Втори "баща" за децата ни - фиктивно присъствие или тотална липса

  • 38 583
  • 187
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 24 839
Точно. Счита, че след второто дете я е вързал достатъчно и тя няма голям избор. Не неужно да се престарава като баща, тя ще търпи  Stop Уф  Stop
Къде пише, че някой трябва да се престарава като баща?
Идея нямаме как е възпитаван този мъж.
Ако е като моя мъж- бащата да не целува децата си когато са будни и да ги учи на това, което знае като фелдфебел в казармата, то колкото и да се култивира, няма да тръгне да обгрижва малкия така, както майка му смята за правилно.
Освен това, дори в семейство с две собствени деца, момичето винаги е слабост на бащата, а синът е гордост, но и малък мъж............а мъжете си имат мъжки начин на общуване, не седят в полите на бащите си.

# 136
  • Мнения: 12 674
Точно. Счита, че след второто дете я е вързал достатъчно и тя няма голям избор. Не неужно да се престарава като баща, тя ще търпи  Stop Уф  Stop

Зависи от нея дали ще търпи.

# 137
  • Мнения: 402

Къде пише, че някой трябва да се престарава като баща?
Идея нямаме как е възпитаван този мъж.
Ако е като моя мъж- бащата да не целува децата си когато са будни и да ги учи на това, което знае като фелдфебел в казармата, то колкото и да се култивира, няма да тръгне да обгрижва малкия така, както майка му смята за правилно.
Освен това, дори в семейство с две собствени деца, момичето винаги е слабост на бащата, а синът е гордост, но и малък мъж............а мъжете си имат мъжки начин на общуване, не седят в полите на бащите си.


След като майката го е въвела в кръвната си връзка, то му е дала доверието си.Длъжен е да го оправдае и да се съобразява с детето й и след като вече има собствено.

Съжалявам absurt, но при  сериозен удар, винаги боли.Независимо дали детето е момче или момиче.

# 138
  • Мнения: 2 156
Когато си загрижен,  си проличава; когато не си, също си проличава. Не е казано, че трябва да вземе сина си в скута си и да му пее песни.

# 139
  • София
  • Мнения: 24 839
След като майката го е въвела в кръвната си връзка, то му е дала доверието си.Длъжен е да го оправдае и да се съобразява с детето й и след като вече има собствено.

Съжалявам absurt, но при  сериозен удар, винаги боли.Независимо дали детето е момче или момиче.


Длъжен е, но дали е длъжен да го оправдае точно по начина, по който го вижда майката?
Знаеш ли колко пъти ми е идвало да издера очите на мъжа ми, когато се е отнасял по- грубо със сина , а отговорът е бил, че това са мъжки отношения?

# 140
  • Мнения: 2 156
А ако е обратното - отраслото момче говори грубо на баща си, също ли са мъжки отношения?
Тогава няма ли той да е длъжен да се погрижи?

# 141
  • Мнения: 402
След като майката го е въвела в кръвната си връзка, то му е дала доверието си.Длъжен е да го оправдае и да се съобразява с детето й и след като вече има собствено.

Съжалявам absurt, но при  сериозен удар, винаги боли.Независимо дали детето е момче или момиче.


Длъжен е, но дали е длъжен да го оправдае точно по начина, по който го вижда майката?
Знаеш ли колко пъти ми е идвало да издера очите на мъжа ми, когато се е отнасял по- грубо със сина , а отговорът е бил, че това са мъжки отношения?


И по какъв начин го вижда майката?Тя сама е написала, че когато момченцето й е паднало и си е наранило ръката, всички инстинктивно са скочили да видят какво се е случило, с изключение на мъжът й.За него било каприз, а за лекарите- разкъсани вътрешни връзки.Как се вярва на мъж, който не закриля дете в екстремна ситуация и дали когато бебето порасне и с него няма да се държи по същия начин?Аз не бих могла повече да му имам доверие на такъв мъж.Авторката се старае.Дано развръзката им да е положителна, въпреки че се съмнявам.

Мириам, ти пък.Един ден пастрокът ще се бие в гърдите как е възпитал малкият мъж и е направил от него голям смазан или агресивен мъж.Виждала съм и двата варианта.Нито един от тях не е лицеприятен като взаимоотношения.

# 142
  • Мнения: 5 260
Огромната ми мъка е отношението на партньора ми към сина ми. Скандалите ни са предимно и почти изцяло свързани само с тази тема. За него сина ми е разглезен, никога не се нуждае от добра дума и единственото време, което се брои за комуникация е когато трябва да му направи забележка. Сякаш специално следи за всяка негова издънка, за да се възползва и да му се скара. А дете на 6 години предоставя чудесни възможности за това.
Сина ми все още не разбира сложността на ситуацията и всеки път посяга към него с чистотата и доверието присъщи на всяко дете.
Понякога си мисля, че преувеличавам, че всичко е в моята глава, но след поредния път, в който сина ми се нарани, а в този човек не трепна дори частица емоция ( и беше поредния път, в който сина ми просел внимание ), р
 


Все едно аз съм го писала , но аз имам дъщеря .Още нямаме дете с този човек .Началото беше много хубаво ,голяма любов .Грижеше се за малката ,но сега е трън в очите .А тя постоянно търси вниманието му -показва му рисунките си ,дрехите си ,разказва му за приятелите си ,но отсреща само мълчание .Викове и забележки за всяко нещо ,а и на всичкото отгоре се наложи да я гледа 1 ден и през целия ден не и проговорил .Трудно ми е ,но май трябва да се разделя с този човек .

# 143
  • Мнения: X

Все едно аз съм го писала , но аз имам дъщеря .Още нямаме дете с този човек .Началото беше много хубаво ,голяма любов .Грижеше се за малката ,но сега е трън в очите .А тя постоянно търси вниманието му -показва му рисунките си ,дрехите си ,разказва му за приятелите си ,но отсреща само мълчание .Викове и забележки за всяко нещо ,а и на всичкото отгоре се наложи да я гледа 1 ден и през целия ден не и проговорил .Трудно ми е ,но май трябва да се разделя с този човек .
Махни думата "май" в болднатото изречение и то ще стане абсолютно вярно. Не съществува нещо или някой на този свят, заради което/когото си струва детето ти да бъде наранявано или неглижирано.

# 144
  • Мнения: 5 260
вярно е ,че вторите бащи ревнуват от първите ,бащата на детето ми беше извън България и не си вземаше детето ,сега като го взема човека с който живея полудява на яд и непрестанно говори за това ,че баща и не я гледал и т.н.т

# 145
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ревнуват от първите, това е факт. Но не бих понесла детето ми да го отнася заради тази нелогична ревност. В крайна сметка трябва да има малко акъл и поне да знае как би спечелил точки пред детето. С гадно отношение няма как да се получи.

# 146
  • София
  • Мнения: 4 358
Скрит текст:
Огромната ми мъка е отношението на партньора ми към сина ми. Скандалите ни са предимно и почти изцяло свързани само с тази тема. За него сина ми е разглезен, никога не се нуждае от добра дума и единственото време, което се брои за комуникация е когато трябва да му направи забележка. Сякаш специално следи за всяка негова издънка, за да се възползва и да му се скара. А дете на 6 години предоставя чудесни възможности за това.
Сина ми все още не разбира сложността на ситуацията и всеки път посяга към него с чистотата и доверието присъщи на всяко дете.
Понякога си мисля, че преувеличавам, че всичко е в моята глава, но след поредния път, в който сина ми се нарани, а в този човек не трепна дори частица емоция ( и беше поредния път, в който сина ми просел внимание ), р



Все едно аз съм го писала , но аз имам дъщеря .Още нямаме дете с този човек .Началото беше много хубаво ,голяма любов .Грижеше се за малката ,но сега е трън в очите .А тя постоянно търси вниманието му -показва му рисунките си ,дрехите си ,разказва му за приятелите си ,но отсреща само мълчание .Викове и забележки за всяко нещо ,а и на всичкото отгоре се наложи да я гледа 1 ден и през целия ден не и проговорил .Трудно ми е ,но май трябва да се разделя с този човек .

Знаеш ли, мъжът ти не е виновен. В случая. Не одобрявам поведението му, но ако някой си позволи подобно отношение към дъщеря ми повече няма да има място в живота ми. Тя е най-важната част от него и няма нещо, което да я измести. И просто не мога да приема, че има майка, за която детето й не е

# 147
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
С риска да прозвучи малко крайно, ако обичаш един човек, не можеш да си жесток и безсърдечен към детето му.Всеки сам да си вади изводите, има различни типове жени.Аз бих избрала децата си ако ми се наложи, не бих ги оставила да живеят в ситуация, в която са наранявани и неглижирани, бих решила че човекът явно не ме обича и мен достатъчно, но това е само мое мнение.

# 148
  • Мнения: X
С риска да прозвучи малко крайно, ако обичаш един човек, не можеш да си жесток и безсърдечен към детето му.Всеки сам да си вади изводите, има различни типове жени.Аз бих избрала децата си ако ми се наложи, не бих ги оставила да живеят в ситуация, в която са наранявани и неглижирани, бих решила че човекът явно не ме обича и мен достатъчно, но това е само мое мнение.
+ безкрай.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С риска да прозвучи малко крайно, ако обичаш един човек, не можеш да си жесток и безсърдечен към детето му.
Да. Споделям мнението ти.
И още нещо: има хора, които просто не могат да обичат истински друг човек, да не говорим пък за детето на другия човек ... /не твърдя, че случаят е точно такъв/

Общи условия

Активация на акаунт