Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 291
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
Rendece, голямо благодаря за старанието за новата темичка   bouquet  bouquet  bouquet

Нека в нея обсъждаме само хубави новини около нас и нашите бебчета.

 Аз все още си чакам първото ритниче, но малкото ни скорпионче се е запънало, нито ритници иска да раздава и се крие, не показва гащите.  Mr. Green

Вече и мен взе да ме хваща жегата, но още не съм се отказала да излизам и обикаляхме с една приятелка 3 часа езерото в Дружба, много хубава разходка си направихме.

Много хубаво,че ви забелязват хората, че сте бременни и че дори искат коремчетата да ви пипнат. На мен вчера и днес две познати ми казаха, че въобще не ми личи и ако не им бях казала, нямаше и да разберат.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 251
Хоп и аз съм тук  Laughing
Rendece благодаря ти за добавянето и за новата темичка  Hug
Какво казахте за фб-групата - тайна е? Това значи ли, че моите приятели няма да виждат какво пиша? Защото аз не искам да бия камбаната, а пък искам да съм в групата  Grinning
Аз да ви се оплача или похваля - явно съм толкова наголемяла, че шефа със смях ме пита дали не са две newsm78  Laughing
Фортуна, може и да съм ти конкуренция  Mr. Green Личната ми е вдигнала отдавна ръце от мен, но пък съм доволна, че работя в служба по трудова медицина и лекари колкото искаш за тормоз  Joy Едната ми колежка днес каза, че е била колежка на доц. Томова и още преди 30 год. тя е гледала сина й и сърчицето му.
Иначе аз ходя във Вита и съм много доволна. Не ползвам ЖК нито там, нито другаде. Всеки път се гледаме подробно и наистина мисля там да си раждам, живот и здраве. Малко е по-скъпичко, но случайно видях, че старата ми гинеколожка попада в черния списък (шок)... И е цял късмет, че бебо не стана веднага и не останах при нея... А във Вита в цената се включва и таткото да бъде в залата, но моя го е страх Laughing

 

# 17
  • Мнения: 62
И аз тук Simple Smile
Темата е супер.  Laughing
Да се похваля и аз - гащичките за сега са розови Joy и каката е много щастлива Simple Smile аз и таткото също Simple Smile

# 18
  • Мнения: 222
monns_3, да групата затова е тайна,за да не може други хора да виждат какво пишем в нея. Спокойно можеш да помолиш да те добавят и никой от познатите ти няма да вижда,че си в тази група, нито пък какво публикуваш или пишеш там.  bouquet
Iv4e008, честити гащи! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 80
Chestita ni nova temichka Simple Smile
A da pitam mamite ot plovdiv kade ste na jenska,che az iskam da q smenqm moita ne sam dovolna

# 20
  • във вкъщи
  • Мнения: 65
Здравейте момичета и аз да се включа в темата,само че от родилното.Днес от един преглед с оплаквания, набързо ме вкараха в болница.
Ама поне се ошлайфам със сведения за раждането.Да кажа само че в родилното не е страшно ,пиша от тел за това нямам и имот икони.Аз разбира се не раждам и не знам калва е болката, ама това което наблюдавам ми прави добро впечатление.

# 21
  • Мнения: 1 608
Благодаря на Rendece за свежата нова тема.  Hug Чудесно настроение блика от оформлението.

Аз изпратих ЛС на mammitaI, но още не съм получила покана. Но и тя не се е включвала скоро тук, като е ли. newsm78

Днес беше един дълъг и тежък ден на работа. Добре че ще почивам 2 дена сега.

 Brymi, аз мисля да ги посетя някой път, но този месец няма да имам възможност.

Ето програмата на списание 9 месеца - "С "9 месеца" на училище" . http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5
Ако успея мисля да отида в Пловдив.

otiroz, дано скоро се оправиш и да си бъдеш в къщи да почиваш и пазиш бебчето до ноември. Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 616
Ето ме и мен в новата тема Simple Smile Дано да я напълним с хубави новини! Благодаря на мамите, които се сетиха за мен - амниоцентезата ми беше вчера и засега мина добре. Само дето лежа три дена в болницата и се притеснявам малко от втвърдяването на корема, но то си е същото като преди процедурата. Сега се моля резултатът да е добър и всичко да е наред  Praynig  Приятна вечер на всички!

# 23
  • Мнения: 62


Аз изпратих ЛС на mammitaI, но още не съм получила покана. Но и тя не се е включвала скоро тук, като е ли.


Аз още миналата седмица и писах newsm78
Наистина доста отдавна не се е включвала.  newsm78

# 24
  • Мнения: 62
Здравейте момичета и аз да се включа в темата,само че от родилното.Днес от един преглед с оплаквания, набързо ме вкараха в болница.
Ама поне се ошлайфам със сведения за раждането.Да кажа само че в родилното не е страшно ,пиша от тел за това нямам и имот икони.Аз разбира се не раждам и не знам калва е болката, ама това което наблюдавам ми прави добро впечатление.
Otiroz, бързо да се оправите   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 56
Sunny_kid, стискаме палци за добри резултати! За мамите в странство и тези, които планират да сменят държавата ще кажа каквото аз знам, дано да е полезно. За тези, които работят в страни от ЕС - за да получават майчинство трябва да са се осигурявали и да си вземат от тамошния еквивалент на НОИ един формуляр, който да удостоверява това. Сега не помня кой беше, но мога да проверя. В  БГ трябва да започнат работа преди да започне да тече болничният за 45 дни преди раждане. За съжаление за основа за майчинството за месеците в странство ще вземат минималната раб. заплата в България, но поне ще взимате все нещо за периода на майчинството. За тези, които искат да заминават - ако е след раждането и имате право на болнични няма пречка да си получавате майчинството - така или иначе се превежа по банков път. Ако е преди раждането, предполагам е приложима горната схема. Най-сигурно е да се пита в НОИ.Ренденце, благодаря много за новата тема. Извинявам се, че всичко е един абзац, но пиша от телефона и нещо ми се прецака клавиша за новия ред.

# 26
  • Мнения: 1
Бебче вече рита и усещането е страхотно,но от друга страна сьм в болница след амниоцентеза и дано всичко е наред

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 21:42 от den4o83

# 27
  • Мнения: 5 037
Добро утро мами.Да ви почерпя,че днес порасвам малко(ставам само на ...35г Embarassed)http://yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_3415.html
На мамите,които са в болница пожелавам бързо оправяне и безпроблемна бременност до края.Стискаме палци всички за добри новини от амниото.
Хубав и слънчев ден от мен.

# 28
  • Мнения: 8
Добро утро, момичета! Април ми цепиха абцес на дупето и сега пак се възпали. Болките са ужасни, да не говорим, че не мога да седна. Искам да го накарам сам да се пукне за да не ходя пак на хирург. Пробвах няколко бабешки рецепти, но ще се радвам ако споделите нещо, което сте пробвали.  Cry

# 29
  • Мнения: 5 037
Диди пробвай да сложиш листо от домат,но не го мии и не го мачкай много.Влакънцата на листото изтеглят гнойта и подутината спада.Преди 10 год на мен ми помогна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт