е на мястото и няма за какво да се притеснявам изобщо.  Hug
Лек ден на всички ви и дано и на вас само хубави новини да ви казват оттук нататък!  newsm51

# 28
  • Мнения: 3
Момичеетаа темичката е страхотна Simple Smile Утре съм на ЖК. и се надявам да каже пола, на ФМ в 13 седмица казаха момче , но искам да потвърдят, че е така! Кога се пускат кръв и урина пак , коя седмицата имате ли идея? Стискайте палци утре всичко да е наред, нямам търпение да го видим  малкия мишок! Хубав ден от мен!

# 29
  • Мнения: 2 358

Ренденце, благодаря за бързия отговор   bouquet А не ставахте ли да се оригва бебето? нали трябва след всяко хранене да чакаме да се оригне  newsm78

Каквото и да правех това дете не се оригваше, така че не виждах смисъл да ставам, но не е и повръщал след ядене. Първите месеци наистина имаше наакани памперси през нощта и заради тях ставах - бях забравила  Joy

chereshova.torta в 12-та стърчеше, в 16 нямаше стърчащи неща, в 20-та ще видим как е положението стърчи ли, не стърчи ли. Ама в 16 доктора беше сигурен, докато в 12-та хич не беше сигурна другата докторка

Ани честит мъжага

Общи условия

Активация на акаунт