Случи ми се нещо странно XI

  • 144 200
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 202
Аз също не виждам нещо странно да се пише за сънища, стига след това да са имали някакви последствия, иначе всеки сънува и почти всички сънища са странни, но не всички са пророчески, което ги прави интересни. И когато някой сподели нещо извън темата, по-добре го подминете, от колкото да се прави забележка, защото последвалия спам от 2-3 страници е по-досаден, от колкото едно мнение.

# 511
  • Мнения: X
Прави ми впечатление  в повечето теми в бг мама ,че доста хора са се взели много на сериозно и започват да забраняват ,мъмрят и так далее за щяло и нещяло.
 Във всяка си има определена клика или клан дето се има за нещо свише и тези които не казват периодично  хвала и не им благодарят ,че ги има и видите ли трябва да сме много благодарни от факта Grinning
   Защо да няма странни сънища -аз имах такива ,в които ми се явяваше жена в черно /даже и на главата -нещо като расо или забулена жена / тогава като съм сънувала това няма как да съм правила връзка с монахини или жени с фердже - годините по време на соца и няма как да има връзка с ежедневие или внушено от там  подсъзнателно / . Тази жена ми казваше какво и кога ще се случи и винаги се случваше -  съвсем ежедневни неща бяха. Лицето беше много бяло -дори ми беше в мъгла -говореше бавно и отчетливо .Това продължи 2 години - от 7 до 8клас.
  Не ме беше страх ,но е странно защото няма какво да го е провокирало -не съм чела книги  или гледала  филми  на такава тематика /а в онова време нямаше и много инфо за такива неща -освен градски легенди .
 Какво е било и какво го е провокирало не знам . Факт е че го помня и до днес ясно.
 По принцип не сънувам или не помня въобще сънища .
 Не съм суеверна или силно вярваща.
 Има доста неща ,странни които съм преживяла и нямат логично обяснение.
 Аз по принцип съм човек ,който трудно вярва на такива истории .

# 512
  • София
  • Мнения: 8 124
На мен сякаш не са ми се случвали странни неща, но свекъра ми почина на 01.12 тази година, и няколко неща ми направиха впечатление. Той почина в болница, и ние разбрахме на другата сутрин. В нощта, в която си е отишъл, и ние още не знаехме, свекърва ми каза, че вратата на балкона се отворила сама, а тя много трудно може да се отвори сама.В нощта след погребението както си спях усетих нещо като полъх и сякаш нещо ме залюля леко. Събудих се, погледнах към мъжа ми, той си спеше спокойно. На сутринта каза, че е сънувал баща си. Не ми се смейте, но за мен това си беше странно  Embarassed

# 513
  • Мнения: 774
И на мен ми е интересно да чета за странни сънища, особено с последици като на yulmana.

Аз също в продължение на година и половина сънувах кошмари на една и съща тематика. Все същата история, но случваща се по различен начин, с еднакъв край.  Rolling Eyes
Един ден седяхме със съпруга ми гушнати и обсъждахме моите кошмари. Той се беше замислил и каза, че според него значат смърт. Помислих си, че може и така да е, свекърва ми си беше правила операция, здравето и е влошено и т.н.
Скоро след това обаче стана трагедията и той почина, моята любов. Cry Сякаш си предсказа смъртта..
Сънищата спряха. Ако бяха някакво съобщение, то тогава не го разбрах.. Може би беше за него, не знам.

И за да е съвсем по темата (надявам се  Whistling ), като малка мечтаех да съм оперна певица. Ходех на уроци по пеене, но нямах някакъв особен певчески талант. Една ваканция с мъжа ми хванахме такси в София и таксиметровия не спря да ме зяпа. Заговори ни. Каза, че жена му много прилича на мен. Показа ни снимката и. Действително лицето и беше като моето, изразените скули, носа, очите.. Без колебание бих казала, че е моя снимка.
Каза, че му липсва. В момента работeла в Гърция като оперна певица.  ..

# 514
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Teriyaki, много тъжна история...Sad А на каква тематика беше съня, ако не е прекалено лично?

# 515
  • Мнения: 774
Teriyaki, много тъжна история...Sad А на каква тематика беше съня, ако не е прекалено лично?
Разбиващи се самолети.

# 516
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Здравейте!
Преди известно време попаднах на темата и се захласнах в четене. Винаги съм имала силно развито шесто чувство, много често имам предчувствия за добри или лоши събития. Когато набера смелост, може да ви споделя и някоя от личните ми истории. Ето и две, които ми разказаха наскоро мои познати.

Тъкмо бях прочела за вампирската сватба в темата и на другата сутрин попитах колежката дали е чувала или преживявала някакви страшни случки, без да ѝ споменавам какво съм прочела. Ето какво ми разказа: Когато била дете, баща ѝ заедно с негов приятел решили да ходят през нощта в Беласица, където имало насаждения череши /явно да берат скришно/. Било пълнолуние и всичко се виждало ясно, тръгнали с една каруца, теглена от кон. Когато стигнали мястото, в далечината чули зурни и хорски гласове, наподобяващи наближаваща сватба, но нищо не се виждало. Конят започнал да рита и да се опитва да се отскубне. Толкова се изплашили, че се прибрали пребледнели. Баща ѝ много често след това споменавал тази случка...

И още една:
Един приятел на ММ ни се обади, че през деня ще лови риба на водоема си и ни покани да отидем. Пътувахме с колата. Точно преди границата с Македония се отклонихме. Следваше дълга и права отсечка. Понеже наближавахме, намалихме скоростта, за да намерим точно мястото на водоема, и тогава ми направи впечатление от едната страна на пътя имаше възпоменателна плоча /явно някой беше загинал там/. Малко по-нагоре беше мястото. Спряхме, говорехме си. Понеже бях на тема страшни случки, а пък съвсем близо е и с. Ключ, го попитах за някакви негови преживявания, извънземни и т.н. Ето и неговата история:
Преди години някакъв младеж катастрофира с мотор и загива на мястото на поставената плоча. Интересното е, че отсечката е права, но пък предпоставка за развиване на висока скорост. Като тинейджър, приятелят на ММ ходел заедно с компания пеш през нощта до дискотека в съседно село и обратно. Случвало им се е, а и други хора споделяли, че както си вървели в тъмното, се чувал шум от профучаващ нагоре, а после надолу мотор, но така и нищо не се виждало. Всички вярвали, че е духът на загиналото момче.

# 517
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Teriyaki, много тъжна история...Sad А на каква тематика беше съня, ако не е прекалено лично?
Разбиващи се самолети.

Като прочетох, направо зяпнах. Аз много сънувам, но през живота си съм имала на 2-3 пъти ясни пророчески сънища. Когато бях на около 12 сънувах баба Ванга да ми казва 3 важни неща за България, но аз се загледах през прозореца в едни деца и не ги запомних, а и говореше на диалект. Като се събудих казаха по ТВ, че през нощта е починала...
А миналата есен и аз сънувах на два пъти за кратък период разбиващи се самолети, беше много ярко и бях сигурна че значи нещо, после ги навързах с разболявания вкъщи. Определено е лош знак този сън, сигурна съм вече. Даже вече не лягам на леглото, на което ги сънувах.

# 518
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Прясна Коледна случка....
С децата станахме рано заради подаръците. Голяма радост беше,много подаръци имаше и падна голяма игра. Към 10- 10:30 на бебето вече му се доспа.Мм още спеше и се метнахме на спалнята до него.Големия(5 г ) също се шмугна до нас. Лежим си ние като сардини, и по едно време от другата стая се чу йониката.Беше само един тон, последван от гърлен детски смях   Shocked Телевизора беше изключен,а на въпросната играчка няма песнички.Всъщност нямаме играчки с песнички изобщо! След малко големия стана и отиде в другата стая. Тъкмо се канех да ставам, когато усетих  как сякаш нещо ми седна на краката  #Crazy
На Бъдни Вечер винаги се случват странни неща, чуват се почуквания, шумове и звуци които не мога да опиша.Усеща се присъствие. И това без значение в коя къща съм
Четейки историите на tany3dj изникват в главата ми толкова много странни истории от подгорието кои разказвани от баба,кои от познати.Особено настръхвам от една,свързана с водоема. Някакво момиче се удавило там. След време момче с мотор се прибирало от съседно село привечер,когато видял край пътя да ходи момиче. Спрял и предложил да я прибере . Тя се качила зад него и точно преди да потегли изведнъж се озовала пред мотора. И така няколко пъти докато не се усетил и не отпрашил. Аз не го познавам лично, но мои роднини да, и казваха че доста време е бил стресиран

# 519
  • Мнения: 779
Вместо запис, да напиша какво ми се случва от скоро. В началото на съня, тъкмо съм се унесла сладко и издавам звук Ъ. Стряскам се и се будя. На някой да му се е случвало и какво ли означава?  newsm78


приятелят ми е същия.
Нищо не означава. Просто издаваш звук преди унасяне. Когато каже "Ъ" е ясно, че е заспал Grinning

# 520
  • Мнения: 779
Аз съм писала в по старите теми, но това май не съм. Майка ми се прибира от нощна смяна и се вози в трамвая права ( което изключва възможността да е заспала). Тогава живеехме до гробищата и минавайки трамвая покрай тях майка ми вижда погребението на брат ми! Прибра се тя качва се горе в неговата стая и го вижда, че спи спокойно, но след "видението" не можа да заспи и сме седнали с нея и още други хора в двора да пием кафе. Брат ми се събужда към 2-3 часа и излиза и той на двора, но в момента когато отваря вратата кучето си къса синджира и скача директно да го захапе за гърлото, добре, че той успя да си сложи ръката, нахапа го на 5-6 места по ръката, след което го събори на земята и започна да му хапе краката ( брат ми е голям мъж около 90 кг) това стана за секунди докато майка стигна до кучето и директно го изхвърли в къщата и затвори вратата


С риск да се ядосате и на мен, това наистина звучи супер странно.
Да, хората откачат и избиват цели семейства, но човекът има много по-сложна психика от
кучето. Плюс това е доказано, че има признаци за "откачането". Всичко е заключено и нещо
го провокира. Аз също съм хапана като малка от кучето ни, но имаше причина. Кучетата са много
първични. Не може да те нападне просто ей така.  Flutter
Странно ми е как не сте потърсили причината, а просто сте се оттървали от него  Sad
Консултирахте ли се с вет.лекари или нещо друго? Може да е болно от нещо животното.  Thinking

Сигурно е спам, но ми стана интересно как така е нападнало без причина.

# 521
  • Deutschland
  • Мнения: 5 432
Нa 25.12 мой приятел имa имен ден. Вечертa след купонa, тръгвa с колa зa съседния грaд дa си купят цигaри с мaйкa му. Било е вече след полунощ и той е голямо шубе ...тa мaйкa му кaрa и по средaтa нa пътя, пред колaтa минaвaт кaто нa зaбaвен кaдър мъж и женa, облечени кaто булкa и млaдоженец. Единият обaче кaто видял светлинaтa от фaровете, дръпнaл другия и се стопили в мрaкa. Излишно е дa кaзвaм, че нямa кaк дa имa нa този път млaдоженци по товa време, и че товa е дявол знaе кaкво. Фигурите сa били човешки, не прозрaчни. Преди мaлко се видях с въпросният ми приятел и кaзa, че още умирa от стрaх от товa, което е видял. Стрaнното е, че тaм и други хорa сa виждaли булкa с млaдоженец преди време по нощите...Сaмо кaто пишa, ще се пръснa от стрaх....

# 522
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Уау.Това последното звучи като сцена от филм на ужасите.Никой ли не се е ровил, за да намери дали не се е случило нещо на това място.

# 523
  • Deutschland
  • Мнения: 5 432
Товa се случвa в Родопите. Тaм е родното село нa мaйкaтa нa въпросния мой приятел. Никой не е ровил в историятa. Повечето хорa тaм, дa не кaжa всички сa много възрaстни и си рaзкaзвaт от устa нa устa случките. Пaк от възрaстни съм чувaлa, че не всеки може дa види подобни нещa, a сaмо хорa нa които им е " слaбa звездaтa"....кaквото и дa знaчи

# 524
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Товa се случвa в Родопите. Тaм е родното село нa мaйкaтa нa въпросния мой приятел. Никой не е ровил в историятa. Повечето хорa тaм, дa не кaжa всички сa много възрaстни и си рaзкaзвaт от устa нa устa случките. Пaк от възрaстни съм чувaлa, че не всеки може дa види подобни нещa, a сaмо хорa нa които им е " слaбa звездaтa"....кaквото и дa знaчи

Стана ми много интересна тази история.Ако Ви се занимава може да поразпитате как са изглеждали дрехите на булката и младоженеца - дали са били съвременни или по-старомодни и да се провери в Интернет за инциденти около това място.Ако не е тайна за кое село става въпрос.Щом и Вашият приятел, и майка му са видели ясно човешките фигури, които са били плътни, едва ли става въпрос за някаква зрителна измама от светлините и отраженията.

Общи условия

Активация на акаунт