Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 290
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 604
Хелия Аз изобщо не съжалявам, че си спестих тези притеснениия около БХС. Не направих нито един. Сега след 2 седмици ще правя само ФМ. Първата пак я пропуснах по преценка и съвет на доктора ми.
Моята АГ казва по повод ФМ - аз правя всичко, каквото е необходимо. Разчитам на нея, че вижда всичко и ако се съмнява винаги ще ме изпрати за второ мнение. Очевидно всеки лекар работи по различен начин, в което няма нищо лошо. Аз тайничко понякога искам второ мнение от друг АГ и засега всичко съвпада Peace Но това с БХС-то -  още след първия БХС от Терапията искаха да правя амниоцентеза, а бях в 13-14 г.с. Слава Богу, бързо ми минаха тревогите и не се поддадох на атаки.

# 61
  • Мнения: 95
Здравейте, и аз отказах втория БХС...е аман от задължителни изследвания, които се плащат! Лекарката не видя нищо притеснително, пък и аз след 2 седмици ще ходя при моя си доктор, тъй че не мисля да се вкарвам в излишни филми и разходи. Иначе последната ЖК много ми хареса. Моята лекарка беше на операция и ме преглежда друга, по-млада и по старателна. Огледа всичко супер подробно, през цялото време ми обясняваше и аз я питах каквото ме вълнува без притеснения. Потвърди отново, че е момиченце и това много ме зарадва отново Simple Smile Реших да пия таблетки с желязо и да ям фурми, както ме посъветвахте тук. Благодаря Simple Smile На всички по-малко тревоги и повече радости и леко и спокойно в жегите Simple Smile

# 62
  • Мнения: 481
Аз бях категорична, че амнио няма да правя, какъвто и да излезе резултата. Това ми решение в крайна сметка направи безсмислено правенето на БХС.
А колкото до ФМ, моя доктор също си замерва всеки път всичко важно и оглежда много обстойно. Според него няма нищо притеснително, което да е налагало ранната ФМ. Но сега ще направя втората ФМ, защото е хубаво да се огледат и вътрешните органи, изобщо всичко което може. Пък и да се порадвам на малкото човече  Crazy

# 63
  • Мнения: 2 604
Вярно, че БХС излиза скъпо изследване, един път плащаш ФМ, после за кръвта. Първият ми БХС излезе 80 лв, вторият- 42 лв, защото за вторият мерките ми ги взе АГ-то.

# 64
  • Мнения: 251
добро утро!

В предната тема някоя мама питаше за проблем с червата, че взела сиропче фрут...не знам какво си, но без ефект. Мога да препоръчам при проблемно ходене до 00 сироп Лактолоза МИП- 1 мерителна чашка разтворена в 50мл вода вечер преди лягане и сутринта нещата са ОК. На мен ми помогна и не е проблем да се взима при бременност. И за закуска- плод на гладно и след това 4с.л мюсли+2с.л. овесени трици+ кис.мляко+сладко от смокини. Мисля да запазя този режим до края, че ми е проблем голям.

Здравейте мами!

Аз питах за червата - много благодаря за съвета! Ще го пробвам и това, защото още преди да забременея си имах проблеми с тях, а сега е направо ад.
Честит рожден ден на Шерифка! Много здраве, щастие и леко бременеене ти пожелавам   bouquet
Ани - благодаря за разясненията за групата, ще поискам и аз добавяне   bouquet
Кайсия беше споменала нещо за храненето. Аз се храня почти само с въглехидрати за основните хранения, защото просто огладнявам безумно много след 1 час.. Но винаги съм си била така. Преди 1 месец закусвах всяка сутрин по две банички от онези мазните с една боза... и се чувствах ужасно доволна  Laughing Каквото и да качим момичета, ще си го свалим после.
На мен нещо хипохондроистично ми се върти в главата.. Нормално ли е в средата на 15 г.с. (когато ми беше предишния преглед) бебо да е 11 см? Виждам, че вашите малчовци са по-големи. А доки каза дори, че е дългокрачко  Thinking
А на мен първия БХС ми излезе около 120 лв, с мерки, взети от АГ-то...

 

# 65
  • Мнения: 2 604
добро утро!

В предната тема някоя мама питаше за проблем с червата, че взела сиропче фрут...не знам какво си, но без ефект. Мога да препоръчам при проблемно ходене до 00 сироп Лактолоза МИП- 1 мерителна чашка разтворена в 50мл вода вечер преди лягане и сутринта нещата са ОК. На мен ми помогна и не е проблем да се взима при бременност. И за закуска- плод на гладно и след това 4с.л мюсли+2с.л. овесени трици+ кис.мляко+сладко от смокини. Мисля да запазя този режим до края, че ми е проблем голям.

Здравейте мами!

Аз питах за червата - много благодаря за съвета! Ще го пробвам и това, защото още преди да забременея си имах проблеми с тях, а сега е направо ад.
Честит рожден ден на Шерифка! Много здраве, щастие и леко бременеене ти пожелавам   bouquet
Ани - благодаря за разясненията за групата, ще поискам и аз добавяне   bouquet
Кайсия беше споменала нещо за храненето. Аз се храня почти само с въглехидрати за основните хранения, защото просто огладнявам безумно много след 1 час.. Но винаги съм си била така. Преди 1 месец закусвах всяка сутрин по две банички от онези мазните с една боза... и се чувствах ужасно доволна  Laughing Каквото и да качим момичета, ще си го свалим после.
На мен нещо хипохондроистично ми се върти в главата.. Нормално ли е в средата на 15 г.с. (когато ми беше предишния преглед) бебо да е 11 см? Виждам, че вашите малчовци са по-големи. А доки каза дори, че е дългокрачко  Thinking
А на мен първия БХС ми излезе около 120 лв, с мерки, взети от АГ-то...

 
На мен пък изобщо не ми е казвала мерки, грамове и други размери. Само казва, ако има нещо извън нормата. Мислила съм да  я питам, но така или иначе всяко бебе е различно и ако има нещо притеснително знам, че ще ми каже WinkЗасега не се обременявам и с тази информация.
Аз пък се филмирам от сега кога да се върна на работа, на какъв график ще работя, кой ще ми взема детето от градина ако работя до 7 вечерта ooooh!

# 66
  • Мнения: 2 358
Monns_3 в 15 г.с мерят от главата до дупето, в по-големите седмици се мери от дупето до пръстчетата на краката. Погледни на първата страница има линк към таблица с приблизителни размери.

# 67
  • Мнения: 164
до колкото аз знам бебо се мери от глава до дупе, без крачета.
Не мога да кажа мойто колко е в 16г..с., че не ми каза доки, ама в 12г.с. си беше 60мм. Сега само мерихме глава, тяло, бедро-ама не ми каза цялата дължина.

# 68
  • Мнения: 2 604
На мен по време на първия преглед ми мери дължината, в 13 г.с. беше 70 мм, обиколките на главата, НТ, за друго сега не се сещам. Вторият ми преглед беше преди 2 седмици, т.е. бях 16 г.с. и мери отново НТ ( за втория БХС ), обиколки на главата, дължина на тялото и на бедрената кост( това също е важен маркер за генетични отклонения). Сега на 27.06. съм на ЖК и вече ще си плащам ехото по 35 лв, да видим какво ще гледаме, тогава ще съм 20 г.с.

# 69
  • Мнения: 2 358
до колкото аз знам бебо се мери от глава до дупе, без крачета.


Така се мери до към 20 г.с, защото крачетата на бебето са още свити, а после вече и краката влизат в мярката

# 70
  • Мнения: 72
Аз днес попитах колко е дълго, но си беше свило пак краката и го измери от главата до дупето 15,5 см. приблизително...с крачетата към 20,5 ли ще дойде..?

# 71
  • Мнения: 251
Благодаря ви момичета за бързото успокоение и информацията.   bouquet
Според линка на първата страница всичко си е нормално и наистина е много полезен.  

# 72
  • Мнения: 8
Здравейте, не съм много редовна, но чета всичко всеки ден Laughing
Шерифка, честит празник  bouquet nbirthday newsm67
За хемороиди веднага се сещам за няколко неща:
1. Зелев лист, намазан с мед.
2. Пудра захар
3. Крем Витасин- продават го по аптеките, направен е от смолянски билки. Баща ми е опериран от хемороиди преди 2 години и измаза няколко кутии, беше много доволен Peace По принцип го препоръчват и за всякакви рани.

А за абсцеса - Диди, пробвай с ихтиол няколко дни. Мисля, че няма да навреди и ако се наложи да отидеш на хирург, няма да ти се скара Wink
Мерси Simple Smile вечер съм с ихтиол а през деня ползвам народната медицина  Peace

# 73
  • Мнения: 55
Благодарим зя новата темичка, да ни е честита и пълна само с добри новини!

Шерифка  newsm59  party023  party023  Gift

При мен няма нищо интересно и за това само ви чета и ви се радвам. На 20 съм на ФМ и се надявам тогава да разбера цвета на гащите и да се похваля и аз.

Слънчев и усмихнат ден. smile3525 newsm51

# 74
  • Германия
  • Мнения: 513
Токущо се връщам от преглед, всичко е наред и гащите са ни отново сини, не, че не го очаквах, но вътрешно се надявах да вържа панделки. Лекарката ми показа пишлето, гледахме глава, крака и ми записаха час за ФМ за юли. За БХС не стана дума,  аз така или иначе не правих и с първата бременност.
Качила съм 6,5 кг до тук и се чувствам дебела. Онзи ден попаднах на едно намаление в НМ и си накупих доста неща за бременни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт