Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 996
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 12 687
ТЕЗИ КОИТО НЕ ПОМАГАТ НА ЖИВОТНИ НАДАЛИ И НА ХОРА ПОМАГАТ

По-голяма глупост не бях чела скоро...  ooooh!

А, стига, бе. Не си ли чела, че който не обича животните, не обича и хората, животните са толкова добри, а хората са гадни... и т.н. И който не се умилява при вида на някой добитък, който го олизва, е животномразец.

Ужасно ми е цинично това вечно сравняване на деца и кучета.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 7 147
ТЕЗИ КОИТО НЕ ПОМАГАТ НА ЖИВОТНИ НАДАЛИ И НА ХОРА ПОМАГАТ

По-голяма глупост не бях чела скоро...  ooooh!

А, стига, бе. Не си ли чела, че който не обича животните, не обича и хората, животните са толкова добри, а хората са гадни... и т.н. И който не се умилява при вида на някой добитък, който го олизва, е животномразец.

Ужасно ми е цинично това вечно сравняване на деца и кучета.

Мдаа... По този повод се сетих, как преди време нашия Кум се опитваше да ме убеди, че се лигавя защото не давам на кучето му да ме ближе по лицето. Било ми се радвало...  Rolling Eyes Също като човек било...
Е, обясних му, че аз и на хора не давам да ме ближат по лицето, независимо дали ми се радват или не...  Sick

Наистина не разбирам крайностите. Искам животинките да НЕ страдат, не ми е кеф да гледам страдащи животни... Но няма да отделя средства, за да помогна на болно улично куче или папагал. Това си е мое решение и не знам защо въобще трябва да се оправдавам пред някой за него.
НЕ съдя обаче и тези, които решават да отделят от скромния си бюджет за такива каузи... Парите, времето и желанието са си техни!

# 257
  • Мнения: 14 654
Не разбирам как може някой да има претенции, че има голямо сърце...

Би ли посочила кой в темата има подобни претенции? Защото аз също я следя, но такова нещо не прочетох някой да твърди за собственото си сърце.

# 258
  • Мнения: 8 985
Ммм... От любимите ми теми. Много полезна - разбираш кой от форума какъв е, но това всеки да си го ползва за лична информация.  Whistling

Помагам винаги на хора и животни с каквото мога и колкото мога. Не парадирам с това. Правя го за свое собствено удовлетворение. Уча на това и децата си.
Не разбирам хората, които не помагат, а още по-малко онези, които имат възможност, но отказват да помагат. Всъщност изобщо не ми пука за тях. Кой каквото прави за себе си го прави!

# 259
  • Мнения: 1 571
Не разбирането е основата на съденето. Когато не разбираш нещо, когато не ти харесва ти искаш, не искаш го съдиш. Както твойто мнение е негативно за хората, които не желаят да помагат, така и тяхното за теб е негативно. И си изказват мнението, както и ти за тях. И в двата случая хората са прави, според гледната си точка. Да помогнеш е личен избор, да не помогнеш също.
Аз, например, пари за благотворителност не давам- нямам. Ако мога да помогна с нещо друго- ще опитам. Имам 2 котки вкъщи- и двете взети от улицата. Мога да споделя с хората, когато животно си търси дом, но не мога да взема повече. Мога да пусна смс за дете и да споделя призива на стената си във ФБ, но не мога да направя повече. Просто всичко е въпрос на усещане и възмоности.

# 260
  • Мнения: 2 032
Защото:
- и  фейсбук, и форумите са пълни  с токсичен брътвеж
- хората обичат да си дават мнението, да одумват и коментират, без да се замислят какво и дали всъщност ги засяга
- хората си пилеят времето
- ти си губиш времето не само да се чудиш защо на Пенка от Уйново не й харесал твоят избор, ами и тема да пускаш, като един нов фронт за одумване и коментари.

# 261
  • Мнения: 341
Не разбирам как може някой да има претенции, че има голямо сърце...

Би ли посочила кой в темата има подобни претенции? Защото аз също я следя, но такова нещо не прочетох някой да твърди за собственото си сърце.
Животът ми не се изчерпва с БГ-мамма и имам предвид хора от истинския живот. А в темата точно виждам оправдания от типа "какво, като не давам за животни, аз съм добър човек".
Например аз не видях някой в темата да е казал, че не дава за животни, но Е ДАЛ за хора  newsm78

И на мен ми се е случвало разни организации да не ми отговарят, но аз избягвам да си правя злобнички обобщаващи заключения и да преувеличавам и недоволствам с години по форумите.

Айде засрамете се малко - не са ви отговорили на мейл, ок, това е лошо, но определено не значи, че крадат пари и че не искат да ви помогнат. Излиза, че само чакате някой да сбърка, за да си оправдаете предразсъдъците.
Ами тогава да не пускат по 5 пъти едно и също животно! Нали търсят помощ, нека и отговарят, когато някой я предложи!

# 262
  • Мнения: 2 658
Например аз не видях някой в темата да е казал, че не дава за животни, но Е ДАЛ за хора  newsm78

Няма как да знаеш какво правят хората в реалния живот. Някои може просто да си пишат колко са благородни и как помагат на животинките, а всъщност само да си пишат. Други не се отчитат по темите.

# 263
  • Мнения: X
Аз не смятам, че темата е отчетна за това кой кога и за какво е дал.

Има хора, чието усещане е да не обявяват на всеослушание действията си по този повод. За мен това е лично, и не бих искала да давам подробности за собствените си действия, предполагам, че има и други като мен. Така че не е обективно да се прави обобщение на това кой какво е споделил в точно тази тема.

# 264
  • Мнения: 2 658
Аз не смятам, че темата е отчетна за това кой кога и за какво е дал.

Има хора, чието усещане е да не обявяват на всеослушание действията си по този повод.

Именно, де.

# 265
  • Мнения: X
cordelia , аз всъщност отговорих на бон бон бон, обаче не уточних в предния си пост.    bouquet

# 266
  • Мнения: 2 658
cordelia , аз всъщност отговорих на бон бон бон, обаче не уточних в предния си пост.    bouquet

Мислим еднакво. Hug

# 267
  • Мнения: 5 513
Има много хора които имат желание да помагат с труд.Което си е също благотворителност.Помагат без пари.Защото едно малко животичне без майка се храни по 5-6 пъти на денонощие.Да се изчисти и др .подобни.
Наскоро попаднах на призив за транспорт до Турция за болно дете.Търсеха фирма/физ.лице която е съгласна да вози детето и майката безплатно за лечение ,защото едвам са събрали сумата за лечение.
Това за мен също си е благотворителност.И ако трябва да има благодарности те също ги заслужават.

# 268
  • Мнения: 10 547
Да попитам: за да смея да твърдя, че съм човек с голямо сърце и широка душа, трябва ли да дарявам или благотворя?

# 269
  • Мнения: 2 658
Да попитам: за да смея да твърдя, че съм човек с голямо сърце и широка душа, трябва ли да дарявам или благотворя?

Можеш да благотвориш и с ценен съвет.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт