Има ли полза от лошата храна?

  • 3 773
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 457
Здравейте, виждам има различни теми за храненето на децата, аз обаче, провокирана от скорошен разговор с родители, искам да се допитам до по-широко мнение и  тъй като мнението на бг мамата е с несравнима тежест, искам  да си сверя часовника, защото почти ме убедиха, че съм съсипала здравето на детето ми .
Всичко тръгна от там, че една двойка родители ожесточено ми развиваха теория, че малките деца от рано, тоест след годинка, вече трябва да им бъде позволявана среща с всички възможни Е -та, консерванти и останали т.н вредни вещества, които днешно време се влагат или с които обработват храните, защото така детския  организъм ще стане здрав и устойчив, няма да има алергии  и въобще колкото от по-рано детето се срещне с отровите, толкова по-лесно ще ги побеждава в бъдеще...
Примерно на въпросната двойка детето на годинка и половина яде  от пазара немити ябълки с кората, зеленчуци извадени директно от пръстта на село, позволяват му сланина, пастърма, всички пакетирани храни, разбира се и бира...
Очаква се , че той трябва да стане Херкулес безсмъртний, а дали, дали е така...вече не знам какво да мисля, цялото  старание по хранене на детето ми отиде на кино...
Чудя се защо ли се хабих и  мих всичко преди да го предложа Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: X
Остава да ги изложим профилактично на радиация и ще станат безсмъртни.
Някои хора просто не бива да се размножават.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
А аз се чудя, има ли полза от тази тема, освен да оплюем "лошите" родители, каквито в бг мама естествено няма  ooooh!

ПП Всеки да си гледа детето, както намери за добре е моето мнение. А за небелените ябълки от пазара - в детската никой не бели ябълките, така че всяко дете рано или късно прояжда небелени плодове  Peace

# 3
  • Мнения: 2 457
Аз не искам да ги плюем, аз действително искам мнение, не изключвам никак да има истина в думите им.

# 4
  • Мнения: 46 551
Моята логика е обратната - колкото по-незрял и млад е организмът, толкова по-податлив е на проблеми.
И колкото повече се тъпчеш с вредни неща, толкова по-голям е рискът да развиеш нещо, дори да не си предрасположен при нормлана употреба.
Не виждам смисъл обаче да се спори с хора като тях.

П.П. В бгмамма има страшно много народ, шарен точно толкова, колкото и този навън. Няма въпрос, по който всички да са на едно мнение. Затова ми е странно да се смята, че тук всички ваксинират/не ваксинират, кърмят/не кърмят и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
П.П. В бгмамма има страшно много народ, шарен точно толкова, колкото и този навън. Няма въпрос, по който всички да са на едно мнение. Затова ми е странно да се смята, че тук всички ваксинират/не ваксинират, кърмят/не кърмят и т.н.
а на бас, че няма да се появи нито един поддръжник на тезата за ползата от вредните храни  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 46 551
Ами много хора пишат из темите, че дават пакетирани. Но го правят не защото смятат, че така изграждат имунитет на детето, а защото не приемат тези неща за реална заплаха.
Аз, въпреки че яде основно домашна, също понякога купувам, не е тотално табу.
Обаче силно се съмнявам да дойде някой и да напише, че дава немита ябълка, за да подсили детето с там нещата, с които се пръскат овошките  Laughing може да я дава, защото няма с какво да я измие или го мързи, ама за другото...

Последна редакция: пт, 11 юли 2014, 11:41 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: 2 457
Така де, то детето ми вече поотрасна, а аз все така не станах наясно с истината относно  граденето на тоя прословут детски  имунитет..

# 8
  • Мнения: 18 557
Дайте да правим разлика между junk и отровна храна. Защото немити ябълки, пресолено и алкохол за дете (че и за възрастен) за мен не са лоша храна, a отрова.

# 9
  • Мнения: 11 136
На 1 година е късно да се мисли за тия работи. Метаболитното програмиране е в общи линии приключило (решаващи за него са вътреутробният период, т.е. храненето на майката + храненето на бебето през първите 12 месеца).

Естествено, че има значение и какво се яде след това, както и много други фактори. Но за едно сте прави - темата има потенциал да се изроди във всякакви посоки Simple Smile




# 10
  • Мнения: 15 049
Нито искам да се среща с Е-та, нито с отрови, алкохол, кафе и подобни. Обаче и аз не съм светица в храненето. Детето ми е едва на 2, но не давам вафли, шоколади и като цяло избягвам пакетирани храни, но все пак и при мен не са тотално табу. Купувам солети от време на време, както и разни крекери. В яслата им дават и бисквити и крекери, така че не мога съвсем да избягам от това. Но и аз мисля, че колкото по-късно започне да ядебоклуци, толкова по-добре за него.

# 11
  • Мнения: 11 136
В качествения шоколад (в малки дози) и в (например) домашно приготвените крекери няма абсолютно нищо отровно или вредно.
Някои хора тотално не са наясно с понятията.

# 12
  • Мнения: 15 049
Домашно приготвените крекери са страхотни, но в яслта дават пакетирани...

# 13
  • Мнения: 11 136
Подобни неща не са ли забранени от наредбата за детското хранене в ясли и детски градини? Сега нямам текста, но съм сигурна, че са - и че се дават в нарушение.
По новата наредба всякакви там сухи пасти и т.н. глупости би трябвало да са абсолютно табу. Но нямам наблюдения доколко се спазва в действителност.

# 14
  • Мнения: 15 049
"Любезни" майки купували и носели, за да хапват децата след като се наигреят навън... Иначе сухи пасти няма, но мляко с бисквити - да.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт