Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 3

  • 63 785
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 999
Никаква не е, хеле като почне да се изправя Crazy

# 61
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте! Има ли слинг, в който малко бебе (на 2-3-4 месеца) да може да се носи на гръб, без да е необходимо да се придържа? Може ли да се поръча в София и ще има ли кой да ми покаже как се връзва и как се слага  бебчето в него? Идеята ми е да мога да карам колело с бебето (виждала съм такива снимки). Сега дъщеричката ми е на месец и половина, нося я в слинг с халки, много е удобно и за двете ни, но винаги трябва да имам свободна ръка, за да я прихвана, ако например се събуди и реши да се протяга.

# 62
  • Мнения: X
В тъкан слинг-шал може да се носи бебето на гръб от новородено, но идеята да караш колело с толкова малко бебе ми се струва доста опасна...

# 63
  • Мнения: 6 999
И на мен...Изчакай да започне да сяда и вземи седалка за колело? newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря! Не ми е чак толкоз зор, просто се чудех възможно ли е. Ще изчакам до пролетта.

# 65
  • Мнения: 687
Аз карам колело с бебето, но винаги в столче. В слинг е прекалено рисково, на каквато и възраст да е. По-добре изчакай, докато може да сяда стабилно и става за столче Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 283
Ох, болната ми тема Simple Smile И аз се чудя за колко ли време ще се лиша от колелото, но вариантите с раница на гръб иили столче ми се струват най-безопасни. За столчето пише, че е за дете над 9 месеца или поне трябва да си държи главата стабилно.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
Нямаме колела, но и двамата с баща им сме фенове... Просто за момента съхранението на велосипеди в 40 кв.м. апартамент е невъзможно... Караме рядко (обикновено под наем) и тогава ги носим в слингове на гърба ...

# 68
  • Мнения: 3 229
По принцип аз смятам да се пробвам без количка, още повече че ще имам зимно бебе и ще е по-лесно и топло за всички със слинга Peace
Обаче се замислям за следната ситуация: излизаме на разходка и да вечеряме някъде навън. Влизаме в ресторанта, разопаковаме се и къде оставям бебето? Не ми се струва практично да е в слинга, докато се храня или пък съвсем мъничко бебе да бъде оставено на някой стол наблизо  Shocked Затова разглеждам варианти за сгъваеми и леки шезлонги, които могат да се пренасят лесно и бебето да се настани вътре, докато родителите му се занимават с други неща. Как ви се струва идеята? Ще се радвам да чуя и други мнения по този казус   bouquet

Ако ти се падне син като моя, от новородено не признава колички, шезлонги, столчета за кола....не е имало вариант да сме на заведение, на гости, на разходка, че дори и в колата и той да е седял в такова чудо. Така се разерваваше, че е имало моменти да не можем да го накараме да си поеме въздух. Редували сме се кой да го държи и забавлява. Аз със слинг се хранех дори и у дома. Ако сме били на заведение с дивани, постилах му одеалцето и го слагах до мен.

А ако ти се падне бебе модел - спи, яде, спи, яде.... има и едни чанти, които като се разгънат стават на нещо като легълце.

Преносимо столче и аз си уших. Имам и луксозен модел, купено, с възглавница под д-то, за да е на нашето ниво на масата. Но халата може да стои на стола максимум 5 мин докато си изяде дажбата.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 283
Памперс,  Mr. Green Каквото дойде - ще се справяме. Можеш ли да кажеш какви са тези чанти-легълца (снимка, линк, ...)?

# 70
  • Мнения: 1 067
Хоп с голямо закъснение се включвам със снимковия материал,но имаше нужда от навиване момата:
Скрит текст:

Няколко дни я тренирах да я нося към мен без слинга и взе,че заспа 2-3 пъти,после успях да я навия да поспи 2 пъти в слинга,единия от тях дори си цока малко  Blush
Нощни очи не съм убедена,че съм я сложила по най-добрия начин,малко е дошла на една страна,приемам съвети всякакви  Hug

# 71
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На мен ми се струва, че е много ниско.  newsm78
Имаше си едно като правило: "Да можеш да му целунеш върха на главичката".

# 72
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хоп с голямо закъснение се включвам със снимковия материал,но имаше нужда от навиване момата:
Скрит текст:

Няколко дни я тренирах да я нося към мен без слинга и взе,че заспа 2-3 пъти,после успях да я навия да поспи 2 пъти в слинга,единия от тях дори си цока малко  Blush
Нощни очи не съм убедена,че съм я сложила по най-добрия начин,малко е дошла на една страна,приемам съвети всякакви  Hug

От това, което се вижда на снимката - много ниско си я поставила, много е хлабаво всичко и това връзване не е подходящо за този слинг (тъкан е нали?).

Ако е тъкан както си мисля, ето как е по-подходящо да вържеш:


Ето и стъпка по стъпка клип как се прави (извинявам се, че е на немски, но ще обяснявам при нужда):



Ако слинга все пак е разтеглив - пристягай повече.  Peace Разтегливите слингове това им е недостатъка - нуждаят се от много пристягане още с наместването преди да се сложи бебето.

# 73
  • Мнения: 1 067
Да  тъкан е ,благодаря за клипа и съветите ще пробвам това връзван   bouquet

# 74
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Здравейте, момичета! След дълго мъдруване какво носило да избера се спрях на Бобата и причината сте вие. Надявам се и аз да остана доволна, че вече съм без ръце - мн. повръща момата и по цял ден я нося. За ноене в къщи раницата дали ще ми е удобна? В смисъл не идва ли много обемна, ако реша да домакинствам с нея?

Общи условия

Активация на акаунт