Много ме е страх:(

  • 3 930
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 380
Не се шашкай! Hug
И аз имах раничка след първото раждане и всичко се оправи.Че си е предраково състояние е вярно, но то и бенките са предракови образования и всеки ги има, така че- СПОКОЙНО!

# 31
  • Мнения: 5 317

Представям си как се чувстваш.
Аз съм същата песимистка като тебе,винаги мисля най-лошото.
А не трябва да е така.Ще видиш че утре новините ще са добри. Peace

# 32
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Раничката не е опасно нещо - освен ако не й се обърне своевременно внимание!
Плюс това тук имаше тема на мама с рак на шийкат на матката май беше дето рискува да забременее и да износи детето си... и след раждането рака изчезва...
Така, че споко - има къде къде по-тежки случаи с толкова хепи-енд, че просто няма за ккаво да се притесняваш!

# 33
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Преди 2 години имах раничка, част от която лекарката изгори, а друга маза с някакво лекарство. И при мен горенето беше много болезнено - била съм с по-чувствителна матка (при взимане на цитонамазка винаги кървя). Изчаках да мине  един цикъл и забременях с втората щерка. Лекарят който ме прегледа тук в Канада, беше много изненадан, че в България все още горят раничките. Тук не се пипат! Смятат, че това е напълно нормално състояние на шийката на матката. Ходи се на цитонамазка на всеки 3-6 месеца, в зависимост от преценката на лекаря и ако започне недобро развитие, тогава вече се гори или маже.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 079
Спокойно, не съм имала такъв проблем досега, но знам, че е често срещан, защото имах колежка от университета, нераждала, която на 21 год. имаше и я изгори буквално за 15 - 20 минути. Нейната лекарка и казала, че е много често срещано и да не се тревожи и да си мисли глупости - лекува се, няма място за черни мисли.  Wink Представям си как се чувстваш, обаче, защото и аз съм голяма паника... Embarassed
Спокойно и не предизвиквай лошото с подобни внушения и глупости! Мисли за детенцето ти, то няма нужда от майка - кълбо от нерви!
Стискам палци!!!

# 35
  • Мнения: X
Момичета, благодаря ви многоо, истината е че след всичко което изчетох, снощи спах по-спокойно за мое учудване, но....днес се събудих с мислълта как ще се обадя и ще ми кажат 4-та или 5-та група:( Всъщност, всеки различен от 1-ва група резултат ще ме побърка !:( Една мама тук каза че ако на предната цитонамазка съм била 1-ва група, сега няма как да мина направо на 4-та ! Дано е права !!! А и до сега съм имала няколко прегледа.....за течение....за гъбички......който беще преди около 2 месеца последния и не се видя такова нещо, явно е от скоро.....дано да успеем да овладеем положението навреме !:( Само се моля за сега цитонамазката да е хубава а за горенето...незнам. Мале колко време има до 4 следобед !:(

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Имах раничка  още като ученичка. Не предприехме никакви манипулации, защото не бях раждала. След първото раждане вече я нямаше.
Цитонамазката ми е втора група сега, но докторът каза, че е чудесен резултат.

# 37
  • Мнения: 2 309
Моля ти се дай по-спокойно, аз като имам раничка от 16 годишна все още съм жива и здрава. Да горена ми е /голяма глупост между другото при нераждали жени/, да боля ме, че после пак се появи и пак изчезна. По време на бременността от хормоните пак се появи, но досега поне 10 лекари съм сменила и никой не ми е казал че е толкова опасно. Между другото винаги съм била 2 ра група. Живот и здраве след раждането ще видим с моя лекар какво ще я правим наново, ама недей психясва така моля те Peace

# 38
  • Мнения: 5 401
Не се притеснявай! Аз имах раничка. Ходих при няколко д-ри за мнения - единия каза "на нераждала жена не може", другия каза "по-добре сега отколкото после". И аз накрая взех, че я изгорих в Шейново зимата на 2004 г. Въобще не боли, усеща се само силно затопляне. Трябва само да се отпуснеш докато трае манипулацията - няколко минутки.

Успех с резултата! Не се самонавивай!   bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206

Аз лично бих сменила лекуващия си лекар ако наистина е казал това
Каза ми че имам някаква раничка, която се приема за нормално състояние след раждането и не се маха до второ раждане.
и това
После каза или след второто раждане или вече в климакса Shocked Shocked, ще я изгорим с лазер.

Първо раничката на маточната шийка не е НОРМАЛНО състояние нито след раждане, нито преди това. Често срещано - да, но не  и нормално. Което не значи, че имаш рак, разбира се... Grinning Раничките се третират след взета цитонамазка, колпоскопия и ако се налага биопсия... Нито едно от трите не е страшно или болезнено. При повечето жени няма изменение на клетки и раничката се обгаря.... защо да не се маха до второ раждане.. това е глупост!!! Ами ако не раждаш втори път или ако искаш и трети... Wink На мен ми е горена раничка и преди раждането и след това....

Това пък за климакса направо ме накара да се смея....

При т.нар. "ранички" на маточната шийка е много важна профилактиката и навременното лечение. Точно това правиш ти! А това е похвално! Не се страхувай! Казвам ти го като човек минал няколко пъти през това и правещ профилактика на 6 м. Е, при мен се налага, но нормално профилактика се прави на 1 г. Учидвам се защо се притесняваш от резултат 2 гр. по ПАП след като той е абсолютно НОРМАЛЕН и такъв резултат имат повечето жени. Той си се води НОРМАЛЕН. 1 гр. по ПАП е доста по-рядко срещан, още повече при жена с активен сексуален живот и раждала...

Успех! Стискам палци и всичко ще бъде наред! Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз имах раничка доста преди да родя, изгориха ми я с лазер и се оправи, но оттогава не съм си правила цитонамазка и незнам. Какви са симптомите ако имаш раничка, че съм забравила.

За съжаление няма симптоми!

# 41
  • Мнения: 458
Преди 3 месеца си правих цито намазка излезна 2 група и ми откриха раничка която както теди 79 каза обгориха с ток.Попринцип с ток не се препоръчва да се горят нераждали жени /защо незнам/.Мен ме гориха с ток щот вече имам 1 раждане .Та мила от това не се умира просто докторката ми кажа че е желателно на 6 месеца да се правят профилактични прегледи .Да самата процедура с ток не е от най приятните но при мен ми я пое здравната каса нищо не съм плащала.Сега се успокои и не се тормози излищно всичко си има решение когато се открие навреме Hug

# 42
  • Мнения: X
 На мен не са ми излезли още резлутатите Ваче....незнам дали е 1 или 2 или някоя друга група ( недай си Боже). Пърия път бях 1-ва и сега това ми е второ изледване. А що се отнася до това че раничката е нормално след раждане, се има предвид че е придизвикана от това може би и.....една мама тук много хубаво го е обяснила защо се получава след раждането. Поради тази причина, лекаря ми обясни, че не е болестно състояние нито нещо сериозно затова няма на този етап да предприеме нищо, ао резултата от цитонамазката е хубав ( което ще разбера следобед). За климакса каза просто като за период през който цикъла става нередовен и когато вече го усетя това, тогава ще я махнем, естествено ако до тогава си е нормално всичко. Наистина незнам една такава раничка какво общо има с всичко това, но определено не би ми предизвикало смях ако не съм компетента по тези въпроси.......Затова исках вашите мнения като жени минали през такова нещо. А под " нормално за след раждане" определено няма предвид " задължително е така да стане" а това че е доста масово сред раждалите жени.
 Е.....явно май аз не се изказвам както трябва.

# 43
  • София
  • Мнения: 212
Аз имах раничка след първото си раждане!Лекарката ми-д-р.Ковачева от Шейново ме прегледа на колпоскоп и каза,че се налага да ми се вземе биопсия.
Толкова се бях психясала,но в крайна сметка резултатите бяха добри!Раничката ми я изгори лекарката и на следващия преглед всичко беше ОК!!!
Скоро родих за втори път! Прегледа и цитонамазката показаха,че всичко ми е ОК!
Преди няколко дни от близка,която работи в онкологията научих,че раничките са един вид "вход" на различни микроби,болести и т.н.При нея имало случай(за първи път разбрах за подобна закономерност)мъж да предава рак на партньорките си.Не икам да разказвам с подробности,но с две думи-първата му съпруга заболява налага се да отстранят част от шийката,след време матката и умира...Нещата се повтарят и с втората му съпруга...Сега пациентка на моята позната е третата жена на този мъж-същите симптоми... Sick
Оказва се,че раничката е ката "вход",а мъжа предава клетките от едната партньорка на следващата без изобщо да подозира.Лечение при мъжа няма,защото той на практика не е болен от нищо!!!
Не мисля,че трябва да се притесняваш от раничката!На много жени се случва,както и на мен-просто се взимат мерки!
Важното е навреме да си обръщаме внимани за тези неща!!!
Стискам палци резултатите да са добри! Praynig

# 44
  • Мнения: 6 164
Не икам да разказвам с подробности,но с две думи-първата му съпруга заболява налага се да отстранят част от шийката,след време матката и умира...Нещата се повтарят и с втората му съпруга...Сега пациентка на моята позната е третата жена на този мъж-същите симптоми... Sick

Тоя няма ли да спре да се жени! Shocked
Не мога да повярвам - ракът да е заразен...  Rolling Eyes
Аз тотално изперквам като ви чета, защото имам раничка и сега... Нормално ако родя ще се влоши ли състоянието й? #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт