Да помогнем на Мизия!

  • 13 528
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 14 786
http://plovdiv.meteo.bg/phare/docs/Navodnenia.pdf


Обзор на наводненията 2005-2006 - пак невиждани и пак нечувани и пак почти 10 г. по-късно всеки си прехвърля топката.

# 76
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Popule , спри се. Това е тема за взаимопомощ, а не оплюване на нуждаещите се, които в момента бедстват. Последно по новините чух, че 220 човека са приютени в Нови хан при отец Иван...
Знаете ли, как човек може да изпрати дрехи и консерви (примерно) на бедстващите най-пряко до тях? Еконт или Спиди имат ли вече кампании за това?
п.п. не дай си Боже да станеш една такава бедстваща възрастна жена и да чуеш тогава подобно твое изказване. Внимавай какво говориш, защото понякога с човек става това, което най-малко очаква или преди това е осъдил!
От ФБ групата разбрах, че офасо на Спиди на ул. Златни врата 15 в София приема дарения.
 
"Пунктове за дарения
гр.София - кв. Стрелбище, ул. Златни врата 15 /Тел. 0899998510
гр..София - кв, Дружба 2, бл. 283, комплекс Цариградски /раб. време: всеки ден 08:30-20:00./ тел. за връзка 0878 922 808 - Милен Колев
гр.София - бял бус с надписи Нова ТВ -обикновенно е на завод Електроника / Самир Сами 0898 47 00 15
гр.Козлодуй (за Мизия) - временен пункт за събиране на вода и храна:Офисът на фондация “БАрака” до аптека“Момина сълза”

...гр.Бургас - сдружение ,,Усмивка,, -Дневен център „Миа Монтесори“, ул.“ Славянска“ 4, тел: 056/ 84 02 08.

гр.Враца - улица „Иванчо Цветков“ 9"

И още една куриерска фирма

"ВАЖНО!!!
Договорихме С ЕВРОПЪТ безплатно превозване на неща от първа необходимост до Враца в рамките на 3 дни - вторник, сряда и четвъртък!!! От там ще ги поемат военните, които ще ги извозват до МИЗИЯ.
Първа необходимост - КОНСЕРВИ, ВОДА, ПАКЕТИРАН ХЛЯБ, неразвалящи се провизии, превръзки, памперси, адаптирано мляко!!!
Условията са:
1. Пакетите да бъдат опаковани от подателите им, защото Европът нямат възможност да поемат това....
2. Да не са по - големи от 50 на 50 см., поради големината на склада във Враца, който не позволява съхранение на големи обеми.
Благодарим, ЕВРОПЪТ!!!
http://www.evropat.com "

Не обръщайте внимание на Popule

# 77
  • Мнения: 3 365
Хайде вече стига с тия застраховки. Хората много добре знаят, че трябва да се застраховат, но нямат пари. Освен това , за да се застраховат къщите трябва да имат нотариални актове. къщите строени преди 60 години нямат такива и трябва да им се вадят констативни актове, а това освен пари , струва и разправии. И още нещо, когато предявиш застраховката , трябва да предоставиш нот.акт на имота. А ако той е във водата? Или и сейфове трябва да имат хората за документи?
Прави ми впечетление, че кампанията и помощта за Мизия е доста по малка от тази за Варна. А Мизия е в най - бедния край на страната и много трудно ще се справи със ситуацията.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 499
Прави ми впечетление, че кампанията и помощта за Мизия е доста по малка от тази за Варна. А Мизия е в най - бедния край на страната и много трудно ще се справи със ситуацията.

Ами за съжаление, то и на дарителите възможностите си имат граници.
Аз за това опявам във форуми, че трябва хората да започнат да мислят по различен начин, защото според прогнозите на учените, климатът ще се променя и с това и животът ни. Всички трябва да започнем да мислим различно, да станем по-отговорни и да се готвим за бъдещето навреме, а не да живеем ден за ден. Имам близки в региона и да ви кажа, не са от най-бедните. Това, че не плащат данъци на производството си, е друга тема и поради тази причина се отчита, че практически не работят.

Жал ми е за хората, мъчно ми е, но какво да направя? Помагала съм и помагам с каквото мога, но и хората сами трябва да започнат да си помагат, а не да си казват, че на тях няма да им дойде до главите (примери дори и тази година колкото си щеш) - не може вечно да се чака някой друг да ни оправи, защото държавата не е бездънна каца...

Като ти кажат да се евакуираш, ами евакуирай се! Българинът трябва да се научи да спазва правилата! Защото после тези хеликоптери, лодки, жива сила, дето ходят по къщите да ги убеждават да се евакуират, пак държавата ги плаща...

# 79
  • Мнения: 157
Момичета имам една лична радостна вест. Кученцето ни е живо, незнам как се е спасило, незнам как е преживяло, но е живо. Водата в двора ни е била около 2,5 метра. Кученцето е почти сляпо, но някак си инстинкта за самосъхранение си е казал думата. Сега е при мои близки и е много радостен, че е на сухо място, нахранен и напоен  Peace

Колко малко му трябва на човек, за да е щастлив! БРАВО, СТАНА МИ МНОГО МИЛО! А темичката ни наистина е за помощ, а не да коментираме застраховките. Всеки знае, че е желателно, но като няма възможност?

# 80
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Знаете ли, как човек може да изпрати дрехи и консерви (примерно) на бедстващите най-пряко до тях? Еконт или Спиди имат ли вече кампании за това?

Сега още е рано. Днес бях в Мизия, водата е поспаднала, но не се е оттеглила. В града не се допускат хора, той си е още наводнен. На пункта за събиране на помощи е пъъъълно с минерална вода. Организацията е добра, пропускат коли с близки и такива с помощи и провизии до пункта на БЧК. Има дежурни коли на пожарната и Бърза помощ. Другия път - през Крушовица, е затворен от днес следобед - асфалта е пропаднал.
Местните органи на власта пазят от мародери.
Но представете си тая застояла вода в Мизия на 2 дена слънце - мирише и си става блато. Гмеж е от разни животинки, не искам и да ги споменавам, ще се сетите какво има в блатата. А и нали сещате - канализацията е поддала.
Водата ще се оттече след още 2-3 дни, тогава ще стане ясно от какво има нужда конкретно.
Засега срутените къщи,които се виждат са доста. Повечето са на възрастни хора, които не са имали възможност да си подобрят строителството (кирпич, гредоред).

На никого не му пожелавам да го преживее, още повече на стари години. Сърцето да ти скъса като ги гледаш тия възрастни хора - даже сълзи нямат вече.... Само отчаяние и мъка...

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 22:43 от Radika

# 81
  • При семейството си
  • Мнения: 6 638
Popule, и какво като ги “плаща държавата”, нали в крайна сметка държавата, каквото и да значи това, има определени функции, в определени ситуации. Или всички да се застраховаме, за да “освободим” държавата. Не ги оправдавам напълно хората, че не са поискали да бъдат евакуирани, ама знам ли какво им е било в момента и как и аз бих отреагирала.

# 82
  • Мнения: 817
Ма ко, благодаря ти за информацията, още утре ще изпратя каквото мога.  Hug
Радика, дано скоро се нормализира положението. Много ми е мъчно и на мен за тях... Може би, ще се намерят млади момчета, които да им помогнат да построят наново поне по една стая със санитарен възел на местата на къщите им временно или поне по някоя барака... Дано се активират смелите и юначни мъжки български сърца и ръце...

Последна редакция: пн, 04 авг 2014, 22:53 от LifeIsBeautiful

# 83
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Разбрах, че засега имат нужда от добре пакетирана храна или консерви. С дрехите ще изчакат, хората в момента не могат да ги вземат.
Бебешки и детски храни си мисля, че няма да са излишни. По едно време имаше и търсене на памперси, после публикуваха, че вече има доставени, но те ще си трябват, колкото и да се съберат.
Само се чудя как да опаковам бурканчета детска храна, така че хем да отговаря на изискванията на куриера, хем да стигнат здрави

# 84
  • Мнения: 10 547
Ако не е изпуснат язовир, колкото и голям да е водосборът, оттича се за ден-два. Така е при нас по Искърското дефиле. Живея на брега на реката. Нивото се покачи незабележимо. Реките Батулийска, която преля и наводни вилната зона на с. Реброво, както и реката при отбивката за Лесков дол при Своге са вече нормални, водата се е оттеглила, а самата р. Искър си е както и преди обилните валежи. За разлика от 2005-та, когато на два пъти, през май и август, изпускаха язовири и отнесе Искърското дефиле, но само по поречието на Искър, водосборните реки не бяха проблем.

# 85
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Разбрах, че засега имат нужда от добре пакетирана храна или консерви. С дрехите ще изчакат, хората в момента не могат да ги вземат.
Бебешки и детски храни си мисля, че няма да са излишни. По едно време имаше и търсене на памперси, после публикуваха, че вече има доставени, но те ще си трябват, колкото и да се съберат.
Само се чудя как да опаковам бурканчета детска храна, така че хем да отговаря на изискванията на куриера, хем да стигнат здрави

Сега най-вече имат нужда от сапуни, дезинфектанти, хавлии.
Всички деца са евакуирани и се намират при роднини в други селища. В града са останали възрастни хора, които няма къде да отидат (или не искат).
Така че това с детските работи може да почака за конкретен получател. Иначе ще отиде при братята роми.

# 86
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Radika, мерси   bouquet Четох, че се търсеха такива неща и не знаех, че са евакуирали децата.
Ще изчакам за конкретен случай. Ще пратя препарати

# 87
  • Мнения: 157
Момичета, като пращаме пратка по Спиди, какво да пишем на нея, за да не се разтекат препаратите-чупливо или...?

# 88
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Момичета, благодаря за вашето желание да помогнете.
Хората от Мизия ще го оценят, в такъв момент човек е особенно чувствителен към човешката доброта.

pivka, Спиди ще си сложат етикет "чупливо"  Peace

# 89
  • Мнения: 817
Последно, за утре остават препаратите, нали? А, тубите от 5-10 литра течен сапун (веро) и тях ли трябва да ги слагаме в кашон?

Общи условия

Активация на акаунт