Много ме е страх:(

  • 3 923
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз имах раничка още преди първото раждане. Знам, че не е добре да се гори понеже обгореното място след това е по-нееластично и може да създаде проблем при нормално раждане. Първо пробват да я обработват с един разтвор ама не се сещам какъв беше. При мен не се получи така и ми я обгориха( дори два пъти). Сега нямам проблеми, а чакаме второ бебе. Не се шашкай. Проблема не е в раничката, а в отношението на жената към нея( да вземе навременни мерки). В смисъл, че трябва да се обработи навреме защото лекарите казват, че ако стои така много, много дълго време мястото е предразположено към раково образование. Това не значи непременно, че ще се случи.

# 61
  • Мнения: 3 447
KATI_Z , в новия брой на сп. "Мама" има доста обширна статия за раничките, може би ще ти бъде полезна Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 212
Ако продължаваш да си внушаваш наистина ще се разболееш! Дори да има нещо, дано грешиш, ако се хване навреме и се наблюдава не е толкова страшно!
Срам ме е да си призная, но аз още не съм стигнала да отида на гинеколог след раждането  Embarassed Преди време, обаче, имах кисти на щитовидната жлеза и се разсеяха сами!
Желая ти успех!
:sick:To си е за срам!!!
Не искам да те упреквам,но те съветвам-отивай на преглед!!!
Това са важни неща!Здравето ни е на първо място и от нас зависи да се грижим за него!!!
Лекарите съветват първият профилактичен преглед да е 6 седмици след раждането!!! Naughty

# 63
  • Мнения: 1 622
Кати,
след раждането имах раничка и тогава никой не ми е съобщавал за групи итн, просто лекарят ми ме информира, че имам и че трябва да я изгори. Тъй като му имам абсолютно доверие го направихме при първия удобен случай. Оттогава насам нямам проблеми! Успех и няма да се пУашиш, ей!   bouquet

# 64
  • Мнения: 1 027
Здравейте!
Когато бях на 15-16г. и отидох на лекар и лекарката ми каза, че имам раничка. Като ми видя уплашената физиономия и започна да ми обяснява какво е това. Каза "Вие като чуете раничка и си представяте някаква рана като на коляното и вече ще се мре! Не!!! Това е зачервяване, което просто така се нарича и изобщо не е толкова страшно. Гори се само при жени, които са раждали и не смятат да раждат повече. Иначе се маха със свещички и кремчета, а може и с антибиотик." Каза още, че мойта може и да е вродена, често се срещало. Скоро моя позната беше в болница и там имаше толкова млади момичета, които лежаха защото искали да им махнат раничките. Като искат, ок! Операцията не е сложна и ги изписват обикновенно за два дни. Лекарите казаха, че това е на 50 % от младите момичета. Едва ли всички са болни от рак, недай си Боже! На мен също така като питах лекарката ми каза, че може да се появи и при секс, ако се протрие мястото, нормално нали е много нежно мястото.
Спокойно! Пожелавам ти всичко да е наред и не забравяй, че повечето болести идват от нерви, не си ги докарвай сама.  bouquet

# 65
  • Мнения: 42
Здравейте.Не знам точно къде трябва да пиша,даже не знам кога започна всичко.От доста време имах бяло течение и бях сменила бая лекари,Всичи правха едно и също-цитунамазка и после свещички.Резултат нулев.Така при поредната препоръка се озовах в "Майчин дом"при проф. Карагьозов.След биопсията се оказа че имам раничка и трябвяа да се направи  отстраняване.Имайки в предвид че сам на 21 год това ме потресе,но трябваше да запазя самообладание-всички около мен начело с майка ми бяха в паника.Направиха ми опреацията, а резултатите от хистологията  показаха че съмбила на косъм от отстраняване на цялата матка(поне така каза лекарят).Оказа се рак в 0 стадий,ако е бил в 1 стадий са щели да ми махнат всичко.В момента сам добре.предстои ми контролен преглед (първият след операцията).Наи-много ме е страх дали ще мога да забременея някога.Сами се досещате , че ме обземат какви ли не параной.Даже сам готова да зарежа следването си (студентка съм втори курс).Надявам се някои с подобен проблем да ме поуспокой малко,макар че всичко е строго индивидуално.

# 66
здравейте, преди известно време и на мен ми се случи подобно нещо.Имах далго време течение е отидох на лекар по въпроса. Лекарката ми кажа, че имам раничка и че трябва да се гори майка ми изказа съмнение че е наложитилно да се гори  защото още не съм раждала.Така от познат лекар разбрах и той ми препоръча друг гинеколог.Веднага отидох при нея и тя ми каза ,че изобщо нямам раничка а само течение което дразнело шийката на матката и затова се е объркала първата гинеколожка.Кажа също че не е била достатъчно внимателна и т.н. Абе чуда се аз ако се бях подложила на това горене направо ужас  #Crazy.Аз бих те посъветвала да отидеш и на друг лекар за всеки случай, за да си спокойна не се предоверявай на първия срешнат.Аз ходих 2път при д-р Костова в клиника Лора на бул. Христо Ботев между 5 кьошета и македония.Не работи със здравната каса ,но пък е страшен специалист.Приемното й време е вторник и петък от 13 до 15.Много е добра и внимателна.Аз продължавам да ходя при нея и за бременността сега.Радвам се ,че успях да попадна на нея тогава стискам палци всичко да е наред и при теб. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 177
Днес бях за 2-ри път на цитонамазка - 1 година след раждането. Първата беше 2 месеца след ато родих и беше нормална. Имам обаче някакво предчувствие....много силно, че нещо не е наред ! Утре ще са готови резултатите следобяд обаче вече нещо така ме гложди че нямам думи:((( Абе....немога да го опиша....просто съм сигурна че нещо има и този път няма да съм 1-ва група:( Каза ми че имам някаква раничка, която се приема за нормално състояние след раждането и не се маха до второ раждане. После каза или след второто раждане или вече в климакса, ще я изгорим с лазер. Каза че не е болестно състояние и няма да  ми създава проблеми. Обаче до сега не ми го беше казвал че го имам това, а тук в зачатие прочетох че това са предракови състояния ! Аз ли не съм разбрала, чували ли сте нещо такова или имали ли сте:(
 Боже как ме страх:( Исках да споделя:(

Аз досега не съм чувала за положение при което да имаш раничка и да не се маха.  #Crazy Има раничка-маха се. Смени си лекаря.
А иначе стискам палци всичко да е наред  Praynig

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
...Направиха ми опреацията, а резултатите от хистологията  показаха че съмбила на косъм от отстраняване на цялата матка(поне така каза лекарят).Оказа се рак в 0 стадий,ако е бил в 1 стадий са щели да ми махнат всичко.В момента сам добре.предстои ми контролен преглед (първият след операцията)...

Би ли разказала по- подробно за операцията? С пълна упойка ли беше? Защото аз си мисля, че в подобни случаи раничките се горят. Имам предвид, че не си раждала. Какво й беше различното на раничката, че се стигна до операция?


Аз досега не съм чувала за положение при което да имаш раничка и да не се маха.  #Crazy

Да кажа и аз пак, че да чуеш за подобни случаи- имах раничка, която не ми махнаха, защото бях още ученичка. След първото раждане раничката изчезна сама  Shocked

# 69
  • Мнения: 42

Би ли разказала по- подробно за операцията? С пълна упойка ли беше? Защото аз си мисля, че в подобни случаи раничките се горят. Имам предвид, че не си раждала. Какво й беше различното на раничката, че се стигна до операция?



Ами не знам какво и е било различно на раничката.И на мен ми стана чудно,защо се налага оперативно отстраняване,при положене , че не се била виждала с просто око(пак по думите на лекаря).Иначе самата операция беше с епидорална упойка и продължи около 20 минути.Преди мен оперираха друго момиче.На нея и били горили раничката,обаче нищо не се получило и след като родила секцио,самата раничка се увеличила доста.Аз не знам ,коя група съм.Питах сестрите в отделението, те ми казаха , че нямало такова нещо.Едвали не съм попитала за нещо грешно.После се опитах да си намеря групата в документите,но така и не успях.а следващият преглед ще попитам професора

Общи условия

Активация на акаунт