Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 347
  • 222
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани.
И в ролята на каква си позволяваш да укротяваш чужди деца? Аз лично бих извикала полиция,ако една такава като тебе стане да държи речи,щото не знам до колко е с акъла си.Колкото ти имаш право да седиш в ресторанта,толкова имат и останалите-и те си плащат.Като не ти понасят децата си яж в къщи на спокойствие-твоите разбрахме си ги дресирала да се държат като войници,чуждите винаги с нещо ще пречат,само дето дишат един въздух с вкиснати особи.
Mr. Green Много обичам хора с разсъждения "никой няма право нищо да ми каже, на мен и моите деца". Само, че това не е свобода, а слободия. А за да не държа речи, какво да кажа? "Вие там, диваците, укротете се." Или да си седя кротко и мирно, докато нечии деца ми вилнеят едва ли не в супата?

# 211
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Дойдохме до описанотоот мен по-горе поведение  - ние ще си правим к'вото щеме, пък вий си вървете Simple Smile
Общество, порядки, морал, възпитание.... смешна работа .. и тъжна...

ПП Or, aз ще говоря с управителя. На него какво ще кажеш? Плащам като за 50 души, другите да си ходят!""?
Който иска да се държи в ресторант като вкъщи, ако е невъзпитано това му поведение /щото да си хапваш а децата ти да пречат е такова, дори само заради това че са оставени без надзор/ е добре първо да си резервира цялото заведение.

# 212
  • Мнения: 14 654
Неприятното е, че стигне ли се до скандал, на всички им се вкисва вечерята, независимо кой е взел надмощие в караницата. Ей така си бяхме седнали с милото в една пицария в Плевен, а 2 деца с всичка сила взеха да скачат върху някаква шахта, което предизвикваше невероятен пукот. Явно една от жените на близките маси им е направила забележка и после не е за разправяне ... разярената мамаша заплашително изтръска цигарата си и започна да зяе, че децата били деца и не пречели. Ама пречеха. А аз само се радвах, че не участвам.

# 213
  • София
  • Мнения: 62 595
ако трябва да бъдем точни, не е работа на клиентите да въдворяват ред. Прото трябва да се оплачат на управителя и да го оставят той да си свърши работата.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
ако трябва да бъдем точни, не е работа на клиентите да въдворяват ред. Прото трябва да се оплачат на управителя и да го оставят той да си свърши работата.
Управителя в общия случай си трае. Щото са му клиенти. И да речем в моя случай другите бяха по-голяма компания.

Неприятното е, че стигне ли се до скандал, на всички им се вкисва вечерята, независимо кой е взел надмощие в караницата. Ей така си бяхме седнали с милото в една пицария в Плевен, а 2 деца с всичка сила взеха да скачат върху някаква шахта, което предизвикваше невероятен пукот. Явно една от жените на близките маси им е направила забележка и после не е за разправяне ... разярената мамаша заплашително изтръска цигарата си и започна да зяе, че децата били деца и не пречели. Ама пречеха. А аз само се радвах, че не участвам.
И моя мъж казва като теб. Той общо взето би си затраял. Би му било много неприятно, мърмори, на мен казва, че му е неприятно, но никога не би направил нещо. Обаче аз се вдигам, защото така и така прекарването ми вече е скапано.

# 215
  • София
  • Мнения: 62 595
Проявяваш настойчивост. Скандал винаги можеш да вдигнеш.

# 216
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Проявяваш настойчивост. Скандал винаги можеш да вдигнеш.
Как? Сериозно, обясни ми как да накарам мързелив управител да се задейства?

# 217
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Последния път мило обясних, че след като вдигнат пепелниците и децата се нахранят, платим и си тръгнем ще се обадим на съответния телефон. Преди това нямаше да вдигат пепелниците /само вътре имаше наслагани/. Резервация за много хора беше. Иначе просто щяхме да си тръгнем след като звъннем.

За скачането и дърпането в ресторант - това категорично не е част от сделката като седнеш да се храниш. Не я изпълняват.

# 218
  • София
  • Мнения: 62 595
Като не действа, повече не му стъпваш в заведението. А иначе, все още ги има книгите за отзиви от клиенти - можеш да пишеш там мнението си.

# 219
  • Мнения: 2 761
Ресторант, ориентиран към деца, почти на всяка маса има деца, някои си играят в детския кът. Обаче на една голяма компания децата безпризорно тичат наоколо. При което аз се възправям в цял ръст,и при поредно преминаване на ордата покрай масата, изстрелвам с гръмовен глас "Уважаеми млади дами и господа, може ли МАЛКО да се укротите, все пак останалите искаме да ядем." Чува ме целия салон. И родителите се втурват в защита, обаче аз съм вече набрала инерция и спретнах гранде скандал. Щом не си укротяват наследниците, другите ще ги укротят. И изобщо да виждат други деца освен техните да се държат като изтървани.
И в ролята на каква си позволяваш да укротяваш чужди деца? Аз лично бих извикала полиция,ако една такава като тебе стане да държи речи,щото не знам до колко е с акъла си.Колкото ти имаш право да седиш в ресторанта,толкова имат и останалите-и те си плащат.Като не ти понасят децата си яж в къщи на спокойствие-твоите разбрахме си ги дресирала да се държат като войници,чуждите винаги с нещо ще пречат,само дето дишат един въздух с вкиснати особи.
Mr. Green Много обичам хора с разсъждения "никой няма право нищо да ми каже, на мен и моите деца". Само, че това не е свобода, а слободия. А за да не държа речи, какво да кажа? "Вие там, диваците, укротете се." Или да си седя кротко и мирно, докато нечии деца ми вилнеят едва ли не в супата?

Слободия значи.А ти да правиш скандал,щото не ти понасял шума на изпилените нерви какво е? Къде се намираш,че викаш на другите?На който не му понася се изнася-останалото е мазохизъм и рИване по форумите.

Който иска да се държи в ресторант като вкъщи, ако е невъзпитано това му поведение /щото да си хапваш а децата ти да пречат е такова, дори само заради това че са оставени без надзор/ е добре първо да си резервира цялото заведение.

 PeaceСледващия път Янтра си резервира цялото заведение и яде на спокойствие,ако не може  да си позволи трае и не обяснява на висок тон на останалите какво да правят,щото вдига същия шум,че и по-голям,че и недоволства срещу свободията с това си поведение.

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 23 691
Като не действа, повече не му стъпваш в заведението. А иначе, все още ги има книгите за отзиви от клиенти - можеш да пишеш там мнението си.
Аз така или иначе не ходя повече там, то оставаше и да ходя. Очевидно е имало управител, той допуска подобно поведение.

# 221
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Or, много интересно четеш. Simple Smile
Ако едно дете нагруби сериозно друго, и пострадалото го шляпне, в някои градини /и континенти/ наказват обиденото, а не първопричината за ситуацията. Дано си на правилния континент.

Резултатъ е ясен и без да имаш деца - грубиянинът цъфти, обиденият зорлем става груб и невъзпитан, че и гневен, и заклеймен.

# 222
  • Мнения: 2 761
Може да обясняваш мило,но не си за изтрайване с безкрайните ти обяснения и претенции за света.И изобщо не схващам в голяма част от случаите какви ги бръщолевиш.Но важното е ти да се разбираш Peace Laughing.Все някой друг за нещо ти е виновен-като стари бабки сте няколко потребителки.Тук отдавна не е бг мама,а е баба изтрещяла. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт