Втори "баща" за децата ни - фиктивно присъствие или тотална липса

  • 38 573
  • 187
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 32 050
А баща ми....той единствено реагираше добре на алкохола  Mr. Green

# 121
  • Мнения: X
Едно от нещата които не спира да ме изумява тук (в чужбина живея) е пълната приемственост на доведени, заварени.... деца. В началото мислех, че е някакво изключение но НЕ! Държат се точно като родители, баби, дядовци.... Просто децата, без значение кой е направил, родил... са приоритет за всички от обкръжението им. Имам колежка, която не прави никаква разлика между децата на дъщеря си и трите деца на снаха й от предишна връзка. Друга пък има дете от местен, който гледа сина от предишна връзка а тя живее с последното си гадже Wink Лудница  Laughing

# 122
  • Мнения: 7 325
При нас децата трябва да живеят с това което родителя дава като издръжка, т.е вторият не е задължен финансово. Преди доста години ходех на езиков курс и една се жалваше, че мъжът и и извадил душата да доведе детето си да живее с тях и като го довела той решил, че то трябва да работи за хляба си. Чудеше се как е възможно 9 год. да работи и какво да прави. Беше трудно с документите, а тя нямаше достатъчно време брак за да се разведе. Мъжа беше с възможности. Не знам какво стана с тези хора, ама беше много грозна история. Преди няколко месеца пък раздухваха случай - гаджето на майката убива детето и защото не можел да чака съда да го присъди на бащата.
Има и случаи като от поста на Анонимен, ама за жалост повече са другите.

# 123
  • Мнения: 5 710
Аз бих се настроила срещу човек, който не успява да се стегне и да приеме семейството си в неговата цялост. Независимо дали става въпрос за биологичен или не биологичен родител. Познавам както по-любими деца в едно (биологично) семейство, така и разделението, за което говори авторката и в двата случая потърпевши са неглижираните деца и  то дългосрочно, в живота. Ниско самочувствие, комплекси за малоценност, разни лоши чувства се хранят, не ми се мисли как се преминава през пубертета в такава среда и т.н.
Не бих искала също така да провлачвам толерантността си твърде дълго, както и свободните си разсъждения на какво би могло да се дължи. Ами дължи се на личността на партньора и на неговата ниска интелигентност- емоционална и интелектуална. Едното дете расте, другото също расте. Ако ставаше въпрос за моето семейство щях освен да приказвам да взема и някакви мерки, например семеен терапевт, да се изяснят нещата, посоката- може би специалисти знаят начини да се повлияе в такава ситуация.
При всички положения не мисля, че дори партньорът на авторката да го прави "за добро" е адекватно.
Аз не мога да си представя човек, на който "нищо не му трепва" да отглежда което и да е от децата ми - а това, че детето търси мъжа в семейството е нормално - децата се привързват към тези, с които живеят и които пряко ги обгрижват.

Този партньор родители няма ли, майка която да бъде привлечена на страната на каузата?

# 124
  • Мнения: 7 006
Прилеп, много мили думи, благодаря  Hug! Точно това се опитвам, да мисля трезво и да преценя правилно защо се случват някои неща, но онзи ден сина ми падна в трамплина и  помислихме, че си е изкълчил ръката ( имахме гости за рождения ден на малкия ), всички хора се заинтересуваха, само той стоеше и обясняваше, че търсел внимание и затова плачел. Сега лакета му е подут като на Попай , цяла нощ не спахме с него, лед и ревове ( оказа се че има разкъсано връзки )но вярвате ли ми, изобщо не го жегна. За такива ситуации говоря, за тази незаинтересованост, то си е един вид незачитане на чувствата на детето, а камо ли да общува с него в полза на развитието му. Няма проблем, нека му направи забележка, ако тя е адекватна, но това обикновено се случва ако е замесена малката, което не оставя впечатление, че забележката има за цел да научи на нещо детето.
Ех.. сложни неща..
Аз бях в подобна ситуация,но нямахме дете..СЛед третата година го изгоних,междувременно забременях,уж се пазехме..Прочее,прецених,че не е моментът и направих аборт.И слава Богу,не ми се мисли в къв филм щях да съм се вкарала сега..
И при нас нямаше бой,но вербален и най-вече психически тормоз,да.Сякаш дебнеше за най-малкото провинение за да се стигне до наказания и прочее..Абе не ми се говори,че като си спомня и.. #Cussing out

Този мъж не те обича,така мисля аз..
Не е любов това да обичаш някого,но да не приемаш детето му..Тва е его
Баси му и зрелия индивид..Ми от кумова срама бе да трае..Като не му иде от сърце,да даде любов,тогава театър ще играе,ама детето ми тряя да живее в щастлива обстановка..Щото на децата не им дреме ти сега този шоколад от любов ли им го даваш или от куртоазия..Децата са си деца,и си искат своето..Ще му се разкъса лакътя,а муньо ще обяснява,че търсел внимание ли?На мунчовци ще ми стане,па ако ще 10 други деца  да съм му родила..
Сложно е..Спор няма..Но ако това не престане,има вероятност брат и сестра да се намразят..
Особено ако "таткото" започне да обвинява баткото за белите на по-малкото,че и да наказва..Не знам сега как,но обикновено до там се стига..И децата се озлобяват..ПОсле били проблемни..Ние дъртите сме проблемните,не децата.. Peace

# 125
  • Мнения: 142
Прилеп, много мили думи, благодаря  Hug! Точно това се опитвам, да мисля трезво и да преценя правилно защо се случват някои неща, но онзи ден сина ми падна в трамплина и  помислихме, че си е изкълчил ръката ( имахме гости за рождения ден на малкия ), всички хора се заинтересуваха, само той стоеше и обясняваше, че търсел внимание и затова плачел. Сега лакета му е подут като на Попай , цяла нощ не спахме с него, лед и ревове ( оказа се че има разкъсано връзки )но вярвате ли ми, изобщо не го жегна. За такива ситуации говоря, за тази незаинтересованост, то си е един вид незачитане на чувствата на детето, а камо ли да общува с него в полза на развитието му. Няма проблем, нека му направи забележка, ако тя е адекватна, но това обикновено се случва ако е замесена малката, което не оставя впечатление, че забележката има за цел да научи на нещо детето.
Ех.. сложни неща..
Аз бях в подобна ситуация,но нямахме дете..СЛед третата година го изгоних,междувременно забременях,уж се пазехме..Прочее,прецених,че не е моментът и направих аборт.И слава Богу,не ми се мисли в къв филм щях да съм се вкарала сега..
И при нас нямаше бой,но вербален и най-вече психически тормоз,да.Сякаш дебнеше за най-малкото провинение за да се стигне до наказания и прочее..Абе не ми се говори,че като си спомня и.. #Cussing out

Този мъж не те обича,така мисля аз..
Не е любов това да обичаш някого,но да не приемаш детето му..Тва е его
Баси му и зрелия индивид..Ми от кумова срама бе да трае..Като не му иде от сърце,да даде любов,тогава театър ще играе,ама детето ми тряя да живее в щастлива обстановка..Щото на децата не им дреме ти сега този шоколад от любов ли им го даваш или от куртоазия..Децата са си деца,и си искат своето..Ще му се разкъса лакътя,а муньо ще обяснява,че търсел внимание ли?На мунчовци ще ми стане,па ако ще 10 други деца  да съм му родила..
Сложно е..Спор няма..Но ако това не престане,има вероятност брат и сестра да се намразят..
Особено ако "таткото" започне да обвинява баткото за белите на по-малкото,че и да наказва..Не знам сега как,но обикновено до там се стига..И децата се озлобяват..ПОсле били проблемни..Ние дъртите сме проблемните,не децата.. Peace

Еми точно, това е ЕГО! Най-големия враг на човека. И при мъжете е много повече засилено! Нали защото има повече мускул нашечкия и се тупа в гърдите. Ама има някои хора, които го осъзнават проблема с егото и го подхранват и се идентифицират с него. От такива далеко да се бяга. И в други теми на този форум се натъквам на поведение и изцепки на мъжете, където не ги е еня изобщо за жените и после излиза, че жените трябва да гледа с едно дете повече. Нормалните си деца + мъжете си, които също се правят на деца.

Лошото е, че истината е такава „Човек се учи за страх и ужас на околните.“ Много е жалка ситуацията където родителите знаят по-малко от децата си и се учат също на гърба на децата си. Аз съм имала такива родители, но пък и съм благодарна, защото съм изградила по-сериозен характер.

# 126
  • Мнения: 25
Ох незнам може би и аз ще попадна в такава ситуация но може би с разликата че нямам опора в никого.Родителите ми уж са много загрижени ,могат да ми помогнат по всякакаф начин но от тях нищо.Истината е такава ,че никои няма да ти помогне всеки гледа от страни и се смее колко уш сме загубени и тъпи.Незнам как ще се пребориш дано успееш дано някои ти помогне ,боли ме като чета всичко това и те разбирам от всякаде .И аз сам майка .И незнам наистина с какво сме заслужили всичко това като винаги към всички съм била добра ,с каквото съм могла съм помагала и все лоша съм излизала и сега когато съм на ръба на лудостта няма кои дори да ме ислуша

# 127
  • Мнения: 142
Ох незнам може би и аз ще попадна в такава ситуация но може би с разликата че нямам опора в никого.Родителите ми уж са много загрижени ,могат да ми помогнат по всякакаф начин но от тях нищо.Истината е такава ,че никои няма да ти помогне всеки гледа от страни и се смее колко уш сме загубени и тъпи.Незнам как ще се пребориш дано успееш дано някои ти помогне ,боли ме като чета всичко това и те разбирам от всякаде .И аз сам майка .И незнам наистина с какво сме заслужили всичко това като винаги към всички съм била добра ,с каквото съм могла съм помагала и все лоша съм излизала и сега когато съм на ръба на лудостта няма кои дори да ме ислуша

Ние сме тука, можем да те изслушаме Simple Smile А и друго, спокойно, всичко добро ще ти се върне когато му дойде времето. Няма безплатен обяд, това значи, че всичко лошо ще се върне, но и всичко добро ще се върне. Няма да е вечно така...

# 128
  • Мнения: 1 972
Ох незнам може би и аз ще попадна в такава ситуация но може би с разликата че нямам опора в никого.Родителите ми уж са много загрижени ,могат да ми помогнат по всякакаф начин но от тях нищо.Истината е такава ,че никои няма да ти помогне всеки гледа от страни и се смее колко уш сме загубени и тъпи.Незнам как ще се пребориш дано успееш дано някои ти помогне ,боли ме като чета всичко това и те разбирам от всякаде .И аз сам майка .И незнам наистина с какво сме заслужили всичко това като винаги към всички съм била добра ,с каквото съм могла съм помагала и все лоша съм излизала и сега когато съм на ръба на лудостта няма кои дори да ме ислуша

Ти, най-добре е да се научиш да пишеш грамотно, пък после да редиш глупотии из форумите Wink

# 129
  • Мнения: 402
Ох незнам може би и аз ще попадна в такава ситуация но може би с разликата че нямам опора в никого.Родителите ми уж са много загрижени ,могат да ми помогнат по всякакаф начин но от тях нищо.Истината е такава ,че никои няма да ти помогне всеки гледа от страни и се смее колко уш сме загубени и тъпи.Незнам как ще се пребориш дано успееш дано някои ти помогне ,боли ме като чета всичко това и те разбирам от всякаде .И аз сам майка .И незнам наистина с какво сме заслужили всичко това като винаги към всички съм била добра ,с каквото съм могла съм помагала и все лоша съм излизала и сега когато съм на ръба на лудостта няма кои дори да ме ислуша

Ти, най-добре е да се научиш да пишеш грамотно, пък после да редиш глупотии из форумите Wink

Проявих интерес и прочетох нечии чужди публикации.Жената има много тежък живот и грамотността й, е последното нещо което бих обсъждала.Дали ще ме помисли някой за пързаляща се наивница, ни най малко няма да ме притесни.

По темата, въпреки че е стара.Ще бъда кратка.Пъстрокът винаги е доведен за детето, не то за него.Кръвната връзка, е на първо място и той е влизащият в света на майката и детето й, не детето в света на двойката.Същото е и когато имаме мащеха/доведена майка/.

# 130
  • София
  • Мнения: 24 839

По темата, въпреки че е стара.Ще бъда кратка.Пъстрокът винаги е доведен за детето, не то за него.Кръвната връзка, е на първо място и той е влизащият в света на майката и детето й, не детето в света на двойката.Същото е и когато имаме мащеха/доведена майка/.
Пастрокът не е доведен от извънземните- от майката е доведен.
И ако се е развела, защото е сбъркала, да сбърка пак, натрисайки пастрок, който е по- кофти и от родния баща, не говори добре за нея, нито предразполага към съчувствие.
Жалко за детето само.

# 131
  • Мнения: 402

По темата, въпреки че е стара.Ще бъда кратка.Пъстрокът винаги е доведен за детето, не то за него.Кръвната връзка, е на първо място и той е влизащият в света на майката и детето й, не детето в света на двойката.Същото е и когато имаме мащеха/доведена майка/.
Пастрокът не е доведен от извънземните- от майката е доведен.
И ако се е развела, защото е сбъркала, да сбърка пак, натрисайки пастрок, който е по- кофти и от родния баща, не говори добре за нея, нито предразполага към съчувствие.
Жалко за детето само.

Дали е сбъркала, когато се е развела, това знае само тя.Хората не се развеждат, защото им харесва.Обикновено причината е основателна.

# 132
  • Мнения: 12 674
 absurt  имаше предвид, че е сбъркала, като се е женила.  И после пак прави грешка.

# 133
  • Мнения: 402
Трещерица, повечето хора се женят първия път, защото са били влюбени.Не всеки се жени наблюдавайки разумно обекта срещу себе си.В случая на авторката, вторият й мъж се е държал добре със синът и.Променил е отношението си след раждането на бебето, което е негово дете.Изборът й е бил наистина разумен, но както изглежда пак тя е сгрешила.

# 134
  • Мнения: 2 156
Точно. Счита, че след второто дете я е вързал достатъчно и тя няма голям избор. Не неужно да се престарава като баща, тя ще търпи  Stop Уф  Stop

Общи условия

Активация на акаунт