Да помогнем на Мизия!

  • 13 506
  • 150
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 474
Помощи се раздават под контрола на кметската администрация и от кмета.Имало е опити на хора от други населени места да се възползват,но с помощта на полицията са ги изгонили.
Имат нужда от памперси за възрастни,дезинфектанти,хигиенизиращи средства,пакетирани храни.
Това чета от групата във ФБ.
За съжаление положението никак не е розово,очакват се нови валежи,а и доста реки и язовири в района са в критично състояние.
Моля се раждането на бебенцето да е добър знак  Praynig

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А ако роми, които не са в нужда пак са се възползвали от храната пратена на наистина нуждаещите се, отписвам БЧК като организация за мен. Те поне могат да ангажират полиция за раздаването на помощите и полицаите да изискват л.к. с адресна регистрация за раздаването й.
Защото това е невъзможно за хора които са се самоорганизирали да помагат. Самоорганизираните май са по-полезни. Мое мнение

Как да стане това с л.к. и адресна регистрация? Предполага се, че засегнатите хора са загубили документите си при бедствието.

# 107
  • Мнения: 2 352
Сайтът на БЧК явно трябва да бъде закован във всички възможни подфоруми. Sad

# 108
  • Ловеч
  • Мнения: 184
БЧК ми загубиха доверието отдавна, помощта трябва да стигне директно до хората, а не да се раздава на площада на килограм Sad Дарителите се ориентират и изпращат директно до пострадало семейство на база изготвените списъци. Има обаче много време докато се оттече водата и се изготвят описите
Имат нужда и от детски храни и адаптирани млека. Фейсбук групата за Мизия заприлича на мазало от препостване на статии на един вестник. Другите две групи, които в момента активно работят са :
ЗАЕДНО за МИЗИЯ, БЯЛА СЛАТИНА, ДОБРИЧ, ВАРНА, ВРАНИЛОВЦИ и Народна Гражданска Защита
Най-голямата опасност за всички е от срутвания и зарази. Наводнените села и градове в по-голямата си част са без канализация, да преведа с думи прости - септични ями и външни тоалетни са под вода в момента, отделно има издавени животинки под тонове кал.
Абсолютно недопустимо да се гази във водата /особено като добавим и че е застояла/.
Ако някой ще ходи там: гумени ботуши и ръкавици, репеленти за комарите и няколко маски за лична защита - видяхме какво стана в Добрич.
От помощ ще са компактните дезинфектанти за третиране на водата в басейните - бърз хлор / натриев дихлоризоцианурат дихидрат/ . Разтваря се 3-5гр в 10л вода за обща дезинфекция и максимална концентрация 10гр в 10л. за дезинфекция на фекални води  

# 109
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Тарталета, права си, това не го съобразих. А и Варна е голям град, не може всички да се познават.
Помощи се раздават под контрола на кметската администрация и от кмета.Имало е опити на хора от други населени места да се възползват,но с помощта на полицията са ги изгонили.
  
Това много ме радва. В по-малките населени места ще е по-лесно в това отношение. Повечето се познават.
Прочетох някъде, че има опасност от още вълни, защото по прогноза ще има валежи. Дано им се размине  Praynig

Айрис, сега те прочетох. Аз определено изгубих ориентация в тази група, ще потърся другите, мерси

# 110
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 208
Аз ходя там всеки ден, БЧК и въобще организацията ме спечели. Никой не допуска шмекеруване и се отнасят сериозно към помощта на хората.

Циганската махала е нависоко и не са пострадали. На тях помощи не се дават. С хората, които раздават има местни, които ги ориентират кой какъв е.
Нещата са много по-добре, от колкото се очакваше. Аз поне им вярвам.

Сега пак заминавам, като се върна ми се иска да мога да посоча конкретни хора и от какво се нуждаят.

# 111
  • Мнения: 474
Радика,моля те ,ако може информирай ни от какво имат нужда хората там на първо време.
Видях ,че има пак кампания на куриерските фирми.
Аз ще поразпитам и колегите ,които са в центъра на бедствието. Peace

# 112
  • Мнения: 817
Ходих в офис на БЧК в нашия град, но беше въобще затворен. Така че, днес занесох 8 кашона в офис на Европът, казаха че в 18 часа ще заминат - пратих каквото можах - дрехи - дамски, за възрастни жени, малко мъжки, санитарни принадлеждности всякакви, сапуни - течни и др. (в малка разсфасофка, както казахте), тоалетна хартия, хавлии, дамски превръзки, консерви, хляб, мин.вода и прочее... Само за лекарствата и памукът не се сетих... Ще ми е интересно дали въобще ще стигнат до тях, дано ...

# 113
  • Мнения: 9 699
http://www.dmsbg.com/index.php?page=4&spage=1&item=455&p=0

Ето тук и ДМС са обявили кампания. Има и банкова сметка.

# 114
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ходих в офис на БЧК в нашия град, но беше въобще затворен.

Къде това, ако не е тайна?

Видях ,че има пак кампания на куриерските фирми.

Кои куриери возят безплатно към Мездра?

Ох, пак правят акции за събиране на дрехи... Това е най- голямата тъпотия на този етап! Пък и на който и да е. Знаете ли за какъв ужас при сортирането и разпределянето им става въпрос... Никой не иска да носи стари, грозни дрехи( съжалявам, но в 90% от случаите се оказва точно това в пакетите). Група хора решават, правят "акция" за набиране на дрехи, пращат се и после БЧК( най- вероятно) ще се главоболят с тях!

# 115
  • Мнения: 3 331
На мен днес също ми казаха, че събират дрехи. Попитах не са ли нужни съвсем други неща. Ще проверят и ще звъннат. То с дрехите е най - лесно. Преглеждаш гардероба и даваш, но идеята е да се помогне, а не да се отчете дейност.

# 116
  • Мнения: 419
Копирам от групата във ФБ: Необходими продукти за Мизия към 5 август, 11 часа:
Памперси за възрастни /като размер от 55 до 90 килограма/, храна, хляб, дезинфектанти, тоалетна хартия и всичко, свързано с хигиената. В 13 часа тръгва бус от "БАрака", следващия е вечерта в 18 часа.
Благодарим Ви, добри хора!
За връзка и информация: Лили - 0878 898 461

и



Еконт също са се отзовали: В подкрепа на засегнатите хора при наводненията в град Мизия
вторник, 5 август 2014

Всеки, който желае да помогне на пострадалите от наводненията в град Мизия, може да изпрати безплатно дарения до специално организирания пункт за събиране на помощи.


Адресът, на който да изпращате е:

гр. Мизия, ул. Георги Димитров 25-27, Пункт за помощи на входа на града откъм с. Гложене.
Лице за контакт: Гергана Михалчева, тел. 0884162900.


Пратките може да изпратите от всеки офис на Еконт в цялата страна. Те трябва да са адресирани до получател „Пункт за събиране на помощи“.


Като неща от първа необходимост са посочени:


постелки, одеяла, чаршафи, завивки
вода и дълготрайни пакетирани и консервирани храни
дезинфектанти за ръце, перилни и почистващи препарати
санитарни принадлежности от първа необходимост, мокри кърпички, памперси за деца до 3 г. и за възрастни
гумени ботуши, гумени ръкавици, чували за събиране на боклуци.


Кампанията ще продължи до 08 август 2014 г. включително.
http://www.econt.com/2014/08/%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1% … on_types=og.likes

# 117
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 208
Сега се връщам.

В района е доста спокойно (поне през светлата част на деня), хората си помагат взаимно, има химически тоалетни навсякъде, има пунктове за храна и вода и те са препълнени със сандвичи, хляб и вода от АЕЦ "Козлодуй", поне там, където бях аз. Има и чували със дрехи, но хората предпочитат да си изперат своите, така че дрехи не са необходими, поне според мен. В детската градина раздават и чаршафи, одеяла, кърпи на нуждаещите се. Злоупотреби няма, местните хора се занимават с раздаването, а и хората искат само ако им трябва. Има цистерни с вода, защото в целия град няма такава - имам предвид в чешмите. Зловонието е ужасно.
Питахме местните кой от какво има нужда и кои са нуждаещите се. Всички препращат към кмета и му вярват. Той е един от първите пострадали. Но как да го намериш - той все е в движение...
 Хората казват, че имат всичко по пуктовете, но искат да се влязат в домовете.
Според хората,които раздават от пуктовете (кой от каквото има нужда пита тях) сега са необходими сапуни, мокри кърпички, тоалетна хартия, кухненска хартия, чували за боклуци, легени, кофи.
Търсят се джапанки, галоши, гащиризони, нещо, с което да се влезе във водата и могат да разчистват. На лопатите не се зарадваха - още е рано за такова разчистване.

В последния момент се сетих да снимам. В тази къща живеят, защото сега е залят само двора. Джапат през водата на влизане и излизане.


Всички пътища към Мизия се охраняват от полиция и съмнителните хора се спират. Пред нас спряха едни братя роми и ги върнаха.

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 22:14 от Radika

# 118
  • Мнения: 817
Тарталета, за Бургас става въпрос, офисът им в центъра.
Не знам дали е удачно да изпращате с Европът, защото за 8-те кашона, които занесох не ми издададоха никаква бележка (примерно с номер за проследяване на пратката), че ги приемат от мен, а само ми благодариха... С Еконт подобно нещо никога не ми се е случвало... Май трябваше да изчакам да ги изпратя с Еконт-а...

# 119
  • Мнения: 4 195
Radika това, което пишеш, дано не прозвучи странно с оглед на ситуацията, но е мехлем за ушите ми - за организацията, за помощите, за полицаите, които спират "работа нямащите" там Peace
Ако наистина оргазниацията е такава, този път евала на всички, които са я създали ( предполагам кмета на Мизия, или греша? ).
За нас остава дистанционно да помогнем правилно, с правилните средства - смс, преводи и нужните дарения, доброволчески труд, след като водата се отдръпне Peace

Общи условия

Активация на акаунт