Моля за съвет

  • 4 476
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.


Съжалявам, но не са всички, само, че не искам да споделям в детайли опита си тук, има доста жени с първа бременност все пак! Трябва да съм голяма легла явно  Wink

# 76
  • Мнения: 5 250
Ха пак любимата ми тема  Laughing

 ТВЪРДО ПРОТИВ НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ СЪМ

Хайде с кого ще поспорим сега  Wink

# 77
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Radina
Ха пак любимата ми тема  Laughing

 ТВЪРДО ПРОТИВ НОРМАЛНОТО РАЖДАНЕ СЪМ

Хайде с кого ще поспорим сега  Wink


Няма да споря с теб, а ще се съглася:)

# 78
  • Мнения: 3 663
Ех, какъв спор се завихри тук Simple Smile Мили мами, за всички е ясно, че от раждане до раждане и от лекар до лекар има големи разлики. Та затова аз си мисля, че "на мен така ми се случи" не звучи много основателна причина една бъдеща мама да вземе решение как да роди.... Хайде като казвате - аз съм ЗА или ПРОТИВ дадено раждане да се споменат поне и някакви медицински причини.... (приемаме, че има нормална бременност)... АЗ не мога да дам мнение по въпроса, защото ми предстои да родя съвсем скоро Simple Smile Но все пак - моля ви кажете - кое му е толкова по-хубавото на това да ти разрежат и зашият 7 пласта тъкани и да ти извадят и приберат отново вътрешностите....

# 79
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.
Мен явно не са ме питали!!! Ако можех бих родила нормално, ама не можееее Cry

# 80
  • Мнения: 1 704
Цитат на: T o n i
... кое му е толкова по-хубавото на това да ти разрежат и зашият 7 пласта тъкани и да ти извадят и приберат отново вътрешностите....


Е това вече звучи гнусно..  Angry  Rolling Eyes не забравяйте, че някои НЯМАТ избор и дори да не им харесва - ще раждат секцио.. и ако искат да си представят подобни сцени на заколение и изкормване, докато се мъчат да се настроят положително за операцията, ще си пуснат някой филм на ужасите.. няма нужда от допълнителна обработка  Imp

# 81
  • Мнения: 3 663
ох, магс, съжалявам че така прозвуча... наистина.. не искам никой да плаша.. аз също още не знам как ще раждам и като нищо и на мене ще ми се случи...
ама все пак тия възвишени приказки за секциото....

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 940
Цитат на: Ружа72
Болката при секцио е много по-слаба отколкото при обикновено
раждане.
Така казват всички жени с опит в едното и другото.


Недей да обобщаваш, какво значи  "всички"!
Аз съм раждала по двата начина и предпочитам нормалното раждане! При него болката е силна, но за много кратко - докато мине главата (в моя случай за 1/2 минута, без упойка), а при секциото пропускаш тази болка. Остава периода на възстановяване - при секциото ме боля повече и по-продължително, освен това е тъпо 6 мес. да не бива да си напрягаш коремните мускули, а аз и да не вдигам голямото си дете.


Към другите мами: четох на две места в изказванията, че имало разлика относно болката между планирано секцио и такова по спешност? Не е ли една и съща операция в крайна сметка?!

# 83
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Цитат на: MardiGras
Абе, хора, не разбрахте ли, че раждане едно с едно няма еднакво... ??? И да разказвам как е било моето... това не означава, че и на теб ще ти се случи същото... Всеки сам решава как да роди - не виждам как съветите тук биха помогнали на някой да вземе решение - особено при положение, че решението е почти взето, както май е в случая. Направи това което смяташ за добре, послушай чисто женската си интуиция и не се страхувай! Господ и природата си знаят работата! Леко раждане ти желая!

Podkrepiam mnenieto ti

Общи условия

Активация на акаунт