Моля за съвет

  • 4 486
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning


Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".

# 61
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning



Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".


Да, така е. Но по-съществената разлика е, че лекарят беше друг. Просто не си попаднала на правилния човек. Наистина има огромно значение при кой лекар ще отидеш.

# 62
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
Цитат на: Elfi
Цитат на: Liorena
божке, пак любимата ми тема.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
 и една седмица не мина, и хоп - пак на дневен ред.

вижте сега, Госпожа, при вас май няма дилема - то е ясно, к'во питате изобщо? Shocked  Shocked  Shocked

на мен ми направиха секцио и без да съм мед. лице без причина, защото разбраха, че съм платежоспособна, а пък при вас....... Shocked  Shocked  Shocked какъв ви е проблемът?? Shocked  Shocked

Хайде, и ви желая от сърце едно здраво бебенце, с или без секцио. Grinning



Хайде стига с тия глупости...и аз бях платежоспособна, но въпреки това лекарите ми препоръчваха нормално раждане.


съвсем малката разлика, е че съпругът ти е в "бранша".


Да, така е. Но по-съществената разлика е, че лекарят беше друг. Просто не си попаднала на правилния човек. Наистина има огромно значение при кой лекар ще отидеш.


ами така е. аз никога не чета между редовете.
разбира се, че лекарят е бил друг, не съм казала, че лекарят е бил съпругът ти, казах, че многоуважаваният ваш съпруг е в "бранша" - нищо повече.

за втората половина от постинга ти:

попаднах на много правилния човек - който ми направи секциото, един от 10 -те доценти в АГ-то, по-точното е да се каже, че друг надуши, че съм платежоспособна.

това беше гадното, нищо повече.

ама минало-свършено.

# 63
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Erica
Точно за Св. София говоря. Не и знам титлата на докторката, но жената има голям професионален опит, има и частен кабинет, а както вече разбрах- няколко мами от този форум ще раждат при нея. Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.

Странно и за говорех за Св.София...До колкото съм запозната цените им от мин.година са в евро  Wink . Няма значение, дано ти е свестна докторката.

# 64
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.

# 65
  • Мнения: 217
Е аз обратно на твърдението за големината на бебето и трудноста на ражданета ще споделя ,че родих дъщеря си 4.500кг. това ми е първо раждане ,родих за 5 часа с 2 шева и след една седмица забравих ,че съм шита.Та дали секцио или вагинално раждане - въпрос на предпочитания ,и двете имат и лоша и добра страна.

# 66
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.

# 67
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes

# 68
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.

# 69
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


е като е по мед. причини с направление не би трябвало.
значи Ерика трябва да е спокойна, че сега няма да плаща.
лично аз , не съм била с направление, и обменна карта нямах даже. изобщо - не ми се описва просто, като знаят, че плащаш как стават нещата - циркът е пълен.

# 70
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Liorena
Цитат на: Erica
Цената е 200$, пък на който ще да му се вижда малко.


явно ти говориш за легално плащане с касова бележка и т.н., а аз пиша за цените под масата, които за СОФИЯ са точно както съм ги написала.


Първият път не беше легално, дори го направиха в събота, когато го няма шефа на отделението (200$). Сега вече е по медицински причини и лично докторката ми каза, че няма промени в цената. Така или иначе в понеделник ще разбера със сигурност и ако ме изненадат неприятно, то ще се извиня ако съм подвела някого.


Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


сори, писали сме отговор по едно и също време.
щом е с уговорка - тогава ми е ясно.

обаче питай за промяна в цената, дали няма.

# 71
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby

Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


Ми аз родих там през март секцио по спешност и никой не ми е искал никакви суми по случая Rolling Eyes  Не ми се ще да те подвеждам, но я по-добре си проучи нещата - в смисъл с направление трябва ли да плащаш или не. Защото ми се струва, че въпросната л-ка се опитва да те изтиска Imp

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Biby
Цитат на: Erica
Цитат на: Biby

Добре, де, а ако си с направление пак ли ще плащаш за секцио по мед. причини? Rolling Eyes


Да, такава е уговорката.


Ми аз родих там през март секцио по спешност и никой не ми е искал никакви суми по случая Rolling Eyes  Не ми се ще да те подвеждам, но я по-добре си проучи нещата - в смисъл с направление трябва ли да плащаш или не. Защото ми се струва, че въпросната л-ка се опитва да те изтиска Imp


Няма проблем- всички родилки, които е гледала на частно си плащат. В смисъл, че ако ходех на консултации по редовния начин в болницата, в която работи сигурно щеше да ми е безплатно.

# 73
  • Мнения: 2 040
В подобна тема преди 1-2 месеца така ме нападнаха като казах, че съм за нормално раждане, че имах чувството, че съм единствена за това. Една жена дори каза: Да не кажеш, че не сме те предупредили. А аз исках само да кажа мнението си. Никой не съм насилвала.
Родих преди 2 седмици - нормално. Преди това бях наплашена толкова много, че мислех, че няма да изтърпя и болка и всичко. Отидох без никакво разкритие, пуснаха ми система, болеше ме, но не и както ме бяха наплашили. Родих прекрасно момиченце, чух я, че изплака и забравих и болка и конци и всичко.  На крак ме вдигнаха на другата сутрин, защото родих в късния следобед на 05.10. В стаята до моята имаше жена след секцио. Тя беше дошла за нормално, но вдигнала кръвно и се наложило с операция. 5 дни престой в болницата я гледах как се мъчи пред очите ми, как се движи с усилие, а беше родила 3 дни преди мен и тъкмо я изправяха на крака. На мен ми беше пръв ден, на нея 4, аз вече забравях болки и шевове, а при нея все още я боляха доста. Едва се движеше. Правеше си разходки и се раздвижваше, а аз се разхождах, защото бях сама в стая и направо се побърквах от скука т.е. търсех си човек за лафчета.
Та така. Прецени си сама. Мнения - хиляди, но решението е само твое.
Написах това, защото за мен е все още прясно и дано да мога да ти помогна. Незнам дали е винаги така след секцио,  разказах ти това което видях. Иначе всичко е индивидуално!

# 74
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Е, не боли тлкова след секцио, особено, ако е било планирано, а не в резултат на усложнение  Wink . Разбира се, че трябва да си прецениш сама. А никой не може да те посъветва, кое е по-добро, дори и майки раждали по двата начина - всичко е строго индивидуално. То от раждане до раждане при една и съща жена има разлика, пък при различни хора съвсем.
Нормалното раждане - може да боли, а може и да не боли. Имам една позната майка от квартала, приели я в болница с 5см разкриние без грам болка (тя отишла до болницата, `щото преносвала с 8 дена вече), достигнала до 8 см и пак без болка... После по нейните думи малко я позаболяло, родила много бързо и почти веднага била "на крак", всички около нея още пъшкали, а тя казала на мъжа си, че е готова за второ  Shocked . В същия момент, братовчедка ми, с абсолютно нормална бременност, с не голямо бебе, преносила 3-4 дена - тоест също нормално, тръгва да ражда и получава куп усложнения, да не описвам подробности, възстанови се чак сега - 1 година след раждането  Shocked . Ето ви двете крайности.
Аз лично раждах секцио. До последния момент исках нормално, въпреки съветите на гинеколога ми. И той ми каза така: "Добре, щом настояваш, ще е нормално, но и при най-малкия проблем за теб или бебето - режа!". В последния момент реших да е секцио, ами не болеше толкова. Всъщност аз имах проблемна бременност, изкарах 8 месеца на легло с болезнени контракции и честно казано след всички тези месеци болка, болката от операцията ми се видя нищожна. Даже при раздвижването, което наистина е болезнено, другите охкаха, а аз (след 8-месечно залежаване) бях първа писта - скокнах и проходих, така ми беше писнало да лежа, че въобще не ме болеше толкова  Grinning . Всичко е въпрос и на нагласа, ако очакваш много да боли, нищо чудно наистина да те заболи...
 Много е важно да имаш добър лекар и да разчиташ на него - всъщност това е най-важното, по-важно дори и от решението как да родиш, ако ти е кадърен и свестен лекарят както и да родиш, ще го направи по възможно най-добрия начин за теб!

Общи условия

Активация на акаунт