За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 303 653
  • 1 977
  •   1
Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 7 520
Ако е с по-ниска резолюция ехографа е много вероятно да не се види. Стискам палци утре всичко да е наред.

# 1 276
  • Мнения: 391
Ако е с по-ниска резолюция ехографа е много вероятно да не се види. Стискам палци утре всичко да е наред.

Ох... да и аз на това се надявам! Защото в Англия ги викат чак на 10-11 седмица, а аз си бях объркала датите при регистрация и се оказах на 7-8 г.с там, но по-вероятно да съм 7 г.с... та затова се надявам в ехографа да е причината! Но макар и с по-лоша резолюция пак съм притеснена за този сак 14 мм в диаметър в 6-7 г.с? Но пък съм с надежда, защото в поставената ми диагноза пише, че се вижда жълтъчния мехур също, но не и ембриона.... стискайте палци!!!!

# 1 277
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стискам палци и аз, и аз имам едно кухо яйце 2015 сега съм с извънматочна та не знам, кое е по добре.
Според мен има реални шансове утре да се види всичко ок !

# 1 278
  • Мнения: 391
Момичета, как точно се констатира, че плода е спрял развитие? По моите ехографски снимки, сега пак ги гледам... значи на 29.09 съм била в 6 календарна г.с и идва по ехограф 5г.с, плод с размер 2 мм, жълтъчен мехур 3.5 мм ...... на 12.10 /две календарни седмици по-късно, т.е съм в 8 календарна г.с и по ехограф показа 6 г.с/...размерите са: ембрион 3.5 мм, жълтъчен мехур 7.3 мм и сак 14 мм в диаметър...... та странно ми е, аз си обеснявам плода да е спрял развитие на 2 мм - ще се съглася, че е умрял, ама той е просто бавно развит- две седмици все едно назад, пак ли е мидсет аборт?

# 1 279
  • Мнения: 16 876
Вече трябваше да се види сърдечна дейност за седмицата, в която си.
Съжалявам!

# 1 280
  • Мнения: 391
Вече трябваше да се види сърдечна дейност за седмицата, в която си.
Съжалявам!

Да, така е знам. Благодаря!

# 1 281
  • София
  • Мнения: 7 520
Мисед аборт (missed abortion) е всеки случай, при който ембрионът е загинал, но организмът не го изчиства/изхвърля сам.

Съжалявам.
И стискам палци да се справиш бързо в тази неприятна ситуация.

# 1 282
  • Мнения: 9 196
Момичета, нямам шанс за бебе. Умрял е плода. Sad даже ми казаха, че е възможно да е умрял около първия ми преглед - преди две седмици. Не се е развил и явно затова не се вижда от втория ехограф. Аз нямам кървене. Сега отивам да се моля в болницата да ме спасят, че в Англия е страшно стигнеш ли до болница....

Не се притеснявай, няма нищо страшно и аз имах мисед там. Ще ти обърнат внимание, ще си избереш сама, как искаш да процедираш по-нататък, много са внимателни.

# 1 283
  • Мнения: 391
Момичета, нямам шанс за бебе. Умрял е плода. Sad даже ми казаха, че е възможно да е умрял около първия ми преглед - преди две седмици. Не се е развил и явно затова не се вижда от втория ехограф. Аз нямам кървене. Сега отивам да се моля в болницата да ме спасят, че в Англия е страшно стигнеш ли до болница....

Не се притеснявай, няма нищо страшно и аз имах мисед там. Ще ти обърнат внимание, ще си избереш сама, как искаш да процедираш по-нататък, много са внимателни.

Здравей, ами казаха ми, че трябва да изчакам до 23.10, когато ми е следващия преглед, за да установят те аборта, защото сега ми е установен от частен сонографер и за тях не е валидно. Та... с две думи агонията ми се удължава още 10-12 дни. Молих им се да ме прегледат, но те отказват, защото не кървя и нямам болки, а и съм в ранна седмица. Според тях.... и така! Стискайте палци!!! Да оцелея 🤭

# 1 284
  • Sofia
  • Мнения: 857
evtixia123, Съжалявам 😥! За жалост се случва доста често! Не губи кураж , следващия път ще е успешен! Все пак потърси евентуална причина! Късмет 🙏

# 1 285
  • Мнения: 9 196
evtixia123, нормално е да се изчака, така е по-добре за тялото, защото то започва естествено да се подготвя за изхвърляне на ембриона и така ще мине много леко, ако е медикаментозен. И аз така изчаках, въпреки че го бяха установили, после хапчето и много леко мина.

Също като тебе бях стресирана и ме дразнеха, направо ми идваше да убия някой, но ... правилно ги правят нещата, довери им се и се зареди с търпение.

Хубавото е, че ако се спреш на медикаментозен, както предполагам ще стане, ще можеш да започнеш опити веднага след първия цикъл.

# 1 286
  • Мнения: 391
evtixia123, нормално е да се изчака, така е по-добре за тялото, защото то започва естествено да се подготвя за изхвърляне на ембриона и така ще мине много леко, ако е медикаментозен. И аз така изчаках, въпреки че го бяха установили, после хапчето и много леко мина.

Също като тебе бях стресирана и ме дразнеха, направо ми идваше да убия някой, но ... правилно ги правят нещата, довери им се и се зареди с търпение.

Хубавото е, че ако се спреш на медикаментозен, както предполагам ще стане, ще можеш да започнеш опити веднага след първия цикъл.

Ами аз се надявам да мога с медикаментозен... но няма ли да е твърде късно в 9-та близо 10-та седмица? Благодаря за изчерпателната информация!!! Много ми помогна, защото съм леко под стрес с това изчакване от 10 дни....

# 1 287
  • Мнения: 9 196
Не, особено ако е спряло по-рано да се развива, моя беше почти в 12-та, но беше спряло към 10та да се развива. Взех хапчето, след 5 минути почнаха контракции, но без болка, просто спазми, след това кръвотечение. Отидох в банята, няколко съсиреци и един по-голям, което беше сакчето. После намаля кръвотечението и на другия ден си беше, като нормален цикъл.
Но все пак, накарах мъжа ми да стои с мен 1 ден, за всеки случай, да не ми прилошее или нещо от сорта. А на следващия ден си отидох на работа нормално.

И само да те разведря - скоро след това забременях с близнаците и сега ми се кара едното от кошарата, защото пак си е изплюло биберона, така че изобщо, ама грам не се разстройвай или депресирай от това, което ти се случва. Продължаме напред и това е. Simple Smile

# 1 288
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моят медикаментозен с кухото яйце също беше в 10 седмица.
Сега се надявам да тялото ми да реагира само за да избегна метотрексата. В неделя пак ще давам кръв.

# 1 289
  • Мнения: 955
И аз изкарах до 11-12седмица с кухото яйце, пробваха ме с медокаментозен - Нищо! Дадоха ми 3 хапчета, все едно бях пила вит Ц, накрая влязох за абразио. Важното е да се изчисти добре тялото и следващия път да е успешен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт