Има ли полза от лошата храна?

  • 3 776
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 978
Много удобна теория, особено ако на родителите не им се занимава. Бях свидетел как едно двегодишно изпи за една вечер бира, колкото възрастен да се напие. Не ми харесва.

# 31
  • Мнения: 1 136
Това направо не мога да го повярвам , тези родители имат ли мозък въобще #Crazy

# 32
  • Sf
  • Мнения: 978
Това направо не мога да го повярвам , тези родители имат ли мозък въобще #Crazy

Ами, на плахия ми въпрос отговорът на майката беше, че и тя така е израснала, а пък нищо й няма. Не можела да й вземе бирата, защото започвала да се сърди малката... Тъжна работа.

# 33
  • София
  • Мнения: 478
Не можела да й вземе бирата, защото започвала да се сърди малката... Тъжна работа.
Shocked Shocked Shocked
Нещастният ми мозък отказва да приеме тази реплика!

# 34
  • Мнения: 1 136
Това е ненормално, в такъв случай и аз ще задам плах въпрос : "каква е ползата да се дава бира на малко дете?"

# 35
  • Мнения: 15 072
Няма полза да се дава бира на малко дете, такава няма и за възрастните. За нещастие на детето, просто е попаднало в такова семейство. А като ми каже някой - нищо ми няма, при все, е очевидно му ума нещо и се чудя да се смея ли или да плача!

# 36
  • Мнения: 3 144
На годинка и половина бира? Колко бира му дават?

Странно че никой не е подал сигнал в Закрила на детето, ако наистина пие бира.

Иначе гледам че има някаква полза. Щом ядат салами преди да навършат годинка, значи са много напред с дъвченето. Нашето не го научихме навреме и отказваше да яде твърда храна.

Чувала съм че прекалената стерилност не е добра за имунитета, и децата трябва да се излагат на малко мръстотия поне. Но че трябва да се излагат и на лоша храна, за първи път чувам такава теория.

# 37
  • Мнения: X
Чудя се защо въобще да ги обсъждаме. Една майка в социалната мрежа сподели че е давала мед на 4 месечното си дете.. А на 10 месеца се канеше да му дава гъби и суров жълтък от домашни яйца  #Cussing out
Не ни се иска да повярвам какво ще му даде на година

# 38
  • Мнения: 15 072
Уиски и фъстъци!

# 39
  • Мнения: X
Най вероятно ..
На същото място срещам и много други бисери.. Но няма смисъл просто..

# 40
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 А това за меда едно време бабите са го правили! Давали са на бебето биберон, натопен в мед, за да се занимава и да не плаче  baby_neutral  Laughing Ужас  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 8 942
Казвате, че е ок да се яде пакетирана храна, стига да е с мярка. Но колко е мярката  newsm78
Защото за затлъстяло близко дете нормалното хранене за деня са поне няколко вафлички, кроасанчета, чипс, студен чай 2 л или пък кола същата разфасовка...
Майката и бащата не виждат проблем, а то милото е над 80 кг, а е едва на 13

# 42
  • Мнения: 15 072
Мярката за едни, не е мярка за други. Аз лично под мярка бих имала предвид 1-2 пъти седмично, че и по-рядко. За други са 1-2 неща дневно. Трети смятат, че не трябва да лишаваме децата пт нищо и им дават всякакви боклуци и никаква нормална храна.

# 43
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 За мен е нормално 1 до 2 бисквитки , няколко блокчета шоколад на ден Simple Smile 1 чипс, или зрънчо, или някаква друга такава глупост по веднъж в седмицата, това за дете от 5 години нагоре обаче! А сокове от кутии и газирани напитки е най-добре от 7 годишна възраст най-рано!!! Това, че детето все някога ще изяде нещо такова е ясно, няма как да се избегне, но колкото по-късно, по-добре и колкото по малко количество - по-добре!!!  Peace

# 44
  • Мнения: 5 259
Приемливите за мен граници:
Шоколад - 1 път в седмицата.
Кроасан - 1 път в седмицата.
Чипс и зрънчоподобни - 1 път в месеца.
Бонбони 1 път в седмицата.

Дъщеря ми не яде други видове пакетирана храна. Не обича нито вафли, нито сладолед, нито бисквити и неща за хрупане. Солетите са ѝ омръзнали, но би ги яла, ако няма друго.
Пици, банички и др, такива изобщо не мога да я накарам да яде, дори да искам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт