За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 897
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 2 254
Аз бях на преглед днес, почти 3 месеца след спонтанния аборт. Трябваше да изчакам първи нормален цикъл (81 дни след аборта). Имам зелена светлина вече. Чета на много места, че след аборт се забременявало по-лесно, има ли някакво медицинско обяснение или е мит?

# 1 291
  • София
  • Мнения: 1 480
Ами не е мит. Лигавицата "помни". Пожелавам успех с опитите и следващия път да е до финал!

# 1 292
  • Мнения: 337
Аз бях на преглед днес, почти 3 месеца след спонтанния аборт. Трябваше да изчакам първи нормален цикъл (81 дни след аборта). Имам зелена светлина вече. Чета на много места, че след аборт се забременявало по-лесно, има ли някакво медицинско обяснение или е мит?
След аборт в 24 г.с. миналата година, изчакахме около 4-5 месеца и бебенцете стана след не повече от 3-5 опита.
Успех!

# 1 293
  • Мнения: 391
Момичета иначе моя ембрион не е спрял да се развива, нарастнал беше, но твъеде малко.... обаче факт е, че абсолютно нямам признаци на бременност, което ме убеждава, че си е мисед аборт. Благодаря на всички! Дано другиятт път имам успех! Не мога да кажа, че съм в отлично емоционално състояние, но.... ще мине 😩

# 1 294
  • Мнения: 52
Здравейте, дами! Чета вашите истории и сърцето ми се свива, сълзи потичат от очите ми. Искрено съчувствам за това, което преживявате, защото и аз преживях същото. Разказах моята история назад в страниците на групата, но ще споделя накратко. Много искахме бебенце с мъжа ми, след 2-3ри месеца опити видяхме така мечтата втора чертичка (беше началото на октомври 2016г.) Изчаках малко време и отидохме на консултация, всичко беше наред. На втория преглед видяхме сърдечна дейност. На 04.01.2017г. (3-ти месец) отново бях на контролен преглед, нещо не беше наред, това прочетох по лицето на докторката. Никога няма да забравя как се промени изражението й.  Гледаме  доста дълго време с коремен, а в последствие и с вагинален ехограф. Когато ми каза, че сърдечна дейност на плода е спряла (мисед аборт), загубих ума и дума, замръзнах на място. Опита се да ме успокои, аз седях и просто гледах,
сякаш само тялото ми беше там, а духът другаде. Рано сутринта на 05.01.2017г.. ми направи кюретаж. Чувствах се съсипана, виновна, "дефектна" ... всъщност вие знаете как се чувства човек след такъв удар. Докторката ми обясни, че това се случва често при първа бременност и не е нужно да правя изследвания, ако има повтаряемост тогава да се търси причина. Към края на февруари дойде първият ми цикъл, след него ходих на консултация. Казаха ми да изчакам още два цикъла и може да започнем опитите отново. Така и направихме от май месец 2017г. започнахме ... месец след месец все нищо. Това ме обезкуражаваше и започвах да се питам "Ами ако не мога да забременея отново", или "какъв ми е проблемът" и други подобни. Започвах да се вманиачавам. Казах си ще пробваме до края на годината и ако не стане тръгваме по доктори. Поуспокои се. И чудото стана на 29.09.2017г. беше последният ми цикъл. След него съм забременяла (почти по същото времето като първия път). Когато видяхме втората чертичка изпитахме такива щастие и в същото време страх, страх да не се повтори всичко. Тръгнах на прегледи, БХС, ФМ и всичко беше наред. През цялата си бременност умирах от страх когато отивах, не смеех да погледна лицето на доктора. Благодаря на Бога, всичко мина нормално. На 25.06.2018г. получихме най-скъпия, искан  и чакан подарък - дъщерята ни. Сега с нея ми е изключително трудно, защото тя е много ревлива и трудна за гледане. Понякога имам чувството, че ще откача буквално, но само една нейна усмивка и поглед са достатъчни да ми вдъхнат още сили, да стисна зъби и да продължа напред.
Мили момичета никога не се отказвайте, всяка ще получити това, за което мечтае и се бори. Пътя много често е пълен с препятствия, но вие ще ги преодолеете. Пожелавам ви от цялото си сърце по един подарък като моя.

# 1 295
  • Мнения: 617
Здравейте мили момичета...Съжелявам много за преживяното,преди година и аз минах по този път.Сигурно и вие като мен сте се обвинявали и сте търсили причината в себе си,но трябва да сме силни,за да успеем да сбъднем най-голямата си мечта❤Искам да споделя нещо с вас,за което все още мисля..Денят в който прокървих ме болеше ужасно много главата,до тогава все успявах да се сдържа,но просто в един момент не издържах и реших да пия хапче миг 400.Започнах да чета след това листовката и видях,че е забранено в ранна бременност да се пие и след час получих зацапване Sad Последва седмица лежане и пиене на дуфастон и нош па,но зацапването не спираше,докато просто не прокървих и загубих бебето,бях 7г.с
Разбрах,че ибупрофена е възможно да причинява спонтанни аборти в ранна бременност и не спирам,да мисля дали това беше причината...Има ли такива от вас,които са си патили от болкоуспокояващи?Пазете се момичета и не пийте ибупрофен!!!Успех на всички бъдещи мами и много позитивно мислене❤❤❤

# 1 296
  • Мнения: 16 874
100% не е било от ибупрофена Hands V

# 1 297
  • Мнения: 652
Здравейте, ужасно ми е мъчно след като изчетох историите ви, аз също май вървя по този път. Не знам дали чакането или празнотата след това е по-лоша. Преди седмица в 6г.с. видяхме пулса и 0,16см емрион. Седмица по-късно в 7г.с. ембриона е нарастнал само до 0,33см и пулса е много бавен каза док. Шансовете са почти никакви, а трябва да изчакам цяла седмица... най-бавно минаващата седмица в живота ми досега. Ще чакам цяла седмица за да чуя присъдата - сърцето е спряло, трябва да те изчистим. А е толкова желано и чакано бебе! Как намерихте сили и вяра?

# 1 298
  • София
  • Мнения: 7 505
Европа, не отписвай нищо предварително. Според мен най-добре да си запишеш час при друг лекар, с по-добър ехограф, за всеки случай. Една приятелка така я бяха уплашили, после се оказа че всичко е наред. Стискам палци и с теб да е така.

# 1 299
  • Мнения: 80
Europa,не се страхувай,още по-малко предварително.Не мисли от сега от къде ще търсиш сили,вложи вниманието си в настоящето.Не се натъжавай, опитай при друг лекар.Успех!

# 1 300
  • Мнения: 652
Благодаря ви за куража, но ме е страх да се надявам Cry Док има една от най-добрите техники в града и размерите на плодния сак и ембриона се виждаха добре. Душата ме боли, единственото, което се опитвам да правя е да мисля за нещо друго, да си ангажирам вниманието с други теми. Ще отида и за второ мнение, но изхода изглежда предопределен и се опитвам да го приема, толкова ми е трудно на моменти.

# 1 301
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Европа трудно и тежко е но времето лекува

# 1 302
  • Мнения: 391
Европа, аз също съм с мисед, кюртажа ми беше преди 6 дни. Наистина е тежко, но .... опитай да си оптимист. Вярвай, че така Бог е решил. Може би те спасява от по-голяма беда. Иначе аз лично не спирам да се бунтувам вътрешно срещу такава несправедливост. За съжаление при мен е факт, а дори вече минало. Пожелавам ти с цялото си сърце, да не се окаже вярна настройката ти и да си имаш едно сладко бебе!

# 1 303
  • Мнения: 39
Здравейте, нормално ли е след медикаментозно прекъсване на бременност 24 ч след поставените вагинално таблетки да има само спазми и да няма цикъл само леко зацапапване. Става въпрос за 4, 5 г.с и прекъсването е по медицински причини

# 1 304
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Денка самата бременост се прекъсва с едно лекарство орално, а вагиналните таблетки цитотек се слагат за да предизвикат констракции и матката да изхвърли бремеността. В 4 седмица няма нищо още, най много сакче или точица.

Общи условия

Активация на акаунт