Моля за съвет

  • 8 954
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Моля ви за съвет, като майки, които имат опит и са минали по този път.
Много харесвам едно момче, с което се запознахме в един дом, който посещавах с една християнска фондация. Директорката на дома е много добре настроена към нас и винаги ни съдейства.
Той е на дванадесет години и има двама братя. Единият живее в дома, а другият е с родителите в чужбина.
Аз живея близо до дома и постоянно се засичаме с децата, когато играем навън с моя син.
Ние доста се сближихме с това момче и аз и детето, и съпругът ми. Но той има приемно семейство, което ще го вземе след 3 месеца /?/ и ще го заведе на другия край на България, далече от брат му дори.
Аз винаги съм имала сърце за тези деца и от малка мечтая да ОСИНОВЯ дете, а родителите май не са се отказали от тях, защото звънят в дома и ги търсят.
Започнах да се замислям да стана приемен родител и да "кандидатствам" за него.
Той идва всеки ден да ни търси и аз и моя син с нетърпение го чакаме.  Heart Eyes
Не искам да му казвам, защото не знам дали ще ни одобрят.
Дали имам шанс въобще да го взема , ако ме одобрят. Аз съм съгласна, ако и брат му иска после да дойде при нас.

# 1
  • Мнения: 53
Аз бих търсила съвет от социалните служби, а не от форумите, съветвам Ви, ако наистина имате нужда и Вие да се обърнете към тях.

# 2
  • Мнения: 118
Да ...и аз съм на мнение да се обърнете към социалните служби Thinking

# 3
  • Мнения: 607
Моля ви за съвет, като майки, които имат опит и са минали по този път.
Много харесвам едно момче, с което се запознахме в един дом, който посещавах с една християнска фондация. Директорката на дома е много добре настроена към нас и винаги ни съдейства.
Той е на дванадесет години и има двама братя. ... Но той има приемно семейство, което ще го вземе след 3 месеца /?/ и ще го заведе на другия край на България, далече от брат му


      Ако сте решила да се обърнете към социалните служби, а не знаете точно къде и  към кого ,  Ви трябва Закрила на детето. Това е отдел на Социално подпомагане. Адресът го има в Гугъл.
    Казвате, че директора на дома е приятелски настроена към Вас. Поискайте от нея съдействие  и съвет. Също и от фондацията. Така процедурата ще се задейства много по-бързо. Иначе ако се явите пред социалните в качеството си на напълно непозната за тях, процедурата ще бъде по-бавна и тромава.
 Защо детето е отделено от приемното семейство? Какво е наложило тази мярка?
    
    

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 21:08 от Танюшка

Общи условия

Активация на акаунт