Много ме е страх:(

  • 3 926
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 103
Имах раничка, доктора я излекува с няколко намазвания не се наложи даже да я гори.
Мами взимайте мерки докато не е станало късно и всеки 6 месеца на преглед, така се намалява риска.

# 46
  • София
  • Мнения: 48
Лекарството с което се маже раничката се казва Solcogin 0.5. Нищо не се усеща при намазването, при мен от два пъти мина.

# 47
  • Мнения: 2 777
Ако продължаваш да си внушаваш наистина ще се разболееш! Дори да има нещо, дано грешиш, ако се хване навреме и се наблюдава не е толкова страшно!
Срам ме е да си призная, но аз още не съм стигнала да отида на гинеколог след раждането  Embarassed Преди време, обаче, имах кисти на щитовидната жлеза и се разсеяха сами!
Желая ти успех!

# 48
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравей! Аз имам раничка от 15 годишна, но не ми я гориха понеже не бях раждала. След раждането моята се е увеличила доста, но при други изчезва, въпрос на късмет. Сега и аз чакам резултата от цитонамазката и ако е добър най-сетне ще я горим, ако не е следва коплоскопия, ако и там не са добри резултатите биопсия. Надявам се и при двете ни всичко да е нормално. Не се притеснявай излишно, все пак я имаш от скоро тази раничка и ми се струва невъзможно за толкова кратко време да стане от 1-4 група.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 206
На мен не са ми излезли още резлутатите Ваче....незнам дали е 1 или 2 или някоя друга група ( недай си Боже). Пърия път бях 1-ва и сега това ми е второ изледване. А що се отнася до това че раничката е нормално след раждане, се има предвид че е придизвикана от това може би и.....една мама тук много хубаво го е обяснила защо се получава след раждането. Поради тази причина, лекаря ми обясни, че не е болестно състояние нито нещо сериозно затова няма на този етап да предприеме нищо, ао резултата от цитонамазката е хубав ( което ще разбера следобед). За климакса каза просто като за период през който цикъла става нередовен и когато вече го усетя това, тогава ще я махнем, естествено ако до тогава си е нормално всичко. Наистина незнам една такава раничка какво общо има с всичко това, но определено не би ми предизвикало смях ако не съм компетента по тези въпроси.......Затова исках вашите мнения като жени минали през такова нещо. А под " нормално за след раждане" определено няма предвид " задължително е така да стане" а това че е доста масово сред раждалите жени.
 Е.....явно май аз не се изказвам както трябва.

Кати, раничка наистина може да се получи след раждане, аз това не го отричам... Wink. Моят аидея беше, че не е нормално състояние на ШИЙКАТА. Аз просто така го разбрах... иначе е често срещано.
Ще ти кажа и за резултата от цитонамазката.. Моят винаги е бил 1 и 2, но имам и дисплазия.... ето затова се прави и колпоскопия и обработка на раничката... Ако нямаш раничка няма проблем да се прави само цитонамазка...

За климакса.. не знам на колко години си, но ми се струва, че си далеч от този период, за да чакаш дотогава да стане по-лошо...

Не се сърди... добре си се изказваш. Просто, за да не минат другите през моите тревоги споделям тези неща!

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
nade, според мен в тоя случай става дума за папилома вирус... може пък да им предава силно онкогенен тип папилома... Ама като цяло историята звучи малко.... щото с добра профилактика надали и трите ще стигнат дотам... айде едната да е с по-слаб имунитет и да не е ходила на профилактика, ама и трите... Щом е намесен в разговора мъж най-вероятно това е имала предвид докторката...

# 51
  • Мнения: X
 Така, момичета да ви кажа, сега се обадих на гинеколога ми за резултатите ! Каза :" Всичко ти е абсолютно наред и нормално, 2-ра група си !" Викам е как втора и нормално, преди бях първа, той каза :" Е да ама Господ те е създал жена при това която е раждала, втора група е съвсем нормално", каза че имам някаква....бактерия съвсем лека и пита дали не ползвам сапун а истината е че по принцип се...бръсна отдолу винаги с интимен гел но последните 2 пъти със сапун и му го казах , той каза че по всяа вероятност е това. Настоях да изгорим разничката защото ме притеснява, обаче той беше категоричен че няма нужда и пак каза като родя втори път тогава. Цитонамазка каза на 8 месеца ( за да съм била по-спокойна щото само съм се шашкала) и изписа  за тази бактерия Трихомонацид 10 вагинални глобули. Това е ! Наистина съм по-спокойна въпреки че много ме тревожи все още това че все пак имам раничка а той упорито отазва да я махнем, и това че вече не съм 1-ва група:(
 Ох, искам вече да забравя всичко:(

# 52
  • Мнения: 1 031
Кати нали доктора е казал, че всичко е наред. Това е важното. Не се притеснявай повече Grinning

# 53
  • Мнения: X
 Да.......колко време ще си ходя с тас раничка.....и дали няма да стана по-долни групи...Sad
 Уфффффффффффффффф

# 54
  • Мнения: 532
da ne umirame predi smyrtta!!!
oste niamash rezultatite,uspokoi se,ti ve4e si postavi diagnoza!!!
moje da sa oste 1000 vida nesta ili prosto vsi4ko da e ok

# 55
  • София
  • Мнения: 4 423
Това е чудесна новина, радвай се, щом доктора не е притеснен, значи няма повод и ти да се страхуваш!
Спокойна и приятна вечер ти желая!  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 952
Най странното при мен ,е че имах раничка ,която ми казаха,че трябва да я горим по-късно.......Тук се преглеждам при специалист , нямам раничка, незнае за каква раничка се притеснявам изобщо , нищо нямам , какво е станало незнам ...сама ли е изчезнала.....това още преди раждането..... newsm78

# 57
  • Мнения: X
Благодаря много на всички ! Страхотни сте и наистина на човек му олеква като има кой да го успокои и да му покаже че и да се мине от там не е страшно ! Е....аз няма да спра да се страхувам поне малко......но.....поне за сега съм по-добре ! Благодаря ви много !

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Най странното при мен ,е че имах раничка ,която ми казаха,че трябва да я горим по-късно.......Тук се преглеждам при специалист , нямам раничка, незнае за каква раничка се притеснявам изобщо , нищо нямам , какво е станало незнам ...сама ли е изчезнала.....това още преди раждането..... newsm78
Да ви кажа при мен какво стана, отивам на профилактичен преглед и лекарката ми казва - раничка, като излязат резултатите от цитонамазката ще я лекуваме,между 2- 6 чист ден от цикъла, занесох си аз цитонамазката  до лабораторията, за да стане по бързо и да вляза в тия ччисти дни, които тя каза, беше 2 група резултата. Нося го веднага при лекарката, обаче има имен ден жената и аз в този ден, защото сме адашки и хич не и се занимаваше с мене и ми казва ела другия месец, ама аз как така ще стоя месец без да правя нещо, отидох при друг лекар.
Който ми казва раничките не са страшни, ако им се обърне внимание, ако се оставят нелекувани дълго време е опасно, каза ми че е по малка от половината на една стотинка, и ако излекуваме възпалението което имах, раничката може да се прибере.
Направих лечението след месец отивам при първата лекарка да ме види, защото там си бях с направление, и тя ме подготвя за горене аз я попитах колко е голяма раничката - тя ми каза няма да ти кажа, аз пак я попитах и пак не миу каза и тогава и казах че съм ходила при друг лекар който ми е казал че може и да се прибере и затова искам да знам колко е голяма раничката , и тя се ядоса, че съм ходиал при друг лекар, и как не съм и вярвала, казах и че съм отишла при друг лекар защото не ми се е чакало цял месец, за да предприема нещо. Тогава ми каза, че е като 5 стотинки.
И аз си тръгнах, защото бях много ядосана, отидох при лекаря при който раждах и му казвам имам раничка, той човека ми казва няма страшно  дай да видим- гледа, гледа и ми каза раничка няма има леко зачервяване, сигурно се е объркала, и ме пита цитонамазката 2 група ли , каза че се разбирало само като види тъканта.
Кати, спокойно 2 група наистина е при повечето жени срещана.

# 59
  • Мнения: 5 317
KATI_Z ,браво.
Знаех си че всичко ще бъде наред.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт