Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 280
Ох, направо лошо ми стана. А на колко болнични имат право имате ли представа? Питам понеже при каката бяха 50% 1 клас, а сега са 30% 2 клас ако ги надвиши държи някакъв изпит.

# 76
  • Мнения: 887
kaspur  не съм запозната с наредбите, но в кварталното училището  има само 1 група за 6 годишни. За поне за едно от децата съм сигурна че не е  ходило на детска градина. Значи има начин, но по добре говори с директорката.

# 77
  • София
  • Мнения: 38 539
До скоро бях от тези, които казваха - какво пък толкова, не е лошо да учат по малко.

Но.
Синът ми е първа група.
Всеки ден ми носи по 3 листа работни материали. Да, картинки са, но все пак е учебна дейност.
Питам го - учите ли песнички, стихотворения.
Отоваря ми - не, учим!
 Rolling Eyes
Е, не е нормално това за тия зайци и това е!

# 78
  • София
  • Мнения: 62 595
трябва да учат песнички и стихотворения. така се работи за език, ритмизиране на речта и положителни емоции.

# 79
  • София
  • Мнения: 38 539
Учат песнички само и то определено не толкова, колкото учеше дъщеря ми преди 6 години.
Тази програма с картинките, по която учат те хич не ми харесва.
Може би такава са избрали от нашата градина. Жалко.

# 80
  • Мнения: 19 309
Явно има голяма разлика в програмите. Дъщеря ми беше първа  ПГ в детската градина и после втора ПГ на 6г. в училище. В детската не знам дали изобщо учеха нещо. Тя ходеше само до обяд и толкова и ходеше. Не съм останала с впечатлението да им е липсвала игра. Имаха някакви часове преди обяд, но не е било нещо фрапантно дълго и отегчително. Вкъщи не е носила никакви домашни.
Относно занимания и подготовка вкъщи съм абсолютно съгласна, че може и в домашни условия. Щерката държа изпит за сегашното училище и за други за влизане в предучилищен клас и вкъщи се занимавахме с подготовката.
Също така мисля,че е от полза децата да могат да четат и смятат преди училище. Чувстват се по-уверени, по-лесно се затвърждава материалът и се усвоява нов. Моята можеше преди ПУК в училище и й беше от помощ.

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 19:13 от Пролетен дъждец

Общи условия

Активация на акаунт