Парфюмни размисли и страсти - 182

  • 55 637
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 7 024

Най-ужасяващите алдехиди усещам в Шанел №5 ЕДП и в Джон Галиано ЕДП, от тези направо ми секва дъха.

Аз пък само тях харесвам.  Laughing
Разгледах във Фрагрантика алдехидните парфюми, изненадах се че Innocent summer flash който харесвам и нося също е алдехиден.
Обаче видях и нещо, което ме изуми http://www.fragrantica.com/designers/Refan.html  ooooh!

# 31
  • София
  • Мнения: 64
Благодаря Атти!  bouquet

На мен алдехидите общо взето ми подпират носоглътката и някак си физиологично не ме предразполагат да вдишвам, а да си задържам дъха. Но без тях не може.
Имам проби от с12 и с14 - този който е прасковената нотка в Мицуко.
С12 има страхотна свежест - на прехода между зелено и цитрус, знам че участва в Шанел 5.
С14 е лекичко млечен и заоблен. Упс, полях се.
еми край.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 481
Атти   bouquet

Единственият алдехид, който остана в колекцията ми, и който много харесвам  Heart Eyes , е Climat-Lancome.


# 33
  • София
  • Мнения: 64
Измих се. Само да кажа че бях на втора среща с Dior Ambre Nuit и съм влюбена до уши. Не е за лятото, но мисля че есента ще си го подаря за рожд. ден.

# 34
  • Мнения: 10 026
Атти, огромни благодарности за темата!  Hug  bouquet
Обожавам алдехиди, а благодарение на темата може и да ми набъбне уиш листа. Това Ести ще бъде преслушано непременно.
5 от лиЧната ми Топ 10 класация са алдехидни, (алд- ехидни  Joy)
Вега- императрицата на всиЧки аромати е последната ми голяма любов. ИзЧистен, благороден и спокоен парфюм. Искам цяла каца от него, доживотен абонамент.

В някои алдехидни творения долавям известна стерилност, която изцяло липсва във Вега. Там цветята са сведени до минимум, а амбрата добавя дълбоЧина.  Heart Eyes
Сисили е голям любимец, а Градската кралица, Метресата и Галиано допълват Великолепната петорка.

Интересното при алдехидите е, Че тестът на блотер не ознаЧава нищо. Нужна е проба на кожа. ЗвуЧи рискантно, може би, но си струва. ИнаЧе току виж сте отхвърлили парфюм, от който ще изпаднете в олфактивна нирвана.
По-нататък ще съм по-подробна.

Честити ароматни придобивки на всиЧки в темата, с радост да си ги носите!
И добре дошли на новите ни попълнения!
О Премиер е безумно красив през лятото, а новият ЕдП е едно вълшебство. И трайността му е идеална.  Heart Eyes

# 35
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Честно казано не съм сигурна, че мога да отсея кое точно е алдехид. Гледам, че в последната ми придобивка - Maitressе, има алдехиди, обаче не знам кой аромат точно от парфюма са. Шанел № 5 никак не харесвам и не съм запозната изобщо с парфюмите от първа страница, вероятно са класики повечето, които не се продават вече. Тепърва ми предстои да открия алдехидите като аромат и да ги проуча. Не мога да разбера от описанието какво представляват - хем на сапун, хем на цветя, хем на цитруси...как разпознавате, че аромата на жасмин в даден парфюм е алдехид, а не просто есенция от жасмин?

# 36
  • Мнения: 43
Мислех,че не харесвам алдехиди,но Градската кралица,Метресата и емблематичния Шанел са от парфюмите,на които не мога да се наситя. За последния ми трябваше време и доза смелост(от блотера ми блъскаше на препарат за убиване на насекоми)да се престраша да тествам на кожа,където разцъфна по един страхотен начин. Обичам парфюмни парфюми,както някой се беше изразил по-горе.

Атти,   bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 338

Благодаря, a.l.e.n.a   bouquet

Мислех, че ще кажеш Мукхалат или Ханае Мори, но не познах Laughing Ще го преслушам този, намира ли се из парфюмериите?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 883
Атти, благодаря за новата алдехидна тема   bouquet

Разгледах някои алдехидни аромати във Фрагрантика, оказва се че единствения,който притежавам и обожавам е Метресата.

# 39
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
I walk alone, аз съм го поръчвала, нямам идея тук дали се намира, но мога да ти пратя мъничко за проба, ако го няма  Blush А другия, който взех е http://www.fragrantica.com/perfume/Vera-Wang/Princess-1596.html

# 40
  • София
  • Мнения: 5 658
Интересното при алдехидите е, Че тестът на блотер не ознаЧава нищо. Нужна е проба на кожа.
Ето това е азбучната истина, с която вероятно трябваше да започна изначално темата за алдехидите! На кожа, на кожа и пак на кожа! Не на блотер, не от капачка, не от памуче. За повечето от другите парфюми може и да не важи, но за алдехидите взаимодействието с кожата е основният фактор и по този въпрос съм готова да споря с мосю Лука Турин до посиняване (въпреки че той и хабер си няма за моите вълнения  Mr. Green ).

# 41
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Атти, специални благодарности за темата  smile3525
Както казват по нашия край, аз нямам пукнат алдехид
и направо се чудя как съм оцеляла олфактивно.
Ще чета внимателно темата с надежда да намеря нещо от тази група, което истински и неистово да пожелая да притежавам.

# 42
  • Мнения: 662
Атти благодаря за новата тема.Сега съм на вълна парфюм без синтетика,само чисти натурални съставки.Aftelier  предлага такова нещо.Една американка Манди някоя си.Имам приятелка в Америка която на 21 .07 ще си дойде в Бг та поръчах 3 броя ,shiso, fig, tuberous.Говоря обаче за 2 мл.чист парфюм.Ще го видим това чудо и ще споделя.

# 43
  • Мнения: 813
Алдехидите са ми точно една идея по-напарфюмирани отколкото ми харесва Simple SmileНосила съм Шанел 5 едп за кратко и се разделихме. Не са моите аромати.
Атти  bouquet

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Атти, благодаря за интересната тема  bouquet
Не разбирам изобщо от съставки - аз съм на принципа - проба на кожа и ако ме завладее ароматът до степен, че постоянно да мисля как да го придобия, значи е моят парфюм Simple Smile Така се случи с Шанел О Премиер - прекрасен аромат, за разлика от Шанел № 5, който ме души - давах му няколко пъти шанс да се харесаме, ама уви Confused
Сега разносвам Chanel Chance Eau Fraiche , Cartier Baiser Vole и от време на време Dior Addict Eau Sensuelle .

Общи условия

Активация на акаунт