МАШИНА ЗА ХЛЯБ-55-та тема

  • 40 157
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 391
                Да се запиша,че съвсем ви изгубих с новата визия! Laughing

# 31
  • Мнения: 58
Аз имам следния проблем с белия хляб. Рецептата според машината е 300 мл вода и 540 г брашно
В края на първите 10 мин топката е много хубава и еластична. След това мшината спира да меси и след определен период пак започва и топката започва да се залепя по стените и да маже под бъркалките. Аз добавям още брашно / не знам дали трябва newsm78/. ама хляба като изстине не е така пухкав. Та питането ми е трябва ли послед да добавям още брашно или да оставя така тестото
А като гледам вашите рецепти са с 330 мл вода, аз тогава не знам колко още брашно трябва да сложа

Според мен пробвай 300 мл вода и 600 г брашно. В самото начало тестото ще ти изглежда малко по-твърдо, но след първото втасване ще се е отпуснало и вече няма да маже под бъркалките.При второто месене не добавяй брашно и виж какво ще се получи накрая  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 9 862
От доста време не съм писала в темата.
От известно време правя хляб с пълнозърнесто брашно Благополучие:
http://www.prosperity-bg.com/inc/palnozarnesto-brashno/
Преди за целта ползвах Арчар- хлябът става винаги пухкав и висок, някакси неестествено пръхкав, почти като бял.
Имат от Благополучие и квас за хляб, но сух, като брашно. Ако някой е ползвал- моля да сподели!

# 33
  • Мнения: 2 208
  bouquet, пак съм тук!

# 34
  • Мнения: 7 987
Валенцето, бях чела, че някои точно така си съхраняват кваса - сушат го. А от другото брашно хляба става пухкав сигурно защото е с подобрители.

# 35
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Да се запиша че съвсем ви изгубих.

Правя рецептата на Ердинч но без яйца и съм много доволна.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Правя рецептата на Ердинч но без яйца и съм много доволна.
Коя от всички рецепти?

# 37
  • Мнения: 660
                Да се запиша,че съвсем ви изгубих с новата визия! Laughing

Отвратителна е тази нова визия... не мога да свикна и това е! Crossing Arms Май ще отказвам форума. Naughty

Валенцето, бях чела, че някои точно така си съхраняват кваса - сушат го.

Аз правя хляб и всякакви печива само с квас и точно така го съхранявам вече година и хем е много лесно, хем е преносим, хем издържа повече време в хладилник. Изобщо препоръчвам  много. Peace

Ani Ka, аз друга рецепта цитирана в тази тема не видях, освен тази, в поста на Астера: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=786796.msg28452909#msg28452909 и мисля, че за нея става дума.

# 38
  • Мнения: 1 142
Тази рецепта на Астера я гледам в една англ. книга за хлебопекарни, но е с 390 мл вода, с 20 мл повече. Това има ли значение или разликата е пренебрежимо малка?

# 39
  • Мнения: 7 987
На мен хляба нещо пак ми е хлътнал. Какво може да му е? Едва ли е префтасал с 1/8 кубче мая, при положение, че е ставал и с 1/4. Все по една и съща рецпта го правя. Какво друго може да му се е случило?

# 40
  • Мнения: 7 779
Тази рецепта на Астера я гледам в една англ. книга за хлебопекарни, но е с 390 мл вода, с 20 мл повече. Това има ли значение или разликата е пренебрежимо малка?
ако си следиш тестото (топката) то ще ти каже в повече или по-малко са тези 20 мл.   bouquet

# 41
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
На мен хляба нещо пак ми е хлътнал. Какво може да му е? Едва ли е префтасал с 1/8 кубче мая, при положение, че е ставал и с 1/4. Все по една и съща рецпта го правя. Какво друго може да му се е случило?
Заради лятото е явно, и на мен тия дни пак ми превтаса хляба (1/8 кубче). Ще видим дали още трябва да я  дребня маята.

# 42
  • Мнения: 7 987
Бонго смята, че трябва да намалим водата или да увеличим брашното и може да е прав. Моя хляб и лепне някак.

# 43
  • София
  • Мнения: 170
Валенцето,моля да кажеш от къде може да се купят тези брашна   chef Благополучие в София?

# 44
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294

Кекс правя по моя си рецепта, която ни допадна много на вкус, а не е нещо засукано:

3 яйца
1 ч.ч. захар (240 мл)
1 ванилия, 1 ч.л. сода, 1/2 пакетче бакпулвер
1/2 кофичка кисело мляко, 125 г разтопено масло, 250 г брашно

Приготвям го изцяло в машинката - слагам първо яйцата и захарта и стартирам програмата за кекс. Тя бърка 15 мин., след това започва да пече. Останалите неща ги добавям горе-долу на десетата минута, понякога почти в края, рестартирам отново програмата и повече не се занимавам. Ако не забравя, изваждам бъркалките, преди да започне печенето.



Ти ми даваш нова надежда. Бях се отказала от кекс в хлебопекарната, защото не виждам какво толкова му бърка и чака за едно тесто с бакпулвер, освен това кекса прегоря здраво отвън. Четох някъде в темата , че причината била в захарта?!

Само че нещо не доразбрах. Embarassed  Моята програма за кекс е час и нещо. За печенето ако е да кажем 30-40 мин останалото е едно голямо бъркане. Твоята е  - бърка 15 мин и започва да пече, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт