Липса на концентрация, хиперактивност

  • 7 060
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Нормално поведение за дете, което седи вкъщи, яде шамари и насила се натиска да прав неща, които не са необходими.
Проблемът е в теб, не в детето.

# 16
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Авторке, двама сина имам. Вторият е на шест и малко. Здрав, силен, буен, бесовица за чудо и приказ! Когато играе с още четирима свои приятели в близкия парк, около тях е пух, перушина и чимове трева! Останалите деца предпочитат да играят по-далеч от тях и не ги доближават. Така си играят темпераментните, здрави момчета. Трудно е за мен и останалите майки. Вечно има оплаквания от тях (в една група са в градината) - борят се като пехливани и невнимателно приближилото се дете го отнася, без дори и да го забележат.
Предложението за плуване е много добро. И моят ще учи в точно определено училище именно заради часовете по плуване.
А това с четенето не го продължавай - без съответният подход и система ще го настроиш негативно и като тръгне на училище ще се съпротивлява и на учителката.
Да ти е живо и здраво детето! Радвай се на енергията му и я канализирай. Създай му правила, вместо да му забраняваш. Предизвиквай силата и упоритостта му и няма да се налага да използваш шамари, за да мирува.
Още веднъж - де ти е жив и здрав юнака!

# 17
  • Мнения: 2 488
Съжалявам за дъжда на парада ви, обаче хиперактивност е сериозна диагноза, която се поставя от специалист. Не е просто буйност.

Освен това още чакам някой татко да дойде и да каже, че синът му е хиперактивен. По-скоро би го сметнал за момчешка работа.

Мисля, че въобще не знаете какво значи незадържане на вниманието. Това може да го има и при големи хора. Не си играйте с децата си на аматьори-психиатри.


Абсолютно подкрепям мнението. Напоследък всяко малко по-буйно и енергично дете му се лепва етикета"хиперактивност". Това наистина е сериозна диагноза,която може да бъде поставена само от психиатър и изисква комплексен подход.
А относно авторката-ами какво очакваш от дете,което е гледано в къщи и не е свикнало на никакъв режим и занимания. Вместо да го учиш да чете и да му търсиш доктори,по-добре го записвай есента на подготвителна група.Не ми е ясно ,след като детето не е посещавало детско заведение и е свикнало по цял ден да прави каквото си иска,когато тръгне на училище как очакваш да стои 30 мин на едно място и да слуша госпожата?!Да не говорим за подготовката,която се изисква за първи клас.Не е достатъчно да го научиш с бой да чете.Изискват се мноого повече знания и умения,които трябва да овладеят децата преди постъпване в първи клас.И това не става за ден или два.Не случайно подготвителни групи са трета и четвърта,т.е подогвката за училище трае две години. Или може би не смяташ да го пращаш и на училище,щото има и такива "загрижени "майки.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 101
Е, направо на училище. Няма да губи цяла година Wink

# 19
  • Мнения: 2 352
Авторката явно е заета да шамАри детето. Чакам с нетърпение включването й. Може е бабата да подпука, защото не го е научила да се концентрира.
 SvetliS, в случая Мамасита е повече от права.
Твоето детенце с поставена от специалист диагноза за хиперактивност ли е?

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Здравейте и честит първи юни.
Синът ми е на почти 6 години - без месец и малко - и в последно време започна да издивява. Не може да се съсредоточи върху каквото и да е за повече от 2 минутки. Опитвам се да го науча да чете, че да не му е трудно в първи клас, но малкото диване просто не се концентрира. Има твърде много енергия. Спрях му всякакви сладки и газирани напитки, не му давам и да играе компютърни игри (мисля, че и те му се отразяват зле), телевизия също не му позволявам. Чудя се докъде ли ще стигнат нещата. Май-май се влошават. Можете ли да ми препоръчате някакъв лекар, току-виж му предписал някакво успокоително, знам ли, такива са ми надеждите. Помагайте! Гърлото ме заболя от викане, а ръцете от шамари, а човек от това дете не става! Пък баща му е един мекушав, направо безполезен.

Ти нормална ли си??????????????????????????????????????????????????????????//
Реторичен е въпросът.
Престанете с тази хиперактивност! Буйно дете-хиперактивно, невъзпитано-хиперактивно, и т.н.
Мамасита  е права.
Как прецени, че ТИ трябва да го научиш да чете, и то сега.Той на градина не ходи, (не ми е ясно как ,като е на възраст, когато е задължителна), ама ти  си тръгнала да му преподаваш.И то как?С шамари.
Е, най-много да го отвратиш от всякаква учебна дейност...
Бащата бил мекушав-да, ако съм аз, да съм ти била два шамара и да те пратя някъде (познай къде).

А това, че не вярваш в съвременната медицина и лекуваш детето е просто....нямам думи.Освен, че си педагог и психолог, си играеш и на лекар.Ужассссс

# 21
  • Мнения: 5 513
Радвам се на  здраво ,палаво и устато момче.Все се чудя как някой още не ме е накарал да го заведа на лекар.Много съм търпелива,но ако някой каже за детето ми ,че е хиперактивно или някаква подобна диагноза просто светът ще му се види тесен.

Както вие се отнасяте с децата си така и хората ще се държат с тях.

# 22
  • Мнения: 25
Здравейте, и ние сме по същия начин. Буен, пищи,  бие.
 Преди около 2м. получи тикове на очите.Отидохме на невролог и каза -хиперактивен. Даде ни някакви силни лекарства , които разбира се не му даваме.
 Започнахме да ходим на психолог и му даваме Седатив ПС.
 Много игра на вън за да изразходва енергията.
Резултатите са много добри.

# 23
  • Мнения: 6 365
От гледна точка на неврологията при хиперактивност изписват...амфетамини. Всъщност хиперактивно е поведението на повърхността, а иначе мозъкът е по-малко активен от този на нормалните хора. Не може да направи връзка. Затова като се сипе помощен невромедиатор, детето се успокоява. Иначе търси стимулация, за да си "навърже" фрагментирания мозък. Това е много различно от обикновената буйност, например може да мине из цялата стая и да повдигне всеки предмет, на практика без причина с изключение на търсене на стимулация.

Затова е тежка и сериозна диагноза и не всяко буйно дете е хиперактивно. Както и не всеки хиперактивен човек е буен. Понякога може да се изразява в други видове поведение или мислене, особено ако е при възрастни.

# 24
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Струва ми се, че темата е пусната за забавление. Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Това дете да няма педиатър ми се вижда странно. После, да е гледано само вкъщи хич не е добре. на 6 вече трябва да е на предучилищна. Авторката не споменава братя и сестри, също не казва колко детето общува с други деца, има ли кога да се натича и набеснее навън. Хиперактивността е много сериозно нещо, то си е диагноза и е нужно обследване, за да се даде някакво становище. По-скоро майката има нужда от успокоително и след това детето.

Това за лекарствата, дето го пише Мамасита е вярно. И че не се поставя току0тъй хиперактивност от мама, дето чете разни сайтове. Има си специалисти за тази работа. Между другото, на мен ми се струва добра идеята за психиатъра, нека го заведе. поне ще има мнение от специалист. Не я разкандъърдисвайте!

# 26
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Тя преди детето на пссихолог

# 27
  • Мнения: 177
Много странна тема, струва ми се, че е пързалка.
Как така детето няма личен лекар, нали се води на консултации като бебе, задължителните ваксини явно и те не са направени. За какво училище говорим, тогава- доколкото знам, без задължителните ваксини, не записват деца в ДГ и училище. И предучилищната не е ли задължителна? И авторката така леко обяснява как шамаросва детето, абе не ми се вярва темата да е истинска.

# 28
  • Мнения: 110
Брат ми беше така и тате просто му каза ,,Петдесет обиколки на двора" е направи само трийсе, обаче после мирува. За четенето - най-добре подходи като някаква игра или примерно му предлагай някакви малки наградки. Мен в първи клас ме записаха на занималня, обаче аз не можех нито да чета, нито да пиша, само знаех 5 приказки на изуст. Връща ме баба от занималнята, навикваме. Затварям се си се в стаята и почвам да рева. Идва мама. Баба и казва, че учителката ми по занималня е казала, че съм пълна некадърница и, че няма да се науча. Мама се ядосва гони я. Излезе накупи 20 малки куклички и две тетрадки. Проблема на онази госпожа от занималнята и беше, че не можех да напиша е и пишех криво и грозно, а един път не дойде да ми обясни как се пише туй е. Та мама ме гушна, каза ми, че ще ме отпише от занималня и започна да ми обяснявя как да пиша буквички. За две страници ми даваше кукличка, а тези буквички буквално ги рисувахме. За един уикенд изписах първата тетрадка. Баба идва в понеделник и аз я чакам на вратата с тетрадката. И получих следния коментар ,,Как може майка ти да стои целите почивни дни да ти пише домашните?!". Малко се ядосах тогава, обаче понеже си падам по-поетична, като напиша нещо на ръка и го дам на семейството да го прочетат - мама все повтаря ,,Да от Гергана изобщо човек не стана, по некадърно дете не съм веждала". Joy И двете избухваме в смях. Както и да, въпроса е, че за всичко си има време. Даже, ако бях на твое място, щях да го оставя да си подивее малко. Детството не е вечно.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Това с физическата активност си е супер. Доколкото зная, децата с такива проблеми имат нужда допълнително да си стимулират мозъка, за да функционират нормално с ученето. Но и работа отделно си трябва, да се понаучава волево да поддържа някаква концентрация.

Общи условия

Активация на акаунт