Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 974
  • 303
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 760
Тия от Екоравновесие и аз знам, че нарочно кастрират кучета, за да взимат пари. Тоест те се отчитат на някаква бройка. Дори понякога нарочно взимат едни кучета от един парк и слагат в друг, за да могат да се намесят и отчетат дейност.

Е, няма такива изроди!

Тези от Екоравновесие хич и не искам да ги коментирам. Пълни .... да кажа цензурирано, измамници и крадци. От позната, която е работила там, знам, че при сигнал за агресивно куче - отиват във въпросния квартал и взимат най-кроткото, изпречило им се на пътя улично куче и го евтанизират. (Пояснявам, че за София говоря и да, съгласна съм, че не трябва да има бездомни животни). И при повторно обаждане - Е, ама ние решихме проблема  ooooh!  Но, ми писна да чета коментари - защо някоя организация, която е изцяло благотворителна, няма общо с държавата, хората доброволно и поради личен избор отделят пари и/или време, е длъжна да реши проблема с безпризорните и агресивни животни? И преди питах и сега пак, защо се очаква такива организации да решават проблеми, които са на държавата? От Екоравновесие да се оплакват и да мрънкат - ок, но тях ги спонсорира държавата. От къде на къде ще се търси отговорност от изцяло благотворителна организация? Все едно аз както дарявам за един дом за сираци, утре някой да ми търси сметка защо има проблем с изоставените деца и защо живеят в такива мизерни условия. (Не че и това не са ме питали де) Аз дарявам, не зависи от мен.

# 301
  • София
  • Мнения: 104
Правят го за пари, ей това е. Най-просто. Не осъзнават, че кучетата също имат сърце и душа. Някакви изроди ходят и убиват кучета.

Ами, по едно време имаше една кампания от общината в София за приютяване на бездомни кучета и после, ако искаш да ги осиновиш, но май беше за замъгляване на очите .... нека някой ме обори, ако има друга информация.

# 302
  • Мнения: X
Хич не съм убедена, че е достатъчно на едно бездомно куче да му сложиш чип, да го кастрираш и пак да го пуснеш на улицата.
В парка вече има глутници от такива, заради които дори хората с кучета ги е страх да преминат.

# 303
  • София
  • Мнения: 104
Хич не съм убедена, че е достатъчно на едно бездомно куче да му сложиш чип, да го кастрираш и пак да го пуснеш на улицата.
В парка вече има глутници от такива, заради които дори хората с кучета ги е страх да преминат.

Еми да ... уж имаме организации обаче всичко се свежда до самите хора с кучета, които самите те се оправят с проблема за съжаление Sad

Общи условия

Активация на акаунт