Как да се справим с нервното дете?

  • 24 713
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 120
Нединка, имаш непоклатима нервна система. Пречи ти музика в колата, но съумяваш да игнорираш мрънкане на малко дете.  Grinning Не се подигравам, възхищавам ти се.   bouquet
Против повръщането сигурно има техники, с които да се предотврати. Аз за себе си лично не съм ги открила. И като дете повръщах във всяко превозно средство с изключение на влаковете и когато имахме вече наша си кола. И по време на бременностите се начупвах от повръщане. Може би при пътуване е важно детето да бъде максимално разсъблечено, а в колата да се поддържа приятен хлад. Друго правило е да не яде непосредствено преди тръгването, да не е с пълно стомахче, както и да не е пило много вода. Храната (солетки и обикновени бисквитки), която се поема, трябва да е била прекрасно сдъвкана преди да отиде в тумбачето. По време на пътя не трябва да се гледа надолу или да се разглежда книжка. Погледът е добре да стига максимално надалече, а шофьорът е добре да кара достатъчно внимателно, т.е. да не взима завои на неприятно висока скорост за возещите са на втория и по-заден ред пътници. Също и да няма шофиране на газ-спирачка. Добре е столчето на проблемно пътуващия човек е да бъде разположено в средата.  Peace

# 91
  • Мнения: X
Нединка, имаш непоклатима нервна система. Пречи ти музика в колата, но съумяваш да игнорираш мрънкане на малко дете.  Grinning Не се подигравам, възхищавам ти се.   bouquet
Против повръщането сигурно има техники, с които да се предотврати. Аз за себе си лично не съм ги открила. И като дете повръщах във всяко превозно средство с изключение на влаковете и когато имахме вече наша си кола. И по време на бременностите се начупвах от повръщане. Може би при пътуване е важно детето да бъде максимално разсъблечено, а в колата да се поддържа приятен хлад. Друго правило е да не яде непосредствено преди тръгването, да не е с пълно стомахче, както и да не е пило много вода. Храната (солетки и обикновени бисквитки), която се поема, трябва да е била прекрасно сдъвкана преди да отиде в тумбачето. По време на пътя не трябва да се гледа надолу или да се разглежда книжка. Погледът е добре да стига максимално надалече, а шофьорът е добре да кара достатъчно внимателно, т.е. да не взима завои на неприятно висока скорост за возещите са на втория и по-заден ред пътници. Също и да няма шофиране на газ-спирачка. Добре е столчето на проблемно пътуващия човек е да бъде разположено в средата.  Peace
Със съветите си много права..,

# 92
  • Мнения: 4 793
Нединка, имаш непоклатима нервна система. Пречи ти музика в колата, но съумяваш да игнорираш мрънкане на малко дете.  Grinning Не се подигравам, възхищавам ти се.   bouquet

Не бе, душа, ама съм много некадърна по отношение на шофирането. Детето няма как да го накарам да млъкне и затова не му обръщам внимание. Ама така е - вместо да взема книжка на 18 и на 35 вече да съм опитен шофьор, аз тепърва и то от зор - в смисъл, без кола и сама с дете ми е по-трудно да се справя.
Отклоних се, сори, ама шофирането наистина ме мъчи много, ами е наложително, та няма мърдане.

За мрънкането - дори у дома се опитвам да не му обръщам внимание, като го виждам, че е нервен.

# 93
  • Мнения: 1 040
Да, и ние тръгваме по обяд, когато трябва да спи. Лошото е, че в колата спи много по-малко вече. Но като беше на около годинка спеше много. Почти през целия път.
И ние така правехме и тя спеше половината път, но сега вече  много малко спи в колата.
Да се пътува нощем е вариант, но като си помисля и че посред нощ ще пристигнем, май не е удачно.
И аз като малка повръщах на всеки завой, не само в кола, а и с влак и автобус пак ми ставаше лошо...
Тя малката от Бургас до Несебър й прилошава, а ако речем да тръгнем на планина, не ми се мисли.
Поне вече ми казва, кога й е зле и съм подготвена с найлоновите пликове чакам.

Общи условия

Активация на акаунт