Йога - промяна или не?

  • 26 663
  • 125
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 575


У нас  Joy Правя тука няколко комплекса от книжки, одобрени някога от инструктурката  Sunglasses
А ти къде практикуваш?

никъде - искам да почна някъде, и после да премина на домашно
[/quote]

...и аз процедирах така....в началото започнах само за гъвкавост в една йогагрупа ,където се наблягаше на гъвкавостта..,но осъзнах,че дишането върши и други неща и задълбочих интереса си към него....съдбата ми предложи друга йогагрупа със сериозен йогаинструктор/ а не с учителка по физическо възпитание/ , който постоянно ни напомняше кога как да дишаме...и така в продължение на 1,5-2г , но групата ни се увеличи ,а помещението си остана със същите размери ooooh! и реших да си продължа нещата у дома..и наистина като съм в къщи и съм по-спокойна,защото си се отпускам според вътрешното мое усещане ,без да се съобразявам с другите около мен..а и аз като си правя асаните и дишанията , след това си правя други мои духовни "упражнения",което не правя,като съм в групата....  Simple Smile
Поздрави   bouquet

# 76
  • Мнения: 2 431
Лелеее, добре че е fnif да цитира, аз това анти-йога съобщение не го бях прочела.  Joy
Чак ми е смешно, толкова е нелепо...
Инструкторката ми по йога си е излекувала проблем в тазобедрената става благодарение на йогата.
Аз родих нормално, без усложнения и за 5 часа благодарение на това, че усъвършенствах дишането си през последните години.
А относно мантрите - понеже съм чела значението на много от тях - точно тези текстове и комбинация от звуци не само че не са вредни, а имат лечебна сила. Много от тях се ползват по време на рейки сеанси и промяната в състоянието на човека е осезаема още след първия сеанс.
И все пак йога освен всичко друго е и начин на мислене - няма как да повярваш в нещо такова или дори да проявиш интерес, ако мисленето ти е тривиално.

румид, много ме впечатли това, че практикуваш вкъщи! Simple Smile Аз в началото, че и сега повечето пъти някак не мога да се съсредоточа вкъщи, нужна ми е колективната енергия, която се акумулира от всички позитивни хора в студиото, но то зависи и от студиото де... Simple Smile

# 77
  • Мнения: 575


румид, много ме впечатли това, че практикуваш вкъщи! Simple Smile Аз в началото, че и сега повечето пъти някак не мога да се съсредоточа вкъщи, нужна ми е колективната енергия, която се акумулира от всички позитивни хора в студиото, но то зависи и от студиото де... Simple Smile

...ами не знам..нямам проблем със съсредоточаването..дори понякога чакам с нетърпение да се прибера и да си направя нещата....особено когато съм имала някакъв проблем ми е много хубаво да си ги правя ,защото много бързо "се разнася "проблема ми и го забравям...Трябва си навик,всъщност..и усещане за необходимост от асаните Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 431


румид, много ме впечатли това, че практикуваш вкъщи! Simple Smile Аз в началото, че и сега повечето пъти някак не мога да се съсредоточа вкъщи, нужна ми е колективната енергия, която се акумулира от всички позитивни хора в студиото, но то зависи и от студиото де... Simple Smile

...ами не знам..нямам проблем със съсредоточаването..дори понякога чакам с нетърпение да се прибера и да си направя нещата....особено когато съм имала някакъв проблем ми е много хубаво да си ги правя ,защото много бързо "се разнася "проблема ми и го забравям...Трябва си навик,всъщност..и усещане за необходимост от асаните Simple Smile

 Peace

# 79
  • Мнения: X
Момичета, имам въпрос към вас - практикуващите йога, защото съм малко притеснена. От един месец ходя на йога три пъти в седмицата. И днес, за първи път в живота ми, цикълът ми дойде на 23 ден /няколко дена по-рано от обикновено/. Може ли да има връзка с йогата и интензивните упражнения?

# 80
  • Мнения: 2 431
Жаве, не съм много сигурна дали ще съм ти полезна, НО. От време на време ходя на един масаж при инструкторката ми по йога, малко по-различен, защото е енергиен, освен че се акцентира на физическите ти болежки. Първия път като ходих, след масажа пишках с литри. (извинявам се за израза, ама не знам как по-мило да го кажа  Crazy) Тя специално каза да обърна внимание на тялото си, защото в зависимост от състоянието на човека и какво е имал нужда да промени/освободи, се случват различни неща.
Тъй като и йогата е много повече енергийно занимание, отколкото физическо, предполагам, че би могло да се даде същото обяснение и за по-ранното идване на цикъла при теб.
Това, разбира се, са само мои догадки, но ми звучи логично.

# 81
  • Мнения: 2 761
Момичета, имам въпрос към вас - практикуващите йога, защото съм малко притеснена. От един месец ходя на йога три пъти в седмицата. И днес, за първи път в живота ми, цикълът ми дойде на 23 ден /няколко дена по-рано от обикновено/. Може ли да има връзка с йогата и интензивните упражнения?

Върху цикъла влияят доста фактори,така че ако няма други фактори като емоции,пътувания,нов хранителен режим и др.,то йогата може да е довела до стрес в организма ти.Но така или иначе от едно отклонение не може да се заключи от какво се е случило,както и не е повод за притеснения(не е йогийско Simple Smile ).
Йога може да е повлияла в следните случаи:Практиката е била или доста интензивна (нещо което го има в много зали) или е дошла в повече за твоето тяло.Като допълним и по-високите Т през лятото в съчетание с неправила практика,напълно е възможно това да е повлияло на дължината на цикъла.Загряващо действат и някои дихателни практики,които по принцип не cе правят лятото,но инструктурите невинаги са запознати с това.Друга възможна причина е липсата на релаксация в края на практиката,която да отстрани остатъчното напрежение и да нормализира Т на тялото-макар и рядко има и такива практики.
Моят съвет е да се наблюдаваш как ти се отразява практиката физически и емоционално,както и да пробваш други инструктури,които се занимават с класическа хат-ха йога.

# 82
  • Мнения: 25
Привет и от мен. Аз започнах да тренирам йога в къщи пред телевизора с Фиеста ТВ. Стана много импулсивно, дълго го обмислях преди това ( а после се чудех на себе си защо), започнах заради болки в кръста, които след второто раждане станаха почти постоянни. Смело мога да заявя, че сега се чувствам доста по- добре.

# 83
  • Мнения: 575
Привет и от мен. Аз започнах да тренирам йога в къщи пред телевизора с Фиеста ТВ. Стана много импулсивно, дълго го обмислях преди това ( а после се чудех на себе си защо), започнах заради болки в кръста, които след второто раждане станаха почти постоянни. Смело мога да заявя, че сега се чувствам доста по- добре.

Привет,Таня..поздравявам те за чудесното начинание - няма да съжаляваш /вероятно вече си осъзнала това  Simple Smile/...с времето само ще задобряваш все повече и повече и ще усещаш все по-осезаемо разликата в себе си преди  и след решението ти за започване на йога заниманията... Grinning

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
и аз ги гледам засега тези по тв,но смятам да започна съвсем скоро

Някой от вас посещавал ли е клуба"Скорпион" на Даниел,зад хотел Родина?Има ли групи за начинаещи?

# 85
  • Мнения: 1 004
Здравейте и от мен! От две седмици вече и аз правя йогата по фиеста тв и то по два пъти на ден и се чувствам страхотно!

# 86
  • Мнения: 2 431
Бих искала да ви се похваля със следното - преместихме се да живеем от София в Своге и каква беше моята огромна изненада, когато разбрах, че и там се преподава йога!  newsm44
Предстои да ви споделям още нови впечатления. Simple Smile А засега ви пращам един линк с музика, която е изключително подходяща за домашни занимания - http://www.radiotunes.com/newage
Спокойна нощ!  Hug

# 87
  • Мнения: 2 431
и аз ги гледам засега тези по тв,но смятам да започна съвсем скоро

Някой от вас посещавал ли е клуба"Скорпион" на Даниел,зад хотел Родина?Има ли групи за начинаещи?

Доли, аз лично не знаех за този клуб, но така въздишам по тая асана "скорпион"... бая практика ще трябва обаче. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 431
Малко за майтап - https://www.facebook.com/video.php?v=880235572004555

# 89
  • Мнения: 62
Йога е ВРЕДНА!!!

Намалява печалбите на фармацевтичните компании и печалбите на всякакви други "лечители".
Не може току тъй да излекувате безплатно (почти) нещо за което някой се е наточил да прибере 200-300.000 евро в скъпата си болница нали?
Да осъзнаеш от колко неща нямаш нужда и кои са важните за теб неща не е много хубаво пък за много други организации Simple Smile

Съжалявам, че заради един дъъъълъг ремонт в града пекъснах да ходя на йога (няма да споменавам за да не рекламирам) но надявам се скоро ще подновя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт