Втори "баща" за децата ни - фиктивно присъствие или тотална липса

  • 38 567
  • 187
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 325
Елора, оставяш ме безмълвна с това, което споделяш. Надявам се да си превъзмогнала травмите и да си намерила мир и щастие. Никое дете не заслужава подобно отношение.

# 181
  • Мнения: 32 049
Донякъде съм.
Иначе и друг път съм писала тези неща тук в подобни теми. Не ме е срам да го кажа. Особено когато майки се чудят дали да си зарежат половинките при кофти съпрузи и бащи. Цел е да дам пример, че да им дойде акъла, ама кел файда.

# 182
  • при късмета
  • Мнения: 24 060
Елора, адмирации за споделянето! Може да си мислиш, че няма полза от него, но на едно момиче да помогнеш, пак е нещо. Жертвите на подобен род тормоз са почти убедени, че няма измъкване от положението. Втълпяват им го достатъчно дълго време, че да го приемат. Все някой ще се вслуша в написаното и или ще предотвратиш голямо зло или самата жертва ще добие кураж.

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Разбирам. Има детето някаква надежда, че може би отношението ще се промени. За съжаление е празна надежда. Ще го осъзнае след години.
Разбирам също, че отношението към момичето е различно от това към момчето, щом той няма търпение да отиде. Жалка история.
И при мен беше така. Първо защото съм момиче. Тоест половин човек. Второ защото не съм кръстена на тях, а на другата баба.
Пак поне няма пиянски истории и физически тормоз. Само се чудя защо въобще ги искат като не им обръщат внимание. О да, за да ги настройват срещу мама. Познато. Лично аз прекъснах тия приказки като поотраснах.  Като отнесе бабището една точилка по главата набързо се осъзна. Mr. Green Е, и след това се опитваше, ама само като я погледна и разбира, че ще последва я шамар, я шут.
Тя не е смятана за по-долна, но пък е по-свита, брат й - по-изискващ внимание. И тя си се прибира в черупката съответно. При настройването към мен си мълчи, но мълчешком е развила завиден сарказъм. И тях ги приучваха да крият, но това успях да преборя поне при нея. Затова съвсем я игнорират, а брат й го обработват в друга стая.

Ужасяващо е това, което споделяш за детството си. Добре, че си по-борбен характер и си им се опълчила, макар че пак си остават следи...

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 3 596
https://www.facebook.com/skukotrepach.bg/videos/709596279206322/?hc_ref=NEWSFEED
Като заговорихте за истории "ала Дисни"...

# 185
  • Мнения: 32 049
Разбирам. Има детето някаква надежда, че може би отношението ще се промени. За съжаление е празна надежда. Ще го осъзнае след години.
Разбирам също, че отношението към момичето е различно от това към момчето, щом той няма търпение да отиде. Жалка история.
И при мен беше така. Първо защото съм момиче. Тоест половин човек. Второ защото не съм кръстена на тях, а на другата баба.
Пак поне няма пиянски истории и физически тормоз. Само се чудя защо въобще ги искат като не им обръщат внимание. О да, за да ги настройват срещу мама. Познато. Лично аз прекъснах тия приказки като поотраснах.  Като отнесе бабището една точилка по главата набързо се осъзна. Mr. Green Е, и след това се опитваше, ама само като я погледна и разбира, че ще последва я шамар, я шут.
Тя не е смятана за по-долна, но пък е по-свита, брат й - по-изискващ внимание. И тя си се прибира в черупката съответно. При настройването към мен си мълчи, но мълчешком е развила завиден сарказъм. И тях ги приучваха да крият, но това успях да преборя поне при нея. Затова съвсем я игнорират, а брат й го обработват в друга стая.

Ужасяващо е това, което споделяш за детството си. Добре, че си по-борбен характер и си им се опълчила, макар че пак си остават следи...

Слушай внимателно какво ще ти кажа. Децата са много податливи и крехки. Повечето. Така могат да ги манипулират, че да повярват на всичко при положение, че не е истина.
Защо при мен говоренето срещу майка ми не помогна? Защото те ме биеха и тормозиха. Как се вярва на такива хора. Всяка тяхна дума за мен беше лъжа. Та аз ги бях хващала да лъжат за дреболии. Долни хора си бяха. С брат ми обаче ситуацията е друга. Той беше обичания, обгрижвания т.е. любимият глезен внук, с пръст недокосван. При него манипулациите сработиха и му внушиха ужасяващи неща. Че майка ми не го била родила, че истинската майка му била баба ми. И други малоумни лъжи. И това с години. Като завърши гимназия дойде в София да учи. Аз го издържах и майка ми. Сега твърди, че не помни майка ми да е присъствала в неговия живот и той се бил изучил сам. Трябваше хубаво да му кресна и да му припомня кой работеше и кой се моткаше по Студентски град. Толкова са успели да го настроят и продължават. Сега обаче са включили и мен. Защото съм лоша и неподатлива  Mr. Green 
Но вече не се занимавам с тях. Бабката е пред умиране. А дано да е скоро. Няма да и ходя на погребението.
Дали съм борбена не знам. Или това ме е направило по-борбена, но ми е създало в живота куп пречки във взаимоотношенията с хората и най-вече с мъжете.

Така че обърни внимание на манипулациите им и ги прекъсни възможно най-бързо. Ако си мислиш, че са безобидни се лъжеш. След години ще останеш като трясната с мокър парцал.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Далеч съм от мисълта, че са безобидни! Naughty Директно към мен какви циркове и атаки имаше, с идеята да ме вкара в лудницата или поне да ми отнемат децата, мога да си представя насаме с тях какво става... Непрекъснато ги следя какво се случва с тях и гледам да поправям веднага, ако им втълпяват нещо, но ако наруша съд. решение и не ги давам изобщо, ще се втурнат пак с всички сили да правят мизерии, които повече да навредят на децата.

# 187
  • Мнения: 710
Далеч съм от мисълта, че са безобидни! Naughty Директно към мен какви циркове и атаки имаше, с идеята да ме вкара в лудницата или поне да ми отнемат децата, мога да си представя насаме с тях какво става... Непрекъснато ги следя какво се случва с тях и гледам да поправям веднага, ако им втълпяват нещо, но ако наруша съд. решение и не ги давам изобщо, ще се втурнат пак с всички сили да правят мизерии, които повече да навредят на децата.
Тези циркове ги има на много места, но понякога остават скрити. Неминуемо се отразяват на децата. Аз съм на мнение, че на децата трябва да се казва истината без манипулации и лъжи от малки. Разбира се поднесено по правилния начин. Работя именно в тази насока. При мен поне няма бой, обичат си детето. Влиянието е по друг начин, но ако се вкара и съд и  в нашия случай ще влоши още повече нещата. Дори и да се отнемат правата на бащата, което много рядко и трудно става, вероятно бабата ще ме съди за режим на бабата и дядото и със сигурност ще спечели. Изобщо нещата са сложни и не винаги може да се даде адекватен съвет от вън.

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 10:53 от moonlight_80

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт