Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 156
  • 168
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 365
Тия сладки екземпляри да не са от югозападния край на България? Щото ако са, не се надявай да връщат пари. Много обичат снахи работни, а зестра ако има- още по-добре...

# 151
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 063
Ха,Mamacita ,до човек си е, приятелка на баба ми, лека и пръст, все повтаряше по адрес на внуците си ( брат и сестра, и мои приятели ) , момчето да доведе, а момичето да намери...  Grinning

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 17:18 от Grim Reaper

# 152
  • София
  • Мнения: 5 499
Никога не съм го разбирала това поведение - правиш дете и после му тровиш живота с натякването "аз те родих, аз те отгледах, дай пари, дай къща, дай кола, нервите ти не ме вълнуват". Даването е посока родител-дете, и то до време. В обратната посока и с такива размери не е нормално, който каквото иска да разправя и както иска да защитава семейната чест. Здрави прави хора, които не са ми никакви, да ми се обесят на шията - не е нормално.

Всъщност, не мисля, че си права. Тъй като остарее ли човек се превръща в дете, даването става в обратната посока, от дете към родител - и грижи и пари, въобще същото, което родителят е правил за детето си. В момента отглеждам доста възрастни родители и гаранция, че е така. Та ако не съм аз, кой? А иначе, семейството е затова, за да си помага. Но трябва да има откровеност и баланс в отношенията. И когато се обещае нещо, да се изпълнява.

Колкото до авторката на темата - ако мъжът, с когото си, не те поставя на преден план сега, помисли си какво ще се случи след още 5-6 години...Връщам се да дочета темата, да видя дали е имало развитие на нещата.

# 153
  • Мнения: 1 383
"Тъй като остарее ли човек се превръща в дете....."  Свекърите вероятно са хора на 50+, активно работещи,а не стари и немощни старци на 80+,които трябва да бъдат гледани .  Naughty

Моля,правете разликата какъв е случая.

# 154
  • Мнения: 341
Всъщност, не мисля, че си права. Тъй като остарее ли човек се превръща в дете, даването става в обратната посока, от дете към родител - и грижи и пари, въобще същото, което родителят е правил за детето си. В момента отглеждам доста възрастни родители и гаранция, че е така. Та ако не съм аз, кой? А иначе, семейството е затова, за да си помага. Но трябва да има откровеност и баланс в отношенията. И когато се обещае нещо, да се изпълнява.

Колкото до авторката на темата - ако мъжът, с когото си, не те поставя на преден план сега, помисли си какво ще се случи след още 5-6 години...Връщам се да дочета темата, да видя дали е имало развитие на нещата.
Моите, да легнат болни, няма да ги оставя, но тези не са на легло. Не разбирам случаите здрави прави хора да увисват на врата на детето, понеже вече и то е голям работещ човек и, видиш ли, трябва да им помага. Всеки си носи болестите, без значение възраст и пол, дори инвалидите могат да работят, така че човек, който не е на легло, и очаква друг да му поеме издръжката доживот - не е нормално.

П.П. Да не говорим, че го очакват от ЧУЖД човек.

# 155
  • Мнения: 57
Нана разкажи какво става? Изнесоха ли се ...

Милата,в такъв омагьосан кръг си се вкарала  #Crazy

# 156
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
            Да бе,ще се изнесат,чакат да мине бурята и синът да се предаде,да изгонят чуждата...Паразити!

# 157
  • Мнения: 33
Нана разкажи какво става? Изнесоха ли се ...

Милата,в такъв омагьосан кръг си се вкарала  #Crazy

Момичета, не, не са все още, вероятно ще им отмене поне до края на седмицата. Тук доста българи дават самостоятелно стаи под наем. Масово емигранти делят къщи, както  ние в началото.

Не са се изнесли, но снощи свекито и зълвата не се прибраха, предполагам са силно огорчени и за това са останали в сестра й. Но явно ми показаха, че смятат мен за виновна. Свекърът ме подминава и даже не поглежда към мен. Обидно ми е, но няма да се поддам на никакви провокации.

Не трябваше така да реагират, с това съвсем омаловажават нашата помощ до сега.

# 158
  • Мнения: 2 931
     Нана, не трябва да имаш очаквания за други хора според собствените си представи за правилно-неправилно. Те не са ти, ако бяха добре възпитани, нямаше да се налага да изпадате в тази ситуация. 
     Нека те смятат за "виновна", че искаш да живееш спокойно в собствения си дом и със доходите на своето семейство. Така по-лесно ще се освободиш. Ако смятаха годеникът ти за "виновен", досега щяха да са го обработили. И нямаше да си тръгнат.

# 159
  • Мнения: 1 383
Свекъра не си ли говори със сина си,не обсъждат ли нищо....Той не е ли по-сговорчив от жена си?Или все си мълчи, гледа да и угоди и няма никакво мнение за нищо.

# 160
  • Мнения: 33
Свекъра не си ли говори със сина си,не обсъждат ли нищо....Той не е ли по-сговорчив от жена си?Или все си мълчи, гледа да и угоди и няма никакво мнение за нищо.


Те отказват да разговарят и със сина си. Опитват се да му вменят вина.

# 161
  • Мнения: 780
Доста са нагли. Живуркат си в къщата, на ваша издръжка, ами и фасони...

# 162
  • Мнения: 2 850
Нагли са, да. Тяхната гледна точка - дойдохме при сина си, ние сме семейство, а тази чужда гадина ни гони и синът ни избира нея. Как да не я мразиш такава, застава между родители и син Sick Crossing Arms
Със сигурност ще се цупят на мъжа ти, за да се чувства той гадно, че ги е "изгонил" и ще се надяват да се скарате.

# 163
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Ще се чупят докато не им потрябва услуга от теб  Laughing
Тогава ще са най любезните на света.

# 164
  • Мнения: 57
Ау,че нагли .... не им обръщай внимание,нека си стоят със зълвата при сестра и,да видим и тя колко време ще я изтърпи (та нали собствената и сестра ти беше казала,че ще имаш главоболия със свекърва си). А за годеника ти,бъди до него и,не позволявай да му вменят "вината".

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт