Имунитет за цялото семейство. Включете се в играта!

  • 28 030
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте д-р Дренски. Мен също ме интересува може ли капсулата да се разтвори във вода и тогава да се пие или ще се загубят качества?
Здравейте моргана,

Капсулата не трябва да се разтваря във вода, а трябва да се пие с вода или други течности. За да не се повтарям, ще Ви помоля да прочетете отговоря ми на Ale4ka_Pipsi (той се намира точно над Вашия).
Благодаря за разбирането!

  Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

# 46
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте , д-р Дренски ,

интересувам се за дозировката при често боледуващо дете на 5 г и половина - каква трябва да бъде и приемът за какъв период трябва да е ?

Благодаря предварително !


Здравейте малката лисичка,

На тази възраст дозировката е стандартна за деца до 12 години. По 1 капсула дневно, при евентуална грипна епидемия (или ако все пак детето се разболее) -  по 2 капсули дневно. За период от 5-6 месеца (колкото трае зимата), но не трябва да се спира преди началото на май.

  Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

# 47
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте д-р Дренски!Много внимателно следя темата-моят въпрос е:Може ли да се приема по време на ин-витро процедура?  Също така-дали ще има положителен ефект срещу генетален  херпес?  Поздрави
Здравейте бг-надежда,

Да, Еcomer може да се приема при процедура ин-витро! Вече няколко пациентки ми съобщават, че са забременели при прием на този продукт. Не мога да твърдя напълно, че това се случило само от Ecomer, но съм убеден, че и той е помогнал в значителна степен. Което може само да ме радва! Има публикации, че алкилглицеролите подобряват качествата на яйцеклетката и в значителна степен, и на сперматозоидите. Това предполага, че и партньорът трябва да ги пие. Бих  Ви препоръчал дозировка от 2х2 капсули за период от 3-4 месеца. След оплождането и прикрепването към маточната лигавица, може да продължите до 5-6 месец на бременността.
Искрено се надявам следващия път когато ми пишете, вече да сте бременна или родила!
За генитален херпес, отговорът е "Да". Ecomer повлиява положително всички херпесни инфекции!

   Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

# 48
  • Мнения: 2 069
Има ли лекарства, заедно с които не трябва да се приема? Понеже пия доста лекарства и се притеснявам да не стане някаква реакция. И още един въпрос-дете на 9 години, което обаче е около 50 кг, , по една капсула ли трябва да приема? Пие и "Бронховаксом", може ли да се пият и двете неща? Благодаря Ви

# 49
  • София
  • Мнения: 448
Има ли лекарства, заедно с които не трябва да се приема? Понеже пия доста лекарства и се притеснявам да не стане някаква реакция. И още един въпрос-дете на 9 години, което обаче е около 50 кг, , по една капсула ли трябва да приема? Пие и "Бронховаксом", може ли да се пият и двете неща? Благодаря Ви
Здравейте Феята с тъмносините коси,

Не, няма такива лекарства!
Ecomer не трябва да се комбинира единствено с други продукти, съдържащи масло от черен дроб на акула. Защото тази комбинация е безмислена!
Всъщност, това е и едно от предимствата на пречистеността му - да се комбинира свободно с всякакви лекарства и добавки! Без да повлиява свойствата им.
За 9 годишно дете, което е 50 кг (без да се засягате) дозата трябва да е за възрастни т.е. по 2 капсули дневно, за профилактика. И 2х2 капсули дневно при разболяване или обявена грипна епидемия. Може да се приема с Бронховаксом, но тогава как ще разберете за ефективността на Ecomer?

    Поздрави,  Д-р Светозар Дренски

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте отново!

Предполагам, че един и същ потребител може да участва за играта само с един пост, понеже за втори път пиша в темата, моля не вземайте под внимание за томболата настоящия ми пост.

Имам само още два въпроса:
1. Миналата зима педиатър изписа на сина ми /тогава на 8г/ следната схема за прием на Екомер: 20дни пие по 1т дневно, 10дни почивка, после пак 20 дни по 1т, после пак 10 дни почивка и т.н. Тази схема не е ли правилна и така ефектът по-малък ли е?
Благодаря за отговора на предния ми въпрос, тази година ще го давам до май без прекъсване, просто исках да знам начинът, по който го е пил преди правилен ли е бил или не.
2. Имам и дете на 18мес. В листовката на продукта, която имам от преди пише, че може да се приема и от малки деца като капсулата се разтваря в храна или напитки. Може ли и дете на 18мес да го приема така и в каква доза, по 1капсула дневно ли? И пак ли до май месец без прекъсване?

Благодаря!

# 51
  • Мнения: 152
Здравейте отново д-р Дренски,

Много благодаря за отговора. Вчера купих Ecomer и вечерта като се прибрах от работа веднага го дадох на малкия. Капсулките слава Богу наистина са малки и нямаше абсолютно никакъв проблем с преглъщането. Малкият дори толкова много се въодушеви, че ще ги пие, защото му казах,че това са хапченца със сила на кула и ще стане толкова силен и здрав като нея Simple Smile Днес сутринта дори той сам ме подсети да му го дам Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Много, много се надявам и при моите деца да има силен и положителен ефект , тъй като малкият миналата седмица за първи път тръгна на градина, ходи 2 дена и половина и се разболя.

 Ще продължавам да следя темата с интерес и дай Боже да се включа след време с положителни отзиви.

Хубав ден Grinning

# 52
  • Мнения: 410
Здравейте д-р Дренски,
 Тъй като съм кърмачка мога ли да използвам Ecomer, и ако да колко време да го приемам. Също така детенце е на 1г3м, може ли капсулката да се разтвори в малко вода, за да я приеме?
Поздрави!

# 53
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте , д-р Дренски ,може ли да се ползва от възрастен, който обаче е алергичен към някой видове медикаменти.
Благодаря.

# 54
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте отново!

Предполагам, че един и същ потребител може да участва за играта само с един пост, понеже за втори път пиша в темата, моля не вземайте под внимание за томболата настоящия ми пост.

Имам само още два въпроса:
1. Миналата зима педиатър изписа на сина ми /тогава на 8г/ следната схема за прием на Екомер: 20дни пие по 1т дневно, 10дни почивка, после пак 20 дни по 1т, после пак 10 дни почивка и т.н. Тази схема не е ли правилна и така ефектът по-малък ли е?
Благодаря за отговора на предния ми въпрос, тази година ще го давам до май без прекъсване, просто исках да знам начинът, по който го е пил преди правилен ли е бил или не.
2. Имам и дете на 18мес. В листовката на продукта, която имам от преди пише, че може да се приема и от малки деца като капсулата се разтваря в храна или напитки. Може ли и дете на 18мес да го приема така и в каква доза, по 1капсула дневно ли? И пак ли до май месец без прекъсване?

Благодаря!
Здравейте Мон…
Отговор на първия Ви въпрос:
Според мен тази схема (20 дни пие и 10 почива) не е правилна! Защото идеята е организмът да се "насити" в достатъчна степен с алкилглицероли, които да го предпазват от различни инфекции (най-вече вирусни). Сама разбирате, че по горната схема ще е трудно (не казвам невъзможно, но няма смисъл от нея). Наистина е най-добре да се дава за по-дълъг период, по 1 капсула дневно (която за деца до 12 г.) е достатъчна (ако са над 40-45 кг, може и по 2 капсули).
Отговор на втория въпрос: Да, дете на 18 месеца може да приема по 1 капсула всеки ден (или през ден, ако е под 10 кг). Наистина, когато се пробие капсулата, малка част от съдържимото остава ефективно. Но да не забравяме, че при децата киселинността на стомашния сок не е като при възрастните. Както вече писах: "По-добре е от нищо." И пак до май месец, без прекъсване!

  Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

# 55
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте отново д-р Дренски,

Много благодаря за отговора. Вчера купих Ecomer и вечерта като се прибрах от работа веднага го дадох на малкия. Капсулките слава Богу наистина са малки и нямаше абсолютно никакъв проблем с преглъщането. Малкият дори толкова много се въодушеви, че ще ги пие, защото му казах,че това са хапченца със сила на кула и ще стане толкова силен и здрав като нея Simple Smile Днес сутринта дори той сам ме подсети да му го дам Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Много, много се надявам и при моите деца да има силен и положителен ефект , тъй като малкият миналата седмица за първи път тръгна на градина, ходи 2 дена и половина и се разболя.

 Ще продължавам да следя темата с интерес и дай Боже да се включа след време с положителни отзиви.

Хубав ден Grinning


Здравейте отново Аle4ko_Pipsi

Силно се надявам, че отзивите Ви ще са положителни!
Екомер е наистина един прекрасен продукт и вярвам, че сама ще се убедите в това!

  Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

# 56
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте д-р Дренски,
 Тъй като съм кърмачка мога ли да използвам Ecomer, и ако да колко време да го приемам. Също така детенце е на 1г3м, може ли капсулката да се разтвори в малко вода, за да я приеме?
Поздрави!
Здравейте militsa,

Да, може да пиете Екомер!
Докато кърмете и пиете Екомер, една част от алкилглицеролите ще останат във Вашия организъм, докато друга част (посредством кърмата) ще отидат при детето. За това бих Ви препочъчал малко по-висока доза - 2х2 капсули дневно. Детето може да приема по 1 капсула дневно (но не трябва да я разтваряте във вода), но едва когато спрете да го кърмете (няма смисъл то да получава алкилглицеролите от вас и допълнително - през устата).

  Поздрави,    Д-р Светозар Дренски

# 57
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте , д-р Дренски ,може ли да се ползва от възрастен, който обаче е алергичен към някой видове медикаменти.
Благодаря.
Здравейте Syn,

Екомер не трябва да се приема само в случаи, на доказана алергия към риба и рибни продукти!
Все пак акулите са хрущялни риби:)
Ако все пак се притеснявате за Вашия близък, може да го посъветвате следното: да започне с 1 капсула дневно и ако всичко е наред (т.е. няма никакви признаци на алергия), може да увеличи на 2 и повече. Опасни са т. нар. кръстосани алергии, но се надявам във Вашия случай да не е така!

   Поздрави,   д-р Светозар Дренски

# 58
  • Мнения: 410
Здравейте д-р Дренски,
 Тъй като съм кърмачка мога ли да използвам Ecomer, и ако да колко време да го приемам. Също така детенце е на 1г3м, може ли капсулката да се разтвори в малко вода, за да я приеме?
Поздрави!
Здравейте militsa,

Да, може да пиете Екомер!
Докато кърмете и пиете Екомер, една част от алкилглицеролите ще останат във Вашия организъм, докато друга част (посредством кърмата) ще отидат при детето. За това бих Ви препочъчал малко по-висока доза - 2х2 капсули дневно. Детето може да приема по 1 капсула дневно (но не трябва да я разтваряте във вода), но едва когато спрете да го кърмете (няма смисъл то да получава алкилглицеролите от вас и допълнително - през устата).

  Поздрави,    Д-р Светозар Дренски

Благодаря Ви за отговора. Прочетох, в друг коментар, че препоръчвате да не се спира приема на Ecomer преди края на май месец, но ако до тогава престана да кърмя каква доза да приемам.

# 59
  • София
  • Мнения: 448
Здравейте д-р Дренски,
 Тъй като съм кърмачка мога ли да използвам Ecomer, и ако да колко време да го приемам. Също така детенце е на 1г3м, може ли капсулката да се разтвори в малко вода, за да я приеме?
Поздрави!
Здравейте militsa,

Да, може да пиете Екомер!
Докато кърмете и пиете Екомер, една част от алкилглицеролите ще останат във Вашия организъм, докато друга част (посредством кърмата) ще отидат при детето. За това бих Ви препочъчал малко по-висока доза - 2х2 капсули дневно. Детето може да приема по 1 капсула дневно (но не трябва да я разтваряте във вода), но едва когато спрете да го кърмете (няма смисъл то да получава алкилглицеролите от вас и допълнително - през устата).

  Поздрави,    Д-р Светозар Дренски

Благодаря Ви за отговора. Прочетох, в друг коментар, че препоръчвате да не се спира приема на Ecomer преди края на май месец, но ако до тогава престана да кърмя каква доза да приемам.
Здравейте militsa,
Когато предстанете да кърмете, сваляте дозата за Вас на 2х1 капсула (това всъщност е нормалната профилактична доза за възрастни). Вероятността да се разболеете от грип (или друга вирусна инфекция) е минимална (в медицината всичко е относително), но ако все пак се случи, веднага качвате на 2х2 или 3х2 капсули, за 7-10 дни.
Някои родители дават Екомер на децата си, още при първите признаци на вирусна хрема (причинява се от рино- или коронавируси). И тя отшумява до 24 часа! Това се случва, защото Екомер е силно ефективен (особено в началото на инфекцията) и потиска репликацията на вирусите.
И понякога родителите ме питат, дали е правилно децата да приемат този продукт, само при хрема. Според мен отговорът е двузначен. Ако хремата е самостоятелна (за съжаление това е много рядко), не си заслужава. Ако обаче, тя е предшественик на един грип (или настинка), с кихане, кашляне, болки  гърлото и мускулите - тогава приемът на Екомер е задължителен! В доза, съобразена с възрастта.

   Поздрави,   Д-р Светозар Дренски

Общи условия

Активация на акаунт