Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 172
  • 168
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 063
  Е, много ясно. Че тя точно това ще направи, да го притисне. Иначе никога няма да се състои този разговор, все няма да е удобен момента.  Peace А като разкрие картите си, родата ще скочи и Милото ще е принуден да се противопостави. Аз поне така ги виждам нещата. Тя сега е набрала смелост, след месец ще е съвсем различно. Според мен Муньо е наясно и се надява да отшуми бурята.

# 91
  • Мнения: 3 371
.....
Ама, миличка, проблемът не е в твоята кротост, а в това, че не познаваш бъдещия си мъж.


точно така - бъдещ/евентуално/мъж. това годеници сме, пък 4 години си годинясваме, пък свекървата....нито ти е мъж, нито тя ти е свекърва, нито нищо. вие сте двойка, която живее заедно. идват неговите родитеи и те са на първо място за него, защото ти си никаква в  случая.
склонила си глава да бъдеш мила и добра, с надеждата , че нещата така ще се наредят добре за теб, но не се получава/очеизвадно/.

да, знам, че сега ще скочиш, че се обичате до смърт и така , пък иначе, пък като ги нямало, пък те като дошли, но аз съм жена на години с мноооооооооооооого богат житейски опит и ми е ясна ситуацията и без да чета 20 страници тема.

на твое място си събирам дърмите и друм, да ме няма. вече ако питаш мен и така нареченото ви годеничество  е вгорчено....

# 92
  • Мнения: 341
Аз не съм на години, но и такава игричка съм играла, на "иди ми, дойди ми". Нищо хубаво не го чака момичето, дано само се сети навреме.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 901
Подкрепям идеята за много-много-много сериозен разговор с кандидат-съпруга. Поставят се ребром фактите, дава се ултиматум и се следи за изпълнението му. Ако той иска, тя може да подхване разговора на вечеря, за да го отмени поне във встъпителните слова. Даже тя може да предложи да говори с навлеците сама - той едва ли ще се съгласи, сигурна съм. Знам, че не е правилно, но той наистина има опасност да се обърне срещу нея или поне да не я подкрепи при един съвместен разговор, в който - нека не си кривим душите - той въобще няма да се чувства комфортно, защото в почти прав текс ще трябва да каже на семейството си "имате срок да си хванете пътя"... Тегава ситуация. Няма лесен вариант и няма начин всички да са щастливи след развитието.

Сега пак се размислих - ама голяма наглост е това на кандидат-свекървата. Ще дойде да им помага, за да съберат пари. Тя точно как си го е представяла това с помощта? Вие (нана и приятелят ти) как сте си ги представяли нещата?! И като се вижда, че идват и покриват кредити в България с престоя си там за ваша сметка и хич, ама хич не помагат, че даже и ядат от хляба ви...?!?!?!

Спри да слугуваш - нека свеки види, че и ти си човек и имаш настроения. Спри да пазаруваш храна и да готвиш (предполагам, че с приятеля ти можете да ядете няколко вечери навън и нека това е твоето условие, докато разговор с навлеците се състои), спри да чистиш (едва ли някой ще умре от това), спри да им организираш забавления и разкрасявания (120 паунда, Боже!!!). Нека усетят на къде духа вятърът.

# 94
  • Мнения: 33
От няколко дни спрях да чистя и готвя и от вчера свекървата не ми говори. Само ако аз я попитам нещо.
Тази ситуация не се трае.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 901
От няколко дни спрях да чистя и готвя и от вчера свекървата не ми говори. Само ако аз я попитам нещо.
Тази ситуация не се трае.

Ти пък какво толкова я питаш - я не се интересувай от отговорите й. Нали сте на различни етажи, или се лъжа? Избягвай контактите, даже, ако не ти се разговаря, ще е най-добре. Дори не се опитвай да го прикриваш.

Всъщност, от тези навлеци някой работи ли? За сестрата на мъжа ти май знам, че е на почивка.

# 96
  • Мнения: 4 841
Нагнетяването на напрежението не е предпоставка за разумен разговор и сериозни решения. Не е въпросът в състояние на афект да се навикате, обидите, нараните... Това няма да донесе но нищо градивно - със сигурно ще ти олекне, но на каква цена? В гнева си човек казва неща, за които после може горчиво да съжалява и да се срамува от себе си...

Проведете разговора веднага, докато се цупите и си придавате фасони, ще се събере енергия, която ще ви отнесе като бомба...

Дори излезте някъде навън, на заведение, на разходка... Трябва да сте спокойни, уверени в думите и действията си - всички. Защото е ясно, че ще има обвинения, опити за създаване на чувство за вина  и т.н...

Не съм оптимист, честно казано. Но не пречи за опиташ. Подготви се обаче да бъдеш сама срещу всички, защото се опасявам, че няма да получиш никаква подкрепа от любимия образ.
А дали ще продължиш да си го искаш и да си го обичаш след цялото това малодушие, си е лично твое решение, за което никой не би трябвало да те упреква.

# 97
  • Мнения: 33
Всъщност и двамата работят, затова не мисля, че не могат да си позволят да се изместят. Друг е въпросът, че са наясно колко скъпи са квартирите и така им е по-добре.

Аз знам, че днес Годеникът ми ще говори с тях, само че се съмнявам всичко да се размине без скандали и сълзи. Защото последният път като чух свекитата да си говорят за мен(мислейки, че не съм вкъщи) и ме наричаха "Тъпа" и "не мога да я трая", той отиде и не само говори с тях, но и повиши тон, при което майка му ревна, и се разбрахме, като си стъпят на краката да се изнесат. Това беше на 11.04 и така вече 3 месеца.
Благородно е да се прощава, аз го направих, но Богу не мога да забравя. Нито да бъда готова да пренебрегна себе си.

# 98
  • Мнения: 2 850
 Леле лелее като си тъпа, да си ходят, не ги е срам! #Crazy

# 99
  • Мнения: 2 190
Всъщност и двамата работят, затова не мисля, че не могат да си позволят да се изместят. Друг е въпросът, че са наясно колко скъпи са квартирите и така им е по-добре.

Аз знам, че днес Годеникът ми ще говори с тях, само че се съмнявам всичко да се размине без скандали и сълзи. Защото последният път като чух свекитата да си говорят за мен(мислейки, че не съм вкъщи) и ме наричаха "Тъпа" и "не мога да я трая", той отиде и не само говори с тях, но и повиши тон, при което майка му ревна, и се разбрахме, като си стъпят на краката да се изнесат. Това беше на 11.04 и така вече 3 месеца.
Благородно е да се прощава, аз го направих, но Богу не мога да забравя. Нито да бъда готова да пренебрегна себе си.

След като те обидиха - извиниха ли се или само рИваха?

От няколко дни спрях да чистя и готвя и от вчера свекървата не ми говори. Само ако аз я попитам нещо.
Тази ситуация не се трае.

Ти пък какво толкова я питаш - я не се интересувай от отговорите й.

Съгласна съм - спри да й говориш.

Лично мнение - искат да те изнервят и да излезеш лошата. Това със сълзите си е чист театър, който ще се засили (дано съм лош пророк), може да последват нервни, сърдечни кризи. Целта е да останат и вие да плащате сметките. #2gunfire
Възможно е да имат втора цел - да ви скарат и да те разкарат (да провалят сватбата). Особено ако годеникът ти получава повече от тебе - като те няма, по-лесно ще го използват.
Не виждам изход без скандали и разправии - свекитата няма да го допуснат.
Дано имаш сили да се пребориш със ситуацията и да спасите любовта си.  Hug

# 100
  • Мнения: 33
Всъщност и двамата работят, затова не мисля, че не могат да си позволят да се изместят. Друг е въпросът, че са наясно колко скъпи са квартирите и така им е по-добре.

Аз знам, че днес Годеникът ми ще говори с тях, само че се съмнявам всичко да се размине без скандали и сълзи. Защото последният път като чух свекитата да си говорят за мен(мислейки, че не съм вкъщи) и ме наричаха "Тъпа" и "не мога да я трая", той отиде и не само говори с тях, но и повиши тон, при което майка му ревна, и се разбрахме, като си стъпят на краката да се изнесат. Това беше на 11.04 и така вече 3 месеца.
Благородно е да се прощава, аз го направих, но Богу не мога да забравя. Нито да бъда готова да пренебрегна себе си.

След като те обидиха - извиниха ли се или само рИваха?

От няколко дни спрях да чистя и готвя и от вчера свекървата не ми говори. Само ако аз я попитам нещо.
Тази ситуация не се трае.

Ти пък какво толкова я питаш - я не се интересувай от отговорите й.

Съгласна съм - спри да й говориш.

Лично мнение - искат да те изнервят и да излезеш лошата. Това със сълзите си е чист театър, който ще се засили (дано съм лош пророк), може да последват нервни, сърдечни кризи. Целта е да останат и вие  можно е да имат втора цел - да ви скарат и да те разкарат (да провалят сватбата). Особено ако годеникът ти получава повече от тебе - като те няма, по-лесно ще го използват.
Не виждам изход без скандали и разправии - свекитата няма да го допуснат.
Дано имаш сили да се пребориш със ситуацията и да спасите любовта си.  Hug


Първо отричаха и твърдяха, че не съм чула добре. Но после се съгласиха, че може да са казали "Тя е умен човек, но понякога прави тъпотии" hahaha bowuu

Ех, извиниха се... Кел файда!

# 101
  • Мнения: 341
Леле мале, някой да ми виси на издръжка в жилище, което аз плащам, и да казва, че правя тъпотии... Ами започни да правиш умнотии - спри да ги храниш, поиш и приютяваш. Никой, освен децата ти, не може да си позволи да ти се качва така на главата!

# 102
  • София
  • Мнения: 2 901
Стискам палци, нанаа! Щом веднъж е говорил той с тях и се е стигнало до сълзи и сополи, значи не е хич човекът да не знае какво прави! Има надежда! Просто бъди твърда, не му позволявай да се измъква, защото те мъжете не обичат трудните разговори и са склонни да търпят повече в името на добрия тон.

# 103
  • Мнения: 962
Нанаа, по твойто описание става въпрос за прости и нагли хора. Извинявам се, не искам да ги обиждам, но действията им за това говорят. Ти имаш едно предимство. Още нямате деца и си НАПЪЛНО свободна да правиш това, което чувстваш за правилно. Ако трябва изнеси се, отиди при приятелка, вземи си по-дълга отпуска и се прибери в България, варианти много. Но не търпи това гадно отношение. Ако годеникът ти не те подкрепи сега, по-натам ще става още по-зле. А когато се появят деца ще си с вързани ръце и положението ще е много по-сериозно.
Скандалите според мен няма да помогнат. Просто действай. Нареди си живота. Имаш работа, не зависиш от никого, не се закопавай сама. 

# 104
  • Мнения: 11 422
Разбирам те много добре. Не се наложи да ходя в чужбините за да стана на магарица  Crazy Усетих се когато почнах да им пера и гащите и да ми дават акъл как да го правя по-добре  Crazy

Не се карах /не мога/, не виках, не се разправях. С мъжа си ни веднъж не позволих да се скарам заради ситуацията за да не го загубя и без това той все бе на ръба и се лашкаше от чувствата си. Просто им спряхме кранчето - спрях да готвя и да пазарувам. Ядяхме навън, поставихме въпроса да дадат пари за наема и сметките щото не ни стигат. Три месеца бе ад докато ми брояха за какво и как харча парите на СИНА ИМ, но и аз съм упорита. Стъпка по стъпка ги избутвах. Ама не ми говорели - щом това е пътя към целта. Мислех само как ще се махнат.  Като съвсем откачах организирах почивка някъде или ходехме на гости на близки и приятели с дни /а нашите гости и тогава се чудеха какво да ядат/.
Бубе ако четеш и се сещаш коя съм  - благодаря ти за всеки съвет който ми даде тогава!   Hug За всяка шега с която спираше желанието ми да крещя  Hug За всичко което направи да не лежа за убийство сега  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт