Прокуратурата образува дело, ще изяснява имало ли е блудство с момичето аутист

  • 55 564
  • 1 309
  •   1
Отговори
# 870
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355

...Нали родителите са с претенции, че го познават и гледат като писано яйце, би трябвало да им е ясно, че осемчасов престой за аутистично дете си е доста висока летва от първи ден. ...

Хм, по тази логика и директорката е с претенции да има голям опит в работата с такива деца и би трябвало й е ясно, че одобрената от нея програмата е висока летва за детето, т.е. би трябвало да одобри съкратена програма за първите дни и да я съгласува с родителите.

Айде и от мен пак за неразбралите:

Учителите са направили програмата на основа документи. Те няма как да познават Ана Мария още от първия ден и да знаят всичко за нея, както твърди майката за себе си. Първи най-приемлив вариант: Родителите знаят, но си мълчат пред служителите в ПУ. Или втори вариант, който ги дискредитира още повече: щом в документите няма нищо притеснително - няма за какво и да се притесняваме.

# 871
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Саморая, условията важат за всички деца в ПУ. Децата там се приемат по документи.

Индивидуалните програми бяха обсъдени след инцидента и завръщането на директорката от болничен.

Досега не разбра ли, че от 13-15 часа не е имало персонал поради съвещание / проверка на АЗД/ и децата са били оставени на помощен персонал.

# 872
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Саморая, условията важат за всички деца в ПУ. Децата там се приемат по документи.
.....
Досега не разбра ли, че от 13-15 часа не е имало персонал поради съвещание / проверка на АЗД/ и децата са били оставени на помощен персонал.
Разбрах, че ще ги наказват за неуредиците и по-напред го написах - единствения доказан факт.

Родителите достатъчно се самодискредитираха с импулсивните си необосновани изявления в неподходящи медии. Няма връщане назад, за съжаление. Да съм твърдяла, че в ПУ няма нарушения? За тях си има административни наказания.
За някои хора могат да се считат за такива, но единствения начин да докажеш нещо при една затворена система е точно този.

Административно наказание е при нарушение на задълженията ти без последствия върху здравето и психиката на детето.
Това което се е случило в 4-то ПУ далеч не влиза не само в задълженията, но и правата по който и да е закон в страната.


Новини няма вече пети ден. Психолози, терапевтирали детето, не чухме и не видяхме. Защо? Изказа се само Матанова, която го е видяла за няколко часа. На базата на недоказани фантасмагории няма как да повярвам, че в училището са го насилвали, а в къщи само са му пускали успокояваща класическа музика. Така че стига сте вадили на мегдана нарушенията. Те са единствения доказан факт и след себе си водят административни наказания.

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 16:53 от Саморая

# 873
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Кой е казал, че другото е доказано.

# 874
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Кой е казал, че другото е доказано.

Пита ме дали съм разбрала. Според теб разбрала ли съм го, щом съм го И коментирала?

# 875
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Петицията е доста смешна и изобщо не е в подкрепа на момичето, а някой си нахвърлял неподредените мисли и ги пуснал като петиция.

С тези думи добавихте последен щрих към образа си на повърхностен, закостенял, коравосърдечен човек и ако сте наистина учител, тежко и горко на децата, които обучавате, защото дори и да не сте начален учител, с този си начин на мислене и отношение, няма на какво добро да ги научите. Mr. Green


Виж, и аз имам мнение за теб, но не го споделям, защото не това е темата. Поради каква причина се почувства длъжна да ми правиш характеристика на личността и професията?
Да ти припомням ли приказката, за кои хора е характерно да обсъждат хората и за кои темата и идеите?

# 876
  • Мнения: 8 567
Учителите са направили програмата на основа документи. Те няма как да познават Ана Мария още от първия ден и да знаят всичко за нея, както твърди майката за себе си. Първи най-приемлив вариант: Родителите знаят, но си мълчат пред служителите в ПУ. Или втори вариант, който ги дискредитира още повече: щом в документите няма нищо притеснително - няма за какво и да се притесняваме.


Знаели са, че според теб за тяхното дете е неподходящ целодневен режим и са го премълчали ли?
Или има мнение на специалисти в подкрепа на твърдението ти?

# 877
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Знаели са, че според теб за тяхното дете е неподходящ целодневен режим и са го премълчали ли?
Или има мнение на специалисти в подкрепа на твърдението ти?

Не, гледали са документите и са решили, а майката на Ана Мария не е имала нищо против, щом в крайна сметка е приет този график. Ти за всяко нещо разписан протокол ли искаш?

На среща са уточнили графика след разглеждане на документите и майката не им се е противопоставила като другата майка, която все пак е успяла да олекоти графика на своето дете.

Скрит текст:
ПП "противопоставила" има онзи смисъл на "извоювала", дето вече съм го обяснила, щото за теб нещата се решават не с диалог, а в конфликт

# 878
  • Мнения: 8 567
Нали това питам, някой друг (освен ти ) твърди ли, че за конкретното дете е трябвало да има облекчен режим?
Или щом за Иванка е подходящ режим на половин ден, значи и за всички останато този режим е най-подходящият? И ако е така, то защо да няма разписан протокол, а всеки поименно да трябва да ходи да се моли за аудиенция с директорката?





# 879
  • Мнения: 14 478
Знаели са, че според теб за тяхното дете е неподходящ целодневен режим и са го премълчали ли?
Или има мнение на специалисти в подкрепа на твърдението ти?

Не, гледали са документите и са решили, а майката на Ана Мария не е имала нищо против, щом в крайна сметка е приет този график. Ти за всяко нещо разписан протокол ли искаш?

На среща са уточнили графика след разглеждане на документите и майката не им се е противопоставила като другата майка, която все пак е успяла да олекоти графика на своето дете.

Скрит текст:
ПП "противопоставила" има онзи смисъл на "извоювала", дето вече съм го обяснила, щото за теб нещата се решават не с диалог, а в конфликт
Дали и защо майката на Ана-Мария се е съгласила да остави детето си цял ден в училище няма нищо общо с обвинението срещу неизвестно лице в блудство! Такова обвинение е почти невъзможно да бъде доказано и поради това се търсят административни пропуски които са довели да вероятност за извършване на деянието.
И пропуски бяха намерени!  
Абсолютно съм против генерални разсъждения на тема учители, деца със СОП, аутизъм и кастова принадлежност.....
Пропуски и неглижиране на работата могат да доведат до подобна ситуация във всяко едно училище-дали ще е помощно или масово няма значение!

# 880
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Нали това питам, някой друг (освен ти ) твърди ли, че за конкретното дете е трябвало да има облекчен режим?
Или щом за Иванка е подходящ режим на половин ден, значи и за всички останато този режим е най-подходящият? И ако е така, то защо да няма разписан протокол, а всеки поименно да трябва да ходи да се моли за аудиенция с директорката?

Предвид очевидната "загриженост" на родителите, май само аз смятам, че детето в началото трябва да е на облекчен режим. Не ги записва директорката обаче. За нея са подопечни. Информация за децата екипът получава от документи и след събеседване с родителите. Но щом ти казваш, че трябва да се записва с диктофон или камера всяка среща...  Rolling Eyes

Знаели са, че според теб за тяхното дете е неподходящ целодневен режим и са го премълчали ли?
Или има мнение на специалисти в подкрепа на твърдението ти?

Не, гледали са документите и са решили, а майката на Ана Мария не е имала нищо против, щом в крайна сметка е приет този график. Ти за всяко нещо разписан протокол ли искаш?

На среща са уточнили графика след разглеждане на документите и майката не им се е противопоставила като другата майка, която все пак е успяла да олекоти графика на своето дете.

Скрит текст:
ПП "противопоставила" има онзи смисъл на "извоювала", дето вече съм го обяснила, щото за теб нещата се решават не с диалог, а в конфликт
Дали и защо майката на Ана-Мария се е съгласила да остави детето си цял ден в училище няма нищо общо с обвинението срещу неизвестно лице в блудство! Такова обвинение е почти невъзможно да бъде доказано и поради това се търсят административни пропуски които са довели да вероятност за извършване на деянието.
И пропуски бяха намерени! 
Абсолютно съм против генерални разсъждения на тема учители, деца със СОП, аутизъм и кастова принадлежност.....
Пропуски и неглижиране на работата могат да доведат до подобна ситуация във всяко едно училище-дали ще е помощно или масово няма значение!

Никъде не съм твърдяла, че има. Споменах го мимоходом и отнесох куп въпроси, които уважих  с отговори.

Които отново нямат нищо общо с повдигнатото обвинение срещу неизвестен извършител. Грешките са административни и се наказват.

Кастова принадлежност  Rolling Eyes

ок  Peace

# 881
  • Мнения: 8 567
Нали това питам, някой друг (освен ти ) твърди ли, че за конкретното дете е трябвало да има облекчен режим?
Или щом за Иванка е подходящ режим на половин ден, значи и за всички останато този режим е най-подходящият? И ако е така, то защо да няма разписан протокол, а всеки поименно да трябва да ходи да се моли за аудиенция с директорката?

Предвид очевидната "загриженост" на родителите, май само аз смятам, че детето в началото трябва да е на облекчен режим. Не ги записва директорката обаче. За нея са подопечни. Информация за децата екипът получава от документи и след събеседване с родителите. Но щом ти казваш, че трябва да се записва с диктофон или камера всяка среща...  Rolling Eyes

Хайде сега с червения маркер да покажеш къде точно казвам това.  Laughing

И не, не че има нещо общо  Laughing, но се опитваш да дискредитираш родителите, може би с цел да се поставя казаното от тях под съмнение, директорката послъгва, от МОН и от РИО също, ама те и родителите така...доста плоско изглежда отстрани....

ПП. И момиче със съблечен сутиен НЕ Е просто административно нарушение.

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 18:10 от нова

# 882
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
ПП. И момиче със съблечен сутиен НЕ Е просто административно нарушение.
А ти как си сигурна, че сутиенът е съблечен, че го приемаш и го твърдиш?

# 883
  • Мнения: 14 478
...
ПП. И момиче със съблечен сутиен НЕ Е просто административно нарушение.
А ти как си сигурна, че сутиенът е съблечен, че го приемаш и го твърдиш?

Ето ТОВА е причината да не се пускат родители в училището и да се спират вън до вратата.
За да не може нищо да се твърди със сигурност и да се стигне в крайна сметка до думата на всемогъщата директорка срещу думата на еднин аутист!

Но-това също ще изиграе лоша шега на недосегаемите. няма да е пряко, но косвено със сигурност...

# 884
  • София
  • Мнения: 18 188
Е,не...Пак ли се върнахте на спора за целодневния престой от самото начало? Та нима ако има някой наистина, извършил блудство с детето,  проблемът ще е в престоя? Белята би могла да стане и за час престой, и за два... И същината на случая е не в това доколко и дали е адаптирано детето, а защо за него ( и за останалите) не са положени договорените грижи и защо не може да се даде отговор на елементарни въпроси, така както биха отговорили примерно на една майка на малко дете в  ДГ защо последното се предава на родителя в променен вид, с чужди дрехи. Защото такова нещо ми се случвало, но с тази разлика, че и леля, и учителка , и дете имаха едно и също обяснение. И ако тук детето, предвид факта, че е аутист, не може да обясни какво точно се е случило с прословутия сутиен, то учители и персонал ( ако си бяха ма мястото), щяха да знаят и да отговорят без увъртания.  Но за жалост не могат...И щом за нещо такова нямат обяснение и яснота как е станало, защо да им се има доверие за останалото..

Ех, Лиляна, изказа се неподготвена. Та нали сутиенът е бил върху шкафчето? Ако не е бил там, то досега от 4 ПУ да са разказали на целия свят, че твърдението на майката за намерен там сутиен е лъжа. Ама не й опонират, нали? Опитаха се по пантофи да се измъкнат с безумните твърдения,че си го е носила в джоба от вкъщи или че си го е съблякла сама....А тогава идва въпросът кога и как го е съблякла ( да предположим, че все пак може), барабар с другите горни дрехи, а те не са видели и разбрали..

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 18:30 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт