Как да се справим с нервното дете?

  • 24 721
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48
Съгласна съм с Andariel - малко почивка и нещата ще изглеждат по друг начин.
Тук са дали няколко прости съвета как да се справим с прекалената възбудимост:
http://---shortener1---hLG69I

# 76
  • София
  • Мнения: 1 609

И сега да помоля, ако някой има практически съвет как да излъжа синът ми да седне в столчето за кола, че последните две пътувания бяха ад?

Постоянство. Моята дъщеря на горе-долу такава възраст не искаше да сяда на столчето за кола, пищеше, гърчеше се - пълен цирк. Аз обяснявах всеки път, че ако не е в столчето, може да падне и да се удари - не помогна. Но с постоянство, аз за такова нещо не бих отстъпила никога - и за 20 метра няма да се вози извън столче и това е. Понякога успявах да я залисам с играчка, друг път - с говорене... В случаите, когато сме имали повече време на разположение я чаках да се напищи; след това ѝ минаваше и сядаше на столчето. Когато не сме имали време и сме бързали за някъде просто я натъпквах на стола и бързо закопчавах коланите (не е толкова грубо, колкото звучи - внимавала съм да не я нараня и не съм използвала груба сила). След известно време схвана, че щом ще се возим в колата, значи трябва да седне на столчето и вече сама се качва и сяда.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, така е, човек като открие свободата на ходенето, не мож го спря!  Joy

# 78
  • Мнения: 2 352

И сега да помоля, ако някой има практически съвет как да излъжа синът ми да седне в столчето за кола, че последните две пътувания бяха ад?
С любима играчка и с подходяща за възрастта му музика. В началото ще се налага и някой възрастен да сяда до него и да се вързва с колана, прилежащ към съответната задна седалка (ако столчето се намира отзад). 
Правилото е, че колата не може да тръгне без всички да са по местата и закопчани.

# 79
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Това със столчето на колата и ние го минахме, бях се превърнала в цирк. Пеех, свирех, играех и всякакви дивотии. Обяснявах, че и аз съм вързана, и той е вързан в колата.
Като мина 2 години нещо му стана и сега е първи за разходка в колата, чака да го сложим и закопчеем с колана.
На малките деца трябва да се обяснява и повтаря по мноого пъти, докато се постигне нужния ефект.

Към авторката - детето ще се сърди за почти всяко нещо, не го спирай да се обува, събува и т.н. Помагай, обяснявай, показвай, успокоявай. Ще се научи да си обува чорапа и ще реши, че иска да си обува гащите, примерно и пак. Хубавото е, че тръшкането за тези неща става все по-малко с всяко научено нещо.

/моето дете сега е решило, че ще обува и събува де що има обувки с лепки вкъщи, а ако може и лепките да се изкарват и вкарват в "ушички".... Пак се тръшка, ако не стане./

# 80
  • Мнения: 1 040
На малката започна да й прилошава в колата. Такъв проблем сме нямали с момчетата
и си мислех, че никое няма да прилича на мен по драйфането по път.
И никакви ефикасни лекарства, които да стават за дете на 3 години няма.
Вие какво давате против прилошаване?

# 81
  • Мнения: 7 988
На дъщеря ми и става лошо на завоите като минаваме някой проход. Нищо не съм давала,  но последния път гледах да не е яла скоро преди тръгване. По път и давах само солети и вода.

# 82
  • Мнения: X
На малката започна да й прилошава в колата. Такъв проблем сме нямали с момчетата
и си мислех, че никое няма да прилича на мен по драйфането по път.
И никакви ефикасни лекарства, които да стават за дете на 3 години няма.
Вие какво давате против прилошаване?
Има хомеопатия..,

# 83
  • Мнения: 1 040
От хомеопатичните Кокулин изобщо не помагат, какви други има?

# 84
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
От хомеопатичните Кокулин изобщо не помагат, какви други има?
Педиатърът на детето не препоръча ли лекарство?

# 85
  • Мнения: 2 352
От хомеопатичните Кокулин изобщо не помагат, какви други има?
Дори и ако взимането им започне два дни преди това ли и се дават и в деня на пътуването по указание?
Свещички пробвали ли сте? Някакъв Натриев цитрат (съдържа се в 7up и спрайт)?

# 86
  • Мнения: 1 040
Ох, изоставаме с 2-3 ваксини и ми е неудобно да звъня на педиатърката...
Натриев цитрат разтворим от аптеката съм й давала, но пак й прилоша.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 609
А можете ли да смените часовете на пътуване?

На мен ми прилошаваше ужасно, когато бях дете - буквално на всеки завой повръщах, а ние почивахме в Родопите и имаше доста. Решението на моите родители беше да пътуваме нощем - тръгвахме в 1-2 през нощта, аз проспивах цялото пътуване и нямаше проблеми. Не е най-лесно приложимият съвет, но ако хомеопатията и натриевия цитрат не помагат, а няма нищо друго подходящо, за друг не мога да се сетя.

# 88
  • Мнения: 7 988
Да, и ние тръгваме по обяд, когато трябва да спи. Лошото е, че в колата спи много по-малко вече. Но като беше на около годинка спеше много. Почти през целия път.

# 89
  • Мнения: 4 813
Това със столчето на колата и ние го минахме, бях се превърнала в цирк. Пеех, свирех, играех и всякакви дивотии. Обяснявах, че и аз съм вързана, и той е вързан в колата.

И моят хич не се кефи на столчето в колата - за съжаление обаче аз имам книжка едва от 6 месеца и дори радиото не пускам в колата, защото ми пречи, така че нямам възможност да го развличам. В интерес на истината сяда без никакъв проблем, напротив, даже се опитва сам да се качи, но след 15 минути пътуване започва да нервничи, а аз нищо не мога да направя - игнорирам го, иначе има опасност да направя някой инцидент.

За прилошаването в колата - като дете бях много зле в това отношение. Майка ми непрекъснато ми приказваше, караше ме да гледам животните по полето, да разказвам, да пея, за да не ми става лошо. За завоите обаче нищо не ме спасяваше освен честото спиране. С годините нещата се подобриха - е, в кола не мога да правя нищо освен да зяпам през прозореца или да спя, но поне не спираме на всеки 10 минути. Завоите обаче са ми предизвикателство.

Общи условия

Активация на акаунт