IPL фотоепилатор Philips Lumea ви осигурява перфектно гладка кожа до 6 седмици!

  • 47 680
  • 510
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 368
Здравейте!

Може ли фотоепилатора да се използва от момчета/мъже/? Синът ми е на 18г. и е доста окосмен.
Здравейте,
 Уредът Philips Lumea е създаден само за жени. В този смисъл, не са предвидени особеностите на мъжкото окосмяване и уреда няма да постигне същите резултати. Трябва да се отбележи, че той не е вреден за мъжете и индивидуално би могъл да има доста добри резултати.                                         
Поздрави,
Д-р Павлова

# 466
  • Мнения: 368
В определен период от време сменя ли се нещо от фотоепилатора?
Здравейте,
Не, предимството на уреда е , че не се нуждае от допълнителни консумативи.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 467
  • Мнения: 368
Здравейте д-р Павлова,
Искам да попитам през какъв интервал се правят процедурите, има ли проблем да бъде излагано обработеното място на пряка слънчева светлина Simple Smile
Здравейте,
Първоначално се правят 4 процедури през 2 седмици.След това интервалът зависи от индивидуалния растеж на косъма. Кожата не бива да се излага на пряка слънчева светлина 24 часа след процедура.Върху третираните места трябва да се нанася слънцезащитен крем в продължение на 2 седмици след процедурата.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 468
  • Мнения: 368
Здравейте! И мен ме интересува въпроса за излагането на третираните зони на слънце, както и за възможни прояви на странични ефекти при употреба на технологията - напр. пигментни петна и др.
Благодаря  bouquet
Здравейте,
Не е препоръчително кожата да се излага на слънце 24 часа след процедура.Върху третираните места трябва да се нанася слънцезащитен крем в продължение на 2 седмици след процедурата, в противен случай може да се появи нежелана пигментация.Същите странични ефекти, както и изгаряния може да се появят и при неправилно използване на уреда- ако изберете неподходяща честота на светлинните импулси; ако третирате едно  също място многократно в рамките на 1 процедура; ако интервалът между процедурите е много кратък.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 469
  • Мнения: 368
Здравейте мен също ме интересува през какъв период от време трябва да се използва ?
Здравейте,
Първоначално се правят 4 процедури през 2 седмици.След това се препоръчва те да се повтарят на всеки 4 до 8 седмици в  зависимост от индивидуалния растеж на косъма.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 470
  • Мнения: 368
Има ли срок на годност и гаранция?
Здравейте,
Да, продуктът има гаранция.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 471
  • Мнения: 368
Здравейте Доктор Павлова , моят въпрос е след продължителна употреба изчезва ли напълно окосмяването по тялото и лицето.
Здравейте,
Клинични изследвания показват, че значително намаляване на окосмяването може да бъде постигнато след съвсем кратък период на третиране – едва 4 процедури през 2 седмици, резултатът от които е гладка кожа без никакво окосмяване.  Рзбира се, при заболявания с нарушен хормонален баланс има вероятност да не получите желания резултат.
Поздрави,

# 472
  • Мнения: 368
Grinning Confused
Здравейте, д-р Павлова, интересува ме дали IPL епилацията премахва руси косми? Става въпрос за лице. Ако не какво бихте ми препоръчали? Благодаря Ви.
Здравейте,
Уредът  работи най-добре върху по-тъмни и плътни косми, следователно IPL процедурата може да няма желания ефект.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 473
  • Мнения: 368
Здравейте, благодаря за разясненията, ще ми бъдат полезни - в момента се чудя дали да си купя уреда, или подобен.
Аз се интересувам дали може да се ползва върху участък от кожата, където преди е имало бенки/лунички, премахнати с лазер. Ако отговорът е да, колко време трябва да се изчака между двете процедури?
Здравейте,
Няма противопоказания , стига бенките и луничките да са премахнати напълно. Можете да започнете да третирате зоната веднага след космите израстат напълно.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 474
  • Мнения: 368
Интересувам се дали този фотоепилатор може да се използва докато имаме тен на кожата и вреди ли на очите?  Wink
Здравейте,
Ако имате тен, направете тест на кожата  в областта,която ще третирате, за да определите подходящата интензивност
на светлината. Ако не направите това, рискувате появата на кожни реакции след третиране с Philips Lumea Precision Plus.
Изчакайте поне 48 часа след излагането на слънце, преди да
използвате уреда. Излагането на слънце може да предизвика
потъмняване на кожата (тен) и/или изгаряне от слънцето
(зачервяване на кожата).След тези 48 часа проверете кожата за следи от слънчево изгаряне. Не използвайте Philips Lumea Precision Plus, докато има такива следи.Когато слънчевото изгаряне изчезне, направете тест на кожата.Уредът не бива да се използва в зоната около очите. В останалите случаи тои е напълно безвреден.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 475
  • Мнения: 368
Здравейте моят въпрос е трябва ли да се ползват очила и някакъв гел  с този уред. И какъв е периода след като го ползваме след които не можем да се излагаме на слънце.
Здравейте,
Не се налага използването на очила при употреба на фотоепилатора. Използването на козметични продукти преди процедура не е препоръчително, защото това ще замърси уреда. Противопоказно е кожата да се излага на пряка слънчева светлина 24 часа след процедура.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 476
  • Мнения: 368
Здравейте , искам да попитам каква е разликата между фото и лазерна епилация и кое бихте препоръчали ,за по дълготраен ефект ( моята мечта -гладка кожа като коприна ) .Благодаря ви !

Здравейте,
Домашните фотоепилатори имат същата дълбочина на проникване като тези от професионалните козметични салони, а са доста по-изгодни от гледна точка на цената. Това ги прави много по-атрактивни и предпочитани. За разлика от лазера (диоден, александрит и рубинов), които има фиксирана дължина на вълната, технологията IPL използва серия от светлинни филтри, осигуряващи светлина с широк спектър от дължини на вълната, което позволява:
- да се подбере най-подходяща дължина на вълната в зависимост от цвета на кожата, цвета и дълбочината на косъма;
- да се премахнат космите по всички части на тялото - лице, ръце, мишници, гръб, крака, бикини, независимо от дълбочината на косъма;

Поздрави,
Д-р Павлова

# 477
  • Мнения: 368
Здравейте, има ли ограничения за използването му при кожни заболявания и при кои, ако има?
Здравейте,
Не използвайте уредът ако имате кожно заболяване, като активен рак на кожата, ако имате предистория на кожен рак или друг вид рак, локализиран в зоните, които предстои да бъдат третирани; ако имате увреждания с показания за рак или голям брой атипични брадавици в зони, които предстои да бъдат третирани; ако имате предистория на колагенни смущения, в това число образувания от келоидни белези или проблеми със заздравяването на рани; ако кожата ви е чувствителна към светлина, която лесно предизвиква обрив или алергична реакция; ако страдате от диабет, лупус еритематодес (или вълчанка), порфирия или конгестивно сърдечно заболяване; ако имате предистория на имуносупресивно заболяване.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 478
  • Мнения: 368
Здравейте,

Въпросът ми е дали фотоепилаторът може да нанесе някакви вреди по кожата, като обриви, зачервяване, или да доведе до образуването на бенки и лунички?
Здравейте,
 В общия случай не се очаква да има подобни реакции, дори и на по-нежна кожа, тъй като Philips Lumea е конструиран, така че да щади максимално кожата на жената.
Поздрави,
Д-р Павлова

# 479
  • Мнения: 368
Здравейте, искам да попитам съществува ли облъчване при използване на този вид епилация
Здравейте,
Не, за разлика от други уреди,които използват ултравиеолетови лъчи, които променят структурата на ДНК-то на клетките, IPL технологията използва широкоспектърни светлинни импулси, които са напълно безвредни.
Поздрави,
Д-р Павлова

Общи условия

Активация на акаунт