Парфюмни размисли и страсти - 182

  • 55 640
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 512
И аз никога не съм се замисляла за това, кои точно съставки има в този или онзи парфюм, който ми харесва. Обикновено гледам нотите /предпочитам по-леки цитрусови, свежи или цветни ...без компоти...аромати/, установих, че има ли ванилия в сърдечни нотки - това не е мое. Както не обичам и роза като цяло. Въпреки, че пак понякога има изключения: скоро ми подариха ето това http://www.fragrantica.com/perfume/Salvador-Dali/Sun-Roses-17718.html  и съм очарована, а парфюмчето е пълно с рози  Crazy

# 46
  • Мнения: 662
Сега чета пирамидата на Shiso,та значи,връхни нотки-художествен карамфил,зелен пипер.Средни-здравец.Базови-сантал,пачули.Разяснете ми как ще се развие.Другия Fig top нотките -зелена смокиня.Третия-топ нотки гъби,абе и друго имаше ама забравих точно какво.То по принцип кое е важно връхните,средните или базовите?Много съм босаааа

# 47
  • София
  • Мнения: 2 512
Сега чета пирамидата на Shiso,та значи,връхни нотки-художествен карамфил,зелен пипер.Средни-здравец.Базови-сантал,пачули.Разяснете ми как ще се развие.Другия Fig top нотките -зелена смокиня.Третия-топ нотки гъби,абе и друго имаше ама забравих точно какво.То по принцип кое е важно връхните,средните или базовите?Много съм босаааа

Колко интересна пирамида само  Rolling Eyes Не съм и аз някой профи, обаче ми се струва, че базовите са най-важни, понеже именно те остават за по-дълго време и ако нещо не допадат на собственника, пиши го бЕгАло този парфюм  Wink

# 48
  • Мнения: 31 359
Няма най-важни, важни са всички нотки и дали стои добре на кожата и се харесва от човек или не.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 658
Сега чета пирамидата на Shiso,та значи,връхни нотки-художествен карамфил,зелен пипер.Средни-здравец.Базови-сантал,пачули.Разяснете ми как ще се развие.Другия Fig top нотките -зелена смокиня.Третия-топ нотки гъби,абе и друго имаше ама забравих точно какво.То по принцип кое е важно връхните,средните или базовите?Много съм босаааа
Художествен карамфил звучи много интересно  Grinning
Ами всички нотки са важни Simple Smile Връхните съставки са най-искрящи, свежи, усещат се със самото нанасяне, но и най-нетрайни, отминават през първия половин-един час. Това са обикновено нежни цветя, пипер, акватични нотки, алдехиди. След това излизат средните нотки, те имат трайност от порядъка на 2 часа и правят шлейф, ако има такъв. Базовите съставки имат най-бавна реакция, но затова пък са и най-трайни, те продължават да звучат след като средните нотки приключат, но са и най-меки и приглушени, в тази фаза парфюмът се поприбира малко към приносителя и може да се усети от по-интимно разстояние. Тези бавни молекули обикновено са ванилия, пачули, сантал, ветивер, тамян и подобни. Първият парфюм, който описваш, вероятно звучи малко източно, без сладости, но топъл, с лек мъжки уклон, определено няма да е за жеги и лято. Вторият със смокинята предполагам е прохладен и млечно-зелен аромат, леко тръпчив, хубав за лято, но със слаба трайност. За третия с гъбите нищо не мога да кажа Simple Smile

# 50
  • Мнения: 178
Сега чета пирамидата на Shiso,та значи,връхни нотки-художествен карамфил,зелен пипер.Средни-здравец.Базови-сантал,пачули.Разяснете ми как ще се развие.Другия Fig top нотките -зелена смокиня.Третия-топ нотки гъби,абе и друго имаше ама забравих точно какво.То по принцип кое е важно връхните,средните или базовите?Много съм босаааа
Художествен карамфил звучи много интересно  Grinning

звучи като зелен пипер и фиг топ Mr. Green

# 51
  • Мнения: 662
Сега чета пирамидата на Shiso,та значи,връхни нотки-художествен карамфил,зелен пипер.Средни-здравец.Базови-сантал,пачули.Разяснете ми как ще се развие.Другия Fig top нотките -зелена смокиня.Третия-топ нотки гъби,абе и друго имаше ама забравих точно какво.То по принцип кое е важно връхните,средните или базовите?Много съм босаааа
Художествен карамфил звучи много интересно  Grinning
Ами всички нотки са важни Simple Smile Връхните съставки са най-искрящи, свежи, усещат се със самото нанасяне, но и най-нетрайни, отминават през първия половин-един час. Това са обикновено нежни цветя, пипер, акватични нотки, алдехиди. След това излизат средните нотки, те имат трайност от порядъка на 2 часа и правят шлейф, ако има такъв. Базовите съставки имат най-бавна реакция, но затова пък са и най-трайни, те продължават да звучат след като средните нотки приключат, но са и най-меки и приглушени, в тази фаза парфюмът се поприбира малко към приносителя и може да се усети от по-интимно разстояние. Тези бавни молекули обикновено са ванилия, пачули, сантал, ветивер, тамян и подобни. Първият парфюм, който описваш, вероятно звучи малко източно, без сладости, но топъл, с лек мъжки уклон, определено няма да е за жеги и лято. Вторият със смокинята предполагам е прохладен и млечно-зелен аромат, леко тръпчив, хубав за лято, но със слаба трайност. За третия с гъбите нищо не мога да кажа Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquetБлагодаря Атти!аз погледнах и др.съставки.Fig-самбак жасмин,ела,абсолютен юзу и черна смокиня(каквото и да значи)Cape$ tuberose-бразилско розово дърво,тубероза и роза,манатарка.Голям бъркоч се очертава.

# 52
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Само да кажа че бях на втора среща с Dior Ambre Nuit и съм влюбена до уши. Не е за лятото, но мисля че есента ще си го подаря за рожд. ден.
Hug, прекрасен е, нали! И аз го мисля, но може би няма да дочакам да си го подаря за РД и ще изпреваря събитията  Wink.
sl, наскоро спомена, че си придобила парфюм на Jovoy. Успя ли да подушиш Фужер http://www.fragrantica.com/perfume/Jovoy-Paris/Fougere-3119.html? Видя ли фужер в ароматната група, а тук е и в името и наострям уши. Отдавна го наблюдавам, но не ми е изпаднал за проба. Съставът му е доста интересен за мен и мисля, че ще ми хареса. В Boise ме плаши кимиона и оприличаването му на Фемините дьо боа. Шипър също е много хубав и една от най-красивите рози, които съм откривала в парфюм. Като цяло брандът има страхотни попадения.

# 53
  • Мнения: 2 050
Ести е божествен, прилича на Y, прилича на Рив Гош и на Шанел 19. Получавала съм комплименти от хора, чието мнение много ценя, като съм била с него.

Ауу знаех си, че трябва да я банна тая тема (по-точно да банна себе си от нея Simple Smile). Наминавах край парфюмерия вчера и реших да душна, досега даже не бях го забелязвала тоз парфюм, невзрачно му е шишето Mr. Green, а сега направо ще трябва да го купувам. Какъв разкош просто! При това явно алдехиден, но никак не ме бива да определям нотки.

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 10:39 от Фифи перото

# 54
  • Мнения: 440
Здравейте и от мен! Чета ви с голям интерес, описанията които давате на парфюмите са невероятни. По преди година не съм имала хубав парфюм, но благодарение на вас ми се отвориха очите. Купи си
Alien EDP ,Dior Addict EDT, J'adore EDP, MEXX Fresh Woman. Сега обмислям покупка на Miss Dior Cherie и се чудя това нормално ли - не са изпръскани, имам сигурно до края на годината, а аз искам още и още.

# 55
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
........ Сега обмислям покупка на Miss Dior Cherie и се чудя това нормално ли - не са изпръскани, имам сигурно до края на годината, а аз искам още и още.
Oооо, в темата имаме момичета, чиито колекции ще надживеят тях, децата им, дори и внуците.  Mr. Green
А по въпроса ти, дали това е нормално - да, абсолютно.  Peace

# 56
  • Мнения: 440
........ Сега обмислям покупка на Miss Dior Cherie и се чудя това нормално ли - не са изпръскани, имам сигурно до края на годината, а аз искам още и още.
Oооо, в темата имаме момичета, чиито колекции ще надживеят тях, децата им, дори и внуците.  Mr. Green
А по въпроса ти, дали това е нормално - да, абсолютно.  Peace
[Благодаря!!!!!!!  Да купувам без да се притеснявам.....Simple Smile]

# 57
  • Мнения: 440
........ Сега обмислям покупка на Miss Dior Cherie и се чудя това нормално ли - не са изпръскани, имам сигурно до края на годината, а аз искам още и още.
Oооо, в темата имаме момичета, чиито колекции ще надживеят тях, децата им, дори и внуците.  Mr. Green
А по въпроса ти, дали това е нормално - да, абсолютно.  Peace

Благодаря!!!!!!!  Да купувам без да се притеснявам.....Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 218
Пиша само, за да изразя разочарованието си от днес. Имам и използвам Жур на Ермес от близо година. Днес реших да се сдобия и с Абсолю. Бях го пробвала само на блотер и ми хареса. Купих го. Прибрах се, напръсках се и... Върху кожата ми се усеща само и предимно гарденията, както е при другия... Разочаровах се. За да се уверя - напръсках на другата ръка от обикновения - едно към едно са върху моята кожа...

# 59
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Вчера случайно открих магазин ккъдето предлагат  Perris Monte Carlo
Супер грозен дизайн на шишето.
Toва е втората ми среща с бранда.Помня , че миналият път харесах тези
http://www.fragrantica.com/perfume/Perris-Monte-Carlo/Bois-d-Oud-15319.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Perris-Monte-Carlo/Oud-Imperial-15315.html
Направих паралелен тест, симпатиите ми клонят към първия.ЛМ го  определи, като зъболекарски., Вторият не можа да ми се разкрие добре, не ме хареса.

Общи условия

Активация на акаунт