КГБ = Клуб на Готините Баби - 149.

  • 59 113
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314
 Диде, по принцип съм съгласна напълно с теб. При нас просто е друго. Сега чувам, че има заключени училища с разни техники newsm78 То сигурно така трябва да бъде в големите у-ща за безопасност на децата, ама... При нас вратите са си отворени. И тази година имаме нова госпожа в занималнята - много по-млада и децата явно я харесват. Явно има подход към тях, защото двата пъти като ходих да взема Анжелка за зъболекар чувах в стаята само нейния глас - тих, заглушен и нежен. В стаята - пълна тишина и внимание! Чак се шашнах! Днес минах през двора на у-щето - прекият ми път е от там. Децата бяха на двора, скупчени около нея. А дано! Дисциплината си е важна и един учител на място трябва да може за владее класа си. Децата бързо усещат при кого може да лудеят и при кого не става този номер.

 И за да мина на нова тема ще ви пусна едно стихотворение на моя руска приятелка:


Екатерина Курпебаева (Фильчакова)
12:20
Когда нежданно дети вырастают,
Мы начинаем думать о себе,
И как-то вдруг душою ощущаем,
Что нет чего-то важного в судьбе...
Что упустили что-то ненароком,
И что чего-то не уберегли.
Что стали очень скучными до срока,
Достичь вершин особых не смогли.
Что, как в кино, любимых не любили,
Родителей своих не берегли.
Что обещанья юности забыли,
И многого добиться не смогли...
Что вновь от огорчений сердце ноет,
Да и желаний откровенных нет.
И что уже почти не беспокоит
Чужой успех и отблески побед.
Всё чаще просто хочется покоя,
Уткнувши нос в подушку полежать.
А иногда - нахлынет вдруг такое,...
Что хочется поплакать, порыдать.
Ты чувствуешь себя ненужной, лишней,
Подать, убрать, погладить, постирать.
Не каждой удаётся зимней вишни
Не то что съесть, в ладони подержать.
Но всё же порох есть в пороховницах,
Ещё пожить дано нам на Земле.
Ещё успеем жизнью насладиться,
Ведь мы так славно смотримся в седле!!!

# 301
  • София
  • Мнения: 8 426
Привет момичета  bouquet За вчера да ми пишете неизвинено отсъствие Embarassed Четох ви, ама нещо се замотах, после ми се доспа и накрая си легнах без да се разпиша. Та ето ме днес при вас. Сутринта малко поработих, после на физиотерапия, а после на контролен преглед. Доктора ме успокои, че ще ми се подува глезена поне още месец и половина. За срещичка и аз съм навита, но другата събота, рано, рано заминавам за Хисаря и се връщам в неделя. Комисията по етика има мероприятие, та затова ще пътуваме до там. Ако ви е удобно през седмицата newsm78
Развълнува ме написаното от Маринка. Едва ли е било много педагогично, но още в детската градина бях научила децата ни така: Първи да не започват, но ударят ли ги, два пъти по-силно да отговорят. Никога не съм имала проблем. Така научих и Никола. Снаха ми и сина ми са доволни от занималнята, но обезателно и те вечер преглеждат какво е писал и учил. Уча внука ни да уважава учителките си. По отношение възпитанието смятам, че това е работа на семейството преди всичко. Разбира се, че и в училището има какво да научат. Съжалявам за отменените униформи, защото това донякъде води до разпуснатост, до демонстрация на финансовите възможности на родителите. Униформите обезличавали децата. Нищо подобно! Което дете е умно, то ще изпъкне. Скъпите дрехи няма да помогнат.
Няма да ви споменавам поименно, а само ви гушкам и отивам да се правя на красива, че ММ като се върне от летището, отиваме при брат ми на вечеря. Желая ви хубава вечер.
Забравих! Янче, направих трушията с динените корички-няколко буркана. Да видим какво ще се получи. Hug

# 302
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314

 Фло, то като има горното и долното, средното бързо става Joy Така казват по нашия край!

# 303
  • Мнения: 4 369
Нашият проблем с първокласничката е яденето, офф. Или не се сеща да яде или не й се яде. От другата седмица ще ги води учителката по занималня на стола. Дано там да хапва поне малко.
Иначе училището е до 4 клас, има охрана и не пускат странични хора вътре. Аз мисля, че е правилно, защото иначе всеки може да влезе при децата.
Училището е с някаква експериментална програма и дава добра подготовка на децата. От целия град с връзки записват децата, но на нас си ни е кварталното.
На учителката също  й се носи слава, че е  най-добрата в училището и води винаги А клас. 
На откриването присъства кмета и имаше обширен репортаж с новините по местната кабеларка. Софи я дадоха 3 пъти в репортажа.
Днес учтиво  казах на охраната, че искам да се видя с учителката по занималня и той влезе вътре и я изведе след минута. Запознах се с нея, говорихме за храната, като поисках от нейна страна повече внимание и подканяне за храненето. Млада жена, симпатична, разбра ме, ще видим резултата др. седмица.Ако не се храни и там, ще я взимам на обяд и после ще я връщам за занималнята.
 Сега е малко изморително за детето, но така са решили родителите й и тя постепенно ще свикне и нещата ще се наредят.
Софи никой досега не я е тормозил или нещо подобно. Тя е добро дете и си играе и с момичета и с момчета. Разпитвах я за децата в класа, но каза че няма лоши и невъзпитани деца и че всички са внимателни в клас и в междучасието. Майка  й я учи да е самостоятелна и сама да се оправя, само в краен случай да се намеси и тя. Аз не се меся, ако не са ми поискали помощ. Все пак това  си е тяхно дете и както решат така ще го възпитават /а и малкият ми син все ми казва - това си е тяхно дете, те решават/. Съгласна съм с Янчето, че в малък град хората се познават и когато трябва да се действа, намирам приятелки, които ще свършат работата по "мекия" начин.Няма смисъл да си вдигаме нервите и да се гледаме накриво, когато се срещнем на улицата.
Да са ни живи и здрави първолаците  и по-големите ученици !!!

# 304
  • Мнения: 2 099
Прегръщам ви, целувам ви и лека нощ!

 newsm51

# 305
  • София
  • Мнения: 16 126
Прегръщам ви, целувам ви и лека нощ!

 newsm51
И аз, че ме мързи да мисля и  да пиша.

# 306
  • Мнения: 18 689
И това не е малко....де ти го дават и аз съм изморена и се присъединявам  bouquet

# 307
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314

 Добро утро в събота! Мислех, че днес ще спя до по-късно, ама по закона на Мърфи.....Та поне кафето да сервирам:

                             

# 308
  • София
  • Мнения: 8 426
Добро утро и от мен.



Нека настъпващата есен не ни навява тъжни мисли. Нека я посрещнем с усмивка. Желая ви хубав ден момичета. На всички  Hug
ЯНЕ, изпих си кафето и хуквам към кабинета по спешност...Какво да се прави. Болка не се търпи...

# 309
  • София
  • Мнения: 4 179
Добро утро!
Янче, правя ти компания с кафето и цигарката

Фло,  Hug Hug Hug

Предложих тези дни да отидем до Св.Мина с Дани и се съгласиха. Да използваме изпразването на града.

# 310
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
Добро утро! Hug
Янче, Римарче и аз с Coffee и smile3546
Фло, красив есенен пейзаж. Помечтах за разходка в гората, ама няма да има желаещи.

Слънчев ден, момичета!  Nature Sun With Face

# 311
  • София
  • Мнения: 2 673
Добруто, милимоички!

Станах рано по навик и аз, пих кафето с Янчето и сега се размотавам по пижама. Не знам днес накъде ще захващам.  newsm78  

Римарче, много хубава идея, добре е, че са я приели радушно.  Hug

Фло, ти нали си добра душа и не можеш да откажеш.  HugТо, верно, че е болка, ама...   Laughing  

Мари М,  Hug

Хубав есенен пейзаж, ама аз си искам още лято, поне циганско.  hahaha

Прекрасни почивни дни!

# 312
  • София
  • Мнения: 1 750
    Добро утро,момичета!
    Дидиа,макар и със закъснение Честита годишнина на децата ти! Да са щастливи заедно,да достигнат до  дълбока старост с любов и уважение!
    Чета ,каквото пишете за училището и децата. Аз пак имам едно притеснение.Тази година Вики е попаднала на нова учителка,която е млада,току що дипломирана.Това и е първата година като учителка.Вероятно е и красива,защото Вики чуруликаше от щастие по телефона.Но,аз се притеснявам за обучението.Другото,което е окуражаващо е,че тази година има повече емигрантски деца и ще имат учител за допълнителни часове по немски.Това трябваше да стане още през миналата година,но....
    Днес пак сме без вода.Мислех да остана ,да си видя къщата.Но без вода нищо не мога да захвана.Ще изляза  да поработя и дано утре вече да са отстранили повредата.Тръбите ни са много стари и се пукат често.
    Хубав ден,момичета!

# 313
  • Мнения: 2 099
Добрутро!
Фло, какво те боли?!? /пак съм изпуснала нещо, оставачка!/
Маринка, ами днес си без котвата Влади, та се маеш и мотаеш.
Римарче, радвай се на пътуването! Трябва да ценим подобни щастливи моменти. Слънчо ви се усмихва.
Оооо, сега чак виждам още колко много съм имала да чета!
До после, връщам се назад.
Няма да си дам кефа, я!

# 314
  • София
  • Мнения: 8 426
Ето съм пак.
ЗДРАВЧЕ,слава Богу, мен нищо не ме боли, но се наложи да отида до кабинета, че на роднинско дете от Брезник се отчупило парченце зъб и го болеше.
МАРИНКА,днес ти е позволено да се мотаеш по пижама-почивни дни са все пак Simple Smile
ЯЖКЕ,и ти спирка нямаш. Докато почиваш, да обереш лещата Simple SmileМисля, че не трябва да се безпокоиш за Вики. Важно е да си харесва учителката. На младите може да им липсва опит, но затова пък, ако работи с желание професията си, всичко ще е наред. Въпреки, че съм на финалната права в професията си, залагам на младите и им гласувам доверие, особено, ако ги виждам, че са амбициозни, че искат да се докажат, че прилагат нови методи.
МАРИ М, човек и сам може да се разходи, да се наслади на тишината, да остане насаме с мислите си Hug
РИМАРЧЕ,хубаво е на манастира и не е далече. Радвам се, че ще си с децата си Hug
ДИДИА, с малко закъснение, да се присъединя и аз към хубавите пожелания по повод празника на Цветина и Момчил.
Чакам си внучетата-Никола и Рада. За нас-разнообразие, за мама и тати-малко почивка.
Катерина вчера се похвали, че й е паднало първото млечно зъбче. Растат е порядък, в какъвто си искат, а също така и падат. Нищо общо с това, което съм учила. Е, защо тогава съм учила newsm78.
Момичета, прегръщам ви Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт