Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 149
  • 168
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Ама няма значение, че ти не си увиснала на родителите си, а някой е увиснал. Докато засегнатите са съгласни и доволни от положението, ти коя си, че да им се месиш в личностните и семейни отношения?!!?!? Направо се изумявам.

# 31
  • Мнения: 33
Ама няма значение, че ти не си увиснала на родителите си, а някой е увиснал. Докато засегнатите са съгласни и доволни от положението, ти коя си, че да им се месиш в личностните и семейни отношения?!!?!? Направо се изумявам.

Ти прочете ли поста?! При условие, че работя и влагам в семейния бюджет, значи съм засегната!

# 32
  • Мнения: X
Н-н-не-не-не, това не може да бъде истина...

# 33
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Момиче, какво те интересува, че ще си лошата снаха.... Ти и сега доколкото разбирам не си идеална в очите им. Щом ти си разрешила да живеят у вас, дала си им пари и тн, точно ти трябва да им кажеш, че прекаляват. Спри да им слугуваш и да им уреждаш разни неща, да се оправят сами, език да учат, каквото искат това да правят. Хубаво е да сме добри, но стига да не ни се качат на главата.

# 34
  • На зелено
  • Мнения: 655
Като прочетох темата ти, първо много ме хвана яд, колко нагли родители има и колко наивни хора. Поговорката "блага дума, железни врати отваря", вече не важи. Оставам с впечатлението, че свекървата ти е аболютен непукист и дебил, постъпи и ти по същият начин /колкото и нетипично за теб да е/. Второ, сетих се за "правилата" /написани от една дама в Хамбург/ за роднини, приятели или познати, които искат да живеят в чужбина и отиват първо при познат. След като майката на мъжа ти, не те поздравява, защото е в менопауза, постъпи по същият елементарен начин и закачи правилата на хладилника, защото не си в настроение да говориш.   Или друг, по-възможен изход, сядайте четиримата заедно и говорете открито за проблемите.

# 35
  • Мнения: 2 190
Момиче, какво те интересува, че ще си лошата снаха.... Ти и сега доколкото разбирам не си идеална в очите им. Щом ти си разрешила да живеят у вас, дала си им пари и тн, точно ти трябва да им кажеш, че прекаляват. Спри да им слугуваш и да им уреждаш разни неща, да се оправят сами, език да учат, каквото искат това да правят. Хубаво е да сме добри, но стига да не ни се качат на главата.
Всички снахи са лоши, независимо какво правят. Това е първа аксиома на свекървата и остава общовалидна поне до първото внуче.

Нанаа, научи се, че трябва заедно с милия (сама) да браните "семейното гнездо", това включва и тежки разговори с родители и роднини.

# 36
  • Мнения: 22 439
Еее, че ти винаги ще си лоша снаха, само защото си се оженила за сина и. Simple Smile
Така че хич да не ти дреме.
Повече в такива отношения аз лично не се набутвам...не стига че издържаш едни възрастни хора...ами че накрая тук те изкараха виновна, че видиш ли на си завиждала...че изпращали пари на дъщерята.
А тези пари, които те дължат за наем и разходи? или това не се брои?

# 37
  • Мнения: 702
Не знам тези, дето те обвиняват в завист, дали имат представа как се живее в чужбина. Явно са нечии зълви и злорадстват.

Мисля, ме е време да поставиш ребром въпросът. Значииии, знам че е трудно, а има такива мазни охлюви дето само мазно мазно се приплъзват, докато не изкопчат каквото им трябва и после естествено ти си лошата. И като им го кажеш направо, се правят на ощипани, ама как, ама защо, няма такова нещо. Фасони, фасони... Страшна работа!

И за зълвите мога да подпиша, ама по добре да не  Mr. Green мойта е случила на църква Simple Smile

Намерете си малка квартира, хем да спестявате повече Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 16 042
Намерете си малка квартира, хем да спестявате повече Simple Smile
И това не е спасение - навлеците ще цъфнат там.
Шехерезада, я вдигни глава и си повярвай. Ти си най-важната за себе си. Годеници и семейства винаги ще има. И хич да не ти пука от произхода - ти си човек преди всичко. Родата на Скъпия постоянно ме наричат - помакиня, туркиня, мусулманка, арабка и т.н. А те били чисти българи от Подуене  hahaha
Само че, аз имам всичко за себе си и семейството. А с тях само срещи за по кафе рядко.
Поговорете с Годеника, сменете си приходи и разходи и ги накарайте да си поемат издръжката. Но за това трябва да сте единни. Ако не искат - просто не зареждайте хладилника и се хранете навън. Изобщо живейте си отделно, ходете на разходки, на гости. Не се ангажирайте с тях - да се оправят. Нали работят, имат средства.
Но трябва и Годеника да оценява какво си направила за семейството му и да е солидарен с тебе. Дано се лъжа, но ми се струва, че много държи на семейството си и ги поставя на първо място. Пробвай да го промениш, дано стане. Ако не - млада и способна си, можеш и сама.

# 39
  • Мнения: 702
Те пък да не са от кралско потекло newsm78

Като почнат да ми се бият в гърдите такива...то фамилии, то фамилни имена ужас! Много важно!

Не мисля, ме произходът или вярата, ще те спрат да бъдеш лайно или добър човек, ако искаш.

Наистина се поставих на твое място и повярвай ми, прииска ми още утре да пристигна във вашата квартира, на ваши и на свекървите разноски. А ти родители нямаш ли? Те не могат ли да дойдат?! Кажи на приятеля си, че искаш да купите билет за твоите хора и да дойдат. Даже му го кажи с подобаващ тон!

И не забравяй: " булката и от каруцата се сваля!" Ако не става и не разбира от намеци твоя човек, по-добре не си губи времето. Тежко е, но оправия няма, само ще си скъсаш нервите и когато ти писне наистина ще си хем без пари, хем без нерви, хем на нулата във всяко отношение .

Винаги се подпомага повече едното дете, обикновено по-хитрото, по-мързеливото. От това няма измъкване и е дразнещо. Не се притеснявай добри снахи няма. Каквото и да направиш, никога няма да си по-добра от дъщеря им, дори тя да е най-пропадналата мързелива, безотговорна парцалеса, която познаваш.

Успех!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 901
Само аз ли не схванах каква е била идеята на свекървата за идването й "да ви помага" да спестите пари и т.н.? Вие реално как си го представяхте - тази помощ? Наречете ме мнителна, но дори майка си бих попитала как точно си представя тази помощ - не идва бебе да гледа, докато ти се връщаш на работа и да не харчите пари за детегледачка, да ви готви и чисти, за да не давате пари за прислужница. Та, как?!

Защото реално до тук вие сте на загуба от тази "помощ". Още 1-2-3 гърла за хранене, разходи за бус и какво ли не...

# 41
  • Мнения: X
Ама няма значение, че ти не си увиснала на родителите си, а някой е увиснал. Докато засегнатите са съгласни и доволни от положението, ти коя си, че да им се месиш в личностните и семейни отношения?!!?!? Направо се изумявам.
От кое точно си изумена?
Че младите плащат всички режийни по жилището и изхранването на четиримата, а свекърите не само нищо не плащат, чакат сина да ги издържа, пари са поискали кола да си купят, а каквото изкарат, пращат на дъщеря си?
Никой не им се меси в личностните и междуличностните отношения.Ама нека си плащат половината от всички разходи, пък каквото остане, АКО остане, да го пращат на щерка си.
Иначе, някак нечестно е.Чак ми наглее на мен....от едното си дете само взимат, а на другото само дават.

# 42
  • Мнения: 702
Аз затова казах, че има много мазни охлюви. Ето, проекто-свекървата е питала нея, а не сина си. Е, момичето какво да каже? Ако каже-не, ще е ето ти не искам майка ми и баща ми. Ако каже -да, пък очевидно й се качват на главата. Не е тя човекът, който да се оправя с тези неща, но мъжленцето се скатава.

Аз поне в тва отношение мога да разчитам на мъжа ми. Каквото трябва да се каже, ще си го каже. Не че и аз не мога и не съм го правила, ама се обтягат отношенията, после ставя едно изясняване, кой какво рекъл казал, затуй всеки да си знае подопечните роди и да си се оправя с тях.

Момичето от възпитание и любезност, сега тегли. И какво да каже? Ами то няма с какво да ни помагаш и да затвори телефона ли.? Има хора, които така те поставят в ситуация, че каквото и да направиш, кактовече да се завъртиш, все от е*аната страна накрая. И не стига това, ами и оставаш с чувство на вина....

# 43
  • Мнения: 702
Да, когато бъркат в моя джоб, за да дадат на някой, който се разнася по кръчмите, докато аз работя, става и мой личен проблем Naughty
В крайна сметка на никой не му е приятно да го смятат за балък, а очевидно щом го осъзнава не е . За съжаление има много такива пиявици, които смятат, че едното им дете им е длъжно, щот е по-независимо и трябва и другите братя и сестри да храни. Айде нема нужда. Stop
Много ги обичам мойте роднини, но не обичам да ми се качват по главата. Всеки си има граници и мерки, егати.

Моме, стегни се и се покажи като една оправна снаА! Разпредели ги всичките и да си знаят местата и реда на крякане!

# 44
  • Мнения: 1 375
За съжаление не си оценила огромния си "исторически" шанс да си живеете далеч и спокойно от свекъри и да нямате  зависимост/битови търкания с тях.Сами сте си били душмани да си ги натресете у вас ,та сега ще си скубеш косата- да видиш какво е да живееш със свекърва....

Както вече ти казах,те са на ваша/твоя територия и вие/ти ще определяте условията по които ще живеете.Ще се държиш като стопанка на дома и няма да допускаш да ти се качват на главата.Колкото си мълчиш и търпиш толкова ще те тъпчат и използват.Не очаквай да получиш медал за добра снаха-такава никога не се  е родила на света и никоя не е угодила на свекърва си.Снахата по дефолт е всичко лошо каквото може да се сетиш.Остави тая битка -да им се харесаш.....тя е безсмислена.Не влагай енергия в това.Гледай си единствено вашия семеен интерес.

Но ако не можеш да им се наложиш,да изискваш,да се респектират от теб и да раздаваш команди в домакинството най-добре според мен е да им намерите в близост шеър хаус с една двойна стая.Сега дават някакви си 200 паунда ,но ще могат да отделят щом работят и  около 400/450 на месец за една стая.Доколкото знам там някъде варират цените за Лондон.Отделно ще си поемат и храната-сами ще се оправят.Но 200 паунда за вас е нищо, защото вероятно целия наем е около 800-900 поне,отделно сметките и храната.Това е първото ми предложение към теб.Така ти ще се оттървеш от тях,а и няма да се " разминаваш с нацупени " хора.

Второто,което се сещам е годеника ти да си направи джоинт акаунт с тях.Така той ще има пълен достъп до сметките им и ще трасферира към неговата сметка толкова ,колкото реално те харчат.И ще си вземе всички  изхарчени досега суми по тях.А не да им се молите да ви отпуснат някой паунд ,а те да си харчат необосновано и да ви правят на будали с някакви 200 паунда.Защото е ясно,че това е  доста по-малко отколкото на практика  харчат,а вие поемате останалите.Т.е .те живеят за ваша сметка,че и пращат в БГ....и после мрън ,мрън ми то е тежко.Ами за вас леко ли е да ги носите на гръб при положение,че и двамата работят.

Така прищевки като 120 паунда за прическа на госпожа свекървата примерно могат да изчезнат и тя ще си прави добре сметката колко да харчи...от собственните си пари вече ,защото нали работи.Какво е това харчене-тя голяма принцеса.Едно постригване е 8 паунда,с изсушаване 13 и с разни екстри/боядисване да е 25,до 70 да е нещо супер ,ама това малеее.Тя булченска прическа ли си прави или ходи на салон в Бъкингамския дворец?Тая е някоя фръцла и пиявица и хич няма да ти е леко с нея.И вероятно все излиза с номера ,че сте и длъжни да и/им помагате,че те горките това-онова.Ами,че те и тук парите не падат от дърветата.

Това е мила,бъди по-серт с тях и не се оставяйте да ви изсмукват паричките дето с такъв зор сте си събрали.
Пиши пак, да видим какво става.

Общи условия

Активация на акаунт