Защо семейните ценности остават на заден план в наши дни...

  • 16 106
  • 184
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 173
Като ви чета и виждам, че положението е сериозно. По едно време и аз си мислех, че съм ненормална, че с годините започнах да искам уют, дом, семейство, деца... толкова ли е срамно и страшно? Все още и аз си водя моята битка и се боря и със себе си, защото и аз като някой от вас нямам прекрасно семейство. Около мен хората го направиха много по-рано, къде по задължение, къде по любов, която се превърна в фарс. Точно тези мъже между 25-35, имам наблюдения върху тях с години. В големи фирми работех преди, зор за тая пуста кариера, но това е друга тема. По тийм билдингите не искам да се сещам за какво става въпрос. Изневяра е най-възпитаната дума, за която се сещам. Събиране на заведение? Неминуемо свършва в дискотека и разни мадами или от фирмата или привикани случайно. Всички тия мъже направиха и деца на по 27-30 години. До един изневеряваха и  толкова съм се отвратила... болно ми е, че не оценяват жените до себе си. Те са умни, красиви, дават им всичко и се питам какво повече търсят тия мъже извън семейството? Толкова ли е лесно да махнеш с ръка и да нараниш другия? В последната ми работа имаше едва 2ма- 3ма от 18 мъже, които наистина идваха на събирания да пийнат, да се видим и да се приберат вкъщи.
Всички ли произлизаме от кофти семейства без ценности? Правилен ли е примера, който даваме на децата си?

# 46
  • София
  • Мнения: 28 937

... Споменах вече, че познавам доста момчета на около 30 г., които много искат да създадат семейства, но не намират подходящата жена. Един от тях дори ми е подшушвал под секрет, че когато си намери сериозна приятелка, ще се стреми да ѝ направи дете първите няколко месеца от връзката, защото той си има една теория, че е важно потомството да бъде създадено, докато "желязото е горещо". Mr. Green
...   

От такъв ще бягам далече и бързо.

Ще бягаш ако си млада  Mr. Green

 Joy Ами... Колкото повече одъртявам, толкова по-проклета ставам  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 520
Gwendollin положението наистина е трагично. Аз също ахвам вече. На какво ли не се нагледах заради едното е..не, а вкъщи ги чака съпруг/ата с децата. Вмъквам тук и жените защото и на такива се нагледах. А пък по-възрастните разведени жени са пожар. Там няма ни свян, ни срам, ни нищо. Иска ли им се, се слагат на мъжа ти пред очите ти. И какво се очаква от теб да направиш!?!?! Да търпиш подобно поведение или да я хванеш за прическата???
Хора тоя свят просто се изроди максимално. Направо не знам как ще се продължава нататък. Че то и на мъжете са им слаби ангелите.

# 48
  • Мнения: 520
Ако може мъжете да се включат и да кажат какво БИ ги накарало да изневерят или да се придържат към такъв тип държание спрямо жените/приятелките си - никакво незачитане! И как според тях трябва да се държи една жена в подобна ситуация! До къде според Вас мъже е свободата, която търсите и искате една жена да Ви даде?

# 49
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ма, така ще е. Като се научиха мъжете, че съвсем спокойно могат да го играят жени.
То, като почнеш от прическите, изскубаните вежди, маникюри, педикюри, обезкосмяване, ботокс, и стигнеш до кариеристите, които нямат време да излязат с жена си на кино, или да заведат детето си в парка, но някак си намират време да изчукат некое курвенце...Ми, не знам какво очаквате.  Laughing
Имам предвид, че жените изведнъж станаха безкрайно толерантни към този тип мъже, които до преди 10 години не съществуваха, преди 5 години бяха малцинство, а сега масово е така. Ми да, живее им се. Имат си мама и тати да им поднасят всичко на готово,а те да си бачкат, че да могат да си харчат парите за своите си нужди, за какво ще им е да се грижат за жена и дете Confused
Не съм феминистка. Аз подкрепям идеята за семейство от мъж и жена, в което жената има право на избор, дали да е домакиня, или да работи. Но, не подкрепям изпедерастяването във всички аспекти на мъжете.

# 50
  • Мнения: 9 008
Е, хубаво жената да има избор, дали да е домакиня или да работи, а мъжът има ли избор, дали да издържа нея и двете деца  newsm78 После защо работил по много и не му оставало време да пусне прахосмукачката, тъй като домашната работа трябва да се дели  Laughing

Това жените са много странни същества - не съм чула един мъж да каже, че няма търпение да срещне някоя добра женица, за да се почувства щастлив - те сами си правят комфорта, докато женската част на човечеството все разчита на нещо външно, за да се почувства добре - мъж да я гледа, но и да я слуша и т.н.

# 51
  • София
  • Мнения: 28 937
Gwendollin положението наистина е трагично. Аз също ахвам вече. На какво ли не се нагледах заради едното е..не, а вкъщи ги чака съпруг/ата с децата. Вмъквам тук и жените защото и на такива се нагледах. А пък по-възрастните разведени жени са пожар. Там няма ни свян, ни срам, ни нищо. Иска ли им се, се слагат на мъжа ти пред очите ти. И какво се очаква от теб да направиш!?!?! Да търпиш подобно поведение или да я хванеш за прическата???
Хора тоя свят просто се изроди максимално. Направо не знам как ще се продължава нататък. Че то и на мъжете са им слаби ангелите.


Като оставим настрани вайкането и кършенето на китки, ако мъжът е намясто, въпросната разведена няма шанс. Ако пък тя успее, значи вината е на мъжа. И при двата варианта не виждам прическата на въпросната разведена с какво ме касае.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
Gwendollin положението наистина е трагично. Аз също ахвам вече. На какво ли не се нагледах заради едното е..не, а вкъщи ги чака съпруг/ата с децата. Вмъквам тук и жените защото и на такива се нагледах. А пък по-възрастните разведени жени са пожар. Там няма ни свян, ни срам, ни нищо. Иска ли им се, се слагат на мъжа ти пред очите ти. И какво се очаква от теб да направиш!?!?! Да търпиш подобно поведение или да я хванеш за прическата???
Хора тоя свят просто се изроди максимално. Направо не знам как ще се продължава нататък. Че то и на мъжете са им слаби ангелите.

Като оставим настрани вайкането и кършенето на китки, ако мъжът е намясто, въпросната разведена няма шанс. Ако пък тя успее, значи вината е на мъжа. И при двата варианта не виждам прическата на въпросната разведена с какво ме касае.

   Ох, имам какво да споделя точно по темата, ама предпочитам да си трая, че ще ми тръгне лоша слава из форума... Mr. Green

# 53
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Е, хубаво жената да има избор, дали да е домакиня или да работи, а мъжът има ли избор, дали да издържа нея и двете деца  newsm78 После защо работил по много и не му оставало време да пусне прахосмукачката, тъй като домашната работа трябва да се дели  Laughing

Това жените са много странни същества - не съм чула един мъж да каже, че няма търпение да срещне някоя добра женица, за да се почувства щастлив - те сами си правят комфорта, докато женската част на човечеството все разчита на нещо външно, за да се почувства добре - мъж да я гледа, но и да я слуша и т.н.
Ами, предполагам, че влагаш друго значение в думите ми за избора на жената.
Мисълта ми беше, че не заклеймявам тези, които искат (и могат да си позволят) да бъдат домакини и майки, нито тези, които предпочитат да гонят кариера. Изобщо не съм намесвала мъжа.
Но, сега, бих си позволила да коментирам, а именно, въпроса ти подкрепя тезата ми, че жените са станали прекалено либерални по отношение на мъжете. Не натоварвам никого с мнението си, но съм възпитана в тази ценност, че мъжа е гръбнака на едно семейство. И не може да си позволи той да легне на плещите на жена си, та тя да го издържа, защото видиш ли и той има право на избор, да работи, или да бъде домакиня Laughing Наясно ми е, че в много семейства се случва това, мъжът да остане без работа и финансовата отговорност да се пренесе изцяло върху съпругата, но тези моменти са временни, ако това стане перманентно, не бих държала този човек да продължи да е част от семейството ни.
Има някои супер леки изменения принципно в семейните ценности, които водят неизбежно до резултат да се пускат такива теми.

# 54
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Скрит текст:

... Споменах вече, че познавам доста момчета на около 30 г., които много искат да създадат семейства, но не намират подходящата жена. Един от тях дори ми е подшушвал под секрет, че когато си намери сериозна приятелка, ще се стреми да ѝ направи дете първите няколко месеца от връзката, защото той си има една теория, че е важно потомството да бъде създадено, докато "желязото е горещо". Mr. Green
...   

От такъв ще бягам далече и бързо.

Ще бягаш ако си млада  Mr. Green

 Joy Ами... Колкото повече одъртявам, толкова по-проклета ставам  Mr. Green


Ако искаш , рожба за миг може и да забравиш 'проклетията' си  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 28 937
Скрит текст:

... Споменах вече, че познавам доста момчета на около 30 г., които много искат да създадат семейства, но не намират подходящата жена. Един от тях дори ми е подшушвал под секрет, че когато си намери сериозна приятелка, ще се стреми да ѝ направи дете първите няколко месеца от връзката, защото той си има една теория, че е важно потомството да бъде създадено, докато "желязото е горещо". Mr. Green
...   

От такъв ще бягам далече и бързо.

Ще бягаш ако си млада  Mr. Green

 Joy Ами... Колкото повече одъртявам, толкова по-проклета ставам  Mr. Green


Ако искаш , рожба за миг може и да забравиш 'проклетията' си  Wink

Не знам, Дес. За мен детето е следствие, а не причина. Доколкото се познавам (а за толкова години си мисля, че съм се опознала Wink) , няма как да поискам дете след няколкомесечна връзка, НО децата никога не са ми били мечта.

# 56
  • Мнения: 9 008
Е, хубаво жената да има избор, дали да е домакиня или да работи, а мъжът има ли избор, дали да издържа нея и двете деца  newsm78 После защо работил по много и не му оставало време да пусне прахосмукачката, тъй като домашната работа трябва да се дели  Laughing

Това жените са много странни същества - не съм чула един мъж да каже, че няма търпение да срещне някоя добра женица, за да се почувства щастлив - те сами си правят комфорта, докато женската част на човечеството все разчита на нещо външно, за да се почувства добре - мъж да я гледа, но и да я слуша и т.н.
Ами, предполагам, че влагаш друго значение в думите ми за избора на жената.
Мисълта ми беше, че не заклеймявам тези, които искат (и могат да си позволят) да бъдат домакини и майки, нито тези, които предпочитат да гонят кариера. Изобщо не съм намесвала мъжа.
Но, сега, бих си позволила да коментирам, а именно, въпроса ти подкрепя тезата ми, че жените са станали прекалено либерални по отношение на мъжете. Не натоварвам никого с мнението си, но съм възпитана в тази ценност, че мъжа е гръбнака на едно семейство. И не може да си позволи той да легне на плещите на жена си, та тя да го издържа, защото видиш ли и той има право на избор, да работи, или да бъде домакиня Laughing Наясно ми е, че в много семейства се случва това, мъжът да остане без работа и финансовата отговорност да се пренесе изцяло върху съпругата, но тези моменти са временни, ако това стане перманентно, не бих държала този човек да продължи да е част от семейството ни.
Има някои супер леки изменения принципно в семейните ценности, които водят неизбежно до резултат да се пускат такива теми.

О, не, против съм това някой да издържа друг, ако не е по взаимно съгласие  Peace
Винаги ще доведе до някакъв резултат и то не положителен.
Случва се човек да изпадне в трудна ситуация, но разумните хора търсят решение, а не се оставят на течението - нито ще издържам мъж, нито искам той да ме издържа. За мен е важно да има партньорски отношения, а не зависимости, каквито се случват често.

Не разбирам това с либералността на жените към мъжете - всеки трябва да си търси и да се събира с хора, които му импонират, а не с идеята, че ще ги променят в движение - това си е разочарование по дифолт

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Скрит текст:
Скрит текст:

... Споменах вече, че познавам доста момчета на около 30 г., които много искат да създадат семейства, но не намират подходящата жена. Един от тях дори ми е подшушвал под секрет, че когато си намери сериозна приятелка, ще се стреми да ѝ направи дете първите няколко месеца от връзката, защото той си има една теория, че е важно потомството да бъде създадено, докато "желязото е горещо". Mr. Green
...   

От такъв ще бягам далече и бързо.

Ще бягаш ако си млада  Mr. Green

 Joy Ами... Колкото повече одъртявам, толкова по-проклета ставам  Mr. Green


Ако искаш , рожба за миг може и да забравиш 'проклетията' си  Wink

Не знам, Дес. За мен детето е следствие, а не причина. Доколкото се познавам (а за толкова години си мисля, че съм се опознала Wink) , няма как да поискам дете след няколкомесечна връзка, НО децата никога не са ми били мечта.
Споделям , но хората са различни  Grinning
Не виждам нищо лошо в това някой да мечтае/желае да има дете  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 416
Даже бих била склонна да направя извода, че в днешно време голяма част от жените са изгубили така ценното умение за нежния пол да създават семеен уют и топлина. Много голям процент са развейпрах, мислещи само за кръчми и простотии.
Точно така е. "Живее" им се, искат "да си поживеят", демек така хубавичко да овършеят всичко, каквото могат. Така го разбират "поживяването" и "трупането на опит".

Gwendollin положението наистина е трагично. Аз също ахвам вече. На какво ли не се нагледах заради едното е..не, а вкъщи ги чака съпруг/ата с децата. Вмъквам тук и жените защото и на такива се нагледах. А пък по-възрастните разведени жени са пожар. Там няма ни свян, ни срам, ни нищо. Иска ли им се, се слагат на мъжа ти пред очите ти. И какво се очаква от теб да направиш!?!?! Да търпиш подобно поведение или да я хванеш за прическата???
Хора тоя свят просто се изроди максимално. Направо не знам как ще се продължава нататък. Че то и на мъжете са им слаби ангелите.
Абсолютно! Много, много си права. И не само разведените по-възрастни жени се държат по описания от теб начин, ами и женени, и обвързани... всииички! Много рядко да срещнеш нормално изглеждаща и държаща се жена, която не се огъзва.
И точно от там идват проблемите - жените сами се предлагат, при това по най-евтиния, долнопробен, изпаднал начин. Това е една от причините да няма здрави семейни устои, понятия като "семейни ценности" отдавна да са загубили значението и смисъла си.
Жените са тези, които са с агресивното, хищническо, ловджийско поведение днес. А малко са тия мъже, които да си го държат в гащите и да не се възползват от щедро предложилата им се на тепсия.
Консуматорско, подчертано материалистично, егоистично общество, в което на никой за никого и за нищо не му пука, гледа единствено собствения си интерес и собствения си кеф.
И отвсякъде те бълват с информация колко това е нормално и как няма нищо лошо, подхранват този тип "култура" на разглезения човек.

# 59
  • Мнения: 10 547
А задавали ли сте ви въпросите: "Защо семейните ценности отмират?", "Кога изобщо и при какви обстоятелства са се зародили и наложили?" и "Каква е истинската същност на човека, не тази вменена му от обществената и социална роля?".

Общи условия

Активация на акаунт