PhytoCode - Качествена българска козметика /Тема 4/

  • 92 003
  • 740
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 36 124
На 37 не бих се оставила само на тоник  Peace

# 241
  • Мнения: 1 670
И аз усетих наситения аромат на рози в последната ми опаковка измиващ гел. Предната не ми миришеше много приятно, но почти неусетно за сметка на това. Тази новата мирише много на рози, на мен страшно ми допада  Heart Eyes

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
На околоочният контур винаги слагам крем(на друга фирма е), но на лицетоооо Rolling Eyes, нещо все не мога да си нацеля продукт, та затова се чудя какво на Фитокод бих могла да пробвам newsm78...

# 243
  • Мнения: 23 357
Понеже съм набор,на 37,да кажа,че на тази възраст трябва крем и то с грижа против стареене.Сутрин и вечер.Сутрин по-лек крем,според вида на кожата,вечер може по-богат регенериращ и подхранващ.

# 244
  • Мнения: 12
Не знам защо, този продукт са го кръстили почистващ флуид. Той си е направо серум и по състава, като чета (AQUA, GLYCERIN, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, BABASSU OIL POLYGLYCERYL-8 ESTRES, NIACINAMIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, P-ANISIC ACID) и по ефекта, който има за мен.....И ниацинамида и другата активка CHLORELLA VULGARIS EXTRACT  си имат anti age действие и избистрящо тена и  стягащо и и т.н. Няма консервант, парфюм, емулгатори  т.е. за мен е +++

# 245
  • Мнения: 475
Не знам защо, този продукт са го кръстили почистващ флуид. Той си е направо серум и по състава, като чета (AQUA, GLYCERIN, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, BABASSU OIL POLYGLYCERYL-8 ESTRES, NIACINAMIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, P-ANISIC ACID) и по ефекта, който има за мен.....И ниацинамида и другата активка CHLORELLA VULGARIS EXTRACT  си имат anti age действие и избистрящо тена и  стягащо и и т.н. Няма консервант, парфюм, емулгатори  т.е. за мен е +++



Това за флуида от серията Red out ли става въпрос?

# 246
  • Мнения: 12
Да за флуида от серията Red out  е думата. Аз съм на 35 и използвам комбинирано и по отделно 2 продукта от серията и съм ОК. Отговарят на изискванията ми - натурални, ефективни=работещи, без консерванти(поне не от познатите с недобро име) и без парфюм.

# 247
  • Мнения: 746
Вече почнах трета опаковка от измиващия гел  Heart Eyes , обожавам го и след него всяка вечер минавам с тампон напоен с почистващия флуид . Тези два продукта са ми незаменими .
Скоро взех и шампоана , но за него ми трябва също повече време .
От известно време също обмислям да си взема Ред аут крема, не съм го пробвала до сега но мисля да си ги съчетая с почистващия флуид .

И аз наскоро започнах трета опаковка от измиващият гел Peace. За мен и моята кожа това е уникално добър продукт Heart Eyes. Кожата ми е плътна, комбинирана, склонна към запушване на порите, склонна към възпаления, и доста чуствителна на стискане и натиск. Т

За този гел ли става дума?
http://www.phytocode.bg/shop/rosa-damascena/za-pochistvane-na-li … eto-1-detail.html

# 248
  • Мнения: 418
да, той е  Mr. Green

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Да, уникален е Heart Eyes.

# 250
  • Мнения: 418
не съм си мила лицето с друго от 2010г  Sunglasses

# 251
  • Мнения: X
не съм си мила лицето с друго от 2010г  Sunglasses
По този повод имам едно питане, тъй като съм чела какво ли не и противоречиви неща и вече не знам кое е истина, кое не ooooh! Има ли такова нещо, че кожата привиквала към даден продукт/крем/ и така спирало положителното действие? Още съм далеч от пренасищане с продуктите, но да питам.

И друго ви моля да споделите (не съвсем по темата) по-дълго "консумиращите" козметиката за лице - правите ли някакви ексфолиации или си разчитате на почистването и грижата само от продуктите от сериите? Питам защото когато ексфолирам кожата ми като че ли се пречиства премного и не ми е съвсем добре, но го правя защото нали уж било необходимо на някакъв период.

Извинявам се че въпроса втория не ми е свързан с темата, но много искам да почна наистина правилна грижа за кожата, засега мисля най-после уцелих правилните продукти (измиващ гел, тоник 20+, околоочен, дневен матиращ анти-ейдж, нощен Ред Аут).

Благодаря предварително   bouquet

# 252
  • Мнения: 6 713
И аз от 2-3 дена се каня да питам същото - нещо след около 8-9 месеца ползване, Редаута не ми действа като че ли. Не знам но взех от аптеката мостра на друг крем против зачервяване, да видя как ще е за кратко да сменя и пак да се върна на Редаута и тогава ще преценя дали да го сменя за няколко месеца. Иначе тоник не мисля да сменям поне засега. newsm78

Въпросът ми е с какво мога да заменя успешно редаут според вас , ако имате идея? Мострата на крема, която взех, е на Ла рош, такива хубавини видях че са наблъскани вътре, че ми се отщя да го пробвам, но да ме сърби зачервяването на лицето е още по-неприятно. Tired

# 253
  • Мнения: 1 226
И аз от 2-3 дена се каня да питам същото - нещо след около 8-9 месеца ползване, Редаута не ми действа като че ли. Не знам но взех от аптеката мостра на друг крем против зачервяване, да видя как ще е за кратко да сменя и пак да се върна на Редаута и тогава ще преценя дали да го сменя за няколко месеца. Иначе тоник не мисля да сменям поне засега. newsm78

Въпросът ми е с какво мога да заменя успешно редаут според вас , ако имате идея? Мострата на крема, която взех, е на Ла рош, такива хубавини видях че са наблъскани вътре, че ми се отщя да го пробвам, но да ме сърби зачервяването на лицето е още по-неприятно. Tired
По въпроса съм се изказвал много пъти вече; кожатa е от живи клетки - косата - от мъртви. Следователно задавам следния въпрос с пример - ако едно растение вирее в бедна и суха почва, значи ли, че ако го наторяваме и поливаме 1 месец след това такова третиране ще му е вредно? Но ако е имало само 10 дни суша и всичко друго е наред, като го поливаме 2-3 дни и след това си повалява дъжд трябва ли да продължаваме да го поливаме? Нещата са много семпли.
А дали една маса трябва да се боядисва на всеки 2 години?
Така че всеки знае отговора най-добре за себе си.
За Ла рош - както за всички останали - всеки сам преценява. Няма нужда да иска съвети и акъл.
А. Забравих най-важното - ако се разчита само на козметика да реши всичките проблеми на кожатазначи все едно да разчитаме на съседите да ни решат проблемите...

# 254
  • Мнения: 708

По този повод имам едно питане, тъй като съм чела какво ли не и противоречиви неща и вече не знам кое е истина, кое не ooooh! Има ли такова нещо, че кожата привиквала към даден продукт/крем/ и така спирало положителното действие? Още съм далеч от пренасищане с продуктите, но да питам.

И друго ви моля да споделите (не съвсем по темата) по-дълго "консумиращите" козметиката за лице - правите ли някакви ексфолиации или си разчитате на почистването и грижата само от продуктите от сериите? Питам защото когато ексфолирам кожата ми като че ли се пречиства премного и не ми е съвсем добре, но го правя защото нали уж било необходимо на някакъв период.
Благодаря предварително   bouquet
По първия въпрос не виждам логика в твърдението, че кожата привиква и спира да реагира. По-скоро потребностите й се променят с възрастта, сезоните, хранителния режим, почивката, физическата активност и други фактори. Изборът на козметика може да се подчини на потребностите, свързани с възрастта и сезоните, останалото зависи от общите грижи за здравето. Аз от продуктите на Фитокод не съм усетила пренасищане, по-скоро нямам насищане Laughing. Обичам си ги тоест и не ги заменям с други Heart Eyes.
Относно ексфолиацията, зависи как, с какво, колко често. Напоследък го правя ако усетя, че трябва, и много щадящо. Откакто FDA писа за маска с ензими, докато чакам нейната, си взех друга с папаин. Мисля, че действа добре, та представям си каква би била тази на Фитокод Simple Smile. Инсинуация Wink.

Общи условия

Активация на акаунт