Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 143
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Момичета нова съм, съжалявам ако се повтаря темата. Много съм разтроена и имам нужда от съвет.

В Годеникът ми от 4 години сме в Лондон. В началото като на повечето емигранти и на нас ни беше много трудно - никакви познати и подкрепа.
Но мога да кажа, че успяхме.

Тъкмо си мислехме, че най-накрая е дошло времето за трупане на малко пари и майка му самостоятелно взе решението да дойде да ни "помага", за да съберем пари за дом и сватба.

По онова време работен  по минимум 12 часови смени като кетъринг асистент, годеникът ми също тежка, но добре платена работа.
Тя дойде, макар и без език, й намерих работа, отделно се занимавах с легализацията на документи, легализиране на престоя й, регистрации при лични лекари, банки и тем подобни и вечно имаше окорителен поглед, но лицемерна усмивка от нейна страна.

Дъщеря й записа Свободния унивеситет, и ние  последни разбрахме, както за всяко нещо. После започна да настоява да купим билет на свекър ми, за да работел и той тука, тъкмо да помагат и на дъщеря им, която нито ученето, нито работата й се отдават.

Дойде свекър ми и свекървата започна още повече да си позволява. То не бяха муцуни сутрин или с дни подминаване без поздрав, а като попитам дали има проблем,обяснява, че е от менопаузата. Добре, но нейната менопауза, разби нашата нервна система!

И като уж идеята първоначално беше да ни помагат, за 1 година не са ни помогнали нито с наема, нито със сметките, което започва да дразни. Имах идея да отворя сандвич бар, а парите, които бяхме заделили отидоха за Микробус на свекър ми, за да почне работа. Сега ни го изплащат на месец по някой паунд.

През цялата тази година, постоянно има шушукания, постоянно се крие колко пари се праща в България, а дъщеря  и постоянно се хвали къде ходят и как се забавляват. Първият месец още като дойде свекървата прати колет от 32кг с дрехи и козметика...

Колкото и човек да е над нещата започва да се дразни... Чувам приказни за себе си, а не мисля, че съм ги заслужила.. била съм тъпа, била съм прикрита(ако доброто възпитание така се нарича)

От две сединици дъщеря й е в къщи ( на почивка в Лондон за 3 месеца и половина, без да са се допитали до нас, просто ни го казаха, след като билетите бяха купени) и положението е ужасно! Не им прави впечатление, че аз сама готвя и приготвям масата, докато те гледат сериали.
Купуват си дрехи, молят ме да им запиша час за прическа от 120 паунда, защото знаят много неща, но не и английски, а когато трябва да се свърши нещо се обръщат с "Миличка, трябва да..."

Последно казала на моята приятелка(защо ли решила на нея:) ), че най-късно до декември ще останат в Лондон, докато си изплатят кредита в България... Да, определено ни помогнаха много!!

От цялата тази история искам да уточня, че годеникът ми няколко пъти поговори с тях, за държанието им и за това, че не е добра идея съжителството ни, но те не предприемат мерки.

Благодаря за вниманието Ви!

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 16:38 от nanaa

# 1
  • Мнения: 2 488
Ами като не взимат те мерки,вземете вие. Изнесете се да живеете в друга квартира,а те да си стоят колкото си искат и да се оправят.

# 2
  • Мнения: 33
Ами като не взимат те мерки,вземете вие. Изнесете се да живеете в друга квартира,а те да си стоят колкото си искат и да се оправят.

Valian1, съветът ти е адекватен, но тук много трудно се сменят квартири, за да ти дадат такава те проверяват колко си платежоспособен, плащаш договори с брокери,  даваш предплати, смяната на телефони, интернети и самото преместване струва много пари и куп главоболия. А да не кажа колко сме подобрявали това жилище, за да го оставим така. Също и смяната на адреса оказва влияние при евентуално кандидатстване за ипотека.

# 3
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Здравей!
 Ще напиша нещо, което е коментирано многократно - проблема е със човека до теб, не със семейството му , за съжаление... Кой ще идва, колко време ще остава, кой ще плаща сметки, това сядат и го коментират и двамата партньори!
 И не мисля, че това че си туркиня ( или по скоро българка,която изповядва ислям) е основния проблем, има хора които все нещо ще коментират, я умствен багаж, я колко ти е голям задника, материални възможности и  т.н.
 Ако искаш промяна, ти предстои сериозен разговор със годеника ти! Успех!
 
 

# 4
  • София
  • Мнения: 500
Ами какво да ти кажа ,радвай се ,че поне имат намерение да си ходят. Не знам как бих търпяла такова положение за постоянно. Дано ви върнат парите и по живо по здраво да си налягат парцалките за БГ.

# 5
  • Мнения: 33
Здравей!
 Ще напиша нещо, което е коментирано многократно - проблема е със човека до теб, не със семейството му , за съжаление... Кой ще идва, колко време ще остава, кой ще плаща сметки, това сядат и го коментират и двамата партньори!
 И не мисля, че това че си туркиня ( или по скоро българка,която изповядва ислям) е основния проблем, има хора които все нещо ще коментират, я умствен багаж, я колко ти е голям задника, материални възможности и  т.н.
 Ако искаш промяна, ти предстои сериозен разговор със годеника ти! Успех!
 
 


Grim, аз нямам проблем с произхода си, нито смятам, че е основният проблем. Проблем е единствено, че хора на възраст си позволяват да обсъждат и плюят по махленски.
Разговор с годеникът ми съм водила, той също с тях, но просто не иска директно да им каже, че парите са проблем. Но мисля, че много ясно го намеква.

# 6
  • Мнения: 3 794
Годеникът ти определено еднолично им е позволил да ви се качат на главата. Настръхнах като прочетох как се разполагат с вас  ooooh!

# 7
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
 Те, хората преди да станат на възраст са били млади и вероятно пак така са коментирали и клюкарствали...
 Естествено, че произхода не е проблем, ако беше от Марс, щеше да си много червена, примерно!
Годеника ти трябва да "натвърди", не да намеква, и пак казвам, "ключа от бараката"  е в годеника ти, ако не искам някои край мен, не виждам как ще остане насила, нали?

# 8
  • Мнения: 33
Годеникът ти определено еднолично им е позволил да ви се качат на главата. Настръхнах като прочетох как се разполагат с вас  ooooh!

forest_veil, лошото е, че не той, а аз еднолично им го позволих, защото и за идването на свекъра и за купуването на миктобуса, свекървата с мен говори, а аз не можах да откажа.

# 9
  • Мнения: 33
Те, хората преди да станат на възраст са били млади и вероятно пак така са коментирали и клюкарствали...
 Естествено, че произхода не е проблем, ако беше от Марс, щеше да си много червена, примерно!
Годеника ти трябва да "натвърди", не да намеква, и пак казвам, "ключа от бараката"  е в годеника ти, ако не искам някои край мен, не виждам как ще остане насила, нали?

Grim, обаче става дума за собствената ти майка и баща, които са в чужбина и знаят 3 думи на английски.

# 10
  • Мнения: 8 809
Това, което описваш, е наистина отвратително, но ще ти припомня поговорката: не е луд, който яде баницата, а който му я дава. Вие с твоя годеник сте виновни за  цялото положение на нещата и се чудя защо пускаш тема за родата.... Rolling Eyes
Не са дошли у вас без да им кажете, че ги приемате, не са откраднали парите, заделени за сандвич бар май беше...вие сте им ги дали. Както и сестрата на годеника ти не е дошла без вашето съгласие на гости за няколко месеца. Сега какво точно искаш, не ми е ясно.... Rolling Eyes Проблемът решаваш  с годеника, не във форум. Ако само искаш да изпуснеш парата, тъй като не смееш дума да обелиш пред него, кажи си направо. Ще се намерят утешителни думи. hug Обърни внимание на писаното по-горе: проблем имаш с годеника си, не с роднините му. Кучето скача според тоягата. Подозирам, че ти достъп до тоягата нямаш никакъв. В това се състои проблемът с произхода ти, какъвто отричаш, че имаш. Реши си личните и семейни проблеми и с това роднинските ще отпаднат от сама себе си.
Не вярвам много да събереш кураж, но поне виж истинското положение на нещата.
П.П. Оф, гледам си писала, че си им дала сама парите в ръцете, пък сега плачеш....Като си мека Мара... Whistling

# 11
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Започнах да губя посоката на разговора? Какво искаш ти в дадената ситуация?
- ти и годеника сами ?
- ти и годеника, със семейството му ?
- ти и годеника, със семейството му, но с уточнена финансова страна ?
Извинявай, ако не съм разбрала правилно, но от първия ти пост, оставам с впечатление, че семейството на годеника ти идва при вас и вие започвате да ги издържате, или бъркам?

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Щом майка му е говорила с теб да им дадете вашите пари, сега ти говори с нея да си поемат разходите. Прибери се след времето за вечеря или излез в този период от време, кажи,че си изморена от работа и не можеш да наготвиш ти.

# 13
  • Мнения: 33
Това, което описваш, е наистина отвратително, но ще ти припомня поговорката: не е луд, който яде баницата, а който му я дава. Вие с твоя годеник сте виновни за  цялото положение на нещата и се чудя защо пускаш тема за родата.... Rolling Eyes
Не са дошли у вас без да им кажете, че ги приемате, не са откраднали парите, заделени за сандвич бар май беше...вие сте им ги дали. Както и сестрата на годеника ти не е дошла без вашето съгласие на гости за няколко месеца. Сега какво точно искаш, не ми е ясно.... Rolling Eyes Проблемът решаваш  с годеника, не във форум. Ако само искаш да изпуснеш парата, тъй като не смееш дума да обелиш пред него, кажи си направо. Ще се намерят утешителни думи. hug Обърни внимание на писаното по-горе: проблем имаш с годеника си, не с роднините му. Кучето скача според тоягата. Подозирам, че ти достъп до тоягата нямаш никакъв. В това се състои проблемът с произхода ти, какъвто отричаш, че имаш. Реши си личните и семейни проблеми и с това роднинските ще отпаднат от сама себе си.
Не вярвам много да събереш кураж, но поне виж истинското положение на нещата.
П.П. Оф, гледам си писала, че си им дала сама парите в ръцете, пък сега плачеш....Като си мека Мара... Whistling


Думи беля на годеника си, мога и на тях, но не смятам, че искам да се разминавам с нацупени муцуни, докато се пренесат, нито някой ден да ме сочат като лошата снаха, която ги изгони.

# 14
  • Мнения: 33
Започнах да губя посоката на разговора? Какво искаш ти в дадената ситуация?
- ти и годеника сами ?
- ти и годеника, със семейството му ?
- ти и годеника, със семейството му, но с уточнена финансова страна ?
Извинявай, ако не съм разбрала правилно, но от първия ти пост, оставам с впечатление, че семейството на годеника ти идва при вас и вие започвате да ги издържате, или бъркам?

аз и годеникът ми сами!

Общи условия

Активация на акаунт