Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 622
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 239
Вие двечките освен да се заяждате друго не можете да измислите май. Това ,че не искам да ви чета английските постове не значи ,че не мога да ги преведа. А и даже и наистина да не мога ,вие с перфектния англисйки защо си мислите,че някой е длъжен да говори на английски. Ейй много анти бяхте Англия и други, но сега първи англичанки, та чак и англо - говорящи.
п.с. Не сте ли чували ,че не е хубаво да говорите за знанията на хората без дори да ги познавате. Няма да знаете какъв човек седи срещу вас,дали знае английски или китайски. Това вече малко ми отива във съвсем друга посока!
АА и не смятам ,че за да я пусна тази тема трябва да знам български производители на ескалатори. А ако знаех, знам че лесно можеш да ги провериш в чичо гогъл, спокойно. Може и гугъл преводач да използваш за английските ти статии  Wink Wink

# 976
  • София
  • Мнения: 8 932
Тези указания направо като Божи заповеди взехте да ги възприемате, чак пък и да не се качваме, ако няма да ги спазваме.  ooooh!
А за тичането по ескалаторите и пероните спазвате ли го бързащите?

# 977
  • София
  • Мнения: 10 825
 Shocked Къде пък видя да се заяждам?! А и не съм ти коментирала знанията нито на английски, нито на мандарин, защото въобще не ме интересуват.
И сега понеже чичко ти Гогъл явно не си го попитала аз ще ти кажа. НЯМА български ескалатори. Всичките ги внасят, т.е. сайтовете на производителите са най-често на английски, защото се приема за най-широко разпространения в света език.
Пък ти сега продължавай да се изживяваш като заяждана от "нас двечките", които и да сме ние.

# 978
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Виж сега! Това ние го видяхме, за разлика от теб, която не видя, и не проумя, правилата, които се публикуваха.
Ние не СЕДИМ, многократно повторих, че се СТОИ. И проблемът тук не е, че някой сяда, а че не прави разлика между двете думи.

Никой не е казал категорично, че няма да стои вдясно, т.е. ние не нарушаваме указанията, но и спазваме правилата за безопасност, като стоим далеч от краищата на стъпалото. Вие сте тези, които нарушавате правилата, движейки се по ескалатора. С движението си създавате опасност от инциденти, много по-голяма, отколкото ние със стоенето си.

Сега разбра ли?!

Спри да бълваш глупости. Ние не сме на по 18, за да ни говориш като на приятелките си. От самото начало демонстрираш неуважение и обидно отношение към събеседниците си, което е и причината за стила на разговора в темата.

Знанията ти, мило момиче, си личат във всеки твой пост. Сама говориш за себе си. Позволявам си да ти правя забележки единствено, защото ти си позволяваш да ни говориш назидателно, да ни "Убогатяваш" и да ни "даваш акъл". Иначе ми е все едно.

# 979
  • Мнения: 239
Тези указания направо като Божи заповеди взехте да ги възприемате, чак пък и да не се качваме, ако няма да ги спазваме.  ooooh!
А за тичането по ескалаторите и пероните спазвате ли го бързащите?
Аз не тичам,а ти? Подтичкваш ли си  Joy
Сигурно и ти щеше да ги възприемаш тези указания ако гражданите се наказваха за неспазването им  Wink

# 980
  • София
  • Мнения: 1 844
То и ти щеше да стоиш на едно място, ако ходенето се наказваше

# 981
  • HH
  • Мнения: 3 257
НА ТЕРИТОРИЯТА НА МЕТРОТО СЕ ЗАБРАНЯВА:
- да се влиза в станциите в нетрезво състояние, а така също и в състояние на наркотично или токсично опиянение;
- да се създават ситуации, които пречат на движението на пътническия поток;
- да се сяда на стълбите или на парапета на ескалатори/подвижната пътека, да се допира до неподвижните части, да се опира или оставя багаж на парапета;
- да се бяга на вестибюлите, стълбите, ескалаторите/подвижните пътеки, пероните и преходите на станциите;
- карането на велосипеди, ролкови кънки или други подобни транспортни и спортни средства;
- самоволното проникване в кабините на влаковете, служебните помещения на станциите, тунелните участъци, зад вратите в края на пероните и зад поставени постоянни или временни заграждения;
- да се слиза на коловозите или да се ходи по тях;
- да се преминава от единия на другия перон на станциите със странични перони, пресичайки през коловозите;
- да се създават условия за отваряне на вратите на вагоните по време на движение на влака или насилствено да се пречи на тяхното отваряне или затваряне на станциите;

НА ЕСКАЛАТОРИТЕ/ПОДВИЖНИТЕ ПЪТЕКИ
- да се стои от дясната страна, с лице по направление на движението, като се придържа за парапета;
- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;

- да се придържат личните багажи прикачване и слизане;
- да не се задържа при изхода;
- да се държат малките деца за ръка или на ръце;
- да се следят децата, да не допират с ръце неподвижните части;

# 982
  • Мнения: 239
Точно вие двете още от началото се опитвате да се изкарате лично от мен обидени! Започвам да си мисля, че само спамите. И вие е пределно ясно ,че ако беше написан по друг начин първия пост пак щеше да има разни подмятания!  Wink
А това със седенето го дадох като пример само  Wink
И спрете да ми говорите за разни 18 годишни приятелки, моето мислене и начин на изказване. Не искам да ви казвам, ако вие сте зрели жени, какво ми е моето мнение за вас  Wink Ааа и извинете ,че сте по -стари потребители на този форум сте се научили на интернет и форумни изказване ( ако въобще има такива понятия) , защото си спомням че в началоти ми беше направена забележка за писане с големи букви,за емотикони и т.н.

# 983
  • Мнения: 239
НА ТЕРИТОРИЯТА НА МЕТРОТО СЕ ЗАБРАНЯВА:
- да се влиза в станциите в нетрезво състояние, а така също и в състояние на наркотично или токсично опиянение;
- да се създават ситуации, които пречат на движението на пътническия поток;
- да се сяда на стълбите или на парапета на ескалатори/подвижната пътека, да се допира до неподвижните части, да се опира или оставя багаж на парапета;
- да се бяга на вестибюлите, стълбите, ескалаторите/подвижните пътеки, пероните и преходите на станциите;
- карането на велосипеди, ролкови кънки или други подобни транспортни и спортни средства;
- самоволното проникване в кабините на влаковете, служебните помещения на станциите, тунелните участъци, зад вратите в края на пероните и зад поставени постоянни или временни заграждения;
- да се слиза на коловозите или да се ходи по тях;
- да се преминава от единия на другия перон на станциите със странични перони, пресичайки през коловозите;
- да се създават условия за отваряне на вратите на вагоните по време на движение на влака или насилствено да се пречи на тяхното отваряне или затваряне на станциите;

НА ЕСКАЛАТОРИТЕ/ПОДВИЖНИТЕ ПЪТЕКИ
- да се стои от дясната страна, с лице по направление на движението, като се придържа за парапета;
- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;

- да се придържат личните багажи прикачване и слизане;
- да не се задържа при изхода;
- да се държат малките деца за ръка или на ръце;
- да се следят децата, да не допират с ръце неподвижните части;


Не бе, то това е друго... Те тия дето са го писали са в грешка! хах, питай съфорумките, те знаят госпожите  Simple Smile Това, което е залепено сигурно е сложено за украса  Wink

# 984
  • София
  • Мнения: 5 883
Очаква се производителите на съоръженията да са по-наясно с безопасността от софийския, лондонския и пампайския метрополитен. И докато манната небесна ЕС не организира минимум 3 комисии по темата и не спусне директива, можете да се хванете за палците и да подскачате по форумите. Sunglasses

# 985
  • Мнения: 239
Очаква се производителите на съоръженията да са по-наясно с безопасността от софийския, лондонския и пампайския метрополитен. И докато манната небесна ЕС не организира минимум 3 комисии по темата и не спусне директива, можете да се хванете за палците и да подскачате по форумите. Sunglasses

Даже и да бъде решено официално от ЕС, като задължително правило, пак ще има хора които ще започнат да се чудят, ама как така тея можаха да измислят това нещо  Wink

# 986
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Гълъбче, изпускаш си нервите, май!
Преминаваш границите на добрия тон.

Вземи пример от жената, чийто пост копираш. Прочети нейните изказвания и ги сравни с твоите и тези на дамата от Лондон. Така се водят спорове, нищо че с нея сме на противоположни позиции. Така го правихме и ние, доскоро. Опитвахме се да обясним позицията си и да установим с какво тя пречи на вас и да потърсим решение, удобно и безопасно за всички. За да участваш в спор, трябва да си склонен да се вслушаш, и да се опиташ да проумееш, какво ти говорят опонентите. Когато това не става, когато не се признават никакви доводи, спор няма. Има защитници на тезата, които тропат с крак и настояват на своето.

Ползвателите на съоръжението (какъвто се явява софийското метро за ескалаторите) трябва да се съобразяват с изискванията за безопасност на производителите му. Ако можете, помислете каква е причината да не го правят и чия е отговорността. Със сигурност, предимно наша е задачата да решим, за себе си, към кое да се придържаме.

Скрит текст:
И това няма нищо общо с двете копчета при асансьорите, така че опитът ти да сложиш знак за равенство между двете теми, е голяма грешка.

Бог да прости загиналата жена и дано пострадалата се възстанови!

# 987
  • Мнения: 559
Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

# 988
  • Мнения: 1 802
Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

На всички им се е налагало да бързат понякога! Ако някой бърза винаги -това вече говори за не добра организираност!

# 989
  • Мнения: 2 285
Явно че тези които искат да седят на едно място, никога не им се е налагало да бързат...

Писах многократно, че не съм организиран човек и непрекъснато бързам нанякъде.
По-Стъл-Би-Те.   Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт