Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 253
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Препарата е с остатъчно действие или продължително и отстранява миризми всякакви явно - без оглед лоши или хубави.Това е минуса на плюса ,когато ползата идва в повече. /Мои си съждения Simple Smile  /

# 511
  • Мнения: 5 207
следиш ли ми мисълта ?
с почистването на пералнята си и отнела аромата. сега тя си го възстановява като една част от аромата е запазила за себе си , а другата е "пуснала" за дрехите.
ха целувай ръка сега  hahaha

Хи-хи! Joy
Добро обяснение, само дето нищо не е запазила за себе си.
Абе майната ѝ на пералнята, мен ме интересува дрехите да миришат. Пералнята я писах само защото омекотителят толкова силно мирише, че ароматът се носеше на талази от пералнята и ароматизираше помещението. За дрехите да не говорим. А сега няма такова нещо. Crossing Arms

Препарата е с остатъчно действие или продължително и отстранява миризми всякакви явно - без оглед лоши или хубави.Това е минуса на плюса ,когато ползата идва в повече. /Мои си съждения Simple Smile  /
Това е интересна идея. Но не мога да си спомня дали предния път като го ползвах пак беше така.

# 512
  • Мнения: 1 135
Препаратите за почистване на машините са предназначени да ги почистват от натрупания по нагревателя и водосъдаржателя котлен камък. Това няма нищо общо с миризмите, които се дължат на бактериален биофилм. Тези препарати съдържат слаби киселини, често само лимонена киселина с малко добавено ПАВ за по-добро умокряне. Преди да използвате такъв препарат е добре да се осведомите за твърдостта на водата във Вашето населено място. В София например, такова почистване не е нужно и само ускорява корозията на някои метални части. На други места е препоръчително да се прави веднъж, дори и два пъти годишно, като това пак зависи от това как и колко си ползвате машините. При използване на добри препарати, дори и в региони с много твърда вода може да се предотврати или силно да се намали отлагането на котлен камък, така че да не се налага периодично подкиселяване на машината.

Слабите резултати в дезодорирането на машините се дължат именно на използването на грешния химикал.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 15:40 от TAED

# 513
  • Мнения: 5 928
И с какво са прани дънките?
Другият въпрос е дали платът е избелял, или са ивици, които остават понякога от праха за пране, ако пералнята е по-пълна.

Прани са с течен Персил-колор. Както и предходните няколко пъти.
W,

Не би трябвало омекотителят да предизвиква каквито и да е проблеми с цветовете. Определено проблемът е доста странен, а щом гoвориш и за изветляване на ленти... Аз нямам обяснение. Подобни "райета" се получават при смесени тъкани, но джинсите би трябвало да са чисто памучни, освен ако не са ластични.

Не съм била точна в обяснението. Не са ленти или раета,ритмично повтарящи се,а са по-скоро няколко резки.Посока "безразборна"

# 514
  • Мнения: 787
Препаратите за почистване на машините са предназначени да ги почистват от натрупания по нагревателя и водосъдаржателя котлен камък. Това няма нищо общо с миризмите, които се дължат на бактериален биофилм. Тези препарати съдържат слаби киселини, често само лимонена киселина с малко добавено ПАВ за по-добро умокряне. Преди да използвате такъв препарат е добре да се осведомите за твърдостта на водата във Вашето населено място. В София например, такова почистване не е нужно и само ускорява корозията на някои метални части. На други места е препоръчително да се прави веднъж, дори и два пъти годишно, като това пак зависи от това как и колко си ползвате машините. При използване на добри препарати, дори и в региони с много твърда вода може да се предотврати или силно да се намали отлагането на котлен камък, така че да не се налага периодично подкиселяване на машината.

Слабите резултати в дезодорирането на машините се дължат именно на използването на грешния химикал.
Аз също купих от този препарат от Лидъл  за почистване на пералнята. Да отбележа никога не съм я чистила с такъв препарат, ама никога. Еми, какво да ви кажа, никаквъв ефект не забелязвам, знам ли. Досега само 2 пъти в годината със сода бикарбонат съм я пускала на високи градуси. Като я купихме дойде представител на марката и това ни посъветва да правим на всеки 6 месеца. На мен този препарат не ми се вижда нещо кой знае какво. Лично мнение.

# 515
  • Мнения: 1 135
От какво искаш да си изчистиш пералнята? Преди да се купуват каквито и да е препарати, трябва да си зададете въпроса, какво искате да отстранитре от вътрешността на машините.

# 516
  • Мнения: 787
От какво искаш да си изчистиш пералнята? Преди да се купуват каквито и да е препарати, трябва да си зададете въпроса, какво искате да отстранитре от вътрешността на машините.
Просто исках да направя някаква профилактика, никога досега не съм я чистила с такива препарати. Важното е да не й навредя нещо.  newsm78

# 517
  • Мнения: 1 135
Кой знае каква вреда няма да има, въпросът е каква е ползата? Ще повторя, ако пералнята Ви мирише лошо, употребата на препарати за почистване  НЕ вършат работа, т.е. е загуба на време, пари, вода и ел. енергия.

# 518
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Логичният въпрос - а кое върши тогава?

# 519
  • Мнения: 5 160
Логичният въпрос - а кое върши тогава?

Отстраняване на първопричината.

# 520
  • Мнения: 1 135
Само отстраняване на причината не е достатъчно. Биофилмите са упорити образувания. Ако се цели почистване от бактерии и котлен камък, първо трябва да се справим с бактериите.
Използването на качествен, прахообразен бустер на кислородна основа, на възможно най-дългата програма на 90-95 градуса върши работа.

Важно! В никакъв случай да не се смесва с натриев хипохлорит (белина).

# 521
  • София
  • Мнения: 966
Само отстраняване на причината не е достатъчно. Биофилмите са упорити образувания. Ако се цели почистване от бактерии и котлен камък, първо трябва да се справим с бактериите.
Използването на качествен, прахообразен бустер на кислородна основа, на възможно най-дългата програма на 90-95 градуса върши работа.

Важно! В никакъв случай да не се смесва с натриев хипохлорит (белина).

А дали ще е удобно да посочиш конкретен такъв "прахообразен бустер на кислородна основа", може и на лични.
Благодаря.

# 522
  • Мнения: 1 135
Не трябва да звучи като реклама, но най-добрите са тези на P&G поради конкретна причина, наличие на определена съставка... но да не задълбаваме в химията.

# 523
  • София
  • Мнения: 38 525
Абе с 2 думи пак се връщаме в началото - един празен цикъл на пералнята с прах за бяло, на 90 градуса. Или с прахче за избелване.

Докладвам за Формил за цветно - мирише хубаво и нямам забележки за изпирането.

# 524
  • Мнения: 68 668
А какво е бустер?

Аз досега не съм чистила пералнята, имам я от миналото лято..

Нямам забележки като лоша миризма...

Общи условия

Активация на акаунт