Как възпитават децата ни в летните занимални /случка в Морската градина, Варна/

  • 11 379
  • 222
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Не може да твърдиш това с категоричност по една снимка от телефона, нали?  Simple Smile

# 151
  • Мнения: 14 654
Мога, за какво е снимката всъщност, ако не за да ни покажеш клона и да си направим извод опасно ли е? Аз бях на друго мнение преди снимката Wink

# 152
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това го разбрах и затова съм съгласна с частта, че на децата е било нужно да се направи забележка заради вандалското отношение. Но като видях дървото, разбрах, че няма как да се счупи, ако ще аз и цялата ми рода да скачаме отгоре. Така че съсипването на природата е силно преувеличено в случая.

Няма как хем да го въприемаш като вандализъм /отношението/, хем да одобряваш поведението /играта/.

Колкото и да изглежда тънка разликата, тя не е в това дали ще се счупи клона. И в написаното от теб ясно се вижда. Иначе за вандализъм щеше да приемаш и ти само ако има чупене.

# 153
  • Мнения: 5 710
Мисля, че Киса е напълно права и браво, че се е намесила.
Не е нужно един клон да бъде  счупен, за да е ясно, че май не е било много умна тази игра.
Не са били сами, а най-важното нещо за ръководителите би трябвало на първо място да е безопасността, тоест това е елемент от случката. Освен това на мен повече ми харесва идеята, че човека е пазител на природата, не неин господар. И така бих искала да виждам да се възпитават децата. Но ако всеки опит за подобно възпитание следва конкретни счупени клони, замърсени пътеки, изпокъсани растения или  осакатени животни например, би било много жалко за възпитателите.

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 08:47 от 10 c`s

# 154
  • Мнения: 14 654
Колкото и да изглежда тънка разликата, тя не е в това дали ще се счупи клона. И в написаното от теб ясно се вижда. Иначе за вандализъм щеше да приемаш и ти само ако има чупене.

Taка е, аз също щях да се подразня на друсането на клона, но коментирах отговорите в темата, че едва ли не от децата няма да останат дървета, което не е вярно и твърде пресилено. Че даже драматични изказвания как хората на Варна се радвали на вековното дърво, а тези деца щели да го съсипят. Няма как да стане.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 10 804
Днес минавах пак покрай прословутото дърво. Същата групичка бяха там. По едно време 4-5 деца се засилиха към клона и започнаха да го клатят, а зад гърба ми се чу глас, който им нареди да се махат от там. Въпросните възпитатели явно вече не дават да се пипа клонът.  Laughing

# 156
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Заради последния пост си заслужават всичките крамоли по-рано в нея.
Защото когато има хора и те не си мълчат това повлича крак. Или забележка Simple Smile

# 157
  • Мнения: 14 654
Ами хайде тогава да критикуваме всяко хулиганско поведение, ама не само децата, че са най-лесната жертва. Като пушенето по спирките например.

# 158
  • Мнения: 11 970
Аз мисля,че не трябва с лека ръка да се подминават нелицеприятните прояви, независимо дали са от деца или възрастни.Ясно е, че всеки има инстинкт за самосъхранение и не му се искат неприятности, но е добре наистина като видим нередност, да реагираме.

Аз, например непрекъснато мърморя за пушенето в нашата сграда и на места, до които почти нямам работа, но така или иначе има Наредба и тя не се спазва.Зная, че си създавам образ на мърморана , на дребнава, на такава, която не иска да разбере останалите, но не спирам да го правя.Но За спирки не съм се сетила тъй като рядко пътувам с обществен транспорт и не съм много сигурна-дали и за спирки се отнасяше забраната.

# 159
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Янечек, какво неясно видя?Simple Smile
И къде видя критика? Не се казва така настояването за спазнване закон и/или ред.

Никой няма да те набие ако се пуши в закрито заведение където си с детето си и поискаш това да спре.
А, може да не искаш, ама това е друго Simple Smile Може да ти е некомфортно да те изгледат 10 и да ти мърморят 2-ма, но ни е критика ако си кажеш, нито искаш да спрат да пушат ако не го направиш.

# 160
  • Мнения: 14 654
Янечек, какво неясно видя?Simple Smile
И къде видя критика? Не се казва така настояването за спазнване закон и/или ред.

Не знам как да го напиша, че да е ясно. Мисля, че достатъчно ясно се изразявам, но хайде пак: критика е не обсъждането в темата, а забележката, която авторката е направила на децата. И щом ти правиш заключение, че има полза от подобни забележки, то аз предлагам да правим по-редовно забележки на всички хулигани, не само на 10-годишните.
Ох, не мога да повярвам колко сте зле  Tired

# 161
  • Мнения: X
Янечек, недей така, днес светът е станал едно малко по-добро място, благодарение на авторката.  Heart Eyes

# 162
  • Мнения: 14 654
Да де, и за да стане още по-добро, да продължим със забележките, когато има нужда. Вярно е, че когато се събере достатъчно голяма критична маса, се променят и най-закостенелите привички, каквото е хвърлянето на фасове по улиците например.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 10 804
.... критика е не обсъждането в темата, а забележката, която авторката е направила на децата.

Ха, добър ден!
Четете по диагонал и си чешете езиците само.  Confused
Не съм правила забележка директно на децата, а на техните придружители.

# 164
  • Мнения: 14 478
Ох-елате в нашия парк да направите забележки на олигофрените дето си пускат песовете да тичат и да си завират муцуните по играещите деца, ВЪПРЕКИ че на всеки вход на парка има табела забранено за кучета.... ooooh!
Аз се опитвах, опитвах, опитвах и ...след дълги опити и много отнесени псувни и налитания на бой от кучелюбителите се отказах. Само веднъж забележката ми имаше ефект и това беше когато до мен стоеше бащата на едно от децата в парка ( бащата е с професия шофьор на бетонобъркачка и с тегло от около 150 кг., сприхав и много изнервен от голдън ретрийвъра, който току-що му беше захапал обувката)

За клона и забележката съм ок.-браво и дерзайте-правете света по-добро място. Но ние в един малък софийски парк сме безпомощни срещу четириногите и техните любимци... #Cussing out

ПП: Любимците на четириногите често кършат клони, за да може четириногите да си острят зъбите на тях.

Общи условия

Активация на акаунт