Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 95 880
  • 769
  •   1
Отговори
# 360
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Огледах пералнята сLед цялата процедура, която отне някоLко часа...изглеждаше чиста, докато не повдигнах ръба на гуменото упътнение от страната на барабана...Някаква гадна пихтиестоподобна сивкава маса имаше... Sick Обрах каквото можах с клечки за уши, ама се подразбира, че ще се купува препарат...представям си какво има зад барабана.  Tired И се чудя даLи, ако спра с омекотителите и геLовете за пране, това ще се повтори?
Откакто спрях Ленора и течния препарат за черни черни дрехи, пералнята ми не се вмирисва. Течен сега ползвам само за плетива, веднъж в седмицата.

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 13 496
Ще се повтори, дори и само прах за пране да ползваш винаги остават някакви остатъци от мръсотия от дрехите, частици от праха и влага... Sick Аз подсушавам пералнята след всяко пране и пак не може да се подсуши хубаво...

# 362
  • Русе
  • Мнения: 7 058
То ще се повтори, но със сигурност няма да е както като ползва само течни.
И при мен чистенето на гуменото уплътнение отне доста време, но сега периодично бъркам отвътре и не се е насъбрала такава пихтиеста маса, както преди. От октомври/ноември не съм почиствала с препарат. Мисля тези дни да пусна почистващ цикъл, имам един препарат W5.

# 363
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
С това , което се вижда от уплътнението нямам проблем. Проблемът е отдолу...Не вярвах, че такива неща събира пералнята, честно! ooooh! Махнах и отделението за праховете, забърсах навътре тръбата, която ги отвежда към барабана, до където можах да стигна -  и там пълно с чернилка! Направо не знам какво да правя! Почвам да се чудя дали ще се оправи и от спецализираните препарати за почистване на перални.

Я! Имам си вече Л!!! Laughing

# 364
  • София
  • Мнения: 3 847
Абе хора, какъв е тоя оцет, лимонтозу и белина в пералнята? Заради грешни съвети някой ще си повреди уреда.

# 365
  • Мнения: 29 420
Не твърдя, че съм запозната много, но май белина може да се пуска в пералнята. Поне има май такава програма..... newsm78 Ако не бъркам....

# 366
  • Мнения: 52
Миризмата от пералнята и наслояванията по уплатнението изчезнаха като пуснах празна пералня на 90 градуса на наи-ниски обороти на центрофугата с 50 грама лимонтозу.Направих го 2 пъти за 1 седмица.Всичката тиня от уплатнението изчезна.След това пуснах по съшия начин но със 70 грама прах ОМО.Направих това след като ми направиха пълна профилактика в сервиз и уплатнението си стоеше с мръсотията а ми взеха 120лв.От тогава/м.юли/ съм ползвала течен прах само 3 пъти.И сега винаги спазвам стриктно дозата за съответните килограми пране а до вмирисването на пералнята перях само с течни на мах.След всяко пране забърсвам уплатнението,измивам чекмеджето,избърсвам и под него.Нямам вече такива проблеми/смиризмата/,а пускам всеки ден по 2 или 3 перални.

# 367
  • Мнения: 29 420
Аз не пера с течен. Пробвала съм няколко пъти, даже, като беше бебе малкият, само с течен Персил перях, но не ми харесва нещо. Явно съм си по класическия прах. Peace

# 368
  • Мнения: 2 208
Искате да кажете, че с течен препарат има проблем с миризмата и мухлясват уплътненията , аз пера само с течен персил, но съм със старо зануси , и все не го сменям , защото работи беее, какво да го фърля ли.  #2gunfire

# 369
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Искате да кажете, че с течен препарат има проблем с миризмата и мухлясват уплътненията , аз пера само с течен персил, но съм със старо зануси , и все не го сменям , защото работи беее, какво да го фърля ли.  #2gunfire

Щом си бачка, що да го хвърляш...
Аз си пера и с течен, и с прах.Просто два пъти в годината правя почистване на пералната машина с препарат  Peace

# 370
  • Русе
  • Мнения: 7 058
И аз си харесвам само прахообразните препарати, ама плетивата с какво да ги пера? Прах за тах няма(то има, де, но в България не знам къде се продава), а с обикновен прах скърцат и си степват. Както писах и Ленора много спомогна за развитието на плесени в пералнята.

# 371
  • Мнения: 48
И аз си харесвам само прахообразните препарати, ама плетивата с какво да ги пера? Прах за тах няма(то има, де, но в България не знам къде се продава), а с обикновен прах скърцат и си степват. Както писах и Ленора много спомогна за развитието на плесени в пералнята.

Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=816520.75;topicrefid=20 бяха коментирали за прахообразен перилен препарат за вълна и деликатни тъкани. По-назад в същата тема бяха коментирали, че били доволни от него.

# 372
  • Русе
  • Мнения: 7 058
И аз си харесвам само прахообразните препарати, ама плетивата с какво да ги пера? Прах за тах няма(то има, де, но в България не знам къде се продава), а с обикновен прах скърцат и си степват. Както писах и Ленора много спомогна за развитието на плесени в пералнята.
Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=816520.75;topicrefid=20 бяха коментирали за прахообразен перилен препарат за вълна и деликатни тъкани. По-назад в същата тема бяха коментирали, че били доволни от него.
Чела съм го това. Следя я тази тема, но ДМ нямаме в града, а когато отида там(намира се в един МОЛ) съм все с мърморещ мъж и мрънкащи деца и въобще не ме оставят да разгледам на спокойствие.
Аз помня и някакъв друг прах за вълна, който Гес беше показала, немски.

# 373
  • Мнения: 48
Ако трябва да ползвам течен перилен препарат го слагам в дозаторна капачка - и директно в барабана на пералнята, точно от страх да не се образуват налепи (и от това да се появи мухъл, евентуално).

# 374
  • София
  • Мнения: 3 847
Ако трябва да ползвам течен перилен препарат го слагам в дозаторна капачка - и директно в барабана на пералнята, точно от страх да не се образуват налепи (и от това да се появи мухъл, евентуално).

Именно - не разбирам тоя страх от течните препарати. Слага се в барабана. И течният, както и прахообразният, се разтваря и пере. После се изплаква.

С омекотителя е по-вероятно да има проблем, защото той не се изплаква и създава предпоставки за вмирисване, но с подходяща хигиена на пералнята не би трябвало и това да е проблем...

Общи условия

Активация на акаунт